Jump to content

Błąd android.process.media | PC nie widzi telefonu


danMgar
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Dziś rano zaczął wyskakiwać mi często, gęsto błąd procesu android.process.media. Spotkałem się z tym pierwszy raz, wcześniej smartfon działał bez problemu. Następnie szukałem informacji na ten temat na forach, spróbowałem wyczyścić pamięć aplikacji: Google Play, Pobieranie, Pobrane - brak efektów. Przy próbie wejścia w galerię/pobrane zaczęły wyskakiwać również błędy Magazynu Mediów oraz Pobieranie. Zrobiłem jeszcze kopię zapasową. Uruchomiłem telefon ponownie - bez zmian, a następnie przywróciłem do ustawień fabrycznych. Teraz telefon po włączeniu i przejściu początkowych ekranów (dodawanie konta gmail etc.), kiedy wyskakuje mi ustawienie motywu, wywala mi ten ekran i wyskakują wyżej wymienione błędy i cofa mnie do poprzedniego ekranu.
Chciałem podłączyć telefon do komputera, jednak przy podłączeniu go do komputera - ten go nie widzi, a na telefonie wyskakuje bład android.process.media

Co robiłem w ciągu ostatnich dni:

  • Kliknąłem pobieranie aktualizacji w ustawieniach i aktualnie mam miui 7 5.12.4.,
  • Zmieniałem motyw w telefonie (te oficjalne z motywów od xiaomi).

Kiedy zaczęły wyskakiwać błędy, używałem:

  • Tidal
  • Facebook
  • Chrome
  • i inne działające w tle jak np. g-mail czy snapchat

Nie wiem co teraz zrobić z tym fantem. Jest opcja, żeby komputer zaczął czytać smartfona? Wtedy mógłbym spróbować wgrać nowy ROM (np. Globala aktualnego). Mam dość podstawową wiedzę na temat grzebania w androidzie i teraz moje pomysły się wyczerpały.

Będę wdzięczny za pomoc/porady/wskazówki co teraz zrobić.

 

Pozdrawiam,
Daniel

Link to comment
Share on other sites

Posynchronizuj sobie kontakty, sms, zdjęcia itp. z jakąś chmurą najlepiej żebyś niczego nie stracił, wgrywanie na nowo apek to jest chwila moment i ja się nigdy tym nie przejmuję, jedynie co to z apka banku tylko dłużej zajmuje. Wgraj sobie wszystko od nowa za pomocą Miflash przez fastboot (volumie - i power), poradniki masz na forum i FAQ. W ogóle masz Globala, czy Xiaomi.eu?

Edited by RegimeOfTerror
Link to comment
Share on other sites

Wszystkie dane miałem na bieżąco synchronizowane, dlatego tym się nie przejmuje.
Zanim wgrałem MiFlash, spróbowałem jeszcze z poziomu recovery zrobic wipe i reboot i na szczęście się udało! :) Błąd zniknął i telefon śmiga.

@RegimeOfTerror, dziękuję za szybką reakcję i info o Miflash.

Mam soft wgrany od Miui Polska, kupiłem telefon od Technos-online.pl i tam był już zainstalowany.
Teraz jednak stwierdziłem, że przy okazji wyczyszczenia telefonu przez błąd zainstaluje Globala z oficjalnej strony miui - jednak wyskakuje mi błąd, że plik nie mógł zostać zainstalowany (każe mi sprawdzić rozmiar i sumę MD5 pobranych plików)

Edited by danMgar
aktualizacja informacji zawartych w poście
Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...