Skocz do zawartości

Mi box 4


cieplykubek

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy do czego potrzebujesz. Ja na przykład przymierzam sie do weetek play2 bo ma tuner do tego wszystkiego

Ale na razie czekam, bo zarówno na miboxie 4 są problemy z softem, jak i na weeteku. zobaczymy co przyniosą następne 2 miesiące.

jesli nie potrzebowałbym tunera, to brałbym miboxa4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Redmi2 tez mam nboxa na enigmie i enigma na nboxie to dla mnie nie porozumienie jest (moze wiesz jak uruchomic trwale nagrywanie w tle oglądanego kanału, tak jak mialo to miejsce w oryginalnym sofcie nboxa?) - przyzwyczailem sie do KODI ktore jakby nie patrzec, pod wzgledem multimediow nie ma równych.

na engmie to tylko zalążek tego co kodi potrafi. A jako ze zrezygnowalem juz z ogladania tv - to dzialam juz tylko na kodi. Tylko zakupiłem badziewnego tronsmart arax5 i od 10 miesiecy bujam sie z nim na gwarancji w geekbuing. Jutro po raz 3 odsyłam kolejne urządzenie, ktore jest niezwykłą padliną (tym razem nie dziala hdmi po 4 dniach pracy)

wiec najlepszym dla mnie wyjsciem byloby posiadac urzadzenie z podwójnym tunerem satelitarnym opartym na openelec/czymkolwiek dla KODI oraz które potrafiłoby puścić DTS przez hdmi. Ale na razie takiego nie ma :/ edit: tzn jest, ale nie w cenie ponizej 700zł. ba, nawet ponizej 1500zl chyba sie nie znajdzie :)

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Redmi2 nie ten przedział cenowy. Poza tym sprzet posiada wiele rzeczy które mnie nie będą przydatne (lcd na przodzie do ogladania? po co to...) jeśli nie potrzebujesz tunera, to mibox4 lub wetek bez tunera bedzie dla Ciebie wporzo. odradzam chinczyków, chyba ze nie zależy ci na stablinosci proacy a dzwiek w formacie pcmi.

@latet na kodi odpalasz apke youtube, na fonie/kompie/czymkolwiek z czego chcesz sterowac odpalasz youtube i z poziomu urzadzenia sterującego wybierasz co chcesz w danym momencie ogladac na kodi. Odpada streamowanie (oszczedność baterii na urzadzeniu wysylającym sygnal, ewetualny brak utraty jakości, wygoda)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Edek napisał:

 

@latet na kodi odpalasz apke youtube, na fonie/kompie/czymkolwiek z czego chcesz sterowac odpalasz youtube i z poziomu urzadzenia sterującego wybierasz co chcesz w danym momencie ogladac na kodi. Odpada streamowanie (oszczedność baterii na urzadzeniu wysylającym sygnal, ewetualny brak utraty jakości, wygoda)

 

 

Chciałbym rozumieć, co napisałeś :) MiBox ma to coś "kodi"? Potrzebuję czegoś z własnym, tradycyjnym pilotem, abym nie musiał używać tel. do sterowania.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ARtu napisał:

Witam a wiadomo cos kiedy ewentualnie mi box4 bedzie dostepny w polsce? Nigdy nie zamawialem nic z e baya czy z aliexpres i troche sie cykam

Nie ma się co cykać, tylko poproś na Forum o wskazanie pewnego, renomowanego sklepu. Jest zresztą na Ali oficjalny sklep firmowy Xiaomi. Bać się w nim kupić to by już byłą paranoja granicząca z Tin Foil Hats Team ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet KODI to multimedialny odtwarzacz, kombajn do video, zdjęć, muzyki, radia itd z niezliczoną ilością wtyczek lepszych i gorszych, posiadający bardzo duze mozliwosci ustawien pod siebie. Dziala na wszystkich platformach android windows linux. Mibox posiada wlasnego pilota i bezposrednio z miboxa (ten o ktrym tu piszemy posiada Android TV, wiec mozesz sobie zainstalować apke youtube, lub mozesz zaisnstalowac KODI a w KODI wtyczke youtube) mozesz odpalic sobie you tube i sterowac pilotem, mozesz tez odpalic KODI, w nim youtube i tez sterowac pilotem, albo mozesz odpalić fona/tableta/kompa i z poziomu urządzenia odpalać pozycje z youtube bezposrednio na miboxie, czy to bezposrednio pod Android TV czy spod KODI - przy czym nie jest to strumieniowanie, tylko "wydawanie polecenia co ma leciec na tv z podpiętym KODI/AndroidTV z poziomu innego urządzenia"

mozesz tez wgrać obraz linuxa z samym KODI i po prostu włączając miboxa, od razu odpali się KODI, ktory jest multimedialnym systemem, takie smart tv tylko mega rozbudowane, mega dające się spersonalizować. Nawet możesz strumieniować sobie tv przez lan/wifi z dekodera na linuxie jesli posiadasz. możesz nawet smsy czytać na ekranie tv przez synchro z fonem :) 

@ARtu w geekbuying jest promo aktulanie na to urzadzenie: http://www.geekbuying.com/item/-Official-International-Version--XIAOMI-Mi-Box-4K-H-265-Android-Box-371297.html

kupowałem u nich innego boxa (ARA X5 PLUS) i kolejny raz odsyłam do naprawy/wymiany. 

z samym geekbuiyng kontakt chu*owy po zakupie, na szczescie support firmy produkującej te boxy jest lepszy i z nimi wszystko ustalam. sam geek zaoferowal mi 30usd za niesprawne urzadznie za ktore zaplacilem 120usd.

wiec wybor nalezy do Ciebie gdzie kupisz i co kupisz :)

PS. Panowie, jakby ktos chcial kupowac boxa, to pamietajcie ze bardzo malo platform potrafi przesylac dziwek przez hdmi w formacie oryginalnym jak format źrodłowy (DD DTS, DTS-HD itd) (oczywiscie sprzety oparte o "pełnowartosciowe" procki to potrafią;) )

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w zalewie nowych miboxów trzeba zwrócić uwagę by brać tylko te warianty z Android TV. Nie pchajcie się w MIUI TV. Inna liga. Ja co prawda mam MIBOXa 3 z miui ale po aktualizacji SPMC (odmiana KODI ze wsparciem AMLOGIC) odtwarzanie nawet 13 GB filmu chodzi ładnie. Jak ktoś chce mieć coś więcej czyli youtube w 4K czy gry Androida to tylko model z Android TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2016 o 22:06, latet napisał:

A co byście polecili do samego odtwarzania plików przez USB + ew. Youtube przez Wifi? Nie potrzebuję żadnych tunerów ;)

latet, ja np korzystam z maliny 2ki + pilot od TV przez CEC. jednak chce dokupić coś na androidzie i porównać jedno z drugim a potem odsprzedać albo malinę albo miboxa, generalnie filmy po wifi z nasa 1080p na malince smigają bdb. jedyny minus jak dla mnie to czasami problemy z stabilnością samych wtyczek... aczkolwiek można kupić używkę za 100pare plnów, bez obudowy, kabli itd i przeboleć to. nowy komplet to około 200zł+  najnowsza wersja maliny to około 300zł komplet. ceny mogą sie różnic od podanych przeze mnie bo dawno nie patrzyłem co ile kosztuje :) generalnie do samych filmów jest wystarczające. sama instalacja systemu to banał. sory za składnie mojej wypowiedzi :) pozdrawiam

 

3 godziny temu, Acid napisał:

Właśnie kupiłem ;p

to z linku od Big00sa? To jest ta najlepsza opcja tak z android TV? international itd..? czyli to kupować tak Panowie? za 80dyszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Acid napisał:

Właśnie kupiłem ;p

Znaczy ten?
http://www.geekbuying.com/item/-Official-International-Version--XIAOMI-Mi-Box-4K-H-265-Android-Box-371297.html

Kurcze, kompletnie się nie znam na tego typu sprzęcie. A moja 6-letnia Ariva się sypie i zaraz nie będę miał na czym oglądać filmów. Kusi mnie ten MiBox, ale powiedzcie proszę, tak szczerze, czego mu brakuje w stosunku do innych odtwarzaczy? Nie mam dużych wymagań zasadniczo, ale czy np. czyta z pendrive'a NTFS (bo mam pliki z filmami >4GB, więc Fat32 odpada). Czy ten model ma albo ma możliwość zainstalowania tego słynnego "kodi", którym się tak wszyscy jarają? :)
Co w praktyce właściwe oznacza, że to Android Box? Po prostu tablet z Androidem z pilotem zamiast ekranu? :-)) A w środku po prostu Android (dziwne ze nie MIUI) więc sobie instaluję co chcę - każdy player dostępny w Sklepie Play?

Gdzie jest haczyk, proszę o oświecenie!

A, jeszcze jedno – czy to jest ciche urządzenie, czy ma jakiś cholerny wiatraczek (oby nie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...