Jump to content

Problem z ekranem, urwana taśma? Czarny ekran, kolorowe krzaczki


Danielix
 Share

Recommended Posts

Witam! Ostatnio wydarzyła się taka sytuacja, że mając telefon w kieszeni poczułem wibrację. Myślałem, że to sms, po wyjęciu telefonu okazało się, że jest on wyłączony. Po właczeniu telefonu ukazały mi się takie kolorki:

Telefon włączył się normalnie, lecz ekran świrował, mieszały się kolory, wyskakiwały różne krzaczki, czy też hieroglify. Po dociśnięciu ekranu obraz wracał do normalnego stanu, także prawdopodobnie jest coś nie tak z taśmą od ekranu? Telefon nie spadł mi ani razu, był normalnie użytkowany, więc teoretycznie nie miał prawa się zepsuć. Zakupiony u użytkownika xon24 na allegro, użytkownik twierdzi, że powinienem telefon sflashować oryginalnym chińskim romem, tylko że ja romu nie zmieniałem i korzystałem z telefonu w takim stanie, w jakim przyszedł. Ponoć przy wgraniu oryginalnego romu wszystko mogłoby wrócić do normalnego stanu, lecz moim zdaniem jest to wada typowo mechaniczna i mogę telefon wysyłać do Chin na gwarancję. Przy okazji próbowałem ten telefon sflashować, ale dostaję error jak na zdjęciu. Jakieś rady, co powinienem zrobić? Czy da się ten telefon jakoś sflashować, jeżeli nie mogę nic na nim już zrobić, tak jak ekran po dociśnięciu coś jeszcze wyświetlał, tak teraz jest cały czas czarny i nie ma szans żeby cokolwiek zobaczyć. Dotyk oczywiście działa, ale w ciemno nic klikać nie będę. 

Gdybym jednak musiał faktycznie telefon odesłać do Chin to w jaki sposób mogę przeprowadzić na nim Factory Reset, jeżeli na telefonie nic nie mogę zrobić, a flash kończy się błędem? Jakieś rady?

 

Wstawiam jeszcze filmiki z błędami:

Przy uruchamianiu

1

2

Bez tytułu.png

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...