Skocz do zawartości

Która wersję redmi 3/s/x/prime/pro i gdzie kupić?


quaqua

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na forum jestem od bardzo dawna, ale nie udzielam się bo nie mam powodu. Wszystko czego potrzebowałem znajdowalem albo sam dochodziłem do wniosków. 

 

Teraz zwracam się z prośbą do Was: 

Ogólnie od stycznia używam mi4c, jestem zadowolony z osiągów telefonu, przeszkadzają mi następujące rzeczy:

1) bateria - dla mnie: nie cały dzień na baterii = tragedia,  po co mi szybki procesor skoro telefon jest rozładowany 

2) brak możliwości rozszerzenia pamięci o kartę SD np o 128gb- po co mi dual sim skoro nie używam i nie będę używał dwóch kart sim ? 

3) brak czytnika lini papilarnych (to już fanaberia ) 

4) USB c - co z tego że można wkładać na oślep skoro nikt nie ma takich ładowarek a bateria się szybko rozładuje .. Jak mam nosić wszelki kabel to już wolę telefony stacjonarny 

Po przemyśleniu sprawy stwierdziłem że chyba lepiej zrobię jak sprzedam mi4c i kupię redmi 3s prime , i tu pytanie do Was : jaka wersję kupić ?  Przyznam się że nie rozumiem tych oznaczać redmi 3/3s/pro/prime itd . .  

Czy to https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-3s-snapdragon-430-octa-core-14ghz-3gb-ram-32gb-rom-8538.html Jest "najodpowiedniejsza "  wersja?  Czyli brał problemów z zasięgiem z Polsce i dobra wytrzymałość bateri * global Rom z polskim językiem /miuipolska.pl ? 

Dziękuję za wyrozumiałość i udzielone informacje . 

Edytowane przez quaqua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 - 2GB RAM - 16GB pamięci, bez czytnika palca, snapdragon 616(starszy)

Redmi 3 PRO - 3GB RAM / 32GB ROM, czytnik palca, snapdragon 616(starszy)

Redmi 3S 2GB RAM - 16GB ROM lub 2GB RAM / 32GB ROM, czytnik, snapdragon 430(nowszy)

Redmi 3S Prime/Pro 3GB RAM / 32GB ROM, czytnik, snapdragon 430(nowszy)

Wersje china/zwykłe Redmi 3S nie obsługują pasma 800, wersja international obsługuje pasmo 800.

Najlepszy jest Redmi 3S PRO/Prime w wersji international.

W geekbuiyng redmi3s pro international kosztuje 130$(530zł) http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-371273.html z magazynu EU 710zł.

Edytowane przez mPiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info odnośnie źródła kupna, a co sądzicie na temat samej zmiany? spełni moje oczekiwania czy będę tęsknił za snapdragonem 808?

 

I co do gwarancji, ta udzielana przez Goldwaya wymaga każdorazowej wyusyłki telefonu do Chin? + telefon od niego idzie 1,5 miesiąca?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, quaqua napisał:

I co do gwarancji, ta udzielana przez Goldwaya wymaga każdorazowej wyusyłki telefonu do Chin? + telefon od niego idzie 1,5 miesiąca?

 

Jeśli chodzi o to pytanie, to nie pomogę ale są na forum fachowcy od made in China ;-) więc pewnie się odezwą. Sam kupiłem 3 szt w XKom, natomiast teraz rozważam zakup w tym sklepie http://www.pcprojekt.pl/smartfony/1396-smartfon-xiaomi-redmi-3s-3gb32gb-lte-dual-sim-srebrny.html

760 zł wychodzi wprawdzie drożej niż Twoja kwota, ale warte rozważenia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Shaq napisał:

Jeśli chodzi o to pytanie, to nie pomogę ale są na forum fachowcy od made in China ;-) więc pewnie się odezwą. Sam kupiłem 3 szt w XKom, natomiast teraz rozważam zakup w tym sklepie http://www.pcprojekt.pl/smartfony/1396-smartfon-xiaomi-redmi-3s-3gb32gb-lte-dual-sim-srebrny.html

760 zł wychodzi wprawdzie drożej niż Twoja kwota, ale warte rozważenia.

Pozdrawiam

 

Skoro "polska dystrybucja" to jest, to czemu brak B20?

Mi to wygląda na zwykły imort z chin i gwarancję serwisową jak na allegro u niektórych sprzedawców :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@quaqua Jeśli kupisz z cashbackiem 6% przez stronę PlanetPlus.pl w sklepie https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3S-pro-prime-Mobile-Phone-Snapdragon-430-Octa-core-4100mAh-5-0-3GB/2178148_32686190321.html?detailNewVersion=&categoryId=5090301&spm=2114.8147860.0.0.WQuZNh mam od nich wszystko w porządku to wyjdzie cię około 700 zł z roczną gwarancją w Polsce uwzględniłem już w tym pełne opłaty celne VAT które jak ja z pewnością otrzymasz. Ma LTE 800 kupujesz jak w Polsce tyle że trochę dłużej poczekasz.

Edytowane przez aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego jest w chińczyku? Jedyne do czego można się przyczepić to brak band20. Resztę masz taką samą jak w wersji global w oficjalnej polskiej dystrybucji. Osobiście mam 2 egzemplarze tego telefonu. Jeden kupiony na Allegro z 2 letnią gwarancją serwisową, a drugi bezpośrednio w Chinach. Nawet jeśli coś padnie to w Polsce bez większego problemu go naprawisz sam lub w serwisie. na takim zadupiu jak moje miasto (Jarosław) jest serwis specjalizujący się w naprawach meizu i xiaomi oraz mający części na miejscu już nie mówiąc o większych miastach.
Jak się będziesz za dużo zastanawiał to nigdy go nie kupisz. Poczytaj wątek o zaufanych sprzedawcach tych telefonów i kup u tego, który budzi twoje zaufanie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hawkwodzu napisał:

Znalazłem jeszcze taki sklep, który wysyła z Polski i oferuje 24 miesiące gwarancji https://xxxxxale są to na bank chińczyki.

Jeszcze wczoraj byłem przekonany na zamawianie telefonu z PCProjekt w wersji 3/32, ale jak to chińczyki bez b20 to chyba się wstrzymam. Już sam nie wiem gdzie zamawiać...
 

Usuń ten post bo kogoś w błąd jeszcze wprowadzisz !  To nie jest sklep tylko oszustwo . .  Wpisz nazwę tego 'sklepu '  w Google. . . 

 

Ogólnie jak ktoś Ci mówi że coś Ci da za pół darmo to nie wierz w to ślepo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra cena. Jeśli ta cena jest za wersję 3/32 to niemal idealn opcja.
Ja z drugą sztuką 2/16 zaryzykowałem, ponieważ jest to mój piąty telefon z chin i nigdy nie miałem problemu. Wydałem 504zł więc nawet jeśli coś by się psuło zamówię części i będę naprawiał sam

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, kamcz napisał:

Nie ma nic złego w chińczyku. Złe są tylko te polskie "gwarancje".

Za te 700 - 750zł można kupić w ibuygou z 2-letnią gwarancją u Acida, przesyłką DHL i ubezpieczeniem od VAT.

Co to jest ta gwarancja u Acida? Ja czekam na odpowiedź sklepu PCProjekt odnośnie sprzedawanej przez nich wersji. Jak będzie to wersja z B20 to biorę 3/32 za 760zł. Jak nie to zamawiam z aliexpress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hawkwodzu napisał:

Co to jest ta gwarancja u Acida? Ja czekam na odpowiedź sklepu PCProjekt odnośnie sprzedawanej przez nich wersji. Jak będzie to wersja z B20 to biorę 3/32 za 760zł. Jak nie to zamawiam z aliexpress. 

to znaczy że napraw gwarancyjnych  dokonuje gościu, który prowadzi tą stronę,  w swojej firmie MiCenter we Wrocławiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Redmi3s PRO napisał:

Hej wszystkim , Mam pytanie gdzie mogę kupić Redmi 3s Pro 32 gb z 3 gb ramu w wersji europejskiej z MIUI 8 z polskim językiem? Z góry dziękuje za odpowiedź :), jeśli zły dział proszę o przeniesienie

Z polskich sklepów masz x-kom w cenie 899zł. Jest jeszcze PCprojekt z Krakowa, ale czekam od nich na odpowiedź czy oferowana przez nich wersja obsługuje pasmo lte 800Mhz. Jeśli Ci się nie spieszy to możesz kupić telefon na aliexpress, ibuygou, geekbuying, ale tam czas oczekiwania wynosi minimum 3 tygodnie, ale będzie co najmniej 200zł taniej jak w x-komie. Wybór należy do ciebie.
Ja też przymierzam się do zakupu redmi 3s 3/32, ale czekam na maila z potwierdzeniem sklepu PCprojekt. U nich telefon kosztuje 760zł i masz 2 lata gwarancji realizowanej w polskim serwisie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hawkwodzu napisał:

Z polskich sklepów masz x-kom w cenie 899zł. Jest jeszcze PCprojekt z Krakowa, ale czekam od nich na odpowiedź czy oferowana przez nich wersja obsługuje pasmo lte 800Mhz. Jeśli Ci się nie spieszy to możesz kupić telefon na aliexpress, ibuygou, geekbuying, ale tam czas oczekiwania wynosi minimum 3 tygodnie, ale będzie co najmniej 200zł taniej jak w x-komie. Wybór należy do ciebie.
Ja też przymierzam się do zakupu redmi 3s 3/32, ale czekam na maila z potwierdzeniem sklepu PCprojekt. U nich telefon kosztuje 760zł i masz 2 lata gwarancji realizowanej w polskim serwisie. 

 

To jak będziesz wiedział to daj znać, nie spieszy mi się;), dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, redmi 3s sprzedawane w sklepie pcprojekt posiada oznaczenie  2016031. Czyli telefon posiada B20. Mają sporo telefonów na magazynie więc nie trzeba długo czekać. Dzisiaj jednak odkryłem, że geekbuying wprowadza liczne promocje do 11.11. W jednej z nich przeceniają redmi 3s do 100$ (wersja 2/16) i ta cena będzie dostępna w sobotę. Na chwilę obecną telefon kupiony u nich w wersji 3/32 international wysyłany z magazynu w Hiszpanii kosztuje 660zł. Zamawiał ktoś w geekbuying? Długo idą od nich przesyłki z Hiszpanii/Hong Kongu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na kupno Redmi 3S Pro i mam kilka pytań, pozwolę się podpiąć pod temat :P Z góry przepraszam, jeśli zadaję głupie pytania, ale z reguły rozmowy na forum tutaj są pomiędzy obcykanymi użytkownikami Xiaomi i nie zawsze można się zorientować :(

 

1. Znalazłem 3S Pro z global ROMem i tam nie ma w językach wymienionego naszego: http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-3GB-32GB-Smartphone---Dark-Gray-372129.html Z drugiej strony jeśli nie jest napisane, że z global ROMem to wtedy co tam jest? Inny ROM bez języka PL = chiński? Za to pod tym samym linkiem jest 3S Pro bez global ROMa i tam język polski paradoksalnie jednak jest xD

 

2. A tak btw to wg opisów oba ROMy mają Google Play itp - to jak to jest w końcu?

 

3. Czy wersja international różni się czymś od zwykłej oprócz ROMa? Wyczytałem, że obsługą LTE800, ale jak to poznać na 100%, że to nie chińczyk z wgranym ROMem? Chyba, że obsługa LTE800 zależy tylko od ROMa?

 

4. Jako OS jest wpisane MIUI7 (na Androidzie 6) - i teraz co jest najlepsze:

a. czy jest sens wgrywać np. czystego androida?

b. czy lepiej ROMa xiaomi.eu?

c. czy update do MIUI 8? To w ogóle jest możliwe z 7 na 8?

d. Czy zostawić to co jest, ewentualnie update do najnowszej wersji MIUI7?

 

5. Czy instalując co jakiś czas aktualizacje softa telefon będzie resetował ustawienia, aplikacje, pamięć, itp? Czy to zależy od pytania wyżej - opcje a/b/c/d?

 

6. Czyli na Geekbuying gwarancja nie obejmuje wyświetlacza i płyty głównej, a na Ibuygou jest normalnie ta z Wrocławia od Acida? A jak wygląda pod tym względem reszta, czyli HK Goldway na Ali, GearBest i Banggood? Tylko wysyłka do Chin, tak? Wyczytałem z drugiej strony, żeby olać gwarancję, bo słuchawki Xiaomi raczej są bezawaryjne, ale się boję :P Nie zależy mi na czasie, ale na cenie już tak, dlatego skupiam się raczej na wysyłce z Chin niż X-Kom itp. Doradzicie? :)

 

7. Razem ze mną dziewczyna kupuje prawdopodobnie Redmi 3 Pro - czy telefony przyjdą osobno, jeśli będą w jednym zamówieniu i zapłacę za jednym zamachem czy to zależy gdzie się kupuje? Jeśli tak to czy jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że dowalą nam VATem czy lepiej osobno, bo większe gabaryty przesyłki = Pan Celnik bardziej podejrzliwy gabarytami prezentu od mojego żółtego majfrenda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...