Skocz do zawartości

Redmi Pro wgranie polskiego języka/ Miui


florbal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wczoraj, udało mi się przejść z chińczyka na xiaomi.eu 7.5.25 a dzisiaj widzę już 7.6.8. Warto zmieniać?
pzdr
wfal


Warto, nie warto. Akurat aktualizacja softu z starszego na nowszy i na odwrót to kwestia kilku minut. Zainstaluj nowszy soft, jak będzie wszystko grało to zostawisz, jak nie zrobisz downgrade do 7.5.25 ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@wojtekmarchewka Dzięki!

Bałem się uceglić fona  (już raz innego mi się udało) i żyłem już rok z syfmiui, plus żonie za 9 stówek kupiłem też Redmi Pro z wariacją tego softu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Najpierw sprawdziłem czy przypadkiem nie mam go odblokowanego (wcześniej również dostałem zgodę na odblokowanie). Dla naszych PRO użyłem komendy 'fastboot getvar all" zamiast fastboot oem device-info

 https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera#more-14738

 

Unlocked: yes.

image.png.9a25b41923424fa90dd80dd6d14d36ad.png

WGRAŁEM NA KARTE SD NOWY ROM MIUI EU - [ważne bo ten opis jest w poradniku z pierwszej strony już po wgraniu TWPR] wsadziłem do telefonu i dopiero wtedy "fastboot flash recovery twrp.img .

UWAGA: Jeśli zapomnicie wsadzić kartę z rom MIui Eu a zrobiliście już flash recovery twrp.img to wyłączcie go długo trzymając przycisk zasilania, wsadzcie kartę SD i ponownie uruchomcie do fastboot (głośność dół + power trzymajcie, nie puszczajcie aż się pojawi fastboot). Połączenie i fastboot boot twrp.img.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejny telefon żony, choć on jest zablokowany (unlocked: no), udało się odblokować dzięki temu poradnikowi poniżej (PS: nie znalazłem na telefonie i nie wykonałem: "Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane")

Unlocked: yes.

Potem akcja z pierwszej strony tego poradnika

 

 

PS: Przydała by się graficzna prezentacja czym i gdzie jest boot loader, rom itd i co na nich robimy  (przynajmniej dla wzrokowców/facetów :))

Edytowane przez cisoboy
aktualizacja z drugim telefonem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie,

Od zeszłego roku walczę ze swoim Redmi PRO zakupionym u sprzedawcy na Aliexpress. Telefon dotarł z softem jak na zdjęciach w załączniku.

Wersja MIUI: MIUI 8.1 by xiaomi.eu 6.9.8 (rozwojowa). Byłoby pięknie, ale telefon dręczą reklamy, samo startuje WiFi itp...

W końcu nie wytrzymałem i myślę sobie "zrobię zmianę na porządny system" i wrzucę prawdziwe, świeże MIUI Polska.

Poczytałem, pościągałem i... stanąłem na punkcie z fastboot-em i połączeniem z komputerem. Ten nie chce się połączyć, wpisanie komend nic nie daje, nic nie wnosi. Debugowanie jak najbardziej jest włączone.

Fastboot jest odblokowany od początku (sprawdzone kodem *#*#6484#*#*). Jak to przebrnąć dalej? Jest ktoś kto poprowadzi mnie jak "dziecko we mgle"? ;)

Screenshot_2017-11-19-13-30-10-244_com.android.settings.pngScreenshot_2017-11-19-13-30-22-026_com.android.settings.pngScreenshot_2017-11-19-13-43-50-665_com.longcheertel.cit.pngScreenshot_2017-11-19-13-44-27-690_com.longcheertel.cit.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sagano88

Czy masz Twrp (volume up + Power)?

Jeżeli tak to ściągnij najnowszą wersje miui.eu. Wrzuć najlepiej na kartę sd, (spakowane) wejdź w Twrp - wipe - adwanced wipe - zaznacz 4 opcje (cache, dalvik, system, data) żeby wyczyścić system, cofnij się do głównego okna Twrp wybierz install, i znajdź wrzucony plik z softem, zainstaluj i koniec.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się przebrnąć problem z połączeniem tel.->komputer (fastboot). Wysłałem profilaktycznie prośbę o odblokowanie bootloaera do chińczyków. Co prawda nic nie przyszło na tel., ale po czasie miałem możliwość ściągnięcia MiFlaschUnlock. Stamtąd zainstalowałem jeszcze raz sterowniki i chyba jest ok. Przynajmniej po komendzie "fastboot devices" urządzenia się widzą :D Nie działa jednak komenda "fastboot oem device-info", żeby sprawdzić innym spodobem bootloadera.

 A może to już nie potrzebne? Może brnąć dalej i instalować już MIUI Polska? Co dalej?

2.jpg

Edytowane przez sagano88
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUKCES :) Udało się zainstalować świeże, nieskażone MIUI Polska. W końcu reklamy odeszły w niepamięć. No i powiem Wam, że w porównaniu do Chińczykowego "MIUI Polska" doszło dużo fajnych opcji.

Wszystko odbyło się w skrócie drogą:

1. Prośba do Chińczyków o odblokowanie bootloadera (profilaktyczna bo bootloader w moim przypadku był odblokowany od początku)

2. Instalacja na nowo sterowników do połączenia z fastbootem (dzięki MiUnlock...)

3. Po udanym połączeniu, bezproblemowe już wrzucenie TWRP by "Gutek"

4. Wrzucenie na kartę pamięci odpowiedniego systemu

5. Instalacja z TWRP systemu (całość trwała z 7min.)

Screenshot_2017-11-22-12-51-32-908_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, robi173 napisał:

W moim przypadku na MIUI 7.11.9 bateria wyraźnie dłużej trzyma niż na najnowszym 7.11.16.

U mnie zobaczymy, ale na pewno będzie poprawa względem chińczyka. Czasami miał takie dni, że procenty ubywały w oczach i się grzał. Dosłownie wariował jak szalony. Z ciekawszych "akcji" potrafiła włączyć się wibra i szalał ekran. Po resecie oczywiście wracało  do normy. Ewidentnie coś w nim siedziało.

A z ciekawości. Jest jakaś baza starszych MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...