Skocz do zawartości

Raiffeisen Mobilny Portfel wykrywa root


g0ral

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Mam ostatni soft 6.11.3 i zainstalowałem appkę Raiffaisena Mobilny Portfel. Po starcie appki dostaję komunikat, że urządzenie jest zrootowane. Czy da radę cokolwiek z tym zdziałać?

Widziałem inne tematy ale one chyba dotyczą starszych wersji miui z rootem, a najnowsze z tego co się doczytałem nie mają.

link do appki: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.raiffeisen.nfc

 

Odpowiedź od Raiffeisena w tej sprawie

Cytat

Niestety telefon Xiaomi Mi5 nie jest telefonem oferowanym w polskiej sieci sprzedaży telekomów (tylko w kilku sklepach jako X-kom.pl). Jest to telefon posiadający zmodyfikowane oprogramowanie przez producenta telefonu Xiaomi. W systemie tym zostały wykryte luki bezpieczeństwa, które uniemożliwiają korzystanie z aplikacji ze względu na utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa aplikacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

To jestem drugi gdzie appkę Raiffaisena Mobilny Portfel system wywala bo telefon jest zrotowany.

Mój system to stable  8.0.2.0

Użyłem funkcji unroot w supersu , mieliło z 10 minut  , ale nic się nie zmieniło poza usunięciem programu supersu.

Może trzeba wyczyścić system ,tylko jak to zrobić aby nie stracić  innych  ważnych danych.

Najciekawsze że bez problemów  używam appki  Raiffaisena Mobilny bank i tu jest wszystko  OK.....a przecież ważne bezpieczeństwo tez występuje w tym przypadku.

Może ktoś zna sposób na uzdrowienie systemu  , aby działało jak należy ......Już mi na rotowaniu nie zależy , ale nie bardzo wiem co jeszcze można  bezpiecznie wykonać .Na razie  zrezygnowałem z korzystania z appki Mobilny Portfel.

pozdrawiam Wojtek

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fancik napisał:

witam

To jestem drugi gdzie appkę Raiffaisena Mobilny Portfel system wywala bo telefon jest zrotowany.

Tak z ciekawości zapytam, bo też należę do grona wątpliwie szczęśliwych użytkowników tego banku ;) :

Czy przypadkiem do działania Mobilnego Portfea nie jest konieczne NFC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej funkcja unroot wywalila SuperSu . Właśnie jestem po reinstalacji systemu i nic się nie zmieniło... Nadal przy uruchomieniu apki do płacenia telefonem wyskakuje komunikat że telefon jest zrotowany i apka zostaje zamknięta...

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

To i ja się podpinam.

Mam Mi 5s, Global stable 8.0.3.0.

Apka raz pokazuje, że telefon nie przeszedł weryfikacji, a raz że telefon jest zrootowany - co nie jest prawdą.
Bootloader również zablokowany, dosłownie świeży zakup, bez kombinowania, jedynie przeinstalowany obrazem z oficjalnej strony, dla zasady.

Chyba się normalnie z tego banku wyprowadzę:

  • payu - nie działa
  • blik - nie działa
  • przelewy24 - płatności przechodzą błyskawicznie tylko do godziny "dwudziestejktórejś"
  • Android Pay - nie działa
  • Aplikacja do płatności NFC - skreśla Xiaomi i tyle, bo dla mnie tak wygląda ta odpowiedź na FAQ.

A no i czytałem, że pracują nad Blik i ma być dostępny w drugiej połowie roku, uwaga, przy pomocy aplikacji Mobilny Portfel.
Aż napisałem maila z zapytaniem kiedy mają zamiar wprowadzić Android Pay i czy Blik faktycznie będzie działać w Mobilnym Portfelu i czy to oznacza, że Xiaomi odpada.

Edytowane przez [email protected]
Dopisanie części z Blik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pacjent: mi5s, najnowsze miuipolska z ostatnim patchem safetynet do magiska, root oczywiście schowany przez magisk hide.

Jeżeli chodzi o Android Pay, działa bez problemu, lecz problemem jest aplikacja Mobilny Portfel banku raiffeisen (https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.raiffeisen.nfc&hl=pl),

Nie działała również na stable z zablokowanym romem.

Aplikacja podczas uruchomienia twierdzi że telefon nie przeszedł weryfikacji bezpieczeństwa.

Ktoś ma pomysł jak oszukać tą aplikację?

Edytowane przez mer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mer znaczy się masz safetynet pass wszystko na zielono i włączyłeś ją na liście hide i mimo to ta APK nie chce przejść weryfikacji bezpieczeństwa ?

EDIT: sprawdziłem działa bez problemu przy prawidłowej konfiguracji magisk

c8faa1c5683a5828948de35d047eae86.jpg7e1c7712b9a2e4d71f33ca510b1ac0d2.jpgc07baf38475419b452da1f27ca30a0d2.jpgdMiguFBh.png

 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mer może sprawdź na tej wersji magisk co ja, najnowszy build 13 albo sprawdz nowa wersje tego fix bo coś tam poprawił z opcją hide ;) 

v1.10.1
Fixed Magisk Hide detection for Magisk v12

[MODULE][v1.10.1] Universal SafetyNet Fix | Bypass SafetyNet on trusted systems

[BETA][2017.6.16] Magisk v13.0 (96f8efc)

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mer nie rozumiemy się, jeśli masz na oficjalnym stable od xiaomi safetynet pass bez instalacji magisk i dalej Ci ta apk nie działa to pisz do jej suportu. Ale jeśli instalujesz magisk to już twój problem i sobie sam go rozwiązuj :P Jak pisał klasyk "albo rybka albo pipka" :D 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mer czyli u Ciebie nie działa prawidłowo magisk hide dla tej apk, ja jak odznaczę te apk z listy to mi przy uruchomieniu pokazuje "Twój telefon nie przeszedł weryfikacji bezpieczeństwa" a jak zaznaczę to się normalnie uruchamia. A dla innych apk działa hide np dla Allegro ? Bo tam też jest monit że urządzenie posiada root jak jej nie dodasz do listy hide.

ee8bbafedc46b820438400216f5f0606.jpg9d83948d3786d5b516a07e12c593e42f.jpg

EDIT: na xda też ktoś o tym wspomina że nie działa u niego na MI5 opcja hide https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72716035&postcount=451

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety mobilnego portfela nie ma możliwości uruchomienia na xiaomi (mi5s). Przy zainstalowanym magiska + fix + poprawna weryfikacja safetynet. Aplikacja uruchamia się poprawnie, natomiast po wpisaniu hasła do bankowości, aplikacja wyświetla monit "Telefon nie przeszedł weryfikacji bezpieczeństwa".

@slimdick Jeśli apka uruchamia Ci się po wpisania hasła, proszę daj screena z poziomu zalogowanej aplikacji plus pomysły mile widziane;)

PS. Apka Android Pay działa bez zarzutu

 

20930746_1894586250859889_1138400649_o.thumb.png.5809c5470fa27f2dcb11a84d191cd1d5.png20930663_1894586300859884_118549829_o.thumb.png.72d8e32ebd8d98090a5be14d2f1f0129.png20951822_1894586247526556_182525046_o.thumb.png.fddd62947b168b1414915e4f33ec484f.png44.thumb.jpg.584c8ef6aca4603a02af844fa4562729.jpg

Edytowane przez boras2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...