Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 4


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstalowałem najnowszego china dev, przy użyciu MiFlasha. Poszło bez problemów ;) Po usunięciu kilku apek soft nawet nadaje się do użytku :P

Tylko mam problem z aplikacjami od Google'a. Zainstalowałem Google Installer v2 z forum miui.com i wszystko działa, tylko czcionka i w ogóle wszystko inne jest trochę większe niż w aplikacjach z MIUI. Brzydko to wygląda. Też tak macie? Na Xiaomi.eu / Miuipolska jest to samo? 

Screenshot_2016-12-09-17-59-49-541_com.android.vending.png

Edytowane przez bolok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś w fastboot to przytrzymaj przycisk wyłączania.
Jak zniknie logo fastboot puszczasz przycisk wyłączania i natychmiast klikasz i trzymasz przycisk podgłaszania i wyłączania.
Klikasz "Recovery"
I jesteś

 

Edytowane przez Nezo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, PokaBobra napisał:

Coś sporo problemów z tym redmi 4, to przez to że nie ma jeszcze globala i ludzie się bawią tymi custom romami? może lepiej zostawić ten syf rom jaki tam jest od sprzedawcy i przeczekać.

Nie, syf ROM to syf ROM, nie wiadomo jakie wirusy tam siedzą. Global nie będzie mieć nic lepszego niż China czy xiaomi.eu. Jak są problemy to wynikają albo ze świeżości oprogramowania, albo z głupoty użyszkodników.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Redmi2 napisał:

Global? A co niby on ma takiego? Nie byl nigdy lepszy od china czy xiaomi.eu i szczerze daleko mu do xiaomi.eu i do china.

No, z tym "daleko", to lekka przesada, ale też wolę "EU". W Globalu strasznie mnie wkurzają te zmodyfikowane ikony wielu apek. Ohyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, PokaBobra napisał:

Coś sporo problemów z tym redmi 4, to przez to że nie ma jeszcze globala i ludzie się bawią tymi custom romami? może lepiej zostawić ten syf rom jaki tam jest od sprzedawcy i przeczekać.

Od zawsze cała radość z xiaomi to była zabawa z Romami.

Osobiście żadnych problemów nie miałem z ostatnimi Dev'ami

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Redmi2 napisał:


Gratuluje pomyslu, raz ze mase syfiastego oprogramowania a moze i trojany, wirusy,keyloggery itp.
Oficjalne romy to oficjalne romy i sa 1000 razy lepsze niz te od sprzedawvow syfiaste przerobione miui..
Global? A co niby on ma takiego? Nie byl nigdy lepszy od china czy xiaomi.eu i szczerze daleko mu do xiaomi.eu i do china.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

xiaomi.eu to nie jest oficjalny rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Piotrek_ napisał:

Panowie co to jest za Apk-a? com.miui miwallpaper bo widzę że ostro baterię drenuje

Ta apka czy raczej usługa uaktywnia się tylko jak masz motyw z ruchomą tapetą/aktywną tapetą. To prawda straszny zjadacz baterii, jak wyłączysz ją przez " zakończ" to zobaczysz że pulpit telefonu zmieni się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Redmi2 napisał:


To@Acid zmodyfikowane ikonki dal do xiaomi.eu bo oryginalne w miui sa calkiem inne :-P czy to china czy global.
 

No to chwala Acidowi, bo te w Globalu są okropne.

5 godzin temu, PokaBobra napisał:

xiaomi.eu to nie jest oficjalny rom.

Niby jest, ale w pewnym sensie jest. Poza tym, o ile się nie mylę, jest romy EU/PL były dużo wcześniej, niż się pojawiły globale.

Zresztą nie o oficjalność tu chodzi ale o jakość. I tutaj "EU" wyprzedza globala. Może nieznacznie, ale jednak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, latet napisał:

Zresztą nie o oficjalność tu chodzi ale o jakość. I tutaj "EU" wyprzedza globala. Może nieznacznie, ale jednak.

No skoro tak twierdzisz xd

Rozumiem, że tutaj nie będzie zbytniej obiektywności i nie usłyszę ani jednego dobrego słowa na temat globala :D Niemniej sama kwestia tego, że xiaomi.eu to rom nieoficjalny więc jego twórcy w tym i zapewne Acid ze swoją nakładką miuipolska nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody ani nie daje na ten rom żadnej gwarancji.

Natomiast jakby coś się spierniczyło siedząc na globalu i by była to wina samego global romu to podejrzewam że jednak firma Xiaomi przynajmniej by się temu przyjrzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PokaBobra napisał:

No skoro tak twierdzisz xd

Rozumiem, że tutaj nie będzie zbytniej obiektywności i nie usłyszę ani jednego dobrego słowa na temat globala :D Niemniej sama kwestia tego, że xiaomi.eu to rom nieoficjalny więc jego twórcy w tym i zapewne Acid ze swoją nakładką miuipolska nie bierze żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody ani nie daje na ten rom żadnej gwarancji.

Natomiast jakby coś się spierniczyło siedząc na globalu i by była to wina samego global romu to podejrzewam że jednak firma Xiaomi przynajmniej by się temu przyjrzała.

Obiektywność w ogóle nie istnieje, ale akurat tutaj sporo ludzi używa globala i nie jest on traktowany jak coś złego, raczej po prostu jako dostępna alternatywa. Osobiście sporo używałem globala i zostawiłem go np. na tel. syna, ale na swoim i na córki dałem "EU".

Podaj mi przykład takiej "ewentualnej szkody", za którą Xiaomi by wzięło odpowiedzialność (ale tak realnie, nie w teorii). Bo chyba trochę teoretyzujesz. Przejrzyj to Forum, jest ogromne. Widzisz jakieś posty o takich szkodach i płacz użytkowników, że "Ojej, gdybym miał globala, to bym teraz [...] a że mam EU to nie mogę teraz [...]".

Myślę że boisz się czegoś, co w praktyce jest szalenie mało prawdopodobne, a gdyby się zdarzyło, to i tak oficjalność ROM-u pewnie nic by Ci nie pomogła.

Powiem więcej - Acid z wersji EU usuwa wiele balastu, w tym różne "chińskie śmieci". Kto wie ile przy okazji usuwa szpiegów? O jednym nawet było głośno. A w Globalu to wszystko nadal sobie siedzi i być może - szkodzi.

Reasumując: wolisz globala - proszę bardzo, nikt Cię tu z tego powodu nie będzie traktować gorzej (tylko zdaje się, że dla telefonu, ktorego wątek dotyczy na razie globala nie ma).

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, dlatego będę miał okazje wyprobowac ten zachwalany xiaomi.eu. Z tym ze ty tez raczysz trochę teoretyzowac mówiąc o usuwaniu szpiegów przez acida czy tam eu rom, a skąd wiesz ze oni sami swoich botnetow nie wrzucają ;) oczywiście nie twierdze ze tak jest bo tego nie wiem ale tak samo ty także zapewne tego nie wiesz. Także złożony problem komu tu zaufać i kto nie będzie chciał cię w dzisiejszych czasach gdzie dane personalne są cenniejsze od złota... zbangować ;)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PokaBobra napisał:

No tak, dlatego będę miał okazje wyprobowac ten zachwalany xiaomi.eu. Z tym ze ty tez raczysz trochę teoretyzowac mówiąc o usuwaniu szpiegów przez acida czy tam eu rom, a skąd wiesz ze oni sami swoich botnetow nie wrzucają ;) oczywiście nie twierdze ze tak jest bo tego nie wiem ale tak samo ty także zapewne tego nie wiesz. Także złożony problem komu tu zaufać i kto nie będzie chciał cię w dzisiejszych czasach gdzie dane personalne są cenniejsze od złota... zbangować ;)
 

Ten złożony problem, bo ma bardzo prostą odpowiedź: nikomu ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

Buhahaha padlem ze smiechu. Tak napewno wezma odpowiedzialnosc.. Na jakim swiecie Ty zyjesz?

Dokładnie to samo próbowałem wczoraj tu odpisać, ale delikatniej :-)

Ufać nie można nikomu, ale zaufać komuś trzeba, inaczej zostaje Ci pustelnia w głębi bieszczadzkich leśnych ostępów.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Duris napisał:

Mam pytanie: jest GLOBAL do tego telefonu czy nie ma ? Czytam, że niby nie ma a tutaj na video gostek ma: https://www.youtube.com/watch?v=TgNy8JTSRT0

 

To coś na video to klasyczne syf-MIUI, a nie żaden Global. Łatwo to poznać, bo nr wersji ma 5 członów, a powinny być 4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolok napisał:

Właśnie dostałem kod. Co lepiej wgrać xiaomi.eu czy miuipolska? Dodam że i tak z angielskiego języka będę raczej korzystał. Są jakieś jeszcze różnice?

Ha, ha, dla mnie post dnia! Nie dość że dostaje się żadnego kodu, a tylko info o zgodzie, to jeszcze pytanie czy to samo to to samo ;-)) Brawo!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się chyba nic nie wgrywa, odczytujesz programem dane jakie są zapisane do telefonu, i je poprawiasz. Potrzebne są dwa programy QPST i QXDM tu jest tutorial - tylko trzeba lte nv calculatorem obliczyć sobie wartość dodając odpowiednie bandy:

http://en.miui.com/thread-344370-1-1.html

 

 

Edytowane przez szwagru11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet wyluzuj :P

Po prostu zobaczyłem jakiś numerki w smsie i temu tak napisałem. Potem doczytałem i faktycznie to był id usera. Xiaomi.eu już się wgrywa...

I miej na uwadze, że jak ktoś pierwszy raz ma do czynienia z miui to mógł nie wiedzieć że to jest to samo :)

Edytowane przez bolok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bolok napisał:

Xiaomi.eu już się wgrywa...

 

Daj znać czy sypie błędami jak u mnie - przykładowo:

-crashe sklepu Google Play

-brak możliwości ściągania motywów (nie łączy się ani po wifi, ani po lte)

-brak możliwości korzystania z fabrycznego aparatu (wielki komunikat u góry apki: Zamontuj pamięć wewnętrzną USB przed użyciem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szwagru11 napisał:

@Th3rioN a przed wgraniem czyściłeś dane w twrp? dalvik cache, cache oraz data

tak-powoli skłaniam się do ponowienia całej operacji w twrp... O ile oczywiście można to ponowić bez jakichś dziwnych komplikacji. 

Tel kupiony od Goldiego z global syfmiui (tak, wiem nie ma globala dla R4 :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...