Skocz do zawartości

przesiadka z eu na global /problem


Mariuszes

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja jest nastepujaca - dwa tyg temu odebralem telefon z serwisu po wymianie bateri i przyciskow bocznych - wgrali tez nowy rom polski

Gdy telefon wrocil z serwisu , po zaladowaniu karty i pojawil sie komunikat o nieprawidlowym id <komunikat nonstop sie wyswwietlal >

Stwierdzielm ze nie  wysle go spowrotem  na miesiac bo znalalzlem na forum jakas apke ktora to naprawia

MTK Engineering Mode

wprowadzilem za jej pomoca imei'e z opakowania telefonu

Zadzialalo telefon zaczol hulac - nie wyswietlal sie komunikat co  chwile o braku imei /id /mac

 

wczoraj stwierdzilem ze juz mam dosyc tych jaj z bateria na eu i  ze przejde sobie na global

i co  sie okazuje

pobralem global z piatku

robie kopie  w trwp na wszelki wypadek

czyszcze pamiec telefonu vvipe all tak zeby miec swiezy system

instaluje global 6.11.3

 

Po zainstalowaniu zalacza sie ta konfiguracja i co - - - - - - - znowu pojawia sie ten brak id/imei

Tu juz zaczyna sie dziac , bo jak nie skonfiguruje telefonu nie przejde do pulpitów z apkami i nie wgram tego za pomoca MTK Engineering Mode

Czy istnieje mozliwosc aby te imeie na stale przypisac do telefonu czy przy kazdym wipe i zmianie romu beda mi sie pojawiac ?

Oczywiscie instalacja nie udana nastappił powrot do kopii 

Nnie da sie jej  przejsc gdyz telefon wymaga zalogowania na konto google i ziaomi  ,pierwsze konto bez problemu login haslo i dalej

logowanie na konto xiaomi tu  juz sie nie da zalogowac gdyz nie moze zweryfikowac urzadzenia i blad imei /id/mac

mial ktos takie cuda?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopie przywrocilem i dalej mam eu ale jak zainstalować global bo po full wipe wychodzi mi ten błąd z id 

Brak numerów imei i mac nie pozwala przejść konfiguracji po instalacji a dokładnie  konfiguracji konta Xiaomi ... Non stop błąd i brak identyfikacji 

Zrobiłem sama kopie nvram ale po zainstalowaniu nowego systemu global staje na tej konf konta Xiaomi więc wszedłem w trwp zainstalowaniem z kopi samo nvram i dalej są jaja nie dość że brak identyfikacji to jeszcze procesy acore coś tam ... Jak wiesz nie da się tego wyłączyć bo to co sekundę się załącza ...

A da się może ten imei na stałe wsadzić w ten telefon ?? Czy za każdym razem trzeba coś kombinować 

Jak wipy zrobię to odrazu to wskakuje brak imei i identyfikacja nie przechodzi 

Znowu Bez vvipe nie da się tego zainstalować bo błędów masa wyskakuje 

 

Edytowane przez Mariuszes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, spróbuj przeczytać ten wątek, bo jest o Twoim problemie: 

Pewnie w takim przypadku najważniejsze będzie byś miał chociaż sprawny system (w obojętnie jakiej wersji), a potem przywrócił odpowiednie numery IMEI i MAC adresy, byś mógł zrobić kopię NvRAM z tymi danymi, tak by po aktualizacji systemu można było wgrać jego wersję z numerami. Problem z procesami acore... usuniesz robiąc wipe, ale wtedy pewnie znów trzeba będzie przywrócić backup z NvRAM.

Dokładnie przeczytaj tamten wątek oraz tutorial o odceglaniu. Masz trochę roboty przed sobą, ale wszystko jest możliwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system jako tako wydaje sie sprawny-  wersja eu - na nim wszytko smiga

ale to co wyzej napisales nie dziala u mnie

nie wiem czy nie trzeba powrocic do jakiegos romu china bo na globalu to poprostu nie dziala

wgrywam global po instalcji wchodze jeszce raz w trwp wgrywam kopie nvram uruchamiam system ale nadal pojawia sie brak id

a co za tym idzie nie da sie skonfuirowac

telefonu bo nie przepusza konto xiaomi

caly czas jest komunikat pobieranie danych bezpieczesntwa urzadzenia .... ale on po wipach chyba nie ma skad pobrac 

dziwne bo wczesniej przechodzilem sobie z globali na eu z eu na china z china na pl i w druga strone

po serwisie i wgraniu nowego romu tez nie mialem trwp 3,0 tylko jakas chinska apke mozliwe ze trwp ale nie widzialem jeszce tak kolorowej apki wygladala jak flipery w latach 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...