Skocz do zawartości

Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT


piotr.geekbuying

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, Piotrek_ napisał:

upsss :) faktycznie chodziło mi o vat :)

Jak kupujesz tel w EU to Vat masz już w cenie produktu... chyba że możesz go odliczyć. Dla przykładu Redmi 3s 3/32GB International kosztuje w Polsce 759 zł, czyli 617,07 zł netto.

Więc zakupy w chinach są opłacalne tylko jak nie naliczą VATu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, rafmik napisał:

+ Marża pośrednika ;) W zamian 2 lata gwarancji/2 lata rękojmi.

Co do tej gwarancji, za którą tak się dopłaca kupując w Polsce, to polecam poczytać tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/3539-technos-technos-online/?do=findComment&comment=271987

OK, nie twierdzę, że kupowanie w PL nie ma plusów. Ma. Ale czy można tak uogólnić, że należy do nich gwarancja?... kontrowersyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, latet napisał:

Co do tej gwarancji, za którą tak się dopłaca kupując w Polsce, to polecam poczytać tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/3539-technos-technos-online/?do=findComment&comment=271987

OK, nie twierdzę, że kupowanie w PL nie ma plusów. Ma. Ale czy można tak uogólnić, że należy do nich gwarancja?... kontrowersyjne.

I tak konsument korzysta z rękojmi. Korzystniejsza, bo zgodna z ustawą. Druga naprawa w ciągu dwóch lat = zwrot gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Eragon napisał:

A na Redmi 3S dalej brak TAX Included... 

Niby jest Mi4C, ale 10$ drożej. 

Moglibyście powiedzieć na jakich telefonach widzicie jeszcze tą opcję ? 

O panie, kto to wyśledzi. Ja się listy doczekać wciąż nie mogę :D 

A co do gwarancji - gwarancję to możesz mieć w xkomie, w MM lub saturnie. Nie licz, że podrzędna firma - krzak typu JanuszImport albo NOWEGSM zapewni Ci pokrycie ustawy. :) 

Ech, marudzę. A piszących na pw proszę - macie numer przesyłki dpd...fr, to nie pytajcie co dwa dni "co z moją przesyłką". :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na geekbuying nie widzę nigdzie opcji tax included, czy zatem wiecie gdzie na ten moment można najbezpieczniej (najmniejsze ryzyko vatu) kupić mi5s lub mi5? albo dokupić jakieś ubezpieczenia od podatku?
Czy jest jakaś zależność że przy szybszej przesyłce (kurierem) jest większe prawdopodobieństwo, a przy innej metodzie mniejsze

Edytowane przez karlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, istotna informacja:

- przedmioty z magazynu CN mają wysyłkę SF EXPRESS TAX INCLUDED

- przedmioty z magazynu HK miały wysyłkę EU PRIORITY LINE TAX INCLUDED. Obecnie nie jest ona dostępna z przyczyn podanych w mailu, ale wróci.

 

http://promotion.geekbuying.com/promotion/bf_smartphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piotr.geekbuying napisał:

- przedmioty z magazynu HK miały wysyłkę EU PRIORITY LINE TAX INCLUDED. Obecnie nie jest ona dostępna z przyczyn podanych w mailu, ale wróci.

Jeśli wybrałem wysyłkę EU i od tygodnia jest processing to będę czekać aż ją przywrócą czy na początku tygodnia powinna wyjść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr.geekbuying napisał:

- przedmioty z magazynu CN mają wysyłkę SF EXPRESS TAX INCLUDED

 

Przy zamówieniu specjalnie opłaciłem SF Express. Od 21.11 mam "Sorting in progress at local branch,Remark: item ready for despatch". Czy to oznacza, że już jedzie do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Piotrek_ napisał:

I dlatego własnie kupujemy w Chinach :)

Uogólnienie dość ryzykowne...nawet z emotikonką.

Robię zakupu w obu miejscach, ale w niektórych przypadkach nie opłaca się kupować u Chińczyków...Wszystko zależy nie tylko od tego jaki model telefonu kupujemy, ale również jaki kolor wybieramy, jakiej wartości sprzęt kupujemy itp. Czasami różnica w cenie wynosi maksymalnie 100-150zł na korzyść Chin w stosunku do polskiego sprzedawcy (nie mam na myśli AbcDate, czy też niepewnego janusza biznesu typu aze.com). Czy dla takiej kwoty warto czekać miesiąc na towar, czy warto w przypadku reklamacji odsyłać sprzęt i czekać kolejne minimum 2 miesiące oraz narażać się na dodatkową opłatę celną itp. Dla mnie taką psychologiczną granicą od której zastanawiam się, czy sprzęt sprowadzać z Chin jest różnica 150-200zł...No, ale to jest kwestia indywidualna, wszystko zależy od kilku czynników, więc oświadczenia w stylu...kupujmy wszyscy zawsze z Chin, bo taniej nie przekonują mnie.

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotr.geekbuying napisał:

Szanowni, istotna informacja:

- przedmioty z magazynu CN mają wysyłkę SF EXPRESS TAX INCLUDED

- przedmioty z magazynu HK miały wysyłkę EU PRIORITY LINE TAX INCLUDED. Obecnie nie jest ona dostępna z przyczyn podanych w mailu, ale wróci.

No i to jest pozytywna informacja, przy czym...

Na stronie panuje jakiś podział na CN i HK? Wiem, w tytułach aukcji. Ale coś więcej ?

I co było w tym email? Mógłby ktoś się podzielić info? :P Czy to było typowe lanie wody... że nie ma towaru, ale będzie... bla bla bla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uda się załatwić przesyłkę Xiaomi Redmi 3S 32/3 to prosiłbym autora o linka z refem. Może też być link do cashbaska ;)

Swoją drogą, ktoś wie jak uzyskać jakieś dodatkowe rabaty z okazji Black Friday ? Najlepsza ceną jaką znalazłem to to -37% (czyli 129$ za 3S 32/3), a to wcale nie jest jakaś duża obniżka bo podobną cenę można już było dorwać wcześniej.

Edytowane przez SlavicSorcerer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2016 o 00:04, rafmik napisał:

I tak konsument korzysta z rękojmi. Korzystniejsza, bo zgodna z ustawą. Druga naprawa w ciągu dwóch lat = zwrot gotówki.

Wiesz na czym polega rękojmia? Jest to ochrona przed wadami ukrytymi. Takimi, o których nie wiedziałeś kupując produkt. Np. buty miały słabe szwy, które spowodowały ich niechybne uszkodzenie. Dodatkowo masz 2 rękojmi, ale po roku to Ty musisz udowodnić, że wada istniała w momencie zakupu. Powodzenia.

 

Traktujesz instytucję niezgodności towaru z umową za taką lepszą gwarancję, a tak przecież nie jest.

Edytowane przez marjanoos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marjanoos napisał:

Jest to ochrona przed wadami ukrytymi. Takimi, o których nie wiedziałeś kupując produkt. Np. buty miały słabe szwy, które spowodowały ich niechybne uszkodzenie. Dodatkowo masz 2 rękojmi, ale po roku to Ty musisz udowodnić, że wada istniała w momencie zakupu. Powodzenia.

 

Traktujesz instytucję niezgodności towaru z umową za taką lepszą gwarancję, a tak przecież nie jest.

Pod wadę ukrytą da się podciągnąć praktycznie każdą wadę towaru. Udowodnienie też raczej problemu nie stanowi. Zwłaszcza w przypadku elektroniki (gdzie jak nie ma uszkodzeń mechanicznych/cieczy itd to w praktyce zakłada się wadę wewnętrzną istniejącą w momencie zakupu. 

W dodatku rękojmia ma 2 lata, teoretycznie można ją na lekkim wałku rozciągnąć do 3 lat (bo mamy rok czasu na zgłoszenie wykrytej wady).

Niezgodność towaru z umową nie istnieje od 23 grudnia 2015 - od tego czasu wróciła rękojmia - która ustawowo i w orzecznictwie jest dużo lepsza dla konsumenta niż gwarancja (gdzie warunki dyktuje gwarant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swierszczuu7 napisał:

No raczej wręcz przeciwnie – będzie już wliczony w cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, surfer30 napisał:

Oczywiście że jest już wliczony w cenę, jest przecież droższy wyraźnie od tego z magazynu w Chinach. Sprawdź tyko w wersji komputerowej, czy wysyłają do Polski bo np mi5 nie. Wszystkie kraje wokół tak, Polski nie ma.

Jest wysyłka do PL po przejściu do Checkoutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że  uda wam się ominąć VAT, ja jednak dopłaciłem parę USD na ali i  wykupiłem sobie przesyłkę  sprzedawcy i on sam opłaca gdzieś tam VAT. Jeżeli się uda.... że  GB utrzyma tą opcję ..... noooo to to to szał będzie. ( zamówiłem LeEco Pro 3 6/64  [ sztuk dwie ] .....swoją drogą jeden będzie na sprzedaż w dziale GIEŁDA... tylko nie wiem czemu nie mogę tam posta żadnego napisać ;/ wymagania niby spełnione)

Edytowane przez IVIagic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się pojawił nowy numer, ale po jego wpisaniu, pokazuje skan wejściowy (Scan location : TETHYS) z datą 23.11.2016 czyli sprzed tygodnia. Od tego dnia nic więcej.

Ciekawe na ile to prawda ;-)

 

Edit:

Na Alipaczce pokazuje mi:

2016-11-19 14:19 Roissy Cedex (FR) W transporcie
2016-11-19 14:27 Centrum danych DPD Informacje o zamównieniu zostały przesłane do DPD.

 

Czyli od 19 listopada nic się nie ruszyło.

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piotr.geekbuying napisał:

SPRAWDZCIE CZY MACIE NOWY TRACKING

Zgadza się dostałem nowy tracking dla zamówienia z 12-go, na maila i w zakładce zamówienia na geekbuying - po sprawdzeniu kilka godz temu paczka była w rejestrze wysłana.... ku mojemu zdziwieniu teraz sprawdzam status i nie ma takiej przesyłki a na geekbuying zniknał drugi numer ten co dziś dostałem i co działał!!!  To już jakiś jawny wałek leci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...