Skocz do zawartości

Mi box 4


cieplykubek

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli 

4 minuty temu, Acid napisał:


To jest Android TV, który jest na bazie Androida 6. Android TV to nazwa UI co nie wyklucza by system był na bazie 6.0.

Wysłane z mojego Mi Note 2
 

czyli to jest to samo co oferuje Geekbuying w paru postach wyżej?

Z tego co czytałem, są dwie wersje z MIUI i wlaśnie Android TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fasttech_com jest promocja na " Authentic Xiaomi Mi Box 3S Quad-Core Android 6.0 TV Box" - model "3S,US,Black" - normalna cena $60.54 z kuponem "DEALS" cena spada do $54,49 plus np. European Express +$7.61 (7 working days in transit typical).
Promocja trwa do "DEALS only works on Sunday (US central time) from 00:00 to 23:59" czyli kończy się o 05:59 05.12 naszego czasu.
W opisie/specyfikacji "stoi" iż software/operating_system=Android ale Languages=Chinese. Z kolei przy wyborze wersji w promocji wybieramy j.w. model "3S,US,Black"
Zadałem im pytanie aby wyjaśnili co to jest za wersja i potwierdzili system operacyjny.
Jakieś sugestie ?

Spoiler

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosciej juz sie nie da. jesli chcecie mibox z android tv szukajcie oznaczenia "INTERNATIONAL VERSION". nie zadne 3S czy 3C. moj w drodze od 10 dni, 14 od zamowienia. mam nadzieje ze lada dzien sie pojawi :)

paczka WER Warszawa :)

Edytowane przez kuba_ps2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja już dostałem swojego mi boxa i mam jedno pytanie czy ktoś wie czy można podłączyć do niego adapter USB - LAN. Chciałbym go podpiąć po kablu bo mam problem z pilotem YATSE działającym po wifi, którym obsługuje KODI, niestety strasznie laguje. Wcześniej korzystałem z malinki i nie miałem takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2016 o 18:52, Polosus napisał:

Witam. Ja już dostałem swojego mi boxa i mam jedno pytanie czy ktoś wie czy można podłączyć do niego adapter USB - LAN. Chciałbym go podpiąć po kablu bo mam problem z pilotem YATSE działającym po wifi, którym obsługuje KODI, niestety strasznie laguje. Wcześniej korzystałem z malinki i nie miałem takich problemów.

http://xiaomi-mi.com/accessories-for-tv/xiaomi-ethernet-network-adapter-usb-rj45/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2016 o 01:21, kuba_ps2 napisał:

a powiedz jak wrazenia? wszystko sprawnie dziala, bez problemu jezyk pl? u mnie wciaz lezy wer warszawa ;)

Wszystko jest normalnie. To czysty Android TV od Google. Jest PL i wszystko inne. Xiaomi tam to jest tylko 1% czyli bootanimacja i w menu jest opcja parowania pilota Xiaomi. Nawet do pilota po polsku możesz gadać bo wszędzie jest Google Now.  W sumie jest git i moim zdaniem to lepsze od wersji MIBOX z MIUI gdzie wszytko było po chińsku. Najnowszy KODI działa i płynnie wszystko jest.

Jedyne dwa problemy są:

  • nie działa dostęp po FTP do dysku external storage po USB podłączonego do miboxa. Po prostu debilizm androida 6 i brak uprawnień do zapisu czegokolwiek na HDD
  • nie działa cast treści bezpośrednio z telefonów Xiaomi. Nie działa więc przesył z Galerii czy Muzyki MIUI bo interfejs nie jest już MIUI tylko Google.

Reszta na plus, choć te powyższe dwie rzeczy mam na starym miboxie z MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć. Mam dwa obok więc brak czegoś w jednym rekompensuję drugim. Ale.. chyba wersję AB. Więcej contentu masz bez grzebania. Android TV czyta konto google jakie masz więc w YT masz propozycje filmów co lubisz, masz wszystko zaimportowane. Głosowe wybieranie więc komfort oglądania YT jest wysoki. Box jest szybki więc uciągnie duże pliki. Bez problemu zainstalujesz każde apk, masz gry, kodi, spmc. Większość ludzi ma raczej podpięte dyski z filmami do routerów więc odpada też ten problem co ja mam.

Dlaczego nie podepnę pod router? A bo mi UPC zmieniło router na Hitrona. W momencie wymiany miałem ASUSA rt66 i ten nie wyrabiał prędkości AC (mam 150 mbit) i były problemy więc poszedł do szafy, a został Hitron bo ma w sumie dual band i ac. No i Hitron takie to cudo, że to jedne jedyne USB nie działa... z dyskami. Czyli jest do niczego. I teraz musiałbym dać 500 zł za nowego asusa z ac tylko by mieć sprawne USB. Mogę ale nie chce mi się aktualnie tego ustawiać od nowa. To dysk podłączyłem do miboxa... a tu Android 6 mówi stop bo z dupy nie pozwala na zapis danych po FTP. 

Zostaje jedynie cast natywnej funkcji streamingu MIUI, którego lubiłem mieć bo dużo oglądałem zdjęć z wycieczek wprost na TV. 

Więc jeśli i tej funkcji nie używasz to nie ma co się zastanawiać i brać Android TV bo nie wali nigdzie chińszczyzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu uprawnienia Androida 6 tak zrobili, że nie da się zapisać niczego po dostępie FTP z aplikacji trzeciej. No kompletna głupota Google nie wiem jak durnym trzeba być by ograniczyć tak system. Nijak nie możesz przenieść pliku z kompa po własnej sieci do swojego dysku na swoim miboxie. Muszę odpiąc dysk i podłączyć do PC by przenieść pliki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid, pytanko - jak to jest z kontami google - chciałbym utworzyć dwa konta na mi boxie - jedno dla rodziców (dorosłych :)) i drugie dla dzieci. Da się tak miboxa skonfigurować aby miał dwa konta i ew. jak sprawnie można się pomiędzy nimi przełączać (konto dla dorosłych zabezpieczone hasłem, które by się każdorazowo ręcznie wpisywało w momencie jego "uruchomienia") ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też się zastanawiam nad jakimś TV Boxem i Mi Box mnie bardzo zaciekawił.

W sumie to 2 sztuki jedna dla mnie, a druga dla rodziców.

Oboje korzystamy z podobnej konfiguracji czyli Kodi + Netflix, w tym filmy z kodi są na osobnych komputerach które służą za serwer. Jedyna różnica to że Oni dźwięk do amplitunera przesyłają przez HDMI, a ja przez SPDIF. Myślałem nad jakimś Minix UI, ale tam będą problemy z netflixem w HD. A tutaj o ile się nie mylę zainstaluję KODI, Netflixa i to nawet w 4k oraz wyślę dźwięk 5.1 przez HDMI i SPDIF. A wszystko to w miarę niskiej cenie. Jak się gdzieś pomyliłem to proszę o sprostowanie.

Rozumiem że aktualnie najlepiej zamawiać z tego linku:

http://www.geekbuying.com/item/-Official-International-Version--XIAOMI-Mi-Box-4K-H-265-Android-Box-371297.html

PS. Jeszcze sprawa sterowania. Minix ma bardzo ciekawy pilocik ( http://minix.com.hk/en/products/neo-a2-lite ). Dało by się go dograć do tego box'a? Głownie chodzi mi o nawigowanie po stronach WWW. Czy macie jakieś inne patenty na sterowanie tym boxem nie licząc oryginalnego pilota z 4 kierunkowym sterowaniem :] ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie możesz sparować co chcesz. Ja przez chwilę używałem do tego boxa pilota IR ze starego miboxa. Nowy ma IR i Bluetooth i ten nowy pilot jest na Bluetooth właśnie. Także działają mi dwa piloty. Poza tym z tyłu masz USB i możesz podpiąć huba a do niego klawiaturę z touch padem lub myszkę z akcelerometrem. W zasadzie wszystko kompatybilne z Androidem możesz podłączyć jak ma nadajnik na USB. Czy po BT wszystko ? Tego nie wiem na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akurat plus, najbardziej istotne jest czy będzie DD oraz DTS po HDMI i SPDIF bez problemu z Kodi i Netflixa.

 

PS. Ta wersja z linku wyżej jest ok? Tam jest przynajmniej kurier za 50zł, a z ali expres wszędzie jest tylko darmowa wysyłka 30 dniowa.

Edytowane przez illart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem nowego boxa 4K z androidem i teraz po przeczytaniu info od Acid jestem załamany z powodu braku funkcji streamingu MIUI. Narzeczona ma Mi 4c a do mnie właśnie zmierza Mi 5 z ibuygou i myślałem że streaming z boxem będzie OK ;/

Mam pytanie jaki sprzęt jeszcze zakupić by streaming działał bez problemu ??? Mowa tu o jakimś starym boksie .... podpowiedzcie co zakupić do tego streama ??

 

Z góry dziękuję

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACID - mam prośbę, czy mógłbyś sprawdzić czy port s/pdif 3,5mm jest portem cyfrowym - czy rzeczywiście widać czerwone światełko w środku? :) 

Czy ktoś próbował puścić tym wyjściem dźwięk cyfrowy przy pomocy kabla 3,5 mm jack cyfrowy - toslink (coś jak http://sklep.rms.pl/kable-jack-optyczny-toslink-spdif)? Działa? Niestety mam stare kino domowe, które ma tylko wejście optyczne Toslink, czytam na jakiś portalach zagranicznych, że teoretycznie za pomocą odpowiedniego kabelka ten mi box powinno dać się tak podłączyć ale nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że komuś się to udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy pst na forum, także witam serdecznie,

PIszę do was, ponieważ mam problem z wymienionym urządzeniem. Mianowicie, nie mogę znależć niektórych aplikacji w google play store. Nie ma np speedtest.net, IpVanish, w ogóle jakoś mało tego wszystkiego. Mam wersję mdz-16-ab, kupioną na aliexpress, link:

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-MI-BOX-Android-TV-6-0-Smart-TV-Box-Quad-Core-Set-top-Box-support/32746852141.html

Czy mógłby ktoś u siebie sprawdzić wymienione aplikacje ? Bo już brakuje mi pomysłów. Przeszukałem trochę interentu i znalazłem na razie jedno wytłumaczenie. Dzieje się tak dlatego, że nie wszystkie aplikacje mogą być zgodne z nakładką android tv. Jak próbuje zainstalować ipvanish przez www play store, na liście urządzeń MiBox3 widnieje jako niekompatybilne (na moim 5s oczywiście zainstalowałem bez problemu). Kupiłem tego boxa głównie dla Kodi, a tam czasem przydaje się VPN. WIem, że można ustawić VPN w konfiguracji, ale wtedy nie mogę wybierać różnych serwerów. Czy mam pisać do IpVanish o przesłanie apk i zainstalowanie ręcznie ? czy może coś z tą wersją boxa jest źle i reklamować ?

Pozdrawiam

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest  wersja specjalna Android TV dla telewizorów,  nie zwykły android jak dla telefonów. Aplikacje musze być specjalnie dostosowane do niego, jeśli chcesz mieć wszystkie aplikacje jak na telefonie kup ze zwyklym systemem. Sam używam tego samego TV boxa co Ty i jestem bardzo zadowolny, o wiele lepszy niż stary z "normalnym" androidem.

Edytowane przez Mielcar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by wiele wyjaśniało w taki razie. Napiszę do Ipvanish o przesłanie apk i spróbuję zainstalować ręcznie. Mam nadzieję, że się da.

Ja na razie też jestem zadowolony. Tak jak pisałem, uzywam głównie kodi i działa pięknie. Zamówiłem już nawet pilota z klawiaturą :)  Teraz mam 4 miesiące czasu na testowanie. Chcę zrezygnować z kablówki na rzecz właśnie tego typu rozwiązania. Mam nadzieję, że się sprawdzi, bo już mam dość "zwykłej" tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem coś takiego

https://www.aliexpress.com/item/i8-Mini-Wireless-Keyboard-2-4ghz-English-Russian-Air-Mouse-Keyboard-Touchpad-Remote-Control-For-MINI/32706557629.html

Zobaczymy co wygodniejsze.

Netflix, IPLA dla kilku kanałów wiadomości, SPotify dla muzyczki i będzie ładny komplet.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...