Skocz do zawartości

Mi box 4


cieplykubek

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z największych wad tego urządzenia to: gdy wyłączę TV, dźwięk w głośnikach podpiętych do boxa również jest wyłączany! Nie ma znaczenia co mam ustawione w zakładce Sounds - Auto,HDMI,czy SPDIF. Bardzo mi zależało na słuchaniu muzyki bez włączonego TV!

Pewnym obejściem tego jest włączenie miboxa bez włączonego tv i sterowanie muzyką z innego urządzenia. Ze Spotify to działa. Pewnie z innymi apkami też.
Choć też mnie wkurza, że nie mogę sobie normalnie wyłączyć tv w trakcie słuchania.
W tv mogę albo całkowicie wyłączyć HDMI CEC i wtedy nie włączy się sam razem z miboxem, albo mieć włączone i wtedy mibox wyłącza się razem z tv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś sposób,albo pomysł jak można sterować boxem za pomocą telefonu z Windows 10 mobile,albo tabletu z Windows 10? 

 

2 godziny temu, hhh3 napisał:


Pewnym obejściem tego jest włączenie miboxa bez włączonego tv i sterowanie muzyką z innego urządzenia. Ze Spotify to działa. Pewnie z innymi apkami też.
Choć też mnie wkurza, że nie mogę sobie normalnie wyłączyć tv w trakcie słuchania.
W tv mogę albo całkowicie wyłączyć HDMI CEC i wtedy nie włączy się sam razem z miboxem, albo mieć włączone i wtedy mibox wyłącza się razem z tv.

Nie mam,żadnego urządzenia z androidem...tylko Windows 10 i Windows 10 mobile. No i brak w moim tv funkcji HDMI CEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, iborkim napisał:

Gwoli ścisłości wyjście S/PDIF z definicji jest wyjściem cyfrowym, może być optyczne(światłowód) lub elektryczne, w mi box 4k Android TV (ten co w X-KOMie) jest optyczne.

Chyba po części mamy oboje racje, bo wygląda to na hybryde jest tam wyjście elektryczne

Np. kabel do tego http://www.honorbuy.com/122-original-xiaomi-digital-audio-lead-cable-for-mi-box.html

jak i optyczne po zastosowaniu adaptera do kabla Toslink.

 

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze jesteś pewien ze jest optyczne po zastosowaniu przejściówki na typowy kabel Toslink, ale jak widzisz nie tylko optyczne, bo jest tam elektryczne cyfrowe 3,5mm również. Pewnym to można być będąc producentem tego urządzenia ;) bo nie ma jasnego opisu tego wyjścia nawet na stronie producenta.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PeterMac napisał:

Dobrze jesteś pewien ze jest optyczne po zastosowaniu przejściówki na typowy kabel Toslink, ale jak widzisz nie tylko optyczne, bo jest tam elektryczne cyfrowe 3,5mm również. Pewnym to mozna być będąc producentem tego urządzenia ;) bo nie ma jasnego opisu tego wyjścia nawet na stronie producenta.

Więc dlaczego ty jesteś taki pewien że jest tam też elektryczne, ja jestem pewien do optycznego zaglądnij do wyjścia jack, a zobaczysz tam czerwone światełko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj sobie ten temat https://xiaomi.eu/community/threads/trouble-getting-sound-through-optical-on-latest-4k-mibox.25917/

Gosć podłączył

Cytat

i use a cable with jack end and cinch in the other end and connect to coax input to the amp.

Czyli masz już czarno na białym potwierdzenie ze jest tez elektryczne cyfrowe jak mówiłem (hybryda), jeśli by tak nie było to nie miałby dźwięku po podłączeniu pod wejście coaxialne w amplitunerze kablem jack - cinch, gdyż gniazdo coax przyjmuje tylko sygnał cyfrowy.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, PeterMac napisał:

Dobrze jesteś pewien ze jest optyczne po zastosowaniu przejściówki na typowy kabel Toslink, ale jak widzisz nie tylko optyczne, bo jest tam elektryczne cyfrowe 3,5mm również. Pewnym to mozna być będąc producentem tego urządzenia ;) bo nie ma jasnego opisu tego wyjścia nawet na stronie producenta.

Możesz też sam sprawdzić podłączając słuchawki i nie musicisz być producentem urządzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^wiadomo, tylko ze ja nie mam fizycznie tego urządzenia, na dniach będę kupował dla znajomego to się pobawię, tym bardziej ze bede podłączał u znajomego poprzez kabel HDMI-DVI, choć prawdopodobnie dźwięk będzie po DVI również przesyłany do telewizora (inny Android box przesyłał o dziwo po DVI również dźwięk)

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PeterMac napisał:

No to poczytaj sobie ten temat https://xiaomi.eu/community/threads/trouble-getting-sound-through-optical-on-latest-4k-mibox.25917/

Gosć podłączył

Czyli masz już czarno na białym potwierdzenie ze jest tez elektryczne cyfrowe jak mówiłem (hybryda), jeśli by tak nie było to nie miałby dźwięku po podłączeniu pod wejście coaxialne w amplitunerze kablem jack - cinch, gdyż gniazdo coax przyjmuje tylko sygnał cyfrowy.

Przestań wypisywać głupoty wskazujesz na temat z 2014, nie było jeszcze wtedy mi boxa na Android TV.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ? a co niby gniazdo nagle zmieniono haha nie osłabiaj mnie człowieku. widzisz lampke w środku czerwoną ze świeci i juz wiesz ze jest optyczne i nic innego, pokaze ci gniazda które również mają podswietlenie tego typu a nie mają nic wspólnego z wyjściem optycznym.

Na razie to nic konkretnego nie napisałeś w temacie, tylko ze jesteś pewien optycznego, podłączałeś ? jakim kablem dokładnie ? sprawdzałeś jack - rca do amplitunera coaxialnym zeby twierdzić z kolei ze nie ma elektrycznego ? Napisz coś konkretnego jak jesteś taki pewny.

Edytowane przez PeterMac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PeterMac napisał:

^wiadomo, tylko ze ja nie mam fizycznie tego urządzenia, na dniach będę kupował dla znajomego to się pobawię, tym bardziej ze bede podłączał u znajomego poprzez kabel HDMI-DVI, choć prawdopodobnie dźwięk będzie po DVI również przesyłany do telewizora (inny Android box przesyłał o dziwo po DVI również dźwięk)

Ja chciałbym podłączyć go przy pomocy kabla z przejściówka HDMI VGA do monitora od pc i przez jack podpiąć do niego głośniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PeterMac napisał:

No i ? a co niby gniazdo nagle zmieniono haha nie osłabiaj mnie człowieku. Na razie to nic konkretnego nie napisałeś w temacie, tylko ze jesteś pewien optycznego, podłączałeś ? jakim kablem dokładnie ? sprawdzałeś jack - rca do amplitunera coaxialnym zeby twierdzić ze nie ma elektrycznego ?

Nie, korporacje nie zmieniają gniazd jest tylko jedyne słuszne. 

Ja przynajmniej mam to urządzenie a ty co ?

Linki  do 2014r?

Ja mam udowadniać, a tobie wierzyć na podstawie linków do innych urządzeń i twierdzeń, że gniazd się nie zmienia jest tylko jedno jedyne.

Edytowane przez iborkim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zaśmiecać ten wątek tym samym, ma czy nie ma nie robi to różnicy tak na prawdę czy to optyczne czy optyczne + elektryczne. Jak masz urządzenie to przetestuj podłączając pod Coaxiala i tyle, jak i po analogu.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, akszyn napisał:

Ja chciałbym podłączyć go przy pomocy kabla z przejściówka HDMI VGA do monitora od pc i przez jack podpiąć do niego głośniki 

Podłączyłem słuchawki do wyjścia jack i jest audio jednocześnie po HDMI i analogu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam kartę asus xonar u7 . Po podpięciu pod usb dioda świeci,  potencjometrem reguluje głośność jak pilotem ale niestety dźwięk słychąć tylko w tv . Nigdzie nie widzę w systemie tej karty ani w kodi. Jeżeli macie jakiegoś DACa pod usb proszę sprawdźcie jak to wygląda u was.

 

Podobno w nvidi shield karty pod usb działają na andku 6.0 

edit:

Kolega z forum kodi odpisał że jądro 3.14  jest przestarzałe i mało który DAC usb będzie działał.

Edytowane przez Boood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 15:48, Boood napisał:

 

Panowie ktoś próbował podłączyć pada od playstation 4 ? Wykrywa go mi box w trybie parowania ale sparować nie może. Google niewiele mówi .

Znalazłem w sieci że android tv 7.0 będzie wspierał pady od playstation i xboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet na Andku 6.0 Shield TV wspierał pada od Xboxa One S (połączenie Bluetooth) i działał dobrze dopóki sie nie zrobiło restartu, potem sie juz nie chciał zsynchronizować, trzeba było od nowa parować. Sprawdzę jak jest teraz na Andku 7.0

Edit:

Ta sama sytuacja co na Andku 6.0, bede musiał sprawdzić jeszcze przez Dongla USB.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników, czy mieliście problem z odczytem plików z dysków zewnętrznych podłączonych pod USB w Mi Boxie? Chciałem używać tego urządzenia do oglądania filmów z dysku ale niestety Mi Box nie widzi zawartości dysku. Czy pamięci podłączane do Mi Boxa powinny być formatowane w jakimś konkretnym systemie plików?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzi dysk USB 3.5 w aplikacjach ze sklepu jak i w kodi bez problemu.Po podłączeniu wyskakuje monit w Android TV.


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

7 minut temu, Boood napisał:
 

 

 

 

 

Edytowane przez Boood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zqqc napisał:

Mam pytanie do użytkowników, czy mieliście problem z odczytem plików z dysków zewnętrznych podłączonych pod USB w Mi Boxie? Chciałem używać tego urządzenia do oglądania filmów z dysku ale niestety Mi Box nie widzi zawartości dysku. Czy pamięci podłączane do Mi Boxa powinny być formatowane w jakimś konkretnym systemie plików?

Powinien normalnie wykryć podłączany dysk, jeśli masz zainstalowany ES File Explorer to zalecam odinstalować.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, zqqc napisał:

Mam pytanie do użytkowników, czy mieliście problem z odczytem plików z dysków zewnętrznych podłączonych pod USB w Mi Boxie? Chciałem używać tego urządzenia do oglądania filmów z dysku ale niestety Mi Box nie widzi zawartości dysku. Czy pamięci podłączane do Mi Boxa powinny być formatowane w jakimś konkretnym systemie plików?

Mi box widzi dyski sformatowane FAT32, NTFS, exFAT, innego systemu plików nie podłączałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowanie dysku USB nie jest problemem. Prawdziwy pain in the ass są zabezpieczenia Androida, które nie pozwalają na zapis niczego na takim dysku po FTP dopóki nie jest wewnętrznie sformatowany. Ale wtedy taki dysk widoczny jest tylko w boxie. Ktoś kto ma tam już 400 GB średnio jest zadowolony z konieczności przeniesienia danych by zrobić format bo biedny android wie lepiej czy pozwalać na zapis po FTP czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mam jeszcze kilka wątpliwości przed zakupem. Przejrzałem temat (żeby nie było) i trochę się już dowiedziałem, ale wciąż byłbym mega wdzięczny posiadaczom za odpowiedź na parę pytań:

1. Testowaliście google cast z laptopem? Działa dobrze castowanie z przeglądarki na urządzenie?

2. Gdzieś w komentarzach pod jakąś youtubową recenzją czytałem, że po aktualizacji zniknął język polski / rozpoznawanie polskiej mowy. Prawda to?

3. Wyszukiwanie głosowe nadaje się do czegokolwiek poza wywoływaniem konkretnej aplikacji?

4. Jak z zasięgiem Mi Boxa? Router jest dość daleko od TV.

 

Edytowane przez 92aende
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Acid napisał:

Montowanie dysku USB nie jest problemem. Prawdziwy pain in the ass są zabezpieczenia Androida, które nie pozwalają na zapis niczego na takim dysku po FTP dopóki nie jest wewnętrznie sformatowany. Ale wtedy taki dysk widoczny jest tylko w boxie. Ktoś kto ma tam już 400 GB średnio jest zadowolony z konieczności przeniesienia danych by zrobić format bo biedny android wie lepiej czy pozwalać na zapis po FTP czy nie. 

Mozna skorzystać z Total Comandera i jest wtedy opcja ktora pozwala na zapis, natomiast fakt jest to upierdliwe na maxa, w Androidze 7.0 (Shield TV) nadal to samo zabezpieczenie.

Gdzies czytałem ze można coś tam w plikach systemowych zmienić i to ograniczenie zlikwidować.

Edytowane przez PeterMac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, 92aende napisał:

Kurczę, mam jeszcze kilka wątpliwości przed zakupem. Przejrzałem temat (żeby nie było) i trochę się już dowiedziałem, ale wciąż byłbym mega wdzięczny posiadaczom za odpowiedź na parę pytań:

1. Testowaliście google cast z laptopem? Działa dobrze castowanie z przeglądarki na urządzenie?

2. Gdzieś w komentarzach pod jakąś youtubową recenzją czytałem, że po aktualizacji zniknął język polski / rozpoznawanie polskiej mowy. Prawda to?

3. Wyszukiwanie głosowe nadaje się do czegokolwiek poza wywoływaniem konkretnej aplikacji?

4. Jak z zasięgiem Mi Boxa? Router jest dość daleko od TV.

 

1. Działa- włączyłem youtube na google chrome.

2. Nie, nieprawda - przynajmniej u mnie nic nie zniknęło po aktualizacji.

3. Używam tylko do wyszukiwania na youtube lub sklepie play

4. Mam router na piętrze oddalony około 10 metrów połączyłem na 5 GHz stabilnie.

Edytowane przez iborkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iborkim napisał:

1. Działa- włączyłem youtube na google chrome.

2. Nie, nieprawda - przynajmniej u mnie nic nie zniknęło po aktualizacji.

3. Używam tylko do wyszukiwania na youtube lub sklepie play

4. Mam router na piętrze oddalony około 10 metrów połączyłem na 5 GHz stabilnie.

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanko - czy treści np. na Youtube odtwarzają się z reklamami?

Edytowane przez 92aende
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanko - czy treści np. na Youtube odtwarzają się z reklamami?

Tak z reklamami. Można pomijac po 5 sekundach

 

 

Druga sprawa.

 

Macie jakiegos darmowego vpn którego można ustawić w mi box żeby mieć wszysktie treści w netflixie odblokowane?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...