Jump to content

Recommended Posts

Dzień dobry,

uprzejmie proszę o poradę, jakie słuchawki dżwięku przestrzennego polecacie, raczej do filmów a mniej do gier.

Zamierzam nabyć za kilka miesięcy, telefon z Daydream i oglądać na nim poprzez VR, filmy z dżwiękiem przestrzennym np. z Netflixa.

Jako laik, doczytałem się, że "wśród ślepców jednooki królem" i najlepsze są przestrzenne od Sony i Ultrasone.

Czy na rekomendowene przez Was słuchawki, można zainstalować kodeki Dolby Atmos ?

Miłego dnia - Piotr

Ja bym polecił Ci Mad Catz F.R.E.Q 9 świetne brzmienie i jedne z lepszych przestrzennych, nie mają porównania co do Mad Catz F.R.E.Q M gdzie muszle są malutkie oraz całość wykonana z plastiku. Cena: Jeżeli będziesz polował na Ibood-zie to za 330zł z wysyłką

Edited by wojtekmarchewka
15 godzin temu, piotrkatowice napisał:

Dziękuję Wojtku, ale nie odpowiedziałeś na pytanie, jak wymienione przez Ciebie słuchawki, sprawują się z kodekami DOLBY ATMOS ?

Nie odpowiedziałem ponieważ nie korzystałem z tych kodeków :P słuchawki miałem podpięte pod kartę z PC Asus Xonar DX , oraz dekoder Creative

2387-1269.jpg

podłączany do konsoli lub wymienionej karty za pomocą kabla optycznego Prolink z serii Exclusive

Pod linkiem recenzja słuchawek po angielsku, polskiej nie mogę znaleźć

http://www.trustedreviews.com/mad-catz-f-r-e-q-9-review

Słuchawek już nie mam sprzedałem, mało gram na słuchawkach a i filmy oglądam w stereo lub wymuszoną przestrzenność za pomocą dekodera, jak na razie mam Audio Technika ATH-M50x. I nie zanosi się na zamianę :)

9 godzin temu, marcin19883 napisał:

Może Creative Aurvana Live?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No to raczej zły przykład, szanuję CAL-e używałem i nadal mam :D , ale one nie nadają się w ogóle do dźwięku przestrzennego, tak naprawdę koledze @piotrkatowice ciężko pomóc, bo on wymaga konkretnego modelu oraz pod konkretny kodek, a o to na tym forum jest bardzo ciężko :( Każde słuchawki są w jakiś sposób przestrzenne, i potrafią grać z kierunkowością, tak jak wspomniałem mam Audio Technica i są uniwersalne, ale to są głównie słuchawki stereo a gdy trzeba do filmów to albo oryginalny dźwięk albo wymuszam przestrzenność za pomocą dekodera lub karty muzycznej :)

Dziękuję i zastanawiam się, kiedy wybuchnie rynek słuchawek z dobrym bajerem do dżwięku przestrzennego :)

Popyt wkrótce będzie olbrzymi, ponieważ wystartowało (kolejne w drodze) wiele firm z okularami VR, Daydream będzie wszechobecny za kilka miesięcy w flagowcach, wszystkich dużych producentów (za wyj. Appla).

Nawet Microsoft, zapowiada obsługę Dolby Atmos w swoich VR, od kwietnia.

Wiele platform, łączy siły i wspólnie z firmami od oprogramowania, zaczynają produkować prawdziwy dżwięk przestrzenny dla swoich materiałów.

Najwyższa pora na słuchawki... ;)