Jump to content

Xiaomi Redmi 4

XiaoRén
 Share

Recommended Posts

Pobieralem w piątek wieczorem. Aplikacje potrzebne wyciągnąłem z innego źródła i działają. Niestety musiałem je wrzucić na kartę pamięci bo do pamięci telefonu nie mam dostępu. I to jest właśnie problem. Jeżeli to wina oprogramowania to naprawi ten problem aktualizacja. Jeżeli nie, to pozostaje mi wgranie china dev i rozpoczęcie zabawy od początku. Możliwe że popełniłem gdzieś błąd w trakcie wgrywania MIUI polska na czysto?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Panowie... to jest swieży fon, to nie  IOS, za 2-3 tyg wejdzie nowy soft który wsio poprawi....

Tylko to nie jest jakiś tam zwykły problem z apkami itp. Mam całkowity brak dostępu do pamięci telefonu. Ani z poziomu galerii (zdjęcia z aparatu zapisać można jedynie na karcie pamięci), ani przez kabel USB nie mogę nic do telefonu wrzucić z kompa. Czy to możliwe że jest skopana aktualizacja??? Po instalacji TWRP zrobiłem wipe i skasował sie też plik z softem MIUI polska do instalacji. Musiałem go instalować z karty pamięci. Może to mieć związek z późniejszym brakiem dostępu do pamięci telefonu?

Wg tego co opisujesz to jest totalny brak uprawnienień, strzeliłbym wipa i zobaczył jeszcze raz, kiedyś sie uda

Wipe zrobiłem wczoraj. Nie pomogło. Poczekać do kolejnej aktualizacji? Czy od razu wgrać china dev i instalować wszystko na nowo? Nie sprawdzalem aparatu na china dev, ale zip z MIUI polska wrzucalem po kablu na telefon więc chyba wtedy było wszystko dobrze...

17 minut temu, bolok napisał:

@up, do Redmi 4 prime już jest ale do 4a chyba jeszcze nie ma.

Będzie osobny dział dla Redmi 4? Bo ciężko coś znaleźć jak wszystko jest w jednym temacie...

Dział już jest, tylko teraz moderatorzy muszą przenieść porozrzucane po "całym" forum wątki o R4 i je tam przenieść.

Edit: Sorry, pomyliłem z Redmi Note 4 ;-) (on ma dział). Za dużo tych nowych modeli, za dużo... W sumie to dla serii R4 powinny być 3 osobne dzialy, bo to różne CPU, rózne ROM-y, różne (zapewne) będą problemy...

Edited by latet

Tempered Glass for Xiaomi Redmi 4 Screen Protector for Xiaomi Redmi4 Original CAPAS Ultra Thin Anti-burst Protective Film Guard
http://www.aliexpress.com/item/32751885823/32751885823.html
(from AliExpress Android)

Xiaomi Redmi 4 Pro case silicon cover MOFi Redmi 4 Pro Prime case TPU soft back cover Redmi Redmi4 phone cases case 5.0 Xiomi
http://www.aliexpress.com/item/32765555281/32765555281.html
(from AliExpress Android)

• Like 1

Koło nowego roku ma być wersja International (wg abc data) więc siłą rzeczy musi być Global

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Nie musi, mogą wydać International jako osobny model jak z rn3p kate a na zwykłego nie wypuszczać globala

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Nie musi, mogą wydać International jako osobny model jak z rn3p kate a na zwykłego nie wypuszczać globala

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Kate to był wybryk natury, na siłę zrobili z tego telefonu wersje Global. Następne telefony już były standardowo przygotowane,wiec można przypuszczać że kolejne też będą

Jest minimalnie większy (wyższy i grubszy i chyba cięższy) od redmi 3 i do tego ta czarna ramka.... to są szczegóły ale jakoś mnie odstraszają bo do tej pory siedziałem na redmi 3 i się przyzwyczaiłem, jakby redmi 4 był odczuwalnie większy to bym się zawiódł

Z drugiej strony FHD i wydajniejszy procek... no sam nie wiem :P

Z trzeciej strony brak póki co global roma na którym też mi się dobrze działało...

Jak ktoś trzymał w łapie oba te fony to niech powie jaką różnicę robią :P

Edited by PokaBobra

Jest minimalnie większy (wyższy i grubszy i chyba cięższy) od redmi 3 i do tego ta czarna ramka.... to są szczegóły ale jakoś mnie odstraszają bo do tej pory siedziałem na redmi 3 i się przyzwyczaiłem, jakby redmi 4 był odczuwalnie większy to bym się zawiódł

Z drugiej strony FHD i wydajniejszy procek... no sam nie wiem

Z trzeciej strony brak póki co global roma na którym też mi się dobrze działało...

Jak ktoś trzymał w łapie oba te fony to niech powie jaką różnicę robią

Moim zdaniem dla samego wyglądu warto zmienić. Global pewnie będzie lada chwila. U Goldwaya 160$ z eu express, czyli sprzedasz tego co masz, dolozysz max stowke(jeśli masz 3/32) i masz świetny telefon.

W sensie że wygląd redmi 4 jest lepszy? :P Po mojemu jest kapke gorszy, jak pisałem jest lekko wyższy, grubszy i cięższy, to chyba nie są zalety? :P

No i ta ramka której na czarnym nie widać ale jakbym chciał inny kolor to już fo-pas :P

Edited by PokaBobra

Przesyłał ktoś może już obraz z Redmi 4 do TV (1080p) przez WiFi? Miracast/Dlna? Jest gdzieś info czy Redmi 4 wspiera takie podstawowe rzeczy? Na MSGSM piszę że nie... co było by strzałem w głowę (nawet nie kolano) bo już na start nie ma obsługi slimport...

Tak, ale większość TV od 4-5 lat ma SmartTV. A najważniejsze to WiFi, bo bez tego nawet SmartTV nie pomoże :D

Bardzo boli brak obsługi Slimport'a przez Xiaomi :( Przydatna rzecz. Np. podłączyć tel do monitora/tv/projektora via HDMI... 

Edited by Sulfur

Widzę że wszędzie kolor czarny jest automatycznie droższy niż pozostałe ;] Nie ma to jak wykorzystywanie sytuacji no ale trudno.

Pytanko:

Ibuygou czy Goldway?

na ibg mam zdaje się gwarancje w polsce tak? oraz dostawa teoretycznie 3-5 dni robocze? Lecz jest drożej 177$ za czarny, do tego jeszcze przesyłka czy to już wliczone tam jest?

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html

Natomiast goldway tańszy ale brak gwarancji no i przesyłka idzie miesiąc chyba że są jeszcze inne formy?

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4-Prime-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-5-0-1920x1080-FHD/311331_32763320059.html

Tak czy siak chyba bym wolał ibg tak dla spokoju ducha, trochę przepłacę. To i tak dobry sprzęt za taką cenę.

1 godzinę temu, PokaBobra napisał:

Ibuygou czy Goldway?

To zależy:
Jeśli chcesz gwarancję i szybko wysyłkę to IBG z europy, z chin będzie szło "normalnie" + szansa na brak VAT
Od goldway'a bardziej polecam Fantacy - szybciej paczki przychodzą, szybciej i bardziej treściwie odpowiada, zazwyczaj ma taniej 2$ względem Goldway'a, na start dostajesz telefon z GPlay więc zanim dostaniesz pozwolenie od xiaomi na odblokowanie to nie trzeba będzie się nim bawić

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...