Skocz do zawartości

Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT


piotr.geekbuying

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, piotr.geekbuying napisał:

Problem polega na tym, że wszyscy na trzeci dzień piszą OSZUŚCI, a nikt nie sprostuje. :D 

Nie "wszyscy" :-) Spokojnie relacjonowałem całą transakcję do czasu otrzymania towaru.

Dodatkowego VAT nie było.

Edytowane przez toruogiwara
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

7 minut temu, toruogiwara napisał:

Nie "wszyscy". Spokojnie relacjonowałem całą transakcję do czasu otrzymania towaru.

Dodatkowego VAT nie było.

Możesz wkleić wraz z datami jakie miałeś statusy przesyłki ?

Edytowane przez ajgor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ajgor napisał:

Możesz wkleić wraz z datami jakie miałeś statusy przesyłki ?

12.11 - zamówienie SF Express, w statusie Processing
21.11 - "Sorting in progress at local branch, Remark: item ready for despatch"
30.11 - "Arrived at Depot" i pojawiło się " Inbound linehaul scan". DPD dostarcza telefon wieczorem. To był 8 dzień roboczy od wysłania, czyli wszystko zgodnie z umową.
01.12 - telefon skonfigurowany i działa

Szkło zareklamowałem, dostanę zwrot pieniędzy.

13 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:


Nie piszecie najważniejszego w tym wątku, czyli czy był VAT??
 

nie było

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety  do mnie również została wysłana  informacja z obsługi Geekbuing ,że nie sa w stanie wysłac mojej przesyłki przez SF - czyli pic na wodę z tą przesyłką bez vat :/

Cytat

We are  writing  to tell you  that SF Express  shipping company couldn't ship the package to you because the remote area.. 

For this case ,we can ship it by the free shipping Registered Airmail which usually takes 15-30 business days .

If you agree , we will refund you the shipping charge you previous paid ,how do you think about ?

We apologize for the inconvenience

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kyniu napisał:

oni po prostu nie mają tej opcji z HK warehouse. Tak jak to było u mnie... Ale jednak skoro robią preorder i taka możliwość jest, no to... Trochę wstyd dla nich

Ja już nie ogarniam tych chinoli z GeekBuying. Dziś mi napisali, że jednak znaleźli sposób aby wysłać Redmi 4 Pro przez EU Express z magazynu HK i w tym tygodniu jeszcze wyleci. Lepiej późno niż wcale.

Dear friend,
Thank you for your patient waiting. Pls disregard the last email on 2nd of Dec. Everything is ok now,We have tried our best to solve the problem .
No need to change to other shipping method now. 

Edytowane przez albert107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, albert107 napisał:

Ja już nie ogarniam tych chinoli z GeekBuying. Dziś mi napisali, że jednak znaleźli sposób aby wysłać Redmi 4 Pro przez EU Express z magazynu HK i w tym tygodniu jeszcze wyleci. Lepiej późno niż wcale.

Dear friend,
Thank you for your patient waiting. Pls disregard the last email on 2nd of Dec. Everything is ok now,We have tried our best to solve the problem .
No need to change to other shipping method now. 

Bywa i tak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, albert107 napisał:

Ja już nie ogarniam tych chinoli z GeekBuying. Dziś mi napisali, że jednak znaleźli sposób aby wysłać Redmi 4 Pro przez EU Express z magazynu HK i w tym tygodniu jeszcze wyleci. Lepiej późno niż wcale.

Dear friend,
Thank you for your patient waiting. Pls disregard the last email on 2nd of Dec. Everything is ok now,We have tried our best to solve the problem .
No need to change to other shipping method now. 

jesteś pewien, że jeszcze w tym tygodniu wyleci? :P Po tych wszystkich postach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, kyniu napisał:

jesteś pewien, że jeszcze w tym tygodniu wyleci? :P Po tych wszystkich postach?

Ja nie, chinol tak:

[02:47:36]    service01: the cellphone will be send out by EU Express
[02:47:42]    service01: in this week

Edytowane przez albert107
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotr.geekbuying napisał:

Problem polega na tym, że wszyscy na trzeci dzień piszą OSZUŚCI, a nikt nie sprostuje. :D 

Powiedz lepiej jak to naprawdę jest z tą gwarancją. Jutro przychodzi do mnie czarna Mi 5 i zastanawiam się czy zostawiać, czy sprzedawać. Boję się, że zaraz padnie mi płyta główna i zostanę na lodzie. 

 

Miałeś zainterweniować w tej sprawie, ale nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem paczkę. Oczywiście wszystko bez VATu i w jak najlepszym porządku. Dziś wiele osób dostanie telefony, bo z tego co zauważyłem mieliśmy podobne trackingi. Także polecam sklep i oby wysyłka bez VATu wróciła. Zamówione 11.11 list przewozowy utworzony 23.11 fizycznie ruszyła 01.12 Biorąc pod uwagę że zakupy robione 11.11 oraz to, że to początki usługi, to czas OK. Liczyłem minimum miesiąc, dostałem szybciej i to w super cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja również przyjechała bez VATu - zamówione 12.11

 

Wednesday 12/07/2016
05:55 AM
CHRONOPOST NETWORKS
Inbound linehaul scan
Scan location : WROCLAW - PL(depot 1316)
Tuesday 12/06/2016
03:44 PM
CHRONOPOST NETWORKS
Shipment in transit
Scan location : Wroclaw - PL(depot 0077)
Friday 12/02/2016
04:21 PM
Chronopost France
Shipment in transit
Scan location : Roissy - Paris - FR
Thursday 12/01/2016
11:34 AM

Outbound linehaul scan
Comment : Departure to the finale destination
Wednesday 11/23/2016
12:01 PM
Chronopost France
Inbound linehaul scan
Scan location : TETHYS
Wednesday 11/23/2016
11:44 AM
Web Services
Shipment ready to be shipped
Partner number : GEO/04569400042289O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie status jak poniżej...

Status przesyłki:
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2016-11-27 10:08 SINGAPORE SAL
Nadejście przesyłki 2016-12-04 20:52 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-06 14:01 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-12-06 20:56 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-12-07 08:29 International Postal System
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2016-12-07 09:09 International Postal System

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka z 11.11 EU Priority Mail - Tax Included doszła po 18 dniach roboczych, czyli wyrobili się w terminie (max 22 dni robocze).

Wszystko tak jak miało być bez Vat!

Co do sklepu, wprowadził dużo zamieszanie poprzez nieprawdziwe wiadomości, które wysyłali do mnie, gdyby nie to pewnie miałbym pozytywne odczucia, a tak to mały niesmak pozostał. Najwidoczniej przerosła ich ilość zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wisior napisał:

moja również przyjechała bez VATu - zamówione 12.11

 

Wednesday 12/07/2016
05:55 AM
CHRONOPOST NETWORKS
Inbound linehaul scan
Scan location : WROCLAW - PL(depot 1316)
Tuesday 12/06/2016
03:44 PM
CHRONOPOST NETWORKS
Shipment in transit
Scan location : Wroclaw - PL(depot 0077)
Friday 12/02/2016
04:21 PM
Chronopost France
Shipment in transit
Scan location : Roissy - Paris - FR
Thursday 12/01/2016
11:34 AM

Outbound linehaul scan
Comment : Departure to the finale destination
Wednesday 11/23/2016
12:01 PM
Chronopost France
Inbound linehaul scan
Scan location : TETHYS
Wednesday 11/23/2016
11:44 AM
Web Services
Shipment ready to be shipped
Partner number : GEO/04569400042289O

Kto doręczył - PocztaPolska czy kurier? I czy miałeś śledzenie u polskiego doręczyciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również paczka dotarła, doręczenie DPD. VATu nie płaciłem (na paczce wartość $45 i "naprawiony telefon").

Trwało to minimalnie dłużej niż mówili.

 

Paczka była wysłana 23.11, a nie jak sklep wysłał fałszywy tracking 16.11. Tutaj kłamali (w sumie nie wiadomo po co, a bardzo dużego minusa przez to złapali i wywołali zadymę na forum).

 

BTW:

Jak ktoś czytał ten (i drugi) wątek to ja już musiałem wcześniej kupić telefon w PL (stary mi się zaczął rozlatywać i nie mogłem czekać). Więc ten który dotarł dzisiaj z GeekBuying chętnie sprzedam.

Jest to Xiaomi Redmi 3s 3/32GB International Dark Grey (są aktualizacje OTA, polski język, po instalowane wszystko od Google, Facebook)  - proszę o kontakt na priv. Wysyłam od razu po wpłacie, nie trzeba czekać miesiąca na dostawę tylko dzień czy dwa. Mogę wystawić telefon na Allegro (będzie bezpieczniej dla obu stron).

Gwarancja oczywiście jest - realizowana przez GeekBuying.

 

27 minut temu, Jimmy napisał:

Kto doręczył - PocztaPolska czy kurier? I czy miałeś śledzenie u polskiego doręczyciela?

Kurier DPD. Na trackingu Alipaczki był wczoraj Wrocław, dzisiaj rano moje lokalne miasto i "wydano do doręczenia".

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka dotarła (mi5 z WK Warehouse) przesyłka z wliczonym vat.

Telefon kupiony 12.11.2016r.

19.11.2016r zmiana statusy na Shipment

29.11.2016r. dostałem drugi numer trackingowy

07.12.2016r DPD doręczyło mi paczkę.

 

Czas oczekiwania od zakupu 25 dni ( 18 dni roboczych).

Nie zapłaciłem VATu. Na paczce napisali tak jak wyżej. Telefon po naprawie, kwota 45$. Data wysyłki z  paczki 23.11.2016r. 

 

Ja wystawiam pozytyw. Co by się nie działo. Zmieścili się w czasie. Guzik mnie obchodzi kiedy tak na prawdę wysłali, ważne że doszła przed deklarowanym czasem.

Edytowane przez dawidd.nowinski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2 telefoniki wszystkie doszły po jakiś tam 3 tygodniach ciekawe czemu wycofali sie z tego bez vat, obstawiam, że wiekszość z tych telefonów poleciała na cło w dpd i wszystkie musieli opłacać przez co moze nie stracili ale zarobili 1/3 tego co powinni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Xaomi96 napisał:

ciekawe czemu wycofali sie z tego bez vat, obstawiam, że wiekszość z tych telefonów poleciała na cło w dpd i wszystkie musieli opłacać przez co moze nie stracili ale zarobili 1/3 tego co powinni :D

Telefony z tego co widać były wysyłane jako "naprawiane". Może mają jakąś umowę z DPD czy celnikami, że na ileś normalnych oclonych paczek pewna ilość może przechodzić jako "naprawiane" i wtedy nie podlega ocleniu. Może przerosła ich liczba zamówień. Nie wiem. A może po prostu nie chcą się pałować z januszami cebulakami którzy zaczęli straszyć ich paypalem, dopytywać się co chwilę o VAT, kiedy wysyłka itp.

 

1 godzinę temu, tom.k napisał:

Jedynie syf w sofcie psuje trochę obraz :(
 

Jaki telefon? Mój Redmi 3S przyszedł z czystym global stable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5. Nie przyjmuje nic w żaden sposób, jedynie się udało najnowszy chiński przez mi PC suite wrzucić ale on jest nowszy niz Global i bez odblokowania bootloadera się nie obejdzie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka odebrana. Zamówienie z 18.11.2016.  Od momentu zamówienia wyszło 14 dni roboczych więc został duży zapas. VAT nie został naliczony. 

Jeśli chodzi o mnie to mogę w 100% polecić sklep.

 

piotr.geekbuying Dzięki za pomoc w ogarnieciu tematu.

Edytowane przez CzechuXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew wszystkim płaczącym, szukającym oszustwa i wietrzącym międzynarodowy spisek -> telefon przyszedł. Zamówiony 11.11, Redmi 3S 3/32 International, na paczce repaired phone o wartości 45, oczywiście BEZ VAT! Własnie się aktualizuje do MIUI8.

Ja generalnie polecam - nie płakałem, nie dramatyzowałem że tracking nie działa - czekałem i się doczekałem.

Dzięki @piotr.geekbuying za cynk, odezwij się na PW, chętnie postawię piwo za pomoc :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tom.k napisał:

Mi5. Nie przyjmuje nic w żaden sposób, jedynie się udało najnowszy chiński przez mi PC suite wrzucić ale on jest nowszy niz Global i bez odblokowania bootloadera się nie obejdzie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

3 godziny temu, marjanoos napisał:

Potwierdzam otrzymanie dwóch paczek bez VATu. Zamówione Mi5 3/32 czarny i biały. W czarnym syfmiui 7.2.8.0.0, białego nie odpalałem.

W moich też z jakiś crap jest - lepiej poczekać na kod.

2 godziny temu, MarcinSzq napisał:

@piotr.geekbuying czy wiadomo, czy usługa wysyłki bez vat będzie ponownie dostępna?

Rozmowy trwają, będzie dobrze :) 
 

Już jutro mała niespodzianka/konkurs na moim profilu na fejsiku, zapraszam! :)  Do wygrania oczywiście kupony.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...