Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 4


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

@szwagru11 wyczyszczone (zrobiony nawet factory reset bonusowo), wgrany na nowo ROM a piękny komunikat o crashu sklepu playa wywaliło już przy podawaniu danych konta przy początkowej konfiguracji telefonu... Oczywiście inne błędy również nie zniknęły... 

 

Edit: wygląda na to, że może być jakiś problem z prawem do zapisu w pamięci wewnętrznej - screenshotów nie da się zapisać, zdjęć również...

 

Co robić, jak żyć...

 ....Na syfmiui takich rzeczy nie było :-D

Edytowane przez Th3rioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagru11 przy instalacji nie mam nic wywalone na czerwono... natomiast w logu jest jakiś error- właśnie związany ze storage - jak się dowiem jak skopiować logi z twrp to podrzucę... Druga kwestia-przy wrzucaniu ROMu na telefon podpięty do kompa zupełnie nie ma na nim żadnych plików (w screenach z poradnika są tam jakieś pliki systemowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Th3rioN ja bym proponował instalować go z karty pamięci a nie z pamięci telefonu. Podejrzewam że tu robisz podstawowy błąd

 

Bootloader odblokowany oficjalną metodą?

 

Rom na karte pamięci -> wipe -> instalacja z karty pamięci

Edytowane przez szwagru11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Matf napisał:

Wejdź w TWRP, zrób wipe wszystkiego. (Cache, Dalvik, System, Data, Internal Storage), zainstaluj system, po instalacji zrób wipe cache/dalvik. Voila.

wipe systemu nie uwali mi czegoś trwale? w rożnych miejscach ludzie przed tym ostrzegają...

 

Jak na razie spróbuję zainstalować ROM z karty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagru11 napisał:

@Th3rioN Wchodzisz do twrp czyścisz i wgrywasz na nowo rom, tylko wszystkie dane z telefonu idą w siną dal, ale cicho bo zaraz przyjdzie Redmi2 i będzie zapraszał do swojego poradnika. :D

zamiast skorzystać z wiedzy zebranej w jednym lepiej działać na zasadzie prowadził ślepy kulawego powtarzając prawdy, półprawdy i mity, które później inni uważają za prawdę, bo "było na forum napisane"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagru11 teraz robiłem to tak, że podpinając telefon w trybie fastboot leciałem w minimal ADB trzema komendami:   fastboot devices, fastboot flash recovery cofface_twrp_recovery_markw_1121.img, fastboot boot cofface_twrp_recovery_markw_1121.img, na telu pojawiało się logo team recovery - tylko zmieniałem język, backup systemu (tak jak w poradniku), wipe i instalacja romu... o uprawnieniach nie ma nigdzie tam mowy...

@MiD

właśnie wiedza zebrana w przewodnikach spowodowała moje problemy dlatego pytam :)

 

 

Edytowane przez Th3rioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Th3rioN napisał:

@szwagru11 wyczyszczone (zrobiony nawet factory reset bonusowo), wgrany na nowo ROM a piękny komunikat o crashu sklepu playa wywaliło już przy podawaniu danych konta przy początkowej konfiguracji telefonu... Oczywiście inne błędy również nie zniknęły... 

 

Edit: wygląda na to, że może być jakiś problem z prawem do zapisu w pamięci wewnętrznej - screenshotów nie da się zapisać, zdjęć również...

 

Co robić, jak żyć...

 ....Na syfmiui takich rzeczy nie było :-D

zrób wipe wszystkiego oprócz system i sdcard, zainstaluj ROM, uruchom normalnie potem znowu wipe wszystkiego oprócz system i sdcard i instalacja romu i powinno działać jak należy. U mnie ta sekwencja czynności pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szwagru11 napisał:

Dobra niech ktoś spróbuje odblokować 800mhz dla lte i potwierdzi czy działa. Będę wiedział czy zamawiać telefon. :)

Jak odblokować? Jak telefon nie ma to nie ma, to HW, a nie SW. To samo było w Redmi 3S czy Note 3 Pro (gdzie powstała oddzielna wersja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szpieg15 napisał:

Powiedzcie mi skoro moje konto xiaomi ma uprawnienia do unlocka bootloadera to co mam zrobić gdy mi unlock wywala mi informację "Current account is diffrent from the account info on the device" ?

Masz napisane, że konto w telefonie jest inne niż w aplikacji unlocker przez które chcesz je odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2016 o 07:17, Redmi2 napisał:

Buhahaha padlem ze smiechu. Tak napewno wezma odpowiedzialnosc.. Na jakim swiecie Ty zyjesz? Wgrywasz nowe romy pod recovery/updater oraz miflashujesz na swoja odpowiedzialnosc. Nikt Ci tego nie kaze robic ani do dzialania tel to nie jest wymagane. Siedze na china, tak samo jest w beta team china, global itp.

pierwsze bylo china i na bazie china powstaje xiaomi.eu jest to nie oficjalny rom ale jako jedyny uznawany przez xiaomi jak i nasze sklepy w PL no e x-kom. Global powstal znacznie pozniej i jest sporo gorszy.

Jak sobie uwalisz tel podczas miflasha czy przy recovery update nikt Ci nie odda kasy ani@Acid ani zaloga od Globala itp... Bo niby z jakiej racji?

Co do szpiegow, botnetow i teojanow i tak nie masz pewnosci czy na globalu, china i xiaomi nie siedzi ich pelno, chyba ze jestes specjalista od zabezpieczen i masz programowanie w 1 palcu.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dokładnie skoro miuipolska (xiaomi.eu) jest uznawany przez samo Xiaomi i sklepy w Polsce x-kom to raczej wątpliwości co do tego softu być nie powinno.

Dnia 13.12.2016 o 11:04, Matf napisał:

Podobno ROM Global to rzadkość w ksajomy redmi 4

 

:-D:-D

 A ja głupi cały czas myślałem, że się czyta "siaomi" :-D

22 godziny temu, szwagru11 napisał:

Dobra niech ktoś spróbuje odblokować 800mhz dla lte i potwierdzi czy działa. Będę wiedział czy zamawiać telefon. :)

Cytując Acida stąd https://miuipolska.pl/redmi-4/  "Warianty Redmi 4 i Redmi Note 4 posiadające BAND 20 (LTE 800) mają pojawić się w przyszłym roku pod nowymi nazwami (np. Redmi 4X). Warto to wziąć pod uwagę podczas planowania kupna Redmi 4 z zamiarem korzystania z LTE 800."

A tak w ogóle po co ci to LTE :-D : http://tinyurl.com/jlcc5zg

 

Edytowane przez Bishop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może z tym mi ktoś pomoże podłączyłem telefon pod miflash pobrałem z en.miui.com ostatni china dev i mam problem bo wyświetla mi się błąd "0x80004005 failed CRitical partition flashing  is not allowed" Jakby mógł mi ktoś powiedzieć co mam z tym zrobić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szwagru11 napisał:

Nie każdy ma pracę stacjonarną. ja akuratnie bardzo dużo jeżdżę i zależy mi na najlepszym możliwym zasięgu.

Jeśli chodzi o zasięg to Xiaomi bije na głowę te wszystkie Huawei, Samsungi, Apple... 
Skąd to wiem?
Jak mam zajęcia w piwnicy to jako jedyny korzystam z internetu, reszta macha telefonami koło okna albo daje sobie spokój całkiem.

Edytowane przez Nezo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


I to jest super odpowiedz, xiaomi wcale nie ma lepszego zasiegu. Przwinelo sie przez moje lapy wiele chinskich marek tel a xiaomi tez posiadam kilka, juz nie wspomne o markach sony, samsung etc.
I tam gdzie mialem problem z zasiegiem z zarowno na 4/3/2G na samsungach, chinskich markach mam i na xiaomi
Dalej mam 2 takie miejsca, ze musze recznie przelaczyc i ustawic na stale, najleoiej na 2G, bo czy homtom,samsung, jiayu, sony, lg czy xiaomi ma ten sam problem. A nawet xiaomi ma wiekszy. Tragedii jednak nie ma.
Ale jak ktos pisze ze xiaomi ma najlepszy uzysk zasiegu i bije reszte tel to juz smiech na sali, bo nie jest to prawda.
 

Dorzucę swoje 3 grosze. W domu mam dość słaby zasięg w częstotliwościach 1800 i 2100 MHz, ale bardzo dobry w 900 MHz. Mam na stole Mi5 oraz starego Samsunga S4. Oba ustawiam w 3G, aby miały równe szanse. I co się dzieje... Mi5 uparcie trzyma się zakresu 2100 Mhz, przez co upload mam rzędu 0,05–0,1 Mbps. Samsung po chwili wahania sam przeskakuje na 900 MHz i upload wzrasta do 2 Mbps. Oczywiście mogę ręcznie w Mi5 wymusić korzystanie z pasma 900 MHz i wtedy też net przyśpiesza. No tylko w tym sęk - że w Mi5 muszę ręcznie, a S4 robi to za mnie.

Myślę, że analogiczna sytuacja może być w telefonach Xiaomi z pasmem 800 w LTE. Pasmo to będzie obsługiwane, ale telefon niekoniecznie będzie skłonny z niego korzystać, jeśli będzie miał choćby szczątkowy zasięg w paśmie wyższym (1800).

* Tak, wiem, to nie tel. decyduje, ale sieć. W takim razie polskie sieci dyskryminują Xiaomi w tym względzie.

 

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Ale to takze dyskwalifikuje wczesniejsze wypowiedzi jako xiaomi mialby najlepszy zasieg sposrod wielu producentow. Nie jest tak. Xiaomi nie wyroznia sie pod tym wzgledem niczym. Zasieg w xiaomi to tak jak aparat w xiaomi :-) zly nie jest ale nie nalezy do czolowki.

W pełni się z tym zgadzam. No może nie w pełni. Z zasięgiem jest jednak lepiej niż z aparatem.

Edytowane przez latet
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to takze dyskwalifikuje wczesniejsze wypowiedzi jako xiaomi mialby najlepszy zasieg sposrod wielu producentow. Nie jest tak. Xiaomi nie wyroznia sie pod tym wzgledem niczym. Zasieg w xiaomi to tak jak aparat w xiaomi :-) zly nie jest ale nie nalezy do czolowki.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk



Błędne wnioski.
Skoro na s4 ma już umst900 a na xiaomi jeszcze umts2100 to oznacza że xiaomi ma lepsze anteny. S4 już dawno zgubił 2100 i zalogowal się do 900.
Z LTE jest inna sytuacja bo download nawet przy -120dBi powinien spokojnie dać radę do telefonu. Normalnie pakiety nie powinny się gubić. W 3g przy takim sygnale można zapomnieć o korzystaniu z neta

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tylko o net. Mam kilka roznych tel roznych marek i starych i nowych z tego roku. I wiem co mowie ze jesli inny np taki samsung z 2016 nie lapie sygnalu lub jest niby sygnal ale dodzownic czy wyslac smsa sie nie da, to i xiaomi tak ma, zarowno mi4, mi max, redmi3 i teraz mi5.
Wiec gdzie tu przewaga xiaomi?
Dopiero musze przelazyc albo na nadajnik orange na obu, lub w t-mobile lub w play zejsc z 3/4 na 2G. Ale wtedy net tragedia. To juz tescia stara nokia nie ma problemu z dzownienie, smsami czy ogolnie z zasiegiem. Pomijam neta wiadomo.
Zreszta porownujac neta w rych miejscach na nowych tel xiaomi vs inne nie ma tu przewagi, ten sam transfer w tej samej sieci.
Nie napisalem nigdzie ze xiaomi ma zly zasieg ale zeby byl lepszy od innych to juz wierutne bzdury.
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Nie napisałem że xiaomi ma lepszy zasięg, skorygowalem tylko wnioski z Waszych założeń. I może się to tyczyć każdej marki. Dlatego nie warto patrzeć na kreski żeby to ocenić bo nie wiesz w jakim pasmie już siedzisz

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi w oko taka informacja na eu.miui.com o możliwości włączenia zablokowanych europejskich częstotliwości w Redmi 4 Prime

Enable factory calibrated Multi-Global bands on Redmi 4 Prime[SD625]

Ktoś to potwierdzi czy faktycznie działa Band 20 czy tylko dodaje wpis w ustawieniach ?

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Redmi2 napisał:

Masz wpisy ze niby odblokowalo ale nie dziala, nie laczy, a jeden/dna napisala ze nie ma mozliwosci sprawdzic. Podobne rzeczy na xda przy innym tel probowali od xiaomi i narazie zero rezultatow.

Ale ktos moze probowac, droga wolna. Czy bezpieczna to inna sprawa. A czy ludzie az bez tego b20 zyc nie moga? Jakby to 8 cud swiata byl.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Nigdy nie miałem LTE i żyję normalnie, raka nie mam, zdrowie dopisuje. 

Ale niektórzy muszą mieć, żeby szybko wrzucić zdjęcie na fejsa, dać lajka albo co tam :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...