Skocz do zawartości

Problem z synchronizacją, dźwiękiem powiadomień i aplikacjami


pawel291

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. od miesiąca posiadam Redmi 3s. Miui Global 8.0 Stabilna 8.0.3.0 (Malmidg).Od początku miałem problem z dźwiękiem powiadomień. Nie w każdej aplikacji mogę go zmienić mimo iż taka funkcja jest. W aplikacji Textra do sms udało się bez problemu, natomiast WhatsApp, Messenger itp nie da rady tego zmienić. Wchodzę w ustawienia, zmieniam, zapisuję i nadal dźwięk jest domyślny. Najbardziej przeszkadza mi to w aplikacji BlueMail. Do każdego konta chciałby mieć inny dźwięk. Niestety, wybieram i nic. Każda skrzynka ma dźwięk domyślny. O co może chodzić?

2. Chodzi o synchronizację. w wyżej wymienionej aplikacji BlueMail, synchronizacja odbywa się tylko wtedy gdy włączę aplikację. Nie powiadamia wtedy gdy dostanę wiadomość, mimo, że w ustawieniach mam wybraną opcję powiadamiania przez cały czas.

3. Mam wgrany własny launcher, dokłądnie NovaLauncher Pro. W ustawieniach jest jako domyślny i zazwyczaj nie ma z tym problemów. Czasami jednak po wybudzeniu telefonu, pojawia się na chwilę standardowy launcher, ale jak szybko coś przewinę wraca mój. Nie byłoby w tym żdanego problemu gdyby nie to, że resetują mi się ustawienia niektórych aplikacji i po prostu mnie wylogowuje. Np. w aplikacji mbanku. Gdy włączy mi się ten domyślny launcher i za chwilę mój to wchodząc do tej aplikacji muszę na nowo się rejestrować tak jakbym dopiero ją zainstalował. W aplikacji Dropbox wylogowuje mnie. W innych nie zauważyłem tego problemu.

Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, z tymi ustawienia autostartu pomogło! Przychodzą już powiadomienia, dzięki! A gdzie znaleźć uprawnienia do odczytu plików? Co ciekawe postanowiłem wypróbować domyślną aplikację "Poczta". Tam, zmieniając dźwięk na własny, zapisuje się i odtwarza go po nadejściu wiadomości...Niestety, z uwagi na ograniczone możliwości, wolałbym korzystać z bluemaila.

Edytowane przez pawel291
zapomniałem dopisać jednej informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie chcę zakładać tematu dlatego się podłączę.
Nie otrzymuję powiadomień na wygaszonym ekranie. Zazwyczaj (nie zawsze) w momencie gdy ręcznie z jakiegoś powodu podświetlę telefon, powiadomienia dochodzą. Głównie chodzi mi o aplikację "Whats up".
Dodam że korzystam z Global Stable 8.1.1.0 (MALMIDI) i aplikacja jest dodana do autostartu.
Jest ktoś w stanie coś doradzić? Z góry dzięki :)


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Ale mimo wszystko zastanawia mnie różnica między aplikacjami od Google np. Gmail a whats up`em.
Co by się nie działo, powiadomienie o nowym mailu dostaje zawsze nawet gdy apka nie pracuje w tle.
Sprawdziłem i Whats Up ma dokładnie te same ustawienia / uprawnienia co Gmail a jednak powiadomienia nie dochodzą.
Jest to trochę irytujące...

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mychemi napisał:

zastanawia mnie zależność czy różnica między aplikacjami od Google np. Gmail.

Różnica jest prosta. W globalach Gmail jest aplikacją systemową której nie można usunąć, Whatsapp nie. W Miui aplikacje systemowe mogą więcej bez dodatkowych ustawień. Doinstalowanym trzeba te uprawnienia ponadawać. Ale od kilku miesięcy nie ma z Whatsappem problemu, przynajmniej na wersjach global dev 

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mychemi napisał:


Pytanie czy w ogóle można nadać więcej uprawnień niż te które są dostępne w panelu sterowania?

Można zmienić status jakiejś aplikacji na systemową na przykład programem link2ds, ale do tego potrzebny jest root. Częstym problemem Miui było to że nadanie uprawnień po prostu nie działało, ale to przynajmniej w przypadku Whatsappa już przeszłość. W sumie to właśnie brak albo opóźnione powiadomienia w Whatsappie był dla mnie głównym powodem instalacji roota na globalu. Ale poprawili to  i na romach dev  nie ma problemu z powiadomieniami (nie wiem jak na stable, bo nie testowałem). Ale kłódka i "nie blokuj" w ustawieniach oszczędzania baterii dla wszystkich komunikatorów i programów pocztowych i typu endomondo to w Miui nadal podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...