Skocz do zawartości

Mi4c czy Redmi 3s?


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem zaskoczony tym, że obecnie najtańszym (jedynie 108$) telefonem Xiaomi w znanym chińskim sklepie jest Mi4c:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/311331_32476798619.html

Moja sytuacja jest lekko nietypowa, bo ja już kupiłem córce Redmi 3s i wszystko jest ok, ale doświadczenie podpowiada, że jest kwestią góra 3 miesięcy, a córka telefon zgubi albo rozwali o glebę. Chcę więc kupić drugi, aby był w rezerwie (w międzyczasie będę go sobie testował, co lubię i mnie relaksuje :)

Myślałem,aby kupić drugi Redmi 3s (jest niewiele droższy), ale widząc cenę Mi4c to się pytam - WTF? Dlaczego on jest aż tani? Gdzie haczyk?

Jak wypadałoby bezpośrednie porównanie tych 2 telefonów? Wydaje mi się, że Mi4c ma lepszy aparat, na pewno ma lepszy ekran. Co ma więc gorsze? (nie licząc braku czytnika linii). Który jest wydajniejszy? (ale wydajność w tym przypadku jest mniej ważna, bardziej może prądożerność się liczy).

Brak Androida 6.x na Mi4c nie wydaje mi się najmniejszym problemem.

Dzięki!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że tu chodzi o czas wydania. Redmi 3s (II kwartał 2016) w porównaniu do Mi4c (III kwartał 2015) jest świeżynką, która będzie miała dłuższe wsparcie, przecież nawet Mi4 już jest bardzo tanie (ok 470zł) a przecież to flagowiec, niestety za nowości na rynku się płaci więcej, nawet gdyby to był produkt porównywalny lub gorszy, jak np. Nowość Lg G5 SE ( Lg G5 mini) , o gorszych parametrach, kosztuje więcej niż Lg G5 :D, jak widać na tym przykładzie płaci się za datę wydania modelu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Doczepiam się do pytania. Warto to mi4c w porównaniu z redmi 3s? 

I jeszcze jedno. Mi4c w Chinach od goldwaya jest za 595 zł.  Redmi 3s w polskim sklepie za 635. Warto dopłacić? Czy mi4c będzie jednak bardziej wydajny i nie trzeba się martwić gwarancja? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, r00baq napisał:

Doczepiam się do pytania. Warto to mi4c w porównaniu z redmi 3s? 

I jeszcze jedno. Mi4c w Chinach od goldwaya jest za 595 zł.  Redmi 3s w polskim sklepie za 635. Warto dopłacić? Czy mi4c będzie jednak bardziej wydajny i nie trzeba się martwić gwarancja? 

 

Jeśli ważne są zdjęcia i filmy (szczególnie filmy), to stanowczo z tych dwóch Mi4c!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, r00baq napisał:

Bardziej wydajność, szybkość działania, otwierania aplikacji, przeglądania internetu, nie zawieszanie się,  nie zazamulanie... 

W moim odczuciu oba zachowują się w tym względzie dość podobnie. Teoretycznie Mi4c powinien być nieco szybszy, ale w praktyce ja tego nie czułem. Oba działają dobrze, jednak oba troszkę, ale odczuwalnie mniej responsywnie niż Mi5.

Weź też pod uwagę specyficzne problemy danego modelu. Wielu posiadaczy 3s narzekało na problem z 3G/4G (że tel. uparcie trwał w 2G, pomimo że był zasięg itd). Nie wiem, czy to już jest na dobre poprawione w nowszych aktualizacjach, czy niekoniecznie. Akurat mój egzemplarz był od tej przypadłości zupełnie wolny.

Z kolei Mi4c lubi się czasem mocno nagrzać, co wiadomo czym skutkuje. Bateria w 3s jest bez porównania lepsza.

Jakość ekranów/obrazu oceniam podobnie. Niby ekran w Mi4c jest bardziej chwalony, ale jak dla moich oczu oba dają podobne wrażenia (dobre, ale daleko im do ekranu z Mi5, w którym się zakochałem od pierwszego spojrzenia).

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to sporo pomaga. W sumie mój galaxy s4 tez czasem się nagrzewa, pytanie tylko czy bardziej... Ale to już tylko można stwierdzić z autopsji. Wezmę mi4c. Mam nadzieje ze nie będę plul sobie w brodę. 

Popatrzę jeszcze olx, może coś taniej wpadnie niż od goldwaya 

 

Pozdro 

@latet a ile tobie trzyma czasu bateria mi4c? Od rana do wieczora można korzystać i nie martwić się ze padnie? Bez grania czy oglądania filmów. Piszą ze 4 -5 h na ciągłe włączonym. Prawda? Czy szybciej się tak zagrzeje ze będziemy zmuszeni wyłączyć sami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, r00baq napisał:

@latet a ile tobie trzyma czasu bateria mi4c? Od rana do wieczora można korzystać i nie martwić się ze padnie? Bez grania czy oglądania filmów. Piszą ze 4 -5 h na ciągłe włączonym. Prawda? Czy szybciej się tak zagrzeje ze będziemy zmuszeni wyłączyć sami ?

Używa go mój syn, rano bierze do szkoły naładowany, często wraca już z rozładowanym do zera. Ale on na przerwach i po lekcjach ostro gra w "ciężkie" gry 3D. Bez grania to oczywiście że bez problemu dobę wytrzyma. I to przegrzewanie się to też tylko podczas poważnych gier występuje. Normalnie jest OK.

Córka ma 3s. Raczej nie gra, ale używa na inne sposoby. Ładuje co 3-4 doby!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, r00baq napisał:

@latet a czy orientujesz się jak oba te telefony mają się do redmi4? Bo obecnie u goldiego ten model stoi najtaniej, i zastanawiam się czy warto dopłacać do mi4c czy brać redmi 4. Czy może właśnie r3s będzie i tak lepszy niż r4. Będę wdzięczny. 

Niestety, jeszcze nie miałem okazji testować żadnego z Redmi 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, r00baq napisał:

@latet a czy orientujesz się jak oba te telefony mają się do redmi4? Bo obecnie u goldiego ten model stoi najtaniej, i zastanawiam się czy warto dopłacać do mi4c czy brać redmi 4. Czy może właśnie r3s będzie i tak lepszy niż r4. Będę wdzięczny. 

Tylko o jaki redmi4 pytasz? Bo sa 3 wersje poki co, redmi 4A, redmi 4 i redmi 4 pro (lub prime roznie nazywaja). Roznia sie wbudowanym procesorem i iloscia pamieci. Tak jak napisalem w kolejnosci od najslabszego do najmocniejszego.

Redmi 4a moim zdaniem nie ma sensu brac w kwocie powyzej 400-450zl. 

4 i 4 pro to sa dobre budzetowe telefony, ladnie wykonane, sprawne, z bardzo dobra bateria (tu napewno pobija mi4c), maja dual sim i slot na karte pamieci (pamietaj ze mi4c to tyko 16GB z czego dla uzytkownika zostanie ~11 i nic wiecej z tym nie zrobisz). Beda robily gorsze zdjecia i filmy niz mi4c. Redmi4 ma taki sam procesor jak redmi3s redmi 4 pro/prime ma juz jednostke o oczko wyzej. 

Mi4c ostatnio widzialem ze znacznie u goldiego podrozal, obecnie na stronie kosztuje 140$. Nie wiem czy za taka kasa nadal oplaca sie kupowac ten telefon, jeszcze w grudniu mozna go bylo dostac za ~100$. 

Edytowane przez PurpleHaze
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PurpleHaze No właśnie wiem ze mi4c poszedł w górę mocno i dlatego się zastanawiam czy jest sens go brac. Może lepiej uzywke?  Ma w końcu lepszy procesor niż r4 i r3s a mi zależy na czymś nie zamulajacym co podziała z2, 3 lata. 

Jeśli chodzi o redmi to tylko 4, nie pro czy A. Bo jest najtańszy. Wybór między r4 a r3s miałby być dla żony. Wiec jej taki procek wystarczy, i na plus będzie bateria. Gorzej zdjęcia, ale da się przeboleć.tylko nie wiem czy jakaś znaczna różnica między tymi dwoma jest, prócz w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, r00baq napisał:

@PurpleHaze No właśnie wiem ze mi4c poszedł w górę mocno i dlatego się zastanawiam czy jest sens go brac. Może lepiej uzywke?  Ma w końcu lepszy procesor niż r4 i r3s a mi zależy na czymś nie zamulajacym co podziała z2, 3 lata. 

Jeśli chodzi o redmi to tylko 4, nie pro czy A. Bo jest najtańszy. Wybór między r4 a r3s miałby być dla żony. Wiec jej taki procek wystarczy, i na plus będzie bateria. Gorzej zdjęcia, ale da się przeboleć.tylko nie wiem czy jakaś znaczna różnica między tymi dwoma jest, prócz w cenie.

redmi 4 wystepuje tylko w wersji 2/16 i roznica glowna widoczna to chyba ekran 2.5d czyli ten z zaokraglonymi brzegami. To powoduje ze nalepione szklo na ekran jest no takie... mocno srednie z wygladu. 

Co do reszty roznic, nie wiem jak wyglada aparat w porownaniu miedzy tymi 2 modelami.

A co do mi4c ja bym raczej nie pakowal sie w uzywke. Nigdy nie wiesz na co trafisz kto jak katowal telefon. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...