Skocz do zawartości

Telefon nie instaluje aktualizacji.


Gherion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu Moja kobieta odebrała swojego Redmi Note 4 (wersja 3GB) zamówionego z Aliexpress.

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Prime-Mobile-Phone-3GB-RAM-64GB-ROM-MTK-Helio-X20/32725053389.html?spm=2114.13010608.0.0.KGcIV4

Wersja Global 8.0 Stable 8.0.3.0

Wszystko działało dopóki nie zrobiła aktualizacji systemu z poziomu telefonu. 

Telefon po zrestartowaniu się ciągle się restartuje. Po włączeniu widnieje tylko logo MI, czasami biały ekran lub czarny.

Prosiłbym specjalistów o pomoc.

 

Nie da się wejść w Fastboot.

Edytowane przez Gherion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiPcSuite nie wykrywa telefonu. Jedynie jak wchodzę w opcję flash to prosi o włączenie w trybie normalnym, a następnie chce abym podłączył w trybie fastboot. Gdy go podłączam w fastboot to chce znowu w normalnym.

 

Próbowałem wgrać TWRP przez MiFlash i console ale wyskakuje taki błąd:

writing 'recovery'...
FAILED (remote: download for partition 'recovery' is not allowed)

Gdzieś wyczytałem że to wina zablokowanego bootloadera. Oczywiście próbowałem go odblokować przez MiFlashUnlock ale zatrzymuje się przy 50% i twierdzi że nie jestem zalogowany na urządzeniu...

Błędne koło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gherion napisał:

Przez SP Flash Tool ROMy wgrywają się normalnie. Ale efektów brak. Cały czas się restartuje.

 

Dziwne to co piszesz, ja właśnie przywróciłem do żywych redmi note 4 za pomocą SP flash tool ,a dobrze był uceglony ;)

Edytowane przez pawel231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie może pomysł na coś takiego?

Ściągam update'a do wersji 8.0.4.0 i przebiega to bezproblemowo. Później wyskakuje informacje, że pobieranie zostało zakończone i trzeba zrestartować telefon. Klikając na to pojawia się animacja ładowania (kółeczko na środku), następnie logo MIUI z paskiem ładowania i komunikat, żeby nie wyłączać telefonu. Pasek ładuje się dosłownie milimetr po czym telefon przełącza się na włączanie (MIUI i animacja androida z 3 kropkami). Po tym wyskakuje informacja, że instalacja się nie powiodła.

Próbowałem już 3 razy i dalej jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na początku witam wszystkich serdecznie :)

Moja Dziewczyna stała się niedawno szczęśliwą posiadaczką Redmi Note 4. Niestety ma ten sam problem co twórca tematu. Próbowałem zainstalować aktualizację automatycznie, ściągnięty ze strony oficjalnej ROM z poziomu aplikacji Aktualizacje, następnie z tej samej aplikacji próbowałem również uruchomić w trybie recovery - tu poległem bo wyskoczył tylko obrazek telefonu z odpiętym kabelkiem. Poprosiłem o odblokowanie bootloadera - przyszedł mi dziś sms, jednak po wykonaniu kolejnych kroków wyskoczył znany na forum komunikat przy sprawdzaniu urządzenia. Skończyły mi się pomysły, więc zgłębiłem forum. Trafiłem na ten temat, wszedłem w link z instrukcją, którą podaliście, ale tu niestety moje umiejętności poległy - komputer naprawię, ale przy sofcie w telefonach nigdy nic nie robiłem i boję się uceglić telefon Lubej...

Czy macie jakieś pomysły la takiego laika jak ja? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identycznie jak Kwinto przy próbie aktualizacji do 8.0.4.0, pobiera sobie elegancko aktualizacje, lub łyka plik zip który pobrałem ze strony, zaczyna aktualizację, logo MI z paskiem ładowania, przerywa i uruchamia system z komunikatem że aktualizacja się nie powiodła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. 
Dziś przyszło urzadzenie z AliExpress. Po włączeniu Urzadzenia odrazu pojawila sie aktualizacja MIUI 8.2, wiec pobrałem, Telefon sie zrestartował i pojawiło się LOGO MI.COM i na dole ekranu Napis: Trwa aktualizacja MIUI, nie wyłączaj urzadzenia. Tylko problem jest taki ze Urzadzenie samo sie wyłącza pasek stanu Aktualizacji prawie sie nie ruszył. O co chodzi, jak to naprawić ? POMOCY !!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników,

jestem posiadaczem trzeciego telefonu od xaomi, obecnie używam Xiaomi Redmi Note 4 Pro Prime 4GB RAM 64GB ROM. niestety wczoraj w nocy telefon w czasie aktualizacji się "zaciął". mam taki sam problem jak kolega z piewszego postu tzn. Telefon po zrestartowaniu się ciągle się restartuje. Po włączeniu widnieje tylko logo MI, czarny z napisam "trwa aktualizacja nie wyłączaj telefonu" pasek nie wypełnia się. po około minucie telefon znowu się wyłącza i restartuje. I tak w kółko.

Telefon zakupiłem na aukcji: https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Prime-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-MTK-Helio-X20/32800946560.html?spm=2114.13010608.0.0.fDCjpX

 

Bardzo proszę o pomoc w tym temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Uruchomiłem nowego Redmi Note 4 z wgranym Global 8.0 Stabilna 8.0.4.0 (MBFMIDG), telefon pobrał aktualizację, kazał uruchomić się ponownie, instaluję chwilę i restartuję się, i tak w kółko. 

Próbowałem wgrać przez MiFash nowy soft, ale każde podłączenie kabla usb od razu uruchamia telefon i próbuje aktualizacji.

Telefonu nie można wprowadzić w tryb fastboot.

Jak wgrać nowe oprogramowanie?

Pozdrawiam

Andrzej. 

 

IMG_20170721_111433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2017 o 12:22, Adge napisał:

Próbowałem wgrać przez MiFash nowy soft, ale każde podłączenie kabla usb od razu uruchamia telefon i próbuje aktualizacji.

Telefon uratowany, dzięki poradnikowi od kolegi Gherion :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam pobrałem właśnie na telefon plik ZIP z aktualizacją nr 7.6.10 do Redmi Note 4 MTK. Przy próbie aktualizacji pokazało mi że jest błąd pliku ZIP i czy zresetować telefon

 Po włączeniu opcji reset telefon zaczął się aktualizować i w info o telefonie mam już kolejny numer z Aktualizacją którą pobrałem. Czy to normalne? Dodam że mam odblokowany telefon i aktualizowalo się przez twrp. Przy poprzedniej aktualizacji a dodam że była to z kwietnia tego roku działo się tak samo. 

 

I na koniec, czy będzie upgrade do  7 Antka dla Redmi Note 4 z MTK?. Dodam że mam wersję Helio X20 i 3/64 GB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 7.6.10 bez problemu - instalowałem przez twrp wg instrukcji z forum. Wcześniej kombinowałem wg sposobów z zewn. stron i nieźle namieszałem... więc jeśli nie robiłeś wg instrukcji z tut. serwerów to warto zainstalować wszystko od nowa, krok po kroku.

Nowe miui ma być do naszego tel. w tym miesiącu, ale kiedy dokładnie nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji pokazało błąd pliku ZIP ale finalnie i tak się zainstalował i w ustawieniach mam wersję 7.6.10 i wszystko śmiga.  Mam tylko trochę ptlroblem jeszcze z baterią bo jeden dzień wytrzymuje ale wieczorem mam że 20 procent i trzeba ładować. Czytałem że RN4 ma jakiegoś buga z baterią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lestat napisał:

Przy aktualizacji pokazało błąd pliku ZIP ale finalnie i tak się zainstalował i w ustawieniach mam wersję 7.6.10 i wszystko śmiga.  Mam tylko trochę ptlroblem jeszcze z baterią bo jeden dzień wytrzymuje ale wieczorem mam że 20 procent i trzeba ładować. Czytałem że RN4 ma jakiegoś buga z baterią. 

Spróbuj wyczyścić Wipe Cache Partition. Tylko się nie rąbnij i nie kliknij na inne opcje wipe. No i prawdopodobnie potrzebujesz odblokowanego BLa i TWPR

Poradnik masz tutaj, tylko nie wiem czy aktualny: Klik

Pamiętam jak mojej dziewczynie nie trzymała bateria, wipe cache naprawiło sytuację :) 

Edytowane przez bezglowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BL odblokowałem oficjalnym kanałem i wgrałem wersję EU bo miałem globala. niby wszystko chodzi od tego czasu ok , ale chyba tylko 1 tygodniówka ( bodajże z kwietnia ) poszła normalnie. Przy następnej i również tej ostatniej dostępnej z czerwca były już jakieś błędy a  i tak w ustawieniach pokazuje ,że zainstalowano aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie podam co bo nie chce mi się ładować pliku ZIP od nowa ale w trakcie instalacji tygodniówki wszystko idzie ok aż do momentu czerwonego napisu "plik ZIP jest uszkodzony" a potem tel zapytuje czy uruchomić telefon od nowa. Po wybraniu tej opcji normalnie instaluje się aktualizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...