Skocz do zawartości

Czytnik linii papilarnych


kris_ss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od kilku dni jestem posiadaczem Xiaomi Redmi 3S. Telefon kupiłem na wersji MIUI Global 7,3 lecz zaktualizowałem go do wersji 8,0. Mój problem polega na tym, że w ustawieniach nie mam opcji ustawienia blokady ekranu za pomocą czujnika linii papilarnych. Zarówno w poprzedniej wersji oprogramowania jak i teraz po aktualizacji.

Jak mógłbym to naprawić? w jaki sposób ustawić sobie odblokowywanie ekranu za pomocą czytnika?

Wrzucam screeny żeby bardziej zobrazować problem.
Z góry dziękuję!
 

14923867_1089693107766268_560892520_o.png

14963610_1089693104432935_1979889452_o.png

//cukru: Przeniosłem temat do działu Redmi 3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kris_ss napisał:

Próbowałem robić tak jak radziłeś, jednak nic z tego. W dalszym ciągu nie mam możliwości odblokowania telefonu za pomocą czytnika. Dalej w menu mam tylko takie opcje jak na zdjęciach.

No nie masz tego. Powinno być w menu "Ekran blokady i odcisku palca" Na pewno masz Redmi 3s? Jak ten rom aktualizowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam Redmi 3S. Aktualizację zrobiłem przez aplikację, którą mam na telefonie. W dalszym ciągu nie mogę znaleźć tej zakładki: "Ekran blokady i odcisku palca" w menu ustawień. Przeszukałem je już kilka razy. 

Wrzuciłem informacje o telefonie, może coś pomogą.

14970876_1089788661090046_74540588_o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kris_ss napisał:

Niestety nie.

Wygląda to co najmniej dziwnie. Nie pamiętam jak to było zaraz po uruchomieniu telefonu, ale to "Ekran blokady i odcisku palca" było chyba od razu. Może coś nie tak poszło z wgraniem tej aktualizacji. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wgranie nowego romu od podstaw Miflashem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana języka nic nie dała. W dalszym ciągu nie znalazłem w menu opcji z czytnikiem linii. Jeżeli chodzi o wgranie nowego romu to przyznam, że jestem w tym totalnie zielony.  Czym jest miflash? Czy jest to bezpieczne? Czy znajdę gdzieś instrukcję jak to zrobić? 

 Pomyślałem jeszcze o jednym wyjściu. Nie wiem tylko czy taka "usterka" uwzględniana jest w przypadku reklamacji urządzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kris_ss napisał:

Pomyślałem jeszcze o jednym wyjściu. Nie wiem tylko czy taka "usterka" uwzględniana jest w przypadku reklamacji urządzenia? 

Zależy gdzie go kupiłeś i trochę starą wersję romu miałeś, nie wiem czy w ogóle oficjalną. Teraz masz oficjalną. Możesz jeszcze spróbować zresetować telefon do ustawień fabrycznych, może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kris_ss napisał:

Aktualizację zrobiłem przez aplikację, którą mam na telefonie

Jeśli wcześniejsze oprogramowanie miało błąd, to robiąc aktualizację mogłeś go nie usunąć. Update działa na zasadzie nadpisania plików i części ew ustawień.

Wgraj system na czysto za pomocą MiFlash z opcją flash_all, co wykona pełny format telefonu. W taki sposób wyeliminujesz (z 98% pewnością) problem software. Jeśli nadal czytnik nie będzie działać/nie pojawi się w ustawieniach, myślę że możesz spokojnie reklamować sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...