Skocz do zawartości

Redmi 3S a VR


Blom

Rekomendowane odpowiedzi

Ag93hAf.jpg

Mam Cardboarda V1. Nie jestem pewien, czy telefon posiada żyroskop z prawdziwego zdarzenia, czy jakiś emulowany, gdyż obracanie się nie jest płynne, a klatkujące. To nie problem wydajności, animacja jest bardzo płynna. Po prostu przy obrocie głowy obraz obraca się krokowo, nie wiem, jak wytłumaczyć, ale psuje to efekt

Druga sprawa to ekran. Niska rozdzielczość = pikseloza straszna. Też mocno wpływa to na imersję i generalnie wygląda słabo. 

 

Działać, działa - ale nie polecam. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radził bym najpierw to sprawdzić na jakimś kartonie. Cardboarda kupiłem w zasadzie gdy tylko się pojawiły te podróbki na lollegro po kilka złotych. Więcej zabawy przy składaniu, niż samego korzystania. Bo co będziesz robił z tym VR? Kolejką przejedziesz się raz-drugi i nudzi się. Zdjęcia i filmy 360 to samo. Gry proste, trzeba parować jakiegoś pada, bo inaczej zostają popierdułki sterowane przyciskiem magnetycznym (na redmi 3s przycisk działa prawidłowo). 

Plus, to świetna pokazówka dla znajomych. Głupi przejazd ową kolejką górską zrobi tysiąc razy lepsze wrażenie, niż gejlaxy s8 edge++. 

Drugi sensowne zastosowanie, to coś w stylu TrinusVR https://www.youtube.com/results?search_query=trinus+vr Ale wtedy pomyślałbym nad lepszymi Googlami http://pclab.pl/art69208.html Ale to nie na Redmi 3s. Tanio i dobrze, zrobi to np. LG G3, ekran 5,5" QHD się tu sprawdzi. 

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o Xiaomi Redmi Note 3 do VR? Mi4, mi4c  z tego co czytałem nie mają karty pamięci (chyba ze są jakieś inne wersje jeszcze) a ja chce mieć ;p Xiaomi Redmi Note 3 wydaje mi sie ok i ma full hd , baterie taką jak 3s. Może kiedyś za kilka miesięcy, zdecyduje się na zakup.(Chyba ,że wyjdzie jakiś nowy fajny model xiaomi) Z 3s jestem zadowolony ma wszystko co chce , brakuje tylko rozdzielczości full HD , bateria MEGA itd. aparat mógłby być lepszy ale ok. Tylko powiedzcie mi jaki właśnie jest aparat w Redmi Note 3 wiem ile megapixeli ale czy robi dobre fotki :D i czy jest aktualizacja do androida 6.0 bo w specyfikacji widzę 5.0.  MIUI 8 jest? telefon z IV kwartału 2015.

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blom - to czy to dobrze działa możesz sprawdzić sam odpalając jakąś apkę do VR i sprawdzając czy rzeczywiście obraz klatkuje tak jak napisał @meccaryn

Ja też się bawiłem trochę cardboardem i pomijając rozdzielczość - byłem zadowolony.

Teraz czekam na okulary BoboVR Z4: https://www.aliexpress.com/item/100-Original-Xiaozhai-BOBOVR-Z4-Virtual-Reality-glasses-FOV120-VR-Headset-3D-VR-Glasses-Game-VR/32623834783.html , dam znać jak to działa.

W przyszłości planuję jakiś telefon z rozdziałką WYŻSZĄ niż FullHD właśnie do VR, bo mnie to kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm tez może kupie kiedyś tel w z wyższą rozdzielczością do VR. W sumie kupiłem właśnie 3S do VR bo szukałem taniego dobrego telefonu z żyroskopem i magnetometrem do VR własnie TYLKO nie doczytałem , że ma on rozdzielczość HD a nie FULL HD chyba jedyny minus. Dobra już nie będę się tu użalał ;p VR działa to najważniejsze już przebolę to HD ;p kiedyś kupię coś innego.Mam gogle cardboard 2.0 z allegro pytanie czy da się jakoś je jeszcze ustawić oprócz zeskanowania kodu z gogli w aplikacji google cardboard? Chodzi mi o to ze mam wrażenie, że jak oglądam coś w VR to obraz jest za blisko.. ale to chyba przez tą rozdzielczość czy jak doradźcie zielony jestem ;p

Edytowane przez Kubala94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1.11.2016 at 2:12 PM, meccaryn said:

(...) obracanie się nie jest płynne, a klatkujące. To nie problem wydajności, animacja jest bardzo płynna. Po prostu przy obrocie głowy obraz obraca się krokowo, nie wiem, jak wytłumaczyć, ale psuje to efekt (...)

Na Redmi 3S prime oraz Google Cardboard nie potwierdzam. Trochę dzisiaj poszalałem i nie zauważyłem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...