Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 4


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Pobieralem w piątek wieczorem. Aplikacje potrzebne wyciągnąłem z innego źródła i działają. Niestety musiałem je wrzucić na kartę pamięci bo do pamięci telefonu nie mam dostępu. I to jest właśnie problem. Jeżeli to wina oprogramowania to naprawi ten problem aktualizacja. Jeżeli nie, to pozostaje mi wgranie china dev i rozpoczęcie zabawy od początku. Możliwe że popełniłem gdzieś błąd w trakcie wgrywania MIUI polska na czysto?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... to jest swieży fon, to nie  IOS, za 2-3 tyg wejdzie nowy soft który wsio poprawi....

Tylko to nie jest jakiś tam zwykły problem z apkami itp. Mam całkowity brak dostępu do pamięci telefonu. Ani z poziomu galerii (zdjęcia z aparatu zapisać można jedynie na karcie pamięci), ani przez kabel USB nie mogę nic do telefonu wrzucić z kompa. Czy to możliwe że jest skopana aktualizacja??? Po instalacji TWRP zrobiłem wipe i skasował sie też plik z softem MIUI polska do instalacji. Musiałem go instalować z karty pamięci. Może to mieć związek z późniejszym brakiem dostępu do pamięci telefonu?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co opisujesz to jest totalny brak uprawnienień, strzeliłbym wipa i zobaczył jeszcze raz, kiedyś sie uda

Wipe zrobiłem wczoraj. Nie pomogło. Poczekać do kolejnej aktualizacji? Czy od razu wgrać china dev i instalować wszystko na nowo? Nie sprawdzalem aparatu na china dev, ale zip z MIUI polska wrzucalem po kablu na telefon więc chyba wtedy było wszystko dobrze...

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bolok napisał:

@up, do Redmi 4 prime już jest ale do 4a chyba jeszcze nie ma.

Będzie osobny dział dla Redmi 4? Bo ciężko coś znaleźć jak wszystko jest w jednym temacie...

 

 

Dział już jest, tylko teraz moderatorzy muszą przenieść porozrzucane po "całym" forum wątki o R4 i je tam przenieść.

Edit: Sorry, pomyliłem z Redmi Note 4 ;-) (on ma dział). Za dużo tych nowych modeli, za dużo... W sumie to dla serii R4 powinny być 3 osobne dzialy, bo to różne CPU, rózne ROM-y, różne (zapewne) będą problemy...

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempered Glass for Xiaomi Redmi 4 Screen Protector for Xiaomi Redmi4 Original CAPAS Ultra Thin Anti-burst Protective Film Guard
http://www.aliexpress.com/item/32751885823/32751885823.html
(from AliExpress Android)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Xiaomi Redmi 4 Pro case silicon cover MOFi Redmi 4 Pro Prime case TPU soft back cover Redmi Redmi4 phone cases case 5.0 Xiomi
http://www.aliexpress.com/item/32765555281/32765555281.html
(from AliExpress Android)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło nowego roku ma być wersja International (wg abc data) więc siłą rzeczy musi być Global

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka



Nie musi, mogą wydać International jako osobny model jak z rn3p kate a na zwykłego nie wypuszczać globala

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie musi, mogą wydać International jako osobny model jak z rn3p kate a na zwykłego nie wypuszczać globala

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka


Kate to był wybryk natury, na siłę zrobili z tego telefonu wersje Global. Następne telefony już były standardowo przygotowane,wiec można przypuszczać że kolejne też będą

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest minimalnie większy (wyższy i grubszy i chyba cięższy) od redmi 3 i do tego ta czarna ramka.... to są szczegóły ale jakoś mnie odstraszają bo do tej pory siedziałem na redmi 3 i się przyzwyczaiłem, jakby redmi 4 był odczuwalnie większy to bym się zawiódł

Z drugiej strony FHD i wydajniejszy procek... no sam nie wiem :P

Z trzeciej strony brak póki co global roma na którym też mi się dobrze działało...

Jak ktoś trzymał w łapie oba te fony to niech powie jaką różnicę robią :P

Edytowane przez PokaBobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest minimalnie większy (wyższy i grubszy i chyba cięższy) od redmi 3 i do tego ta czarna ramka.... to są szczegóły ale jakoś mnie odstraszają bo do tej pory siedziałem na redmi 3 i się przyzwyczaiłem, jakby redmi 4 był odczuwalnie większy to bym się zawiódł

Z drugiej strony FHD i wydajniejszy procek... no sam nie wiem

Z trzeciej strony brak póki co global roma na którym też mi się dobrze działało...

Jak ktoś trzymał w łapie oba te fony to niech powie jaką różnicę robią

Moim zdaniem dla samego wyglądu warto zmienić. Global pewnie będzie lada chwila. U Goldwaya 160$ z eu express, czyli sprzedasz tego co masz, dolozysz max stowke(jeśli masz 3/32) i masz świetny telefon.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie że wygląd redmi 4 jest lepszy? :P Po mojemu jest kapke gorszy, jak pisałem jest lekko wyższy, grubszy i cięższy, to chyba nie są zalety? :P

 No i ta ramka której na czarnym nie widać ale jakbym chciał inny kolor to już fo-pas :P

Edytowane przez PokaBobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłał ktoś może już obraz z Redmi 4 do TV (1080p) przez WiFi? Miracast/Dlna? Jest gdzieś info czy Redmi 4 wspiera takie podstawowe rzeczy? Na MSGSM piszę że nie... co było by strzałem w głowę (nawet nie kolano) bo już na start nie ma obsługi slimport...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale większość TV od 4-5 lat ma SmartTV. A najważniejsze to WiFi, bo bez tego nawet SmartTV nie pomoże :D

Bardzo boli brak obsługi Slimport'a przez Xiaomi :( Przydatna rzecz. Np. podłączyć tel do monitora/tv/projektora via HDMI... 

Edytowane przez Sulfur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że wszędzie kolor czarny jest automatycznie droższy niż pozostałe ;] Nie ma to jak wykorzystywanie sytuacji no ale trudno.

Pytanko:

Ibuygou czy Goldway?

na ibg mam zdaje się gwarancje w polsce tak? oraz dostawa teoretycznie 3-5 dni robocze? Lecz jest drożej 177$ za czarny, do tego jeszcze przesyłka czy to już wliczone tam jest?

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi-redmi4-qualcomm-snapdragon-625-20ghz-3gb-ram-32gb-rom-8679.html

Natomiast goldway tańszy ale brak gwarancji no i przesyłka idzie miesiąc chyba że są jeszcze inne formy?

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4-Prime-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-5-0-1920x1080-FHD/311331_32763320059.html

 

Tak czy siak chyba bym wolał ibg tak dla spokoju ducha, trochę przepłacę. To i tak dobry sprzęt za taką cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PokaBobra napisał:

Ibuygou czy Goldway?

To zależy:
Jeśli chcesz gwarancję i szybko wysyłkę to IBG z europy, z chin będzie szło "normalnie" + szansa na brak VAT
Od goldway'a bardziej polecam Fantacy - szybciej paczki przychodzą, szybciej i bardziej treściwie odpowiada, zazwyczaj ma taniej 2$ względem Goldway'a, na start dostajesz telefon z GPlay więc zanim dostaniesz pozwolenie od xiaomi na odblokowanie to nie trzeba będzie się nim bawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...