Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi 4


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post. Mam zamiar kupić swój pierwszy Xiaomi i wybór po poleceniach kolegów padnie na 99% na ten model.
Ale czytam i czytam i widzę, że ten telefon nie ma Polskiego języka?
Kiedy można się spodziewać Polskiej wersji?

Przecież jest już miuipolska

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Możesz rozwinąć tą wypowiedź proszę, bo naprawdę nie bardzo się znam na tym, miui to jest nakładka tak?

Są 2 strony z  nimi te forum i zagraniczna tak? i w obu jest pl język pasujący do Redmi 4 Prime ?

Bo na tej stronie

iBuygou

  jest do kupienia ten telefon Redmi 4 Prime chyba, ale w opcji Redmi 4/4a i tam jest napisane, że póki co tylko ang i chiński język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Optimus napisał:

tam jest napisane, że póki co tylko ang i chiński język.

Wszystko się zgadza. Nie ma romu global to i języków nie ma innych.

Jest za to xiaomi.eu. Póki co jest romem nieoficjalnym, więc czeka Cię wgranie TWRP i odblokowanie bootloadera oraz instalacja romu. Ale język polski jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tej ofercie, w najniższej cenie jest tylko zloty ale przymierzam się go kupić ktoś zna jakieś opinie o tym sklepie?

https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-625-red-rice-4-5-0-Inch/2336004_32766158814.html?detailNewVersion=&categoryId=5090301&spm=2114.8147860.0.0.5CnuKc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się czy kupić Redmi 4 3/32 czy dozbierać do czarnego Mi5 3/32. Głównie przeglądam internet, gram okazjonalnie w mniej wymagające gry i słucham sporo muzyki przez słuchawki. Zależy mi na długim czasie pracy na baterii. Przesiadam się z Z3 Compact. Co polecacie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się czy kupić Redmi 4 3/32 czy dozbierać do czarnego Mi5 3/32. Głównie przeglądam internet, gram okazjonalnie w mniej wymagające gry i słucham sporo muzyki przez słuchawki. Zależy mi na długim czasie pracy na baterii. Przesiadam się z Z3 Compact. Co polecacie?

Polecamy Mi5. Nie sprecyzowales co to znaczy 'dlugi czas na baterii'. Redmi 4 ma większą baterie, wytrzyma dłużej na niej, ale pozostałe parametry przemawiają na Mi5.

Napisane z Xiaomi Mi5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, przepraszam. Praktycznie ciągle włączone mam bluetooth, wifi i przez większość dnia transmisję danych. Do tego dochodzi 5,5-6h SOTu. Chciałabym żeby telefon wytrzymał spokojnie cały dzień bez ładowania. Właśnie zdaję sobie z tego sprawę, ale nie jestem pewna, że mi5 spełni moje oczekiwania co do baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, newbie7 napisał:

Chciałabym żeby telefon wytrzymał spokojnie cały dzień bez ładowania.

To Redmi4 powinien przy takim uzytkowaniu wytrzymać 8-10h sot. 3s wytrzymuje 10h (przy jednym dniu używania). Niestety Mi5 chyba nie ma zwykłego radia, może to być minusem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, newbie7 napisał:

Akurat brak radia mi nie przeszkadza :) jeszcze mam jedno pytanie. Czy różnica w wyświetlaczach między Redmi 4 a Mi5 jest duża?

Ponownie nie wiem za bardzo o co pytasz, czy o wielkość, czy o jakość :P  Tak czy siak, Mi5 ma minimalnie większy ekran, ale myślę, że nie jest to aż tak odczuwalne podczas korzystania, bo korzysta się świetnie, natomiast jeśli chodzi o jakość - tu również parametry dość podobne. Redmi 4 to nowy model, nie ma chyba wielu użytkowników z tym telefonem, dlatego na lepsze recenzje musimy poczekać, aczkolwiek i tak Mi5 > Redmi4. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, daniel.wu napisał:

Ponownie nie wiem za bardzo o co pytasz, czy o wielkość, czy o jakość :P  Tak czy siak, Mi5 ma minimalnie większy ekran, ale myślę, że nie jest to aż tak odczuwalne podczas korzystania, bo korzysta się świetnie, natomiast jeśli chodzi o jakość - tu również parametry dość podobne. Redmi 4 to nowy model, nie ma chyba wielu użytkowników z tym telefonem, dlatego na lepsze recenzje musimy poczekać, aczkolwiek i tak Mi5 > Redmi4. :) 

Różnica w wielkości jest oczywista :D chodziło mi o różnicę w jakości. W takim razie poczekam jeszcze na jakieś sensowne recenzje i wtedy zdecyduję. Dzięki za pomoc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie zaczelo. Dzisiaj doszedl do mnie Redmi 4. Pol roku temu przebrnalem przez odblokowanie bootloadera i wgranie miuipolska w moim Mi5 (Redmi 4 jest dla zony). Teraz jest powtorka z rozrywki i... problem. Konto Xiaomi juz dawno zalozone i zabezpieczone na 100%. Przyszla zgoda na odblokowanie i link do sciagniecia programu. Niestety przy probie odblokowania bootloadera wyskakuje blad przy 50% ze nie zgadzaja sie dane konta, lub ze nie mozna polaczyc sie z urzadzeniem. Logowalem sie po nr uzytkownika w telefonie i na komputerze. Myslalem ze moze nie ma sterownikow wiec odpalilem MiPc Suite i tez nie widzi urzadzenia. Ma ktos pomysl co z tym zrobic?

Dodam ze kupiony na ibuygou a rom w nim zainstalowany to MIUI 8.0 Stable 8.0.6.0 (MBECNDG)

Edytowane przez daniel.swider79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Podstawowy blad pobieranie i instalowanie badziewnego mi pc suite, ktory powoduje tez ze potem tel miflash nie widzi w fastboot ani w edl.
Gdzie jest w poradniku do odblokiwania btl aby instalowac mi pc suite? Bo wiekszosc z was to robi.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Dziekuje za pouczenie i...? Tak jak napisalem,"badziewny"mi pc suite byl wlaczony w celu sprawdzenia czy komputer widzi telefon. Poradniki na miuipolska to biblia, ktora przerabialem nie raz. Teraz moze jakas podpowiedz? Byloby milo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, daniel.swider79 napisał:

Dziekuje za pouczenie i...? Tak jak napisalem,"badziewny"mi pc suite byl wlaczony w celu sprawdzenia czy komputer widzi telefon. Poradniki na miuipolska to biblia, ktora przerabialem nie raz. Teraz moze jakas podpowiedz? Byloby milo...

sam sobie odpowiedziałeś w swoim poprzednim poście, zajrzyj do tematu odblokowywania bl, za błąd 50% w zdecydowanej większości odpowiada bałagan w sterownikach, na ostatnich stronach poszukaj co trzeba z nimi zrobić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom china dev zainstalowany a bootloader nadal nie chce się odblokować. Nie można zweryfikować telefonu. Komputer nie widzi urządzenia. Dziwne. Jak wchodzę w pliki w trybie MTP to telefon jest dostępny i widoczny. Jak w trybie fastboot to jest niewidoczny. Zmieniałem komputer i jest to samo. Nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem musisz kombinować że sterownikami, na stable normalnie powinno się dać odblokować. Gdzie kupiłes? Jesteś pewien że to z czym przyszedł telefon to było stable? Nie było j.pol? Może to custom i masz już bootloader odblokowany

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również otrzymałem wczoraj swojego Redmi 4 i miałem problem z unlockiem przy 50%, dzisiaj z rana zapodałem mu dev'a i wszystko elegancko poszło
telefon w porównaniu do poprzedniego Redmi 2 sprawia wrażenie jakiegoś flagowca :D 

lecz mam już chyba jeden problem, mianowicie słabo łapie zasieg a jeśli już złapie (mam PLAY) to pokazuje Plus 4G co jest niemożliwe....

@Edit

kiedy osobne forum dla redmi 4?

Edytowane przez PrezesASR
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PrezesASR napisał:

również otrzymałem wczoraj swojego Redmi 4 i miałem problem z unlockiem przy 50%, dzisiaj z rana zapodałem mu dev'a i wszystko elegancko poszło
telefon w porównaniu do poprzedniego Redmi 2 sprawia wrażenie jakiegoś flagowca :D 

lecz mam już chyba jeden problem, mianowicie słabo łapie zasieg a jeśli już złapie (mam PLAY) to pokazuje Plus 4G co jest niemożliwe....

@Edit

kiedy osobne forum dla redmi 4?

Ja wczoraj zapodalem china dev i dalej nic. To również przesiadka z Redmi 2 u mojej zony. Jakoś to obejde;)

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Tak jak pisałem musisz kombinować że sterownikami, na stable normalnie powinno się dać odblokować. Gdzie kupiłes? Jesteś pewien że to z czym przyszedł telefon to było stable? Nie było j.pol? Może to custom i masz już bootloader odblokowany

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Kupiłem na ibg. Był wgrany oryginalny china stabe, sprawdzalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom china dev zainstalowany a bootloader nadal nie chce się odblokować. Nie można zweryfikować telefonu. Komputer nie widzi urządzenia. Dziwne. Jak wchodzę w pliki w trybie MTP to telefon jest dostępny i widoczny. Jak w trybie fastboot to jest niewidoczny. Zmieniałem komputer i jest to samo. Nie kumam.

Tłumaczyli Ci że to problem sterowników a ty dalej swoje. Wywal mi PC suite, zainstaluj miflash 2016

Wysłane z mojego X-PRO przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...