Skocz do zawartości

Redmi Pro wgranie polskiego języka/ Miui


florbal

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Dnia 6.11.2016 o 14:24, wojtekmarchewka napisał:

Kiedy uzyskałeś zgodę i czy na telefonie jesteś zalogowany na konto w którym uzyskałeś zgodę

Gdy już odblokujesz bootloader

Pobierz instalator ADB/Fastboot, do tego folderu wrzuć także Twrp  https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424957532 (nazwę pliku zmieniamy na TWRP)  .Uruchom telefon w trybie fastboot. Podłącz telefon do PC. Wydaj polecenie: fastboot devices, To Ci zatrzyma telefon w fastboot .Wgraj recovery Komenda fastboot devices. Następnie: fastboot flash recovery twrp.img  oraz fastboot boot twrp.img. WAŻNE wcześniej wrzuć rom MIui Eu na kartę. Po wgraniu Recovery nie uruchamiaj ponownie telefonu bez uprzedniego wgrania romu bo będzie brick. Jeżeli Twrp będzie po chińsku to tu masz rozwiązanie

TWRP-5.png.2dbae262c8e5c56a2d1b16e99e5ea558.pngTWRP-4.png.4082cb3e93b8d4fada9445436f4f6f8b.png

Następnie w Twrp wchodzisz w Wipe. Format Data (yes) za chwilę robisz  Advanced Wipe zaznaczasz to co na zdjeciu

wipe1.jpg.4c0ea96088cea043bc1408d9c3c952bd.jpg

Za każdym razem robisz back nie reboot i klikasz na  Install  wybierasz pamięć SD i szukasz romu instalujesz robisz Wipe i Reboot. The End :)

Czystej ciekawości pytam, wybaczcie moją niewiedzę, kilka romów zainstalowałem, ale nadal trochę zielony jestem w te kulki. 

Jeśli wgramy TWPR przez fastboot i nie zrobimy żadnego wipe, to dlaczego telefon zbrickuje? 

Chiński soft powinien "chyba" nadal normalnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JachuWojtan napisał:

Czystej ciekawości pytam, wybaczcie moją niewiedzę, kilka romów zainstalowałem, ale nadal trochę zielony jestem w te kulki. 

Jeśli wgramy TWPR przez fastboot i nie zrobimy żadnego wipe, to dlaczego telefon zbrickuje? 

Chiński soft powinien "chyba" nadal normalnie działać.

Ponieważ po wgraniu TWRP jest jakiś błąd z pamięcią, i pokazuje 0 kb czyli jest problem z odczytem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Ponieważ po wgraniu TWRP jest jakiś błąd z pamięcią, i pokazuje 0 kb czyli jest problem z odczytem

Czyli jeśli wgram sobie TWPR, przez Fastboot lub tym programem, a okaże się, że telefon ma zablokowany bootloader to mam siedzieć kilka dni w TWPR aż będę miał odblokowany bootloader czy jak to dziala?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JachuWojtan napisał:

Czyli jeśli wgram sobie TWPR, przez Fastboot lub tym programem, a okaże się, że telefon ma zablokowany bootloader to mam siedzieć kilka dni w TWPR aż będę miał odblokowany bootloader czy jak to dziala?

Pozdro

Jeżeli masz zablokowany bootloader , nie zainstalujesz TWRP :D jeżeli złapiesz bricka , to prawdopodobnie nadal będziesz mógł wejść w TWRP ale nie załaduję Ci się system

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Witam,

Mi również się udało wgrać polska wersje jak w poście od wojtekmarchewka  (bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w zrobienie wersji oraz pomagającym jak to zrobić) .

Jedyna różnica w moim przypadku była taka, że to co pojawiło się u mnie po chińsku w TWRP wyglądało inaczej a mianowicie tak:

TWRP po chinsku.jpg

Jak się to pokazało to naznaczyłem kwadracik (1) a potem kliknąłem prawy szary klawisz (2)

TWRP po chinsku 2.jpg

Jeżeli się za długo myśli :) to pojawi się kłódka i wtedy trzeba przeciągnąć strzałki niebieskie w prawo jak strzałka (3).

 

Można to tez zobaczyć na filmie  od momentu 13:06 (język dla mnie nie zrozumiały ale nie był potrzebny).

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, konradklys napisał:

witam 

jestem w twrp próbuje zainstalować polski rom ale wywala mi błąd zip files is corrupt

staram się instalować hiński soft i jest to samo

co mam zrobić

 

Czy na pewno pobrałeś prawidłowy plik?

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224410479

Jak tak pobierz jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, konradklys napisał:

a czy może to być wina tego żę nie wgrałem orginalnego romu z chin tylko wgrałem twrp na ten rom spolszczony przez chinoli

Jeżeli miałeś odblokowany bootloader, a miałeś bo inaczej byś nie wgrał TWRP, to nie ma żadnego znaczenia, a czy po wgraniu TWRP zrobiłeś format data i advanced wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o radę/pomoc stosowałem się ścisle do poradnika i nieopatrznie usunąłem zawarość karty SD. Co mogę teraz zrobić. Wgrałem rom na kartę w innym telefonie i kartę wsadziłem do sprzetu który chciałem zauktualizować, ale nie mogę na niej znaleźć właściwego pliku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, [email protected] napisał:

Prosiłbym o radę/pomoc stosowałem się ścisle do poradnika i nieopatrznie usunąłem zawarość karty SD. Co mogę teraz zrobić. Wgrałem rom na kartę w innym telefonie i kartę wsadziłem do sprzetu który chciałem zauktualizować, ale nie mogę na niej znaleźć właściwego pliku

Nie możesz znaleźć pliku, czy nie widzi Ci karty? Jeżeli to pierwsze to gdzieś zachomikowałeś rom , jeżeli to drugie to zrób reboot to recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po pierwsze to chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy. I jak większość chciałem się upewnić, bo odblokowanie bootloadera mam już za sobą, teraz "tylko" wgranie romu z polskim językiem. Cz y dobrze rozumiem że mogę spokojnie połączyć dwa tutki, ten z tego wątku i 

czyli tak wrzucam rom spakowany xiaomi.eu_multi_HMPro_7.1.5_v8-6.0.zip na czystą kartę pamięci, wrzucam do telefonu (karta sim nie jest do całej operacji potrzebna (bootloader odblokowałem na wersji china stable). Plik TWRP-3022.img zmieniam nazwę na recovery.img i wrzucam do folderu razem z zawartością archiwum recovery.rar

Na telefonie włączacie debugowanie USB, ustawienia, informacja o telefonie, ok 6 razy klikam w wersje MIUI, wracam do ustawień,więcej ustawień, opcje developerskie i tam włączam debugowanie USB

włączam telefon w trybie fastboot z kartą pamięci w środku podpinam do pc i otwieram instaluj_recovery_windows.bat instaluje się TWRP Omega z rozwiązanym problemem z pamięcią wewnętrzną i .... no właśnie co dalej. od razu wchodzę w Install  wybieram pamięć SD i szukam romu xiaomi.eu_multi_HMPro_7.1.5_v8-6.0.zip instaluję robię Wipe i Reboot, czy jednak pomimo że wgrałem wersje TWRP teoretycznie bez problemu z pamięcią wewnętrzną nadal najpierw robię  w Wipe. Format Data (yes) a potem  Advanced Wipe (Dalvik Cache, system, data, cache)?

Jeśli mi się uda, a liczę że tak to potem kolejne aktualizacje trzeba robić z poziomu TWRP, czy z opcji instalacji z pliku zip na uruchomionym telefonie w aktualizacjach? i czy trzeba robić  wipe (ale tylko cache i dalvik cache) ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, adpd napisał:

Witam

Po pierwsze to chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy. I jak większość chciałem się upewnić, bo odblokowanie bootloadera mam już za sobą, teraz "tylko" wgranie romu z polskim językiem. Cz y dobrze rozumiem że mogę spokojnie połączyć dwa tutki, ten z tego wątku i 

czyli tak wrzucam rom spakowany xiaomi.eu_multi_HMPro_7.1.5_v8-6.0.zip na czystą kartę pamięci, wrzucam do telefonu (karta sim nie jest do całej operacji potrzebna (bootloader odblokowałem na wersji china stable). Plik TWRP-3022.img zmieniam nazwę na recovery.img i wrzucam do folderu razem z zawartością archiwum recovery.rar

Na telefonie włączacie debugowanie USB, ustawienia, informacja o telefonie, ok 6 razy klikam w wersje MIUI, wracam do ustawień,więcej ustawień, opcje developerskie i tam włączam debugowanie USB

włączam telefon w trybie fastboot z kartą pamięci w środku podpinam do pc i otwieram instaluj_recovery_windows.bat instaluje się TWRP Omega z rozwiązanym problemem z pamięcią wewnętrzną i .... no właśnie co dalej. od razu wchodzę w Install  wybieram pamięć SD i szukam romu xiaomi.eu_multi_HMPro_7.1.5_v8-6.0.zip instaluję robię Wipe i Reboot, czy jednak pomimo że wgrałem wersje TWRP teoretycznie bez problemu z pamięcią wewnętrzną nadal najpierw robię  w Wipe. Format Data (yes) a potem  Advanced Wipe (Dalvik Cache, system, data, cache)?

Jeśli mi się uda, a liczę że tak to potem kolejne aktualizacje trzeba robić z poziomu TWRP, czy z opcji instalacji z pliku zip na uruchomionym telefonie w aktualizacjach? i czy trzeba robić  wipe (ale tylko cache i dalvik cache) ?

 

 

 

Witaj

Wszystko dobrze rozumujesz :)

Recovery.rar rozpakuj i tam wrzuć plik recovery

Karta sim nie jest Ci do niczego potrzebna, gdybyś miał jednak problem z pamięcią wew. Zrób wipe cache i dalvik cache, gdyby jednak to nie pomogło zrób format data i advanced wipe. Kolejne aktualizacji możesz robić z poziomu aktualizacji w telefonie (nawet pobrać plik z romem) przy takiej instalacji i tak zresetuje Ci telefon do Twrp i zainstaluje automatycznie aktualizacje, wipe nie jest potrzebny

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, adpd napisał:

Witam

Po pierwsze to chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy. I jak większość chciałem się upewnić, bo odblokowanie bootloadera mam już za sobą, teraz "tylko" wgranie romu z polskim językiem. Cz y dobrze rozumiem że mogę spokojnie połączyć dwa tutki, ten z tego wątku i 

czyli tak wrzucam rom spakowany xiaomi.eu_multi_HMPro_7.1.5_v8-6.0.zip na czystą kartę pamięci, wrzucam do telefonu (karta sim nie jest do całej operacji potrzebna (bootloader odblokowałem na wersji china stable). Plik TWRP-3022.img zmieniam nazwę na recovery.img i wrzucam do folderu razem z zawartością archiwum recovery.rar

Na telefonie włączacie debugowanie USB, ustawienia, informacja o telefonie, ok 6 razy klikam w wersje MIUI, wracam do ustawień,więcej ustawień, opcje developerskie i tam włączam debugowanie USB

włączam telefon w trybie fastboot z kartą pamięci w środku podpinam do pc i otwieram instaluj_recovery_windows.bat instaluje się TWRP Omega z rozwiązanym problemem z pamięcią wewnętrzną i .... no właśnie co dalej. od razu wchodzę w Install  wybieram pamięć SD i szukam romu xiaomi.eu_multi_HMPro_7.1.5_v8-6.0.zip instaluję robię Wipe i Reboot, czy jednak pomimo że wgrałem wersje TWRP teoretycznie bez problemu z pamięcią wewnętrzną nadal najpierw robię  w Wipe. Format Data (yes) a potem  Advanced Wipe (Dalvik Cache, system, data, cache)?

Jeśli mi się uda, a liczę że tak to potem kolejne aktualizacje trzeba robić z poziomu TWRP, czy z opcji instalacji z pliku zip na uruchomionym telefonie w aktualizacjach? i czy trzeba robić  wipe (ale tylko cache i dalvik cache) ?

 

 

 

Aktualizacje jak pisze @wojtekmarchewka przeprowadzają się automatycznie, telefon sam przechodzi do TWPR i flashuje. 

Co do wipe cache/dalvik cache nie jest to może konieczne, ale zalecane żeby przy aktualizacjach robić właśnie taki wipe, bardziej dalvik cache, ale warto robić oba. Zawsze to mniej śmieci na telefonie ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co mam zrobić jeżeli po wpisaniu komendy fastboot devices, stoi i nic się nie dzieje oprocz (waiting for any devices)?

 

Jednak zablokowany :/ teraz czekać na chińczyka, czy jest jakiś inny sposób na unlocka?

 

Edytowane przez kobycms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kobycms napisał:

Co mam zrobić jeżeli po wpisaniu komendy fastboot devices, stoi i nic się nie dzieje oprocz (waiting for any devices)?

Jednak zablokowany :/ teraz czekać na chińczyka, czy jest jakiś inny sposób na unlocka?

Trzeba czekać na pozwolenie, inna kwestia to to na jakim romie teraz siedzisz i czy na nim odblokujesz, bo jak nie to musisz wgrać China Dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...