Skocz do zawartości

Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT


piotr.geekbuying

Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa dla potencjalnych kupujących !

Tylko, czy to nie jest tak z Geekbuying, że ceny są niższe, bo gwarancja na wszystkie telefony jest ograniczona do 6 miesięcy? Dodatkowo nie jest brana pod uwagę również płyta główna telefonu? Chyba ktoś wspominał o tym już na forum. Jeśli tak jest, to coś za coś, płacimy mniej, ale praktycznie gwarancji nie ma.

Edytowane przez cointreau
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie opcje inne niż kurier narażają odbiorcę na dużą stratę, tzn. wszystkie paczki obsługiwane przez pocztę w Polsce są zagrożone.

Jeżeli paczka nie ma żadnych oznak uszkodzenia i ją odbierzesz, a następnie w środku nie będzie towaru, nie masz żadnych racji i możliwości spisania protokołu szkody na poczcie. Poczta jako jedyny operator nie ma w regulaminie takiego czegoś jak otwarcie paczki po przyjęciu i spisanie protokołu szkody. Tylko dodatkowa opcja tylko dla przesyłek krajowych wykupiona za 6,15 zł pozwala otworzyć paczkę przy pracowniku poczty ... lub pocztex, również tylko krajowe.

Dziś jeszcze się upewniałem i dzwoniłem.

Tak więc ostrzegam przed ryzykiem przesyłek innych niż kurierskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, fanxiaomi napisał:

Wszystkie opcje inne niż kurier narażają odbiorcę na dużą stratę, tzn. wszystkie paczki obsługiwane przez pocztę w Polsce są zagrożone.

Jeżeli paczka nie ma żadnych oznak uszkodzenia i ją odbierzesz, a następnie w środku nie będzie towaru, nie masz żadnych racji i możliwości spisania protokołu szkody na poczcie. Poczta jako jedyny operator nie ma w regulaminie takiego czegoś jak otwarcie paczki po przyjęciu i spisanie protokołu szkody. Tylko dodatkowa opcja tylko dla przesyłek krajowych wykupiona za 6,15 zł pozwala otworzyć paczkę przy pracowniku poczty ... lub pocztex, również tylko krajowe.

Dziś jeszcze się upewniałem i dzwoniłem.

Tak więc ostrzegam przed ryzykiem przesyłek innych niż kurierskich.

Naturalnym jest, że unboxing tylko w hollywoodzkich warunkach. :) reszcie odpiszę wieczorem :) 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapytalem na czacie Gearbest czy wysylka z EU i czy nie będzie VATu to mi odpisali:

Cytat
Unfortunately, taxes on all our products are subject to the local customs policy. The customer is solely responsible for customs tax and any other customs related charges, if any exist. Please feel free to consult your local customs office for more details before ordering. Thank you for your inquiry.


I tutaj komentarz pewnego Mirka:

Cytat

W sumie zacytowali Ci to co mają w swoim FAQ. Może ktoś w BOKu nie ogarnia jeszcze nowych opcji wysyłkowych. Ja napisałem do nich kilka godzin temu, ale póki co cisza.

Mógłby ktos jeszcze raz zagadać na czacie i zwrócić uwagę, że to nowa opcja i żeby konsultant z BOK dowiedział sie "u góry" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hubertkno napisał:

witam czy wersja 

EU Priority Mail - Tax included (7-15 Business Days)

lub 

SF Express - Tax included (5-8 Business Days)

 jest bez podatku vat chodzi mi tu konkretnie o 

http://www.geekbuying.com/item/LeTV-LeEco-Le-Pro3-X720-6GB-64GB-Smartphone---Gold-372587.html

Piona ! też biorę Pro 3 ale dwie sztuki.




 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, widmo82 napisał:

Jak zapytalem na czacie Gearbest czy wysylka z EU i czy nie będzie VATu to mi odpisali:


I tutaj komentarz pewnego Mirka:

Mógłby ktos jeszcze raz zagadać na czacie i zwrócić uwagę, że to nowa opcja i żeby konsultant z BOK dowiedział sie "u góry" :)

Czyli wysyłką include tax to ściema i w PL doliczą vat :-/

Edytowane przez sebastiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, widmo82 napisał:

GearBest i geekbuying to niby to samo... więc stąd moje pytanie... w gearbest pojawiło sie: 

Priority Line -> Europe Express

Czy to też opcja braku VATu?

Może @piotr.geekbuying powinien się wypowiedzieć, ale wydaje im się, że rozmowa potoczyła się w złym kierunku :) @widmo82 co znaczy wg Ciebie "niby to samo"? Wg mnie są to dwa różne sklepy, nigdzie w kontakcie, albo podstronach nie znalazłem info, aby byli jakkolwiek powiązani. Poza tym jak sam widzisz, opcja wysyłki w gearbeście to tylko Priority Line -> Europe Expreess - tzn szybka wysyłka! Nie ma tu żadnej wzmianki o VACie i innych opłatach/podatkach.

 

Natomiast geekbuying jasno podał "Tax included".

3 godziny temu, sebastiw napisał:

Czyli wysyłką include tax to ściema i w PL doliczą vat :-/

 

4 godziny temu, widmo82 napisał:

Jak zapytalem na czacie Gearbest czy wysylka z EU i czy nie będzie VATu to mi odpisali:


I tutaj komentarz pewnego Mirka:

Mógłby ktos jeszcze raz zagadać na czacie i zwrócić uwagę, że to nowa opcja i żeby konsultant z BOK dowiedział sie "u góry" :)

 

1 godzinę temu, sebastiw napisał:

Nie ma bez podatku ...

Więc wg mnie wszystkie powyższe wypowiedzi są conajmniej pochopne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jimmy napisał:

Ktoś potwierdzi że nowa metoda jest na 100% pewna i VAT nie będzie?

Ja, jak mi dojdzie telefon :D Przed chwilą zamówiłem mi5s. Z drugiej strony gdyby okazało się, że metoda nie działa - to geekbuying zrobiłby sobie bardzo czarny PR, który na pewno wpłynąłby na ilość zamawianych tam rzeczy. A poza tyn mamy na forum naszego "polskiego rzecznika", który potwierdził nową metodę swoimi słowami. Mam nadzieję, że nie jestem po prostu zbyt łatwowierny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem się o ten nowy rodzaj wysyłki, czy na 100% będzie bez VATu, to odpisali:

Cytat

yes, if you buy items from spain stock, you don't need to pay tax.

Po czym po 30 minutach sami napisali:

Cytat

"EU Priority Mail - Tax included" ? It is 100% tax free also.

Więc wychodzi, że bez vatu. Dopytałem się jeszcze czy na pewno dotyczy to HK stock i wysyłki do EU. Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jimmy napisał:

Ktoś potwierdzi że nowa metoda jest na 100% pewna i VAT nie będzie?

Zamówiłem właśnie telefon. Jak dojdzie, to potwierdzę ;)

9 godzin temu, Krzysztof95 napisał:

Czy wersja International różni się tylko ROM'em ? Czy jakbym kupił zwykłą wersje i wgrał ROMa GLOBAL to byłoby to to samo co wersja International ? 

Nie!!! ROM nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o sprzęt (modem). Mowa o Redmi 3s i Redmi Note 3 Pro (pomijam naj najnowsze i najdroższe modele).

Ale jeśli pytasz o Mi Max, to różnica dotyczy tylko... ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sebastiw napisał:

 

1 godzinę temu, sebastiw napisał:

Tak, przecież sam geekbuying odpisał, że podatki się płaci, w zależności od czujności izb celnych....

Ludzie, proszę Was, nie wprowadzajcie zamieszania. Proszę, czytajcie dokładnie zanim coś napiszecie.

14 godzin temu, widmo82 napisał:

Jak zapytalem na czacie Gearbest czy wysylka z EU i czy nie będzie VATu to mi odpisali:


I tutaj komentarz pewnego Mirka:

Mógłby ktos jeszcze raz zagadać na czacie i zwrócić uwagę, że to nowa opcja i żeby konsultant z BOK dowiedział sie "u góry" :)

Odpowiedz o możliwości zapłacenia VAT była odpowiedzia z BOKu Gearbesta! A nie Geekbuying 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy jak Wam dojdą paczki, jakie będą opłaty :-) oczywiście trzymam mocno kciuki, żeby to nie była ściema, ale nie chce mi się wierzyć, żeby jakakolwiek firma sprzedawała coś poniżej wartości, bo musieliby nieźle dopłacać, a i bez tego mają b. tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sebastiw, coś Ty taki zdesperowany, żeby ferment mi tu siać? :D

Gearbest i Geekbuying to zupełnie różne światy. Czekam na swoje paczki, żeby móc ze 100% pewnością potwierdzić, że ominęły opłaty, przedstawić sposób wysyłki i jej realizację. Póki co mam tylko 99% pewności. Chyba, że mnie karmili przez rok tylko po to, żeby potem moimi rękami narazić wszystkich na straty, z których sami nic nie mają poza cholernie skuteczną antyreklamą. :D 

Przyznać się, ile białych mi5 32 zamówiliście? :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...