Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry, mam następujący problem z Xiaomi Mi5 :

Dźwięk zarejestrowany przez mikrofon jest bardzo cichy. Natomiast nie wszędzie : szczególnie uciążliwe jest to podczas wykonywania rozmów telefonicznych czy używania komunikatorów internetowych (w moim przypadku - whatsappa). Natomiast nagrania zarejestrowane przez dyktafon mają już bardzo ładny i donośny dźwięk. Również testy obu mikrofonów wypadły pozytywnie : dźwięk może nie jest super czysty, ale głośny i całkiem znośny.

Problem występował odkąd tylko dostałem telefon do ręki, na obu wersjach MIUI - zarówno na zainstalowanym od początku Globalu jak i na wgranym przeze mnie Xiaomi.eu.

Nie jest to też raczej wina karty SIM - najpierw miałem samodzielnie przyciętą starą kartę, potem zmieniłem ją na nową kartę Nano Sim. Zero różnicy.

Ktoś dobry może będzie w stanie mi pomóc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj sposobu kolegi @Matiass - co prawda dotyczy on redmi 3s ale pewnie w Mi5 będzie to samo :D

"

wzmocnienie mikrofonu w: system/etc/ w pliku:

mixer_paths_qrd_sku1.xml

są tam ustawione wartości:
<ctl name="DEC1 Volume" value="84" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="84" />

zmieniłem na:

<ctl name="DEC1 Volume" value="100" />

<ctl name="DEC2 Volume" value="100" />

teraz mikrofon pięknie zbiera zarówno przy połączeniach jak i nagrywaniu dźwięku :)

operacji tej dokonałem przy użyciu aplikacji Root Browser ,oczywiście trzeba mieć dostęp do roota w telefonie ;)

"

Ten sposób dział perfekcyjnie w 3s...

Edytowane przez zipp
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...