Skocz do zawartości

Wygięty Xiaomi Mi Max


Zaku

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia jestem posiadaczem telefonu Xiaomi Mi Max i niestety, zauważyłem, że telefon się lekko wygiął. Miał ktoś podobną sytuację? Czym to może być spowodowane? Czy zwykłe noszenie w kieszeni tak dużego telefonu może mieć wpływ na takie wygięcie? Czy jest to po prostu wada fabryczna tego telefonu? O telefon dbam jak o dziecko, zwłaszcza, że mam go tylko tydzień, a wygięty pozostanie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rzecz w tym, że nie usiadłem na nim. Nie zrobiłem z nim nic takiego co mogłoby go wygiąć. Jedyne co mi przychodzi do głowy to sytuacja, gdy miałem go w kurtce i się schyliłem. Wtedy miał chwile dużego nacisku. Teraz już szukam na siłę, ale może niska temperatura ma z tym coś wspólnego? Z tego co zrozumiałem to gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, a moja usterka się chyba do tych uszkodzeń zalicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zaku

Jestem bardzo szczupły,telefon bez problemu noszę w spodniach (przedniej kieszeni) nawet mogę usiąść z telefonem.

Telefon posiadam od początku września 2016 i ani trochę się nie wygiął.

Jedyna różnica u mnie to taka że spodnie posiadają kieszenie do których dłonie wkłada się od boku a nie od góry jak to ma miejsce w klasycznych spodniach,można by te kieszenie w moich spodniach porównać do kieszeni w spodniach od garnituru gdzie inaczej układa się włożony przedmiot do kieszeni niż w spodniach z kieszenią gdzie dłoń o góry się wkłada.

Przypomniało mi się coś jeszcze 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kieszenie w spodniach też mam takie, że ręcę wkładam od boku, a kieszeń w kurtce jest większa, niż ta w spodniach, więc telefon ma tam dużą swobodę.

Próbowałem go prostować dociskając książką, ale nic z tego. Mam nadzieję, że to jednorazowe wygięcie i już się to nie pogorszy, bo już teraz to przeżywam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Zaku napisał:

Kieszenie w spodniach też mam takie, że ręcę wkładam od boku, a kieszeń w kurtce jest większa, niż ta w spodniach, więc telefon ma tam dużą swobodę.

Próbowałem go prostować dociskając książką, ale nic z tego. Mam nadzieję, że to jednorazowe wygięcie i już się to nie pogorszy, bo już teraz to przeżywam. :D

Może wrzuć fotkę jak to teraz wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zaku napisał:

Telefon kupowałem na avans.pl, więc tam bym musiał spróbować reklamować. No zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ja bym Ci jednak suerował napisać bezpośrednio do Xiaomi - nie wiem, może na Facebooku, może do ich rzecznika... Jakie są polskie firmy i ich podejscie do klienta wszyscy wiemy i obawiam się, że jedyną odpowiedzią jaką dostaniesz, to ta, że gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek384

Dostałem odpowiedź, że kurier będzie jutro u mnie i mam mu przekazać paczkę..

Dopiero wtedy dowiem się czy uznano i tak dalej.

Nie wiem czy warto tracić czas i wysyłać im telefon, bo jeśli odrzucą to będę tydzień lub dłużej bez telefonu, a i tak nic tym nie osiągnę. Zwłaszcza, że jest to uszkodzenie mechaniczne, więc teoretycznie powinni odrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Redmi2 napisał:


Gdzie? Na fb, rzecznik?
Czlowieku w takich sprawach jak już to piszesz do sklepu gdzie kupiłeś, a jak już chcesz w to angażować xiaomi to nie żadne fb, forum en.miui.com a support xiaomi coś takiego przecież jest i działa ok. Fb i forum to tylko portale.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie wiem jakie są Twoje doświadczenia w bojach z polskimi sklepami.... ale z mojego wynika, że to tak jak walka z wiatrakami... Jesteś dobrym klientem dokąd nie kupisz ich towaru a potem to zapomnij o tym sklepie najlepiej. Nie ma co jednak przeciągać tej dyskusji - @Zaku sam musi podjąć decyzję, co będzie dla niego najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że reklamację chce anulować i tyle, bo szkoda mojego czasu i nerwów. Pewnie musiałbym dopłacać za naprawę. Wygięty, trudno. Działa normalnie i myślę, że ta usterka nie wpłynie na działanie. Planuję go mieć minimum dwa lata, później wymienię. W każdym razie dzięki za poruszenie wywołane moim tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zaku napisał:

Napisałem, że reklamację chce anulować i tyle, bo szkoda mojego czasu i nerwów. Pewnie musiałbym dopłacać za naprawę. Wygięty, trudno. Działa normalnie i myślę, że ta usterka nie wpłynie na działanie. Planuję go mieć minimum dwa lata, później wymienię. W każdym razie dzięki za poruszenie wywołane moim tematem.

Jeśli widziałeś zdjęcie Mi Note który został wygięty podczas wypadku to popatrz na swojego Mi Max i powiedź jak w normalnym użytkowaniu można wygiąć telefon?

Może byłeś na jakimś spotkaniu gdzie były % i nawet nie pamiętasz że chciałeś przeprowadzić test wygięcia telefonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Nie, nie. Już dawno skończyłem z zapominaniem imprez. Jedyna opcja to taka, że musiałem źle siedzieć, a telefon ułożył się w dziwnej pozycji i wtedy się wygiął. Jeśli tak było, to zrobiłem to nieświadomie. Innej przyczyny nie ma, bo przecież nowy telefon się szanuje, zwłaszcza zaraz po kupieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zaku napisał:

@majdan12

Nie, nie. Już dawno skończyłem z zapominaniem imprez. Jedyna opcja to taka, że musiałem źle siedzieć, a telefon ułożył się w dziwnej pozycji i wtedy się wygiął. Jeśli tak było, to zrobiłem to nieświadomie. Innej przyczyny nie ma, bo przecież nowy telefon się szanuje, zwłaszcza zaraz po kupieniu.

Ja trochę dłużej mam telefon i jeszcze mi się nigdy dziwnie nie ułożył w kieszeni,bo to nawet fizycznie jest niemożliwe.

Teraz nawet jak byś mi dał jakiegoś Mi Max to nie mam pomysłu jak włożyć telefon do kieszeni i jakie czynności wykonać aby go w kieszeni wygiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo krótko żyjesz przyjacielu :). Z ciekawości sam sprawdzilem swojego mi maxa kładąc go na tafli szkła i stwierdzam iż też jest lekko wygięty jakieś 0,5-1mm odchodzi od szkła na środku. Oczywiście mi to w niczym nie przeszkadza. Być może już nawet taki od "urodzenia" był.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.Jestem tu nowy i mam od 3 dni mi maxa.U mnie również jest lekko wygięty,i chyba max taki po prostu jest.Ta nierówność nie jest na wskutek jakiś zewnętrznych czynników.Taki chyba został zaprojektowany,przypomina mi to trochę,choć  w znacznie mniejszym stopniu lg flexa.Tak więc nie ma co się przejmować koledzy.A smartfon jest dla mnie za***isty.Przeszedłem na niego z honora 4 x i jest znacznie szybszy i o niebo lepiej wykonany.Super sprzęt jak za takie pieniądze,a dla xiaomi wielkie brawa,że coś takiego zaprojektowali i wypuścili na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Khazador napisał:

To bardzo krótko żyjesz przyjacielu :). Z ciekawości sam sprawdzilem swojego mi maxa kładąc go na tafli szkła i stwierdzam iż też jest lekko wygięty jakieś 0,5-1mm odchodzi od szkła na środku. Oczywiście mi to w niczym nie przeszkadza. Być może już nawet taki od "urodzenia" był.

Pozdrawiam

Telefony z Android znam od premiery więc trochę ich widziałem w życiu :)

Jeszcze raz sprawdzę swojego Mi Max czy jest wygięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,i to jeszcze w tak krótkim czasie''.Nie,nie...Ja mam maxa dopiero parę dni,nie był noszony w ogóle w żadnej kieszeni,cały czas leży w domu.Nie upadł,nie skoczył nie nurkował,ani nie poleciał w kosmos.On taki jest od momentu jak go kupiłem.Nie wiem,co mam więdzej powiedzieć.Albo zszedł taki z linii produkcyjnej,albo co....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, maszkara72 napisał:

,,i to jeszcze w tak krótkim czasie''.Nie,nie...Ja mam maxa dopiero parę dni,nie był noszony w ogóle w żadnej kieszeni,cały czas leży w domu.Nie upadł,nie skoczył nie nurkował,ani nie poleciał w kosmos.On taki jest od momentu jak go kupiłem.Nie wiem,co mam więdzej powiedzieć.Albo zszedł taki z linii produkcyjnej,albo co....?

Raczej jest mało prawdopodobne aby nagle w fabryce maszyny zaczęły produkować krzywe Mi Max,jest to robota kogoś z zewnątrz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kogoś,nie za bardzo wiem co masz na myśli?Jakiś sabotaż,albo coś w tym stylu?Chociaż to naprawdę dziwne,skoro na rynku są proste i krzywe mi maxy.A może jakiś email wysłać do xiaomi,w ogóle jest szansa,że odpowiedzieliby na coś takiego?Nie wiem,naprawdę to jest dziwna sytuacja...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, maszkara72 napisał:

Jak to kogoś,nie za bardzo wiem co masz na myśli?Jakiś sabotaż,albo coś w tym stylu?Chociaż to naprawdę dziwne,skoro na rynku są proste i krzywe mi maxy.A może jakiś email wysłać do xiaomi,w ogóle jest szansa,że odpowiedzieliby na coś takiego?Nie wiem,naprawdę to jest dziwna sytuacja...?

Musiał być to E-Mail od kilku osób które by miało tak dziwny przypadek.

Te przypadki z wygiętymi Mi Max to naucza dla innych żeby sprawdzać przy odbiorze paczki czy aby telefon nie był wygięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak to jest w życiu,jeślibyśmy zaczęli sprawdzać wszystko to na inne rzeczy zabrakło by czasu.Dziwne,że na portalach nie ma żadnych podobnych przypadków,czy to z naszego kraju,czy z innych państw?Czyżby takich przypadków było naprawdę niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maszkara72 napisał:

A wiesz jak to jest w życiu,jeślibyśmy zaczęli sprawdzać wszystko to na inne rzeczy zabrakło by czasu.Dziwne,że na portalach nie ma żadnych podobnych przypadków,czy to z naszego kraju,czy z innych państw?Czyżby takich przypadków było naprawdę niewiele...

Ja bym chętnie opisał to gdzieś dla szerszego grona ludzi bo może wyjdzie na to że wszystkie Mi Max z Polskiej dystrybucji są wygięte i nie wiadomo dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...