Skocz do zawartości

Redmi Pro - ładowarka


seb.gr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno stałem się posiadaczem smartfona Xiaomi, Redmi Pro. Potrzebuję sobie dokupić ładowarkę stacjonarną (do pracy, bo ciągle zapominam z domu zabrać, a tu nikt USB 3 nie posiada) i jedną do samochodu. Przeglądałem oferty sprzedawców, sporo tego jest na aliexpress, ale z tego co widzę to "szybkie" ładowarki mają w opisie Qualcomm Quick Charge. Redmi Pro jest oparty na MTK-u i Mediatek ma swój wariant Pump Express... Niestety wyszukanie hasła "pump express" w ali wyrzuca w wynikach pompki dla facetów :)

Pytanie czy te technologie szybkiego ładowania mają ze sobą coś wspólnego? Czy kupno jakiejś dobrej ładowarki QC ma sens (tzn czy prawidłowo obsłuży telefon i nie "uwali" baterii)? Macie coś poleconego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tpawel napisał:

Moim zdaniem jeśli napięcie i natężenie będzie się zgadzało to będzie ładował szybko. Dobra rada: kup coś dobrej firmy,np blitz Woolf.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
 

Na standardowej ładowarce od Xiaomi 2A, Redmi Pro ładuję się ok 2.5h (prawie tyle samo co MI4) od 20 - 100% i nie obsługuje trybu szybkiego ładowania, choć i tak nie ładuje długo :P , aby móc korzystać z tego trybu trzeba zakupić taką ładowarkę jak ma Meizu Mx5, ale mi to do szczęścia nie potrzebne tym bardziej że jest w cenie ok 75 zł. Są i w cenie ok 20 zł ale tu raczej bym zastanawiał się czy to napewno "100% Oryginal"

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20161108045749&SearchText=mtk+express

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem właśnie Redmi Pro na Alli i w oczekiwaniu na przesyłkę stwierdziłem, że przydał by mi się powerbank (z myślą o wakacjach) oraz właśnie quick charger, ale z tego co czytam to chyba bez sensu. Doradźcie, czy darować ją sobie jeśli nie jestem osobą, która ciągle ma 10% baterii? Może lepiej będzie kupić mocniejszego powerbanka np. mi 10000mh PRO będzie bardziej przydatny w trudnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Macin1207 napisał:

Zamówiłem właśnie Redmi Pro na Alli i w oczekiwaniu na przesyłkę stwierdziłem, że przydał by mi się powerbank (z myślą o wakacjach) oraz właśnie quick charger, ale z tego co czytam to chyba bez sensu. Doradźcie, czy darować ją sobie jeśli nie jestem osobą, która ciągle ma 10% baterii? Może lepiej będzie kupić mocniejszego powerbanka np. mi 10000mh PRO będzie bardziej przydatny w trudnych warunkach.

Ja bym sobie darował ładowarkę z szybkim ładowaniem :D (za duży koszt co do korzyści) Na sofcie  6.11.10 telefon o wiele dłużej trzyma w stanie czuwania oraz szybciej się ładuję ostatnio czasy ładowania miałem od 20 - 100% ok 1h45m i od 30 - 100% 1h25m. Telefonu zazwyczaj nie trzymam całą noc pod ładowarką a czas ładowania jest szybszy nawet niż w moim  MI4 (biorąc pod uwagę różnicę pojemności baterii)

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PiterRedmiPro napisał:

Witam ładowarkę zamiennik z allegro jakąś możecie  polecić ?

Bez kabla USB

http://allegro.pl/ladowarka-dwuportowa-blitzwolf-2x2-4a-24w-czarna-i6611696950.html

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałeś może jakim prądem ładuje Twoja ładowarka ? Ten mój Aukey 3 portowy potrafi dać 2A  ale do redmi pro już nie. Potrzebuje dokupić coś dobrego żeby mieć w pracy ;)

Redmi pro nie ma QC ale pewnie ma w sobie coś innego z czym się komunikuje ładowarka czy tak ?

Edytowane przez BROWAReq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może u Ciebie winny jest kabel, ładujesz tym oryginalnym czy masz osobny do tej ładowarki Aukey?

Ja używam tego (złoty, idealnie ten sam kolor co telefonu): https://www.aliexpress.com/item/elough-original-metal-nylon-braided-micro-usb-cable-mobile-phone-cables-for-iphone-5-5s-5c/32675470498.html

Prądu nie mierzyłem, ale ładuje się tak samo jak na oryginalnej ładowarce. Redmi Pro nie obsługuje QC ani PE. Także podłączony do gniazda QC ładowarki i tak ładuje się z 5V. Ale jak pisałem różnica w cenie ładowarki z QC a bez to 1$.

Jedno z ostatnich ładowań na tej ładowarce (tel miał około 15% jak podłączyłem):

Screenshot_2017-03-07-10-33-23-718_com_miui_home.thumb.png.e658865370649aff8e5429237bf7dab2.png

 

Przy okazji.

Odradzam kupowania i używania tej ładowarki: https://www.aliexpress.com/item/TIEGEM-EU-Plug-USB-Charger-5V-3-4A-Universal-2-Port-Travel-Portable-Charging-Charger-for/32760598400.html

Co prawda jest ona ciekawie rozwiązana bo port 1A jest "ustawiony" jako standard Apple 1A, a port 2.1A jako DCP (Dedicated Charging Port). Ładowarka rzeczywiście jest w stanie uciągnąć 2A i Redmi się ładuje tak samo prędko (z portu DCP). Niestety jej budowa jest taka, że strach używać. Praktycznie nie ma separacji miedzy stroną pierwotną a wtórną - ścieżki idą obok siebie! Jakiekolwiek przepięcie może się źle skończyć dla podłączonego urządzenia.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miernik i możliwość pomierzenia to sprawdź czy w gnieździe USB w ładowarce dwa środkowe styki (D+ i D-) są zwarte ze sobą. Wtedy taka ładowarka jest wykrywana jako DCP i tak samo ma zrobione oryginalna ładowarka Xiaomi.

Chociaż jeśli ten Aukey jest bardziej inteligentny to tam może być jakiś układ do którego są podłączone te styki, tak jest w Blitzwolfie, ale jak widać z Redmi Pro się dogaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę miernikiem jak bd w domu z ciekawości.
Strasznie ciasno w gnieździe i grube sondy od miernika ale wychodziłoby, że zarówno w ładowarce Xiaomi jak i w Aukey środkowe piny są połączone. Jednakże nawet na tym kablu są takie różnice.

 

Edytowane przez BROWAReq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6781045423 co myslicie o takiej ladowarce, jest sens ja kupowac? Szukam w sumie sieciowej, ale samochodowa tez by sie przydala na dluzsze wyjazdy. Mozecie cos polecic, poza tymi juz wymienionymi, moze ktos kupowal ostatnio cos dobrego?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka jest praktycznie identyczna jak ta: https://www.aliexpress.com/item/TIEGEM-Travel-USB-Charger-Adapter-EU-Plug-Universal-2-Port-Wall-Portable-Mobile-Phone-Charging-Smart/32722350184.html

Jeśli wewnątrz jest również tak samo zbudowana to absolutnie NIE POLECAM. Ładowarka może być niebezpieczna w użytkowaniu. Jeśli chcesz jakąś pewną ładowarkę polecam BlitzWolfa lub Choetech.

Zwłaszcza Choetech wyjątkowo dobrze "dogaduje się" z Redmi Pro: https://www.aliexpress.com/item/CHOETECH-USB-Phone-Charger-EU-Plug-5V-2-4A-Universal-Fast-Charger-for-iPhone-Samsung-Xiaomi/32742790687.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas śmigam na https://pl.aliexpress.com/item/ROCK-Quick-Charge-2-0-Phone-Charger-MTK-Quick-Charger-2-in-1-Technology-5V2A-9V2A/32724322864.html?spm=2114.13010608.0.0.uVHeGZ

Kupiłem jak jeszcze były po 9$, przynajmniej się nie grzeje, nie buczy, trzeszczy jak dołączona do redmi pro. Ma tam kilka jakiś zabezpieczeń więc chyba ok. Szkoda tylko że redmi pro nie obsługuje pump express MTK.

Edytowane przez chaos666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Blitzwolf smiga ladnie, ale dokupiony do niej na allegro kabel strasznie wydluza czas ladowania, nawet do 3,5 godz - na oryginalnym to ok 1 godz 45 min od ok 10% do pelnej baterii. Polecicie jakis sprawdzony kabel. W tym z allegro tez bylo napisane, ze obsluguje do 2.4A, a tu taka lipa.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalna z przejsciowka na gniazdko eu i kablem z zestawu, laduje szybko, jak przeloze kabel do BlitzWolfa jest tak samo, ale ten kabel z allegro zamula ladowanie strasznie. Potrzebuje dwoch, jednej w domu drugiej w pracy.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...