Skocz do zawartości

Wskaźnik naładowania poziomu baterii


eyrack

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od dłuższego czasu mam problem ze swoim Mi4c, chodzi o wskaźnik naładowania baterii. Otóż problem polega na tym, że telefon potrafi się "rozładować" i wyłączyć przy 30% naładowania nie dając wcześniej żadnego ostrzeżenia typu niski poziom baterii. Po prostu używam go sobie aż w pewnym momencie dioda pali się na czerwono i telefon pada. Dzisiaj już przelała się fala goryczy i byłem bliski wypuszczenia atomowego grzyba kiedy taki numer zdarzył mi się przy poziomie naładowania 68%. Po takiej akcji włączam go i pokazuje 7-9% dzisiaj już przez ponad 3h. Dołączam do tego screeny z dzisiaj zaraz po tym jak mi padł, a nast jak chodził 3h ze stanem naładowania 7% i normalnym użytkowaniu. Telefon dziś w nocy był w stanie offline przez 6h spadło ok 3% jednak rano gdy włączyłem internet i FB samoczynnie się wysypał.

Co może być tego przyczyną i jak rozwiązać problem? Myślicie, że hard reset pomoże?

Screenshot_2016-11-05-06-18-48-227_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-05-06-19-13-330_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-05-06-19-22-347_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-05-06-19-31-031_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-05-06-19-44-808_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-05-09-22-47-274_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-11-05-09-23-07-767_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria padła i żadne żonglowanie softem tu nie pomoże. jest trochę wpisów na różnych forach, że właśnie przy ~30% tel się bez ostrzeżenia wyłącza

też to przerobiłem, jestem po wymianie (na zamiennik - z ali). problem przestał istnieć i telefon wyłącza się ponownie przewidywalnie, zgodnie ze wskazaniami % naładowania.

 

sama wymiana nie jest trudna - obejrzyj sobie na yt "mi4c teardown". pamiętaj na koniec o przylepieniu nowej baterii - ja swojego zamiennika nie przylepiłem tak jak przylepiony był oryginał, tj. kawałkiem taśmy dwustronnej i czuję, że mi trochę bateria "lata" w środku - będę poprawiał w weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2016 o 09:19, kamillm napisał:

Szkoda Twoich pieniędzy. Zerknij na film który wrzuciłem powyżej. Wymiana baterii to prosta sprawa, zostanie Ci w kieszeni przynajmniej 80-100zl

dokładnie, na filmie wygląda to znacznie gorzej niż w rzeczywistości

całość operacji potrzebnej do wymiany baterii to:

1. podważanie brzegów obudowy - spokojnie i powoli i wyskoczy z zatrzasków

2. odkręcanie kilkunastu śrubek, by dostać się do konektora baterii - nic wielkiego, po prostu jest dużo śrubek

3. poruszanie ori baterią, by odlepić ją od obudowy - jest przylepiona dość solidną taśmą i ta część zajęła mi najdłużej;

4. włożenie i podłączenie nowego ogniwa (nie zapomnij o przylepieniu)

5. kilkanaście śrubek z powrotem

6. zatrzaskujesz tył obudowy

całość zajęła mi jakieś 15min, mimo, iż tego typu operację rozkręcania telefonu robiłem po raz pierwszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o nagłe wyłączanie się telefonu przy 30%+- to też tak miałem po ok. pół roku użytkowania, już miałem go sprzedać albo oddać do serwisu na zmianę baterii, ale wpadłem na pomysł żeby kupić ładowarkę USB która nie obsługuje szybkiego ładowania, co prawda jak ładowałem z 5 razy tą ładowarką to była delikatna różnica, a teraz gdy użytkuje ją od ok. 2 miesięcy jest duża różnica! Telefon normalnie schodzi od 100%-0%, nawet dłużej wytrzymuje. Także polecam tą metodę może komuś pomoże :) 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki sam problem czasami przy 20- 40% procentach telefon pada np. podczas kłaczenia kamery. Ponowne włączenie nie daje rady jak podepnę ładowarkę oryginalną taka jak był w zestawie to wyświetla tyle procent w którym momencie padł i ładuje do 100%. Wersje mam starą bo 5.12.31(rozwojowa)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżby xiaomi zepsuło coś z QC w tym modelu? ogólnie to raczej normalne, że akumulatory lepiej znoszą powolne ładowanie, ale żeby aż taka różnica? to jeszcze jestem ciekaw, jak zachowa się takie "trafione" ogniwo, gdyby je ładować ładowarką 2A bez QC - tj. czy to wina implementacji QC czy czegoś innego

w domu mogę popróbować (choć mam już wymienione ogniwo) - i tak ładuję przez noc, więc mi to lotto, czy się będzie ładować 2h20 czy 3h20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam! Mam ten sam problem na sofcie 7.0.99.99: Kiedy korzystam z telefonu potrafi się on nagle wyłączyć np. wczoraj miałem około 50% baterii, a telefon wyłączył się, zaś kiedy próbowałem go włączyć to mrugała czerwona dioda informująca o rozładowaniu. Podpiąłem wtedy ładowarkę i na telefonie pojawiła się bateria z napisem 0%, lecz kiedy go włączyłem na ikonce baterii w prawym górnym rogu pisało 56%. Dodam, że ten problem pojawia się na różnych stanach naładowania telefonu - czasem  około 30%, czasem około 25% a czasem około 45%. Telefon kupiony rok temu w xiaomi.com.pl (teraz aze.com.pl) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rivnin napisał:

Witam! Mam ten sam problem na sofcie 7.0.99.99: Kiedy korzystam z telefonu potrafi się on nagle wyłączyć np. wczoraj miałem około 50% baterii, a telefon wyłączył się, zaś kiedy próbowałem go włączyć to mrugała czerwona dioda informująca o rozładowaniu. Podpiąłem wtedy ładowarkę i na telefonie pojawiła się bateria z napisem 0%, lecz kiedy go włączyłem na ikonce baterii w prawym górnym rogu pisało 56%. Dodam, że ten problem pojawia się na różnych stanach naładowania telefonu - czasem  około 30%, czasem około 25% a czasem około 45%. Telefon kupiony rok temu w xiaomi.com.pl (teraz aze.com.pl) 

Zmień soft, o sklepie, w którym dokonałeś zakupu już nawet nie wspomnę...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 15.12.2016 o 23:18, Rivnin napisał:

Witam! Mam ten sam problem na sofcie 7.0.99.99: Kiedy korzystam z telefonu potrafi się on nagle wyłączyć np. wczoraj miałem około 50% baterii, a telefon wyłączył się, zaś kiedy próbowałem go włączyć to mrugała czerwona dioda informująca o rozładowaniu. Podpiąłem wtedy ładowarkę i na telefonie pojawiła się bateria z napisem 0%, lecz kiedy go włączyłem na ikonce baterii w prawym górnym rogu pisało 56%. Dodam, że ten problem pojawia się na różnych stanach naładowania telefonu - czasem  około 30%, czasem około 25% a czasem około 45%. Telefon kupiony rok temu w xiaomi.com.pl (teraz aze.com.pl) 

Mam właśnie identycznie w swoim telefonie...

@Neuron co masz na myśli mówiąc zmień soft? Zrobić update? To nie pomaga bo już przez kilka update'ow problem się nie rozwiązał.

Teraz chciałem w końcu kupić nową baterię to się okazuje, że jest problem z ich dostępnością na naszym rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...