Skocz do zawartości

Redmi 2 Pro - nie widzi partycji wew. (internal storage)


fatil

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo. Nie da się flashować w miflash.  Telefon kupiłem w kwietniu 2015. Jego czas dobiegł. Szkoda że ostatnio wymieniłem mu dotyk, trzeba było już wtedy szukać innego telefonu.

Był to telefon służbowy i było dla mnie to akceptowalne że od czasu do czasu trzeba było zaktualizować oprogramowanie bo złapał jakiegoś dziwnego zawiasa. Wiem że android czasem lubi się wysypać i to jestem w stanie zaakceptować.


Ale to że po niecałych dwóch latach pada chip pamięci niespodziewanie to jest nie do zaakceptowania. Wiadomo mam większość kopii zapasowych, która sama się robiła co jakiś czas. Telefon który jest dla mnie przenośnym biurem powinien być niezawodny (nie wymagam niezniszczalności). Fajna była zabawa z Xiaomi (i powiedziałbym że miałem po prostu pecha, ale po przejrzeniu internetu widzę że ten model teraz masowo pada) i chyba czas dać szansę innemu producentowi i chyba zrezygnuje z androida na rzecz ios lub windowsa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mam pecha, ale na necie znalazłem kilka topiców i wszystkie dotyczą 2014813 nie widziałem info o 2014811 i nowszych. Na forum tak o tym modelu pisze sam Acid, który jest dla mnie Guru w kwestii Xioami: 

Fakt faktem że telefon był intensywnie użytkowany przez te 1.5 roku i bardzo go lubiłem. 

Edytowane przez lacris
poprawka modelu redmi 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:


Nawet nie chodzi o uzytkowanie, tylko o pecha, ze trafiles na taki wadliwy egzemplarz.
Ogolnie redmi to dziadostowo pod wzgledem wykonania i jakosci moim zdaniem, co z tego ze tanie ale i tak g..
Mialem redmi 2 i redmi note 2, zle nie sa ale wiecej nic z serii redmi... Wiecej z tym problemow niz z kobietami :-)
Ludzie sie tak zachwycaja mydelnicami redmi 3/3s i redmi note 3 a to tak naprawde szajs, najwiecej problemow a tak ludzie zachwalaja taka niska cena duza bateria i wow metalowa obudowa :-) co z tego jak spasowane gowniano, lipa wykonanie i problemy ciagle programistyczne :-)
Ale tak to jest.. Bo wow ma b20 :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Ja przykładowo nie poczułem różnicy w użytkowaniu/jakości wykonania RN2,Mi Note,Mi Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


Jak nie czujesz ronicy wykonania mi note i rn jak i programowo? RN to tragedia gps i bateria. Chociaz ja tam nie narzekalem na niego ale nie oszukujmy sie wykonania ani programowo to on nawet kolo serii mi nie lezal :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

GPS nie używam.

Systemowo też nie widziałem różnicy.

Bateria w RN2 była gorsza wyraźnie niż w Mi Note no ale ile Mi Note kosztował :) a aktualnie które telefony mają najlepsze wyniki pracy na baterii? Redmi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Dobre wyniki maja dobre ale dalej maja np.problemy z logowaniem do lte jak spadnie do 2G itp.
Uwierz ze redmi to szajs pod tym wzgledem. A i z bateria roznie bywa ludzia potrafi zleciec i 20-30%

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Z LTE też nie korzystam,używam 3G T-Mobile nadajnik.

Ta bateria w Redmi to w jakich przypadkach tak leci do dołu? bo ja RN2 miałem aż 6 miesięcy i używałem przez 98% czasu jedną wersje Xiaomi.eu i było dobrze.

Jak są problemy systemowe to można inna nakładką android się zainteresować :)

RN2 którego sprzedałem i drugi egzemplarz który zamówiłem w na koniec stycznia 2016 działają perfekcyjnie na Xiaomi.eu które nie wymagały TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:


Dobre wyniki maja dobre ale dalej maja np.problemy z logowaniem do lte jak spadnie do 2G itp.
Uwierz ze redmi to szajs pod tym wzgledem.

Nie widzę zależności w ilości bugów między Mi a Redmi, jeżeli już to na Mi4, 4c itd jest tego więcej. Uważam że stosunek jakości wykonania do ceny w takim Redmi3 jest lepszy niż w Mi5 i podobne zdanie ma wiele osób, Dodatkowo mechanicznie bardziej wytrzymały jest R3, przykłady łatwo znaleźć w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, FromWP napisał:

Nie widzę zależności w ilości bugów między Mi a Redmi, jeżeli już to na Mi4, 4c itd jest tego więcej. Uważam że stosunek jakości wykonania do ceny w takim Redmi3 jest lepszy niż w Mi5 i podobne zdanie ma wiele osób, Dodatkowo mechanicznie bardziej wytrzymały jest R3, przykłady łatwo znaleźć w sieci.

Mi Note jakiś gość otworzył ze 100 butelek piwa i wyglądał jak nowy :)

https://www.youtube.com/watch?v=aiuPubQ2bOY

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Redmi2 napisał:

Nawet nie chodzi o uzytkowanie, tylko o pecha, ze trafiles na taki wadliwy egzemplarz.

Pecha miało lub mają kilkaset użytkowników. W XFS padło ponad 40 sztuk modelu 813 i poszło na gwarancji. Pewnie jakaś partia ale jeden wadliwy egzemplarz to nie był. Zapytań do mojego serwisu było kilka (oczywiście nie wymieniałem płyty bo nieopłacalne). Co ciekawe z IBG nie miałem ani jednej naprawy z padniętym Redmi 2. Jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...