Skocz do zawartości

Nowa i Zielona z Xiaomi


djor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów i koleżanki !

Zakupiłam sobie miesiąc czasu temu Redmi Note 3 Pro 3/32 i tak mnie zastanawia czy jest już on zaktualizowany do najnowszej wersji systemu oraz tej nakładki?

Ogólnie dzisiaj dostałam telefon i tu moje pytanie ,wyskoczyła mi aktualizacja MIUI .

Tu są dane jakie widzę poprzez wejście w info o telefonie (wszystko niby po polsku)

Wersja Android 5.1.1 LMY47V

Wersja MIUI MIUI Global 8.0 Stabilna 8.0.5.0 (LHOMIDG) .

Moje pytania głownie tyczą się aktualizacji do 6.0+ czy warto czy telefon będzie lepiej/płynniej działać ? i jak tego dokonać (możecie mnie zbesztać) jeżeli pytanie zostaje zadane po raz ęty,ale na forum jest tyle tematów ,że nie bardzo wiem w który zajrzeć by np nie uwalić telefonu. Nie wiem czy mam też zablokowany ten loader czy nie :) Był by ktoś w stanie udzielić pomocy ew na PM czy skype czy coś (albo podać mi linki do stron/wątków) które mam przeczytać by sobie w miarę poradzić sama?  Dziękuje z góry i przepraszam za zawracanie głowy :)

 

P.s Jeżeli mam dostarczyć jeszcze jakieś informacje o telefonie proszę mi napisać (jak mówiłam tępa dzida jestem) pierwszy raz taki telefon zamówiłam i nie bardzo wiem co i jak :D

Edytowane przez djor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy koleżankę na forum :)
Ta aktualizacja która ci się pojawia jest do najnowszej wersji stable, czyli prawdopodobnie twój bootloader jest zablokowany a aktualizacja wniesie jedynie parę dodatkowych funkcji. Android nadal 5.1.
Jeśli chodzi o aktualizację do 6.0 to musiałabyś zainstalować wersję global dev, lub odblokować bootloader i instalować wersję Xiaomi.eu :)

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi bo tak przeglądam forum i widzę coś o china rom/dev rom/global rom/muiu polska i czym się różnią te romy,bo nie ukrywam nie bardzo wiem jaką mam wersję :P I dodatkowe pytanie poza oprogramowaniem . Dzisiaj zagrałam sobie jakąś grę i przyznam ,że w powiadomieniach wyświetlił się komunikat o nagrzaniu (a miałam otwartą tylko jedną grę) no i coś tam poczułam iż robi się ciepło powinnam się przejmować ?

Dodatkowo czy ktoś z was ma następujący problem z zamykającym się sklepem Play co jakiś czas podczas przeglądania ?

Edytowane przez djor
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nigdy w życiu nie widziałem komunikatu o przegrzewaniu w tym telefonie...... a grałem długo i w wymagające gry.

Jesteś pewna, że ten komunikat nie wyskoczył np z antywirusa / czy innego badziewia cleanera "Urządzenie się przegrzewa " (a tak naprawdę chodzi o to, że kilka apek chodzi w tle a ich ubicie zmniejszy temperature)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka *

 

Natomiast Cyber mam fabrycznie nowy telefon a komunikat mi pokazał jakiś program coś o wyczerpywaniu się baterii +coś z temperaturą i jakieś tam pokazało 3 aplikacje które zużywają baterie 1 z nich usunęłam (facebook) . Nie wiem może telefon ma jakiś wgrany fabrycznie program do monitorowania tych rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej sory że odświeżam ale mam parę pytań .

1.Czy tylko ja mam problemy z autoobracaniem np na Youtube i powrotem do poziomu?

2. Czy muszę pobrać odtwarzacz muzyki bo ten standardowy w ogóle nie widzi moich plików muzycznych no chyba ,że muszę być zalogowana w aplikacji muzycznej?

3. Czy tylko mi kraszuje ciągle (nie zawsze) sklep Play podczas przegladania ? Wszystkie dane od osnie softu są w 1 poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz problem tkwi w tym , że gdy wchodzę w uprawnienia nie ma tam w ustawieniach odtwarzacza nic co mogę zmienić zaraz pokaże Ci screena

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

0d72f657741a035a0c63fdcb289990f1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djor napisał:

Mariusz problem tkwi w tym , że gdy wchodzę w uprawnienia nie ma tam w ustawieniach odtwarzacza nic co mogę zmienić zaraz pokaże Ci screena

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

0d72f657741a035a0c63fdcb289990f1.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Wchodzisz w ustawienia zaawansowane(te z screena) ustaw katalog muzyki.

Uprawnienia nadajesz w panelu sterowania uprawnienia,uprawnienia,pamieć i muzyka lub ustawienia,zaistalowane aplikacje i muzyka.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, djor napisał:

No to teraz mi pokazuje 2800+ plików których nie mogę odtworzyć rzeczywiście chyba lepiej użyć czegoś że sklepu jak się męczyć z tym stokowym

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

W ustawieniach zaawansowanych  naciśnij rozmiar plików(zwiększ np 2mb) nie będzie ci pokazywać małych pliki. Albo czas trwania utworów ustaw.

Jak ustawiony jest folder to powinno pokazywać tylko ta muzykę w tym folderze.

Trzeba się po męczyć z ustawieniami ale potem działa dobrze:-D

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...