Skocz do zawartości

Nie dochodzą wiadomości SMS


adrian907

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od dłuższego czasu niektóre z wysłanych do mnie i ode mnie wiadomości nie dochodzą. Taki sam problem posiada również moja druga połowa, na tym samym urządzeniu ( w dodatku to ja namówiłem jądo kupna RN3P).

Nie pomogła przesiadka na inne aplikacje SMS, obecnie MIUI Global 8.0 ( 8.0.5.0.) Wiadomości widnieją jako wysłane u mnie, a druga osoba nie ma po nich najmniejszego śladu. 

Ktoś zetknął się z podobnym problemem? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też swoją dziewczynę namówiłem na kupno Xiaomi RN3PRO i to na dodatek przez banggood czyli gwarancja w chinach (i nie udało sie uniknąć też VATu :( ) i też ma problemy, że SMSy nie przychodzą i jak wysyła to też nie dochodzą. System Android 6.0.1 MMB29M, wersja MIUI 8 Global 6.9.29 Beta. Teraz sprawdziłem i wyskoczyła aktualizacja do MIUI 6.11.3 rozmiar 1.3GB. Zaktualizuję i zobaczymy czy się coś poprawi. Będę też odblokowywał bootloader i wtedy wgram wersje Xiaomi.eu (czy jakoś tak :P

Telefon tez używany w sieci PLAY.

Edytowane przez chytruseq89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja mam w domu dwa telefony rn3p i niestety na miui 7 7.3.2.0 miałem ten problem, na wcześniejszej wersji również. Teraz instalowałem od początku wszystkie wersje miui8 global dev na MM i dalej to samo, najnowsza wersja również nie poprawia tej sytuacji. Sieć play, wymieniałem kartę sim na nową, pytałem konsultantów i w sklepie stacjonarnym play i online i nie są w stanie pomóc, u nich w systemie wszystko wygląda ok. Mam również ustawione potwierdzenia otrzymywania sms i pomimo, że pokazuje iż wiadomość została doręczona sms często nie dochodzi. Dajcie znać jak wygląda systuacja na miui.eu. Raczej to nie jest wina sprzętowa tylko oprogramowania...wyłączałem już antywirusa, firewalla i dalej to samo. Czekam na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, temat dla mnie. Ten sam problem. Zarówno na Globalu, jak i na MIUI 6.10.13 od MIUIPolska. Wymieniłem kartę, wymieniałem appki, koniec końców wymieniłem nawet operatora- nic to nie dało. Dalej niektóre sms kompletnie do mnie nie dochodzą. Moje spostrzeżenia:

- Mam wrażenie, że mając "ubite" appki od sms problem jest większy. Tak jakby SMS nie mógł się wtedy "dobić"

- Co ciekawe, wyłączyłem inteligentne oszczędzenie energii MIUI, zostawiłem na sztywno włączoną appkę do sms + GhostSMS, ale po wybudzeniu telefonu i tak wyglądało na to, że appka została ubiita przez system i startowała od nowa.

- Kolejne spostrzeżenie- problem na stockowej appe występuje jakby nieco rzadziej.

Zdecydowanie wygląda to na jakiś problem softwarowy, ponieważ nie mam problemem z gubieniem zasięgu, połączeniami, internetem itd.

 

(proszę admina o scalenie postów i nie wyciąganie konsekwencji za pisanie posta pod postem ale) Chyba znalazłem rozwiązanie naszego problemu. Testuje je od wczoraj dość intensywnie i póki co dostaje 100% sms. Oto co zrobiłem:

1. Powrót do stockowej appki- wygląda na to, że jej system nie ubija i jest po zablokowaniu (kłódka) rzeczywiście aktywna, przez co sms-y mogą się do nas dobić. Niestety, ale wydaje mi się że obecnie jest ona konieczna.
2. Pomocniczo proponuje zainstalować GhostSMS, który wyłapuje sms-y które nie zawsze dotrą.
3. Jeśli chodzi o ustawienia: Ustawienia--->Sytemowe----> SMS---->Zaawansowane i zaznaczamy tam wszystkie trzy pierwsze opcje (raporty, autoodbieranie, w roamingu). Kontrolnie sprawdzamy tam tez poprawność numeru centrum SMS.
4. Wyłączenie "Inteligentnego oszczędzania MIUI" i nie blokowanie aplikacji w tle- póki co nie przetestowałem jeszcze, czy włączenie "IO MIUI" będzie miało ujemny wpływ na działanie appki SMS w tle.
5. Ustawienia---->Sieci komórkowe i SIM---->Roaming danych----Przesył danych podczas roamingu---->zawsze. Wiadomo, roaming niekoniecznie oznacza że jesteśmy zagranicą, tylko że np działamy na nadajniku innej sieci. Warto mieć to włączone, nie obciąży nas to żadnymi dodatkowymi kosztami w kraju (to samo się tyczy roamingu w punkcie 3).


Potestujcie i dajcie znać, czy coś się u was poprawi.

Edytowane przez D1010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam cały czas stockowej apki z autostartem i kłódka bez oszczędzania energii i wtedy też miałem takie przypadki. Ostatnio mniej smsów dostaje więc nie mam jak sprawdzić bo jak do siebie napiszę z innego nr to zawsze dochodzi :-P

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczepie się pod temat , mój redmi nie chce odbierać mmsów pamietam kiedys udało mi sie odebrac ale nie pamietam jak to było otóż gdy telefon zaczyna pobierać mmsa internet znika (transmisja danych jest włączona) gdy wywali błąd pobierania internet wraca , o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2016 o 20:21, HemuS666 napisał:

podczepie się pod temat , mój redmi nie chce odbierać mmsów pamietam kiedys udało mi sie odebrac ale nie pamietam jak to było otóż gdy telefon zaczyna pobierać mmsa internet znika (transmisja danych jest włączona) gdy wywali błąd pobierania internet wraca , o co chodzi ?

Ten sam problem u mnie, z tym że wcześniej wszystko było normalnie dostawałem mms nawet nie musiałem go pobierać.... Ktoś jakiś pomysł ? Romu nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również mam podobny problem, u mnie po wysłaniu paru SMSów kolejne przestają dochodzić. SMS dochodzi dopiero po kinkunastu - kilkudziesięciu próbach (opcja ponownej próby wysłania wiadomości).

Niestety dochodzi też dodatkowy problem. Jeżeli wielokrotnię próbuję taką wiadomość wysłać, to nawet jeżeli się uda, okazuje się że sms który otrzymuje odbiorca jest zlepkiem "losowych" fraz z poprzednich wiadomości. Co więcej nawet kolejne wiadomości kiedy już normalnie dochodzą (dostaję od razu raport doręczenia), również bywają pomieszane (bywają ponieważ czasem tak się zdarza, czasem nie).

Mam zamiar spróbować z wyczyszczeniem cache/dalvik, może to rozwiąże problem, ale na razie muszę czekać na odblokowanie telefonu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie. Niestety i mnie to spotyka, że niektóre moje wiadomości według raportu zostały dostarczone do odbiorcy, ale rzeczywiście tak się nie stało. Niestety nie wiem co z tym zrobić. Już nie jednokrotnie próbowałem zgłaszać jakieś błędy i sugestie po przez tą aplikację "Opinie" folderze "Narzędzia", ale ciągle wyskakuje mi, że nie dostarczono, czy coś podobnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdą aktualizacja mam nadzieje na rozwiązanie tego problemu, niestety wciąż to samo, czasem wydaje się, że jest dobrze a tu nagle brakuje kilkunastu smsów. Strasznie uciążliwa sprawa, nie wiadomo nawet jak podejść do tematu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem występowal na miui.eu stable. Wyrzuciłem deva z przed tygodnia, wipe all i na razie jest chyba ok. Na najnowszym dev też. W nocy wyłączam tel a rano po włączeniu sms-y przychodzą. Tak samo próby gdy włącze samolotowy. Na 100% jeszcze nie mogę potwierdzić ale jest progres.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszego południa mam soft Global Dev, troszkę smsów zdążyłem już wysłać i jak na razie problem się nie pojawił. Jeszcze może za szybko na stwierdzenie, że problem nie występuje, ale raczej sprawdza się co moi przedmówcy radzili :)

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie nadal nic się nie zmieniło, mam najnowszego dev 7.1.12 beta i znów smsy raz do mnie dochodzą innym razem nie... Nie mam już siły na to. Nie wiem od czego to zależy, ale wku**ia mnie to niemiłosiernie... Czy ktoś ma jakiś soft na którym nie było tego problemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, massek napisał:

U mnie nadal nic się nie zmieniło, mam najnowszego dev 7.1.12 beta i znów smsy raz do mnie dochodzą innym razem nie... Nie mam już siły na to. Nie wiem od czego to zależy, ale wku**ia mnie to niemiłosiernie... Czy ktoś ma jakiś soft na którym nie było tego problemu?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Albo załóż temat na en.miui

Lub spróbuj odblokować bootloader i wgrać miui Polska może coś to da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na sofcie Global Dev znowu pojawia się problem z wysyłaniem SMS, tylko że już nie aż tak często. Niemniej jednak mam zamiar jak najszybciej pozbyć się tego telefonu, szkoda mi czasu i nerwów na bezowocne próby rozwiązania tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam ten sam problem. Zdarza się to raz na jakiś czas ale jest bardzo frustrujące. Ktoś może poradził sobie z tym tematem? 

 

Edit. Problem dotyczy tylko wersji Kenzo czy na Kate też są przypadki z tymi smsami?

 

Edytowane przez costly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy komuś udało się rozwiązać ten za***biście irytujący problem z smsami? U mnie jakiś czas było w miarę dobrze potem nie stąd ni zowąd problem powrócił ze zdwojoną mocą. Raporty wskazują, że wszystkie smsy wyszły i doszły natomiast faktycznie odbiorca ich nie otrzymał, często ja też nie dostaję smsów...pomocy! na miui8 był ten problem na miui9 to samo...jestem na najnowszej wersji dev.

Edytowane przez massek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...