Skocz do zawartości

Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT


piotr.geekbuying

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, adrian.nowakowski napisał:

Nie ma opcji wysyłki eu - tax included, przecież o tym jest temat
 

Przeciwnie. Nie widzisz jak brzmi temat tego wątku? Nie czytałeś pierwszych paru ekranów postów? Wiele osób piszących w tym wątku wczoraj kupiło telefony z tą właśnie opcją wysyłki.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

Przeciwnie. Nie widzisz jak brzmi temat tego wątku? Nie czytałeś pierwszych paru ekranów postów? Wiele osób piszących w tym wątku wczoraj kupiło telefony z tą właśnie opcją wysyłki.

Sam też kupiłem. I chyba zaczynam się martwić po niespodziewanym zniknięciu tej opcji... Już zaczynam w myślach złowróżyć, że może już doszła do kogoś paczka, która miała być bez VAT, a okazało się inaczej? Obym nie miał racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciwnie. Nie widzisz jak brzmi temat tego wątku? Nie czytałeś pierwszych paru ekranów postów? Wiele osób piszących w tym wątku wczoraj kupiło telefony z tą właśnie opcją wysyłki.

Kupiło,ale opcja zniknęła,przecież bym nie pisał jakbym nie widział że opcja była i jej nie na , miejmy nadzieję że Piotr.geegbuying coś wyjasni

Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wszystko okej. Wrzucajcie proszę linki i screeny do checkoutu produktów, które waszym zdaniem miały wczoraj EU i/lub SF a teraz nie mają żadnej z nich. Sprawdziłem właśnie kilka losowych telefonów, dalej widzę SF i EU - przynajmniej z telefonu.

Dostałem rano listę z liczbą przesyłek, wczoraj na 723 przesyłki EU Express 263 leci do Polski, 140 do Niemiec, do Hiszpani 60. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotr.geekbuying napisał:

U mnie jest wszystko okej. Wrzucajcie proszę linki i screeny do checkoutu produktów, które waszym zdaniem miały wczoraj EU i/lub SF a teraz nie mają żadnej z nich. Sprawdziłem właśnie kilka losowych telefonów, dalej widzę SF i EU - przynajmniej z telefonu.

Dostałem rano listę z liczbą przesyłek, wczoraj na 723 przesyłki EU Express 263 leci do Polski, 140 do Niemiec, do Hiszpani 60. 

 

Tutaj, od wczoraj telefon w koszyku, jeszcze wczoraj byla ta opcja o ktorej pisesz. Dzis z ciekawosci po sygnalach powyzej sprawdzilem - no i brak. 

 

 

geekb.PNG

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, piotr.geekbuying napisał:

U mnie jest wszystko okej. Wrzucajcie proszę linki i screeny do checkoutu produktów, które waszym zdaniem miały wczoraj EU i/lub SF a teraz nie mają żadnej z nich. Sprawdziłem właśnie kilka losowych telefonów, dalej widzę SF i EU - przynajmniej z telefonu.

Dostałem rano listę z liczbą przesyłek, wczoraj na 723 przesyłki EU Express 263 leci do Polski, 140 do Niemiec, do Hiszpani 60. 

 

Tak samo chociażby kamera, którą wrzucałeś ostatnio w innym wątku

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-YI-4K-Action-Camera-2-19--Retina-Screen-Ambarella-A9SE-Sony-IMX377-12MP-155--Degree-Wide-Angle-1400mAh-EIS-LDC-Sport-Camera---Black-366658.html

 

@piotr.geekbuying jeśli opcja zniknęła - trudno i szkoda. Potwierdź tylko proszę w GB, że produkty zamówione jeszcze gdy opcja była dostępna zostaną dostarczone zgodnie z założeniem. Bo odpowiedź, jaką dostał @IVIagic od supportu jest dosyć klarowna

Edytowane przez bartaspoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to kwestia stricte informatyczna. Przed 11.11 trzeba było to zrobić szybko i jak widzieliście część produktów miała wysyłki EU&SF, część nie miała, część tylko po przejściu do checkout'u. Teraz kiedy napięcie trochę zeszło to zrobią to porządnie. 

Czekam, aż mi moja ulubiona Sunny coś podpowie w tej kwestii. Problem jest tylko taki, że w weekendy też większość nie pracuje i musimy chwilkę poczekać na informacje :) 

Co do supportu - oni w większości nawet nie rozumieją, o co jest pytanie :D pojawia się słowo taxes - znajdujemy na liście słowo taxes, przypisaną formułkę z FAQ i wklejka. :P 

 

Edit: Nie wiem, jakie pytanie zadał @IVIagic. :) cierpliwości i proszę nie spekulować, bo się wzajemnie ponakręcamy! :D 

 

Edit2: Mi też zniknęły właśnie z produktów, które jeszcze przed chwilą miały EU&SF i były dodane do koszyka. :) zobaczymy, co się knuje :) 

Edytowane przez piotr.geekbuying
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zdecydowałem się na zakup mi5s plus i wybrałem wysyłkę EU - tax included. To, że ona teraz zniknęła może mieć wiele przyczyn. Ważne jest, że zarówno w emailowym potwierdzeniu zamówienia jak i na moim koncie na stronie widnieje ten sposób wysyłki. Nie ma się więc co martwić, zwłaszcza że przy płatności paypal można założyć spór i roszczenie w programie ochrony kupujących gdyby z jakiegoś powody warunki były niezgodne z umową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kowluk napisał:

Ja wczoraj zdecydowałem się na zakup mi5s plus i wybrałem wysyłkę EU - tax included. To, że ona teraz zniknęła może mieć wiele przyczyn. Ważne jest, że zarówno w emailowym potwierdzeniu zamówienia jak i na moim koncie na stronie widnieje ten sposób wysyłki. Nie ma się więc co martwić, zwłaszcza że przy płatności paypal można założyć spór i roszczenie w programie ochrony kupujących gdyby z jakiegoś powody warunki były niezgodne z umową. 

Tylko o czy PayPal stanie po stronie osób próbujących de facto ominąć prawo podatkowe? Ale podobnie wczoraj rozumowałem i specjalnie zapłaciłem na wszelki wypadek kartą poprzez PayPal, choć mogłem po prostu kartą – wyszedłem z założenia, że tak jest bezpieczniej dla mnie w razie czego.

Z kolei w Ali wczoraj znikała opcja płacenia przez Przelewy24, ku rozpaczy wielu naszych Rodaków.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o ominięcie podatku ponieważ opcja wysyłki brzmi tax included co oznacza dla mnie, że cena zawiera ewentualne opłaty. 

Poza tym na bank chodzi tutaj o przepakowanie towaru w kraju o mniej restrykcyjnym prawie podatkowym. Dlatego wysyłka dłuższa bo 2-5 dni Dhl do UK a stamtąd do 10 dni priorytet pocztą. 

W każdym razie moim zdaniem nie ma się czym martwić.

Edytowane przez kowluk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, latet napisał:

Tylko o czy PayPal stanie po stronie osób próbujących de facto ominąć prawo podatkowe? Ale podobnie wczoraj rozumowałem i specjalnie zapłaciłem na wszelki wypadek kartą poprzez PayPal, choć mogłem po prostu kartą – wyszedłem z założenia, że tak jest bezpieczniej dla mnie w razie czego.

Z kolei w Ali wczoraj znikała opcja płacenia przez Przelewy24, ku rozpaczy wielu naszych Rodaków.

Taka ciekawostka dla osób chcących płacić w złotówkach, dzisiaj się troszkę pobawiłem na ich stronie i o to moje spostrzeżenia :D .

1 Wybierając metodę PayPal płacimy w złotówkach po przewalutowaniu korzystnym przez sklep.

2 Płatność bezpośrednio kartą, niestety na stronie sklepu, złotówki zamieniają się w $ więc to jest najmniej korzystna płatność

3 Wybierając  Western Union, płatność zostaje w złotówkach i z koszyka odejmuje 3% kwoty zakupu ma to zapewne związek z tym że Western Union pobiera prowizję od wpłaty, sprawdziłem jaką ponieważ mam tam konto i jest to stała kwota 28,88 zł, czy zakupy zrobicie za 100zł czy za 3tyś. Więc przy dużych zakupach jest najbardziej opłacalną formą płatności :)

Western.png

 

 

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Taka ciekawostka dla osób chcących płacić w złotówkach, dzisiaj się troszkę pobawiłem na ich stronie i o to moje spostrzeżenia :D .

1 Wybierając metodę PayPal płacimy w złotówkach po przewalutowaniu korzystnym przez sklep.

2 Płatność bezpośrednio kartą, niestety na stronie sklepu, złotówki zamieniają się w $ więc to jest najmniej korzystna płatność

Ciekawe, czyli to (korzystne) przewalutowanie ceny w samym sklepie działa, ale nie dla wszystkich form płatności. Warto wiedzieć. Dzięki!

P.S. Proponuję przenieść do działu "Zakupy w Chinach", bo teraz jest w dziale "Promocje", to trochę się mija z sednem omawianych tu spraw. Nie chodzi o jakaś promocję, tylko o nowy, korzystny kanał zakupów (o ile wszystko się potwierdzi, w co wierzę – i wierzyć muszę, bo wczoraj tu zamówiłem Mi Max-a i Redmi Note 3 Pro. Mi Max-a do potestowania przez tydzień, dwa, potem chętnie odsprzedam po kosztach).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kowluk napisał:

Tu nie chodzi o ominięcie podatku ponieważ opcja wysyłki brzmi tax included co oznacza dla mnie, że cena zawiera ewentualne opłaty. 

Poza tym na bank chodzi tutaj o przepakowanie towaru w kraju o mniej restrykcyjnym prawie podatkowym. Dlatego wysyłka dłuższa bo 2-5 dni Dhl do UK a stamtąd do 10 dni priorytet pocztą. 

 

 

Też mi się wydaje, że tak będzie. Dziwi mnie tylko niska cena takiej wysyłki. W gooldwayu jest znacznie drożej - i to mnie właśnie trochę dziwi.

 

Oby poszło jednak bez VATu i dosyć szybko. 

Jak doliczą VAT, to całość robi się mało sensowna w przypadku mojego zamówienia (Redmi 3s). Jak doliczą VAT to ten telefon z polskiej dystrybucji był by 90 zł droższy, a zyskał bym pełną, 24m gwarancję.

 

 

Fakt pozostaje faktem, że teraz nie ma już w wysyłkach tej opcji EU Express. 

W ostateczności, zrobi się spór na Paypalu na koszty równe kwocie VATu.

 

 

 

Edytowane przez rafmik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się wczoraj supportu czy anulują mi wysyłkę jak zapłacę w poniedziałek i czy wysyłka EU omija wszystkie opłaty. To mi odpisali (sory za mój angielski ;d )

http://i.imgur.com/eCUYeTJ.jpg

Niestety jednak anulowali mi zamówienie i dodatkowo widzę, że już nie ma wysyłki z EU ;/

@piotr.geekbuying Daj znać jak będziesz coś wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale on nie ma LTE B20 i chyba jest chińskie orpogramowanie. A redmi 3s jest w wersji International.
Sam stałem przed tym wyborem i się na 3s zdecydowałem.

Nie każdy potrzebuje b20,a oprogramowanie to nie problem, jest juz xiaomi.eu, zanim telefon dojdzie to i twrp pewnie się pojawi

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rafmik napisał:

I to by było ok, jak tak faktycznie będzie :D

 

Jak już p sugerował założyciel wątku, nie ma sensu powoływać się w tej sprawie na korespondencję ze sklepem, bo odpisujący na pytania konsultanci nie mają w tej kwestii zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...