Skocz do zawartości

Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT


piotr.geekbuying

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, latet napisał:

Zakończyła się moja "przygoda" z nieudaną próbą zakupu Mi MAX-a w tym sklepie. Dziś otrzymałem zwrot pieniędzy na konto. W dolarach zwrócili oczywiście dokładnie tyle, ile zapłaciłem (182$). Ale z powodu prowizji banku za przewalutowania jestem prawie 80 zł w plecy (pomimo, że kurs dolara w tym czasie wzrósł na moją korzyść).

Konkrety:

  • 11.11 wg NBP dolar kosztował 4,08zł, bank mi przeliczył po 4,32 zł/$
  • wczoraj wg NBP dolar kosztował 4,20zł, bank mi przeliczył po 3,89 zł/$

W złotówkach wydałem więc na ten telefon 787 zł, a otrzymałem zwrot w wysokości 709 zł.

W międzyczasie (jak już wiedziałem, że sklep zwróci) poprosiłem PayPal, aby te pieniądze po prostu zostały na koncie PayPala, najlepiej bez przewalutowania, albo nawet z, ale aby nie odsyłali ich do banku. Nie zgodzili się na to. Odesłali środki tam skąd wcześniej pochodziły, czyli na moją kartę Maestro z banku T-Mobile. Szkoda.

Masz konto w T-Mobile usługi bankowe - dlaczego nie założysz w nim konta walutowego? Jest darmowe i można było takiej sytuacji uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, latet napisał:

 Dziś otrzymałem zwrot pieniędzy na konto. W dolarach zwrócili oczywiście dokładnie tyle, ile zapłaciłem (182$). Ale z powodu prowizji banku za przewalutowania jestem prawie 80 zł w plecy (pomimo, że kurs dolara w tym czasie wzrósł na moją korzyść).

 

W GeekBuying można płacić w pln - uniknął byś różnic kursowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, rafmik napisał:

W GeekBuying można płacić w pln - uniknął byś różnic kursowych.

 

Tak wiem, ale w momencie dokonywania zakupu nie widziałem o tym, czego oczywiście bardzo żałuję. Zresztą ciekawe, jakby to zrobili przy zwrocie kasy. Czy by oddali dokładnie identyczną sumę w PLN, czy raczej przeliczyli po swoim aktualnym kursie (wtedy oddaliby nawet więcej niż zapłaciłem). Chętnie się dowiem, jeśli jest tu ktoś, kto kupował tam w PLN a potem otrzymał zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, latet napisał:

Tak wiem, ale w momencie dokonywania zakupu nie widziałem o tym, czego oczywiście bardzo żałuję. Zresztą ciekawe, jakby to zrobili przy zwrocie kasy. Czy by oddali dokładnie identyczną sumę w PLN, czy raczej przeliczyli po swoim aktualnym kursie (wtedy oddaliby nawet więcej niż zapłaciłem). Chętnie się dowiem, jeśli jest tu ktoś, kto kupował tam w PLN a potem otrzymał zwrot.

Ja zwrotu nie otrzymałem, ale płatność kartą poszła w złotówkach, więc zwrot też musiał by być, taka jest polityka Visa/MasterCard.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Tak wiem, ale w momencie dokonywania zakupu nie widziałem o tym, czego oczywiście bardzo żałuję. Zresztą ciekawe, jakby to zrobili przy zwrocie kasy. Czy by oddali dokładnie identyczną sumę w PLN, czy raczej przeliczyli po swoim aktualnym kursie (wtedy oddaliby nawet więcej niż zapłaciłem). Chętnie się dowiem, jeśli jest tu ktoś, kto kupował tam w PLN a potem otrzymał zwrot.

Zmień bank na normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Tak wiem, ale w momencie dokonywania zakupu nie widziałem o tym, czego oczywiście bardzo żałuję. Zresztą ciekawe, jakby to zrobili przy zwrocie kasy. Czy by oddali dokładnie identyczną sumę w PLN, czy raczej przeliczyli po swoim aktualnym kursie (wtedy oddaliby nawet więcej niż zapłaciłem). Chętnie się dowiem, jeśli jest tu ktoś, kto kupował tam w PLN a potem otrzymał zwrot.

Dostajesz to, co wpłaciłeś. Jakąkolwiek walutą byś nie płacił. Dlatego najlepiej płacić w PLN - unikasz różnic kursu przy zwrocie + korzystne przewalutowanie sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CzechuXX napisał:

Zmień bank na normalny.

Ale przecież bank jest normalny. Oddał dokładnie taką samą kwotę jaką pobrał przy płatności. A że walutą płatności było USD... Bank pobrał $182 i oddał $182.

A, że rachunek doczepiony do karty był w PLN to bank przeliczył zakup waluty po swoim kursie + pobrał za to prowizje. Zgodnie z umową, cennikiem i regulaminem. I tak zrobi dokładnie każdy bank.

 

Jak ktoś robi dużo transakcji (albo na duże kwoty) najtaniej jest otworzyć sobie konto+kartę w walucie. Polecam Kantor Alior Banku. Prowadzenie i karta są za darmo (warunek jedna transakcja w ciągu chyba miesiąca od wydania karty).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wreszcie swoją przesyłkę od geekbuying (Redmi3S), ale oczywiście nie może być wszystko ok bo by było za dobrze, a mianowicie telefon nie wykrywa w ogóle sieci. Sprawdzane na kilku katach sim. Znaczy się co mam odsyłać na gwarancję ? czy jest jeszcze dla niego jakiś ratunek ?

Edytowane przez Majster90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fanxiaomi
Dnia ‎2016‎-‎12‎-‎31 o 00:16, rafmik napisał:

Polecam Kantor Alior Banku. Prowadzenie i karta są za darmo (warunek jedna transakcja w ciągu chyba miesiąca od wydania karty).

sprawdziłem - pól roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE: OBECNIE WYSYŁKI SF EXPRESS NIE MAJĄ GWARANCJI, ŻE NIE ZOSTANĄ ZATRZYMANE. :/ 

DO ODWOŁANIA.

Komentarz autorki owej smutnej informacji: Nie możemy zagwarantować, że przesyłka nie zostanie oVATowana, jednakże przesyłki SF są przesyłkami najniższego ryzyka (mniej niż 8% paczek zostało zatrzymanych do kontroli i odprawy).

___

Co do mnie... Męczę ją dalej. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam na stronie geekbuying opcje platnosci w zlotowkach to w takiej walucie moge zrobic przelew, tak?

Jak wyglada sprawa z tym co wysyla sklep? Czy sprawdzaja przed wysylka czy sprzet dziala poprawnie?

Konkretnie chodzi mi o bootloop. Wiem, ze po wgraniu nowego oprogramowanie powinien ustapic, ale telefon od Goldwaya niestety dalej ma bootloop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Che pierwszy raz dokonać zakupu na geekbuing a dokładnie mi max jest obecnie za 174.99 $.

Są jakieś kupony, że jeszcze pomniejszyć ?

Czy jest w nim przesyłka bez vat ?

Jak mam zapłacić w pln ?

 

Proszę o pomoc bo mam takie zamieszanie życiowe, że nie mam się czasu wczytać a promo do jutra jakos

 

Edytowane przez acidbrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odsyłał ktoś już telefon do Geekbuying w ramach gwarancji? Niestety mój miesięczny Mi5 umarł już dwa razy i za każdym razem trzeba wgrywać wszystko od nowa przez MiFlash.

Geekbuying mi napisał że mogę im odesłać do naprawy lub wymiany, ale z tego co widzę to na stronie już nie mają czarnego mi5 3/64, więc jak niby mają wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując sklep. Kupiłem telefon i słuchawki 12 listopada. Telefon dostałem koło 21 grudnia. Słuchawki jeszcze lecą. Za telefon zapłaciłem vat mimo, że było tax included. Wysłałem im screena z banku z zapłąty vatu. Ponad 3 tygodnie trwa już cisza i pieniedzy nie ma. Jak wysyłam do nich mail to dostaje :

Dear customer,
Thank you for your Email.We notice that some customers might receive the below message from google server, please ignore the error information,We have confirmed that we do receive all the emails without any problem.we will reply you within 48 hours

Here is the automatic  error notice:

"some recipients of [email protected] might not receive your message.We will attempt to deliver your message to the following recipients,but they failed to receive some other recent messages,
Below is a sample of recent errors we received when trying to mail these recipients(these are not errors from your message)
[email protected]:Google tried to deliver your message,but it was rejected by the server for the recipient domain geekbuying.com alt1.aspmx.l.google.com"
...

Sorry for the inconvenience .For any question,please feel free to contact us .
Yours sincerely
Geekbuying service team

 

Co robić?

Edytowane przez Kokos91
niepełny tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, sebastiw napisał:

jak ja się cieszę, że kupiłem od polskiego sprzedawcy...

 

na Waszym miejscu bym nie odpuszczał, w razie czego można poprosić o pomoc rzecznika praw konsumenta, albo skorzystać z darmowej pomocy prawnej

Tylko co ma do chinskiego sklepu polski rzecznik praw konsumenta, lub pomoc prawna? 

W tej sytuacji to po pierwsze radzilbym uderzac do pana @piotr.geekbuying i szczegolowo na PW opisac co i jak. 

A jesli nie uda sie nic podzialac w tym temacie i uzyskac sensownych informacji. Wtedy najwazniejsze pytanie w jaki sposob zakup byl oplacony? Jesli przez paypal to otwieramy dispute na pyapalu opisujemy co i jak i paypal w naszym imieniu kontaktuje sie ze sklepem. Jesli karta kredytowa, to dzwonimy na infolinie i pytamy o formalnosci zwiazane z tzw chargeback. Jest to reklamacja przeprowadzana z udzialem operatora karty kredytowej, ktorej uzylismy przy transakcji. I w takich wypadkach jest to czesto ostatnia deska ratunku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ciągnie ku Redmi Note 3 (pewnie Kate, skoro romy z Kenzo i tak będą działać), wolałbym z ES, by uniknąć ewentualnego VATu i nie czekać miesiąc na dostawę. Da się coś wykombinować? Bo mój Galaxy S2 już dogorywa ;)

PS. widziałem, że "Gwarancja jak w linku - odsyłanie lub lokalnie i zwrot kosztów lokalnej naprawy"*, czyli mam rozumieć, że w razie ewentualnej usterki idę z telefonem do dowolnego serwisu GSM, biorę rachunek/fakturę podsyłam do geekbuying i dostaję zwrot kosztów, czy odbywa się to w jakiejś innej formie?

Pozdrawiam :)

*Żródło: 
https://miuipolska.pl/forum/topic/9849-opinie-o-geekbuying/?do=findComment&comment=269279

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...