Skocz do zawartości

Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT


piotr.geekbuying

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, sebastiw napisał:

No to zobaczymy jak Wam dojdą paczki, jakie będą opłaty :-) oczywiście trzymam mocno kciuki, żeby to nie była ściema, ale nie chce mi się wierzyć, żeby jakakolwiek firma sprzedawała coś poniżej wartości, bo musieliby nieźle dopłacać, a i bez tego mają b. tanio

A co ma VAT lub jego brak płacony (lub nie) przez odbiorcę urzędowi celnemu w swoim kraju do jakiegoś "dopłacania" przez sprzedawcę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, cuben1ty napisał:

mam pewien problem z kuponami

http://i.imgur.com/emahSku.gifv

 

u mnie jest podobnie przy próbie zakupu:

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi5-5-2inch-FHD-Android-6-0-OS-4GB-64GB-4G-LTE-Smartphone-64-Bit-Qualcomm-Snapdragon-820-Quad-Core-Type-C---Black-363115.html

Edytowane przez gstw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wtajemniczony może mi wyjaśnić, dlaczego w tym sklepie (zresztą chyba nie tylko w tym) Mi Max 650 3/32GB w wersji chińskiej jest aż o ok. 40$ droższy od identycznego modelu w wersji International (przy czym tak naprawdę różnią się tylko ładowarką)? Czy chodzi o objęcie tych modeli INT jakąś specjalną promocją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - oferta wkracza dopiero dzisiaj, produkty będą stale dodawane do listy SF I EU Express, a ja postaram się na dniach zrobić jakąś listę popularnych itemków.
_____
uRzsYt0.jpg
No helooooł. 
____
@wojtekmarchewka, dziękuję http://m.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-5-5inch-FHD-2-5D-Arc-Screen-MIUI-8-4G-LTE-Smartphone-Helio-X20-MT6797-Deca-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-13-0MP-Touch-ID-4100mAh-Metal-Body---Silver-371576.html
Wybacz że bez formatki, smartfon :3

Czy jak się zamówi wersję Global Rom, tzn że wgrają Miui z tym dobrym tłumaczeniem Miui na zablokowany bl?

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne info!

Jeśli płacicie kartą za pośrednictem PayPala - koniecznie zmieńcie walutę w sklepie na PLN przed złożeniem zamówienia - różnice są spore, na przykład mi5 przy płatności USD wychodzi 975 zł, przy płatności PLN 920. 

Jeśli macie pilne pytania - pw na fejsie. :) 

  • Like 4
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, piotr.geekbuying napisał:

Ważne info!

Jeśli płacicie kartą za pośrednictem PayPala - koniecznie zmieńcie walutę w sklepie na PLN przed złożeniem zamówienia - różnice są spore, na przykład mi5 przy płatności USD wychodzi 975 zł, przy płatności PLN 920. 

Jeśli macie pilne pytania - pw na fejsie. :) 

Kurcze, szkoda że wcześniej nie napisałeś. Jeśli po zmianie waluty w sklepie na PLN rzeczywiście płaci się tyle w zł ile tam wyskoczy, to jest to kurs niemal taki jak średni kurs NBP.

Najdrożej wychodzi, jak się płaci PlayPalem w dolarach z kasy na Paypalu (w zł) – bez żadnej karty powiązanej. Nieco mniej, gdy płaci się kartą, ale PayPal robi przewalutowanie. Jeszcze mniej, gdy się zmusi Paypala do obciążenia polskiej karty kwotą w dolarach. I to może być już zblizone to tego sposobu, który opisałeś (pewność będę miał, jak mi bank przewalutuje dzisiejsze transakcje w poniedziałek – taraz sobie zanotuję ile było tą metodą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piotr.geekbuying napisał:

Ważne info!

Jeśli płacicie kartą za pośrednictem PayPala - koniecznie zmieńcie walutę w sklepie na PLN przed złożeniem zamówienia - różnice są spore, na przykład mi5 przy płatności USD wychodzi 975 zł, przy płatności PLN 920. 

Jeśli macie pilne pytania - pw na fejsie. :) 

 Geekbuying ma korzystne przewalutowanie gdzie 1$=4zł, dlatego nie warto przewalutować za pomocą PayPal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

 Geekbuying ma korzystne przewalutowanie gdzie 1$=4zł, dlatego nie warto przewalutować za pomocą PayPal

O tak! A dokładnie (dziś) 4,025. Średni kurs NBP dziś to 3,99.

Paypal mi najpierw zaproponował przeliczenie po kursie 4,23zł/$ (tzn. ze złotówek na swoim wewn. Paypalowym koncie). Odrobinę niżej (4,13zł/$) zaproponował mi Paypal, gdy chciałem za jego pośrednictwem obciążyć polską kartę Maestro (w sumie ciekawe, że ma 2 różne kursy w tym samym momencie). Nie skorzystałem z żadnej z tych opcji, tylko wymusiłem, aby Paypal obciążył moją polską kartę kwotą w dolarach, zostawiając przewalutowanie bankowi. Jak to bank przeliczy, to się dowiem najwcześniej w poniedziałek, ale podejrzewam, że będzie to coś pośredniego. Czyli coś pomiędzy tym sklepowym 4,025zł/$ a tym niższym z dwóch Paypalowych propozycji (4,13zł/$) [przy teoretycznym założeniu, że kurs dolara będzie wtedy taki jak dziś].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

O tak! A dokładnie (dziś) 4,025. Średni kurs NBP dziś to 3,99.

Paypal mi najpierw zaproponował przeliczenie po kursie 4,23zł/$ (tzn. ze złotówek na swoim wewn. Paypalowym koncie). Odrobinę niżej (4,13zł/$) zaproponował mi Paypal, gdy chciałem za jego pośrednictwem obciążyć polską kartę Maestro (w sumie ciekawe, że ma 2 różne kursy w tym samym momencie). Nie skorzystałem z żadnej z tych opcji, tylko wymusiłem, aby Paypal obciążył moją polską kartę kwotą w dolarach, zostawiając przewalutowanie bankowi. Jak to bank przeliczy, to się dowiem najwcześniej w poniedziałek, ale podejrzewam, że będzie to coś pośredniego. Czyli coś pomiędzy tym sklepowym 4,025zł/$ a tym niższym z dwóch Paypalowych propozycji (4,13zł/$) [przy teoretycznym założeniu, że kurs dolara będzie wtedy taki jak dziś].

U mnie na dzień dzisiejszy WBK przeliczyłby 4.13/1$, ponieważ mam kartę walutową w Euro i tanio mogę kupić walutę poprzez bank, to zazwyczaj wykorzystuję kartę waluitową, ale przy zakupach w Geekbuying żadna z opcji nie jest opłacalna niż wybranie u nich waluty w złotówkach, dziś chcialem kupić na Ali... ale usunęli płatność "Przelewy24" a na karcie nie mam Ojro :D

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piotr.geekbuying napisał:

@sebastiw, coś Ty taki zdesperowany, żeby ferment mi tu siać? :D
 

 

Po prostu dużo kupuję i wiem jakie to są często "pewniaki"... a większość okazji to ściema, dlatego jestem dość czujny :-) Obym nie miał racji w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr.geekbuying napisał:

Ważne info!

Jeśli płacicie kartą za pośrednictem PayPala - koniecznie zmieńcie walutę w sklepie na PLN przed złożeniem zamówienia - różnice są spore, na przykład mi5 przy płatności USD wychodzi 975 zł, przy płatności PLN 920. 

Jeśli macie pilne pytania - pw na fejsie. :) 

Szkoda, że dopiero teraz mówisz :P Ja dalem sobie przewalutowac przez PayPal i fakt - wyszło drożej, ale nie ma tragedii.

Ceny na geekbuying - 299$/1207,49zl

Cenę PayPal - 1258,12zl

 

Kupowalem mi5s w komplecie 

http://www.geekbuying.com/item/Package-Xiaomi-Mi-5S-3GB-64GB-Smartphone---Silver-373712.html

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bartaspoz napisał:

Szkoda, że dopiero teraz mówisz :P Ja dalem sobie przewalutowac przez PayPal i fakt - wyszło drożej, ale nie ma tragedii.

Ceny na geekbuying - 299$/1207,49zl

Cenę PayPal - 1258,12zl

To aż 50 zł różnicy, jak to nie ma tragedii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piotr.geekbuying napisał:

Na produkty przecenione "deal" kupony nie działają. :) 

Działają, działają ale podnoszą cenę sprzed promocji (oryginalnej) :D

 

3 godziny temu, saperq napisał:

Zamówiłem 2 telefony. Obydwa EU Express ( bez ryzyka vat). Jeden do DE, drugi do PL. Zobaczymy czy wszędzie działa hehe. Chcę jeszcze 1 zamówić. Redmi pro się dla żony spodobały. Jakoś przeboleję złoty kolor hehe :-)

Złoty Redmi Pro jest piękny proszę oto zdjęcia mojego http://tufotki.pl/G9ZdQ

2 godziny temu, Sylwester Nowaczyk napisał:


Czy jak się zamówi wersję Global Rom, tzn że wgrają Miui z tym dobrym tłumaczeniem Miui na zablokowany bl?

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3
 

Jeżeli piszą że jest Global, to znaczy że masz oryginalny (oficjalny) soft Xiaomi z językiem polskim, oraz zablokowanym bootloaderem

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, bartaspoz napisał:

Pewnie zależy od sprzedawcy. Ja właśnie zamawiam na Ali i mam płatność Przelewy24 :)

No niby na stronie Goldway-a jest że obsługuję tą płatność, ale gdy dochodzi do niej jest to opcja nieaktywna i podaje że "AliPay nie wspiera dłużej tej opcji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

No niby na stronie Goldway-a jest że obsługuję tą płatność, ale gdy dochodzi do niej jest to opcja nieaktywna i podaje że "AliPay nie wspiera dłużej tej opcji"

Ciężko mi sie odnieść to tego co mówisz, właśnie zamówiłem dwie rzeczy i normalnie zapłaciłem przez Przelewy24

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bartaspoz napisał:

Ciężko mi sie odnieść to tego co mówisz, właśnie zamówiłem dwie rzeczy i normalnie zapłaciłem przez Przelewy24

Fakt, postanowiłem sprawdzić to co piszesz, wchodzę na koszyk Ali... przechodzę do płatności ....... i opcja jest znowu dostępna :D, ale co by nawiązać do tego tematu, interesowało mnie Mi4c, okazuję się że nawet z promocją u  Goldway-a wychodzi z przesyłką bez VAT ok 500 zł, a u Geekbuing z taką samą wysyłką wychodzi ok 440 zł

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, latet napisał:

Nie!!! ROM nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o sprzęt (modem). Mowa o Redmi 3s i Redmi Note 3 Pro (pomijam naj najnowsze i najdroższe modele).

Ale jeśli pytasz o Mi Max, to różnica dotyczy tylko... ładowarki.

Czyli jaki lepiej brać? International czy zwykły/(tańszy) Mi5 32GB? Który będzie lepszy w PL? 
No i poproszę o link do białego Mi5 32GB. 
Dzięki!

Edytowane przez Sylwester Nowaczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...