Skocz do zawartości

MI5 czy ZUK Z2


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym przedyskutować z innymi nad wyższością któregoś z tych dwóch telefonów - Xiaomi MI5 i ZUK Z2. Otóż chciałem kupić sobie mi5 3/64 gb, jednak jego cena jest lekko za wysoka. Natrafiłem dość szybko na z2, który bardzo przypadł mi do gustu głównie ze względu na to, że można go dostać za ok 400 zł taniej, a do tego ma więcej ramu. Zwątpiłem więc w 'idealność' mi5 i proszę kogoś, aby uświadomił mi, dlaczego mi5 jest lepsze od żuka z2 (bo zakładam, że na tym forum ludzie bedą raczej wypowiadać się na korzyść Xiaomi). Nie mówcie o rzeczach typowo 'papierowych' z mgsm (np. nfc, gorilla glass), bo o nich zdaję sobie sprawę, tylko jak to jest z nimi w praktyce.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym przedyskutować z innymi nad wyższością któregoś z tych dwóch telefonów - Xiaomi MI5 i ZUK Z2. Otóż chciałem kupić sobie mi5 3/64 gb, jednak jego cena jest lekko za wysoka. Natrafiłem dość szybko na z2, który bardzo przypadł mi do gustu głównie ze względu na to, że można go dostać za ok 400 zł taniej, a do tego ma więcej ramu. Zwątpiłem więc w 'idealność' mi5 i proszę kogoś, aby uświadomił mi, dlaczego mi5 jest lepsze od żuka z2 (bo zakładam, że na tym forum ludzie bedą raczej wypowiadać się na korzyść Xiaomi). Nie mówcie o rzeczach typowo 'papierowych' z mgsm (np. nfc, gorilla glass), bo o nich zdaję sobie sprawę, tylko jak to jest z nimi w praktyce.
Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Kup Zuka i jak cokolwiek się z nim stanie to wyrzucisz na śmietnik lub będziesz zmuszony wysyłać do Chin.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Acid napisał:

Kup Zuka i jak cokolwiek się z nim stanie to wyrzucisz na śmietnik lub będziesz zmuszony wysyłać do Chin.

Jak kupię na Allegro to mają serwis w Pl. Chyba że jest to pan Miecio z lutownicą na zapleczu, tego już wiedzieć nie można.

A jak kupie mi5 na ibg to też mogą mi nie uznać gwarancji i będę płakał w poduszkę bo nic nie będę mógł zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no padłem. Co za bzdury żeś sobie wymyślił? Własnie to na ibg masz gwarancję i jak kupisz MI5 i sam go nie popsujesz to masz wszystko robione w PL!

A z zukiem to właśnie nie! I nawet nie musisz się ze mną  spierać o to bo to ja wiem lepiej. ZUK nie pozwala nikomu na gwarancję i robią wszystko w Chinach.

Na allegro nie ma serwisu... po prostu dają ci nową sztukę, tyle że jak jej nie będzie na stanie lub im się odwidzi to wyślą do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuk Z1 padł mi po ok. 2 miesiącach (w sumie to mojej partnerce). Odesłany do sprzedawcy (gearbest) i kasa odzyskana z pomocą paypal. Teraz właśnie na MI5/64. Z1 robił lepsze zdjęcia przy słabym świetle (w trybie auto). I to tyle. MI5 lepszy soft, częste aktualizacje ( w dziale pobrania masz soft do MI3 , tel który miał premierę we wrześniu 2013). W przypadku zuka bym na to nie liczył. Serwis masz w Polsce u Acida we Wrocławiu lub jakieś centrum serwisowe od oficjalnego dystrybutora. Zuk serwisu w Polsce nie ma, to jak coś nie tak, to zostaje wysyłka do Chin.

Sam decyduj. Majster pirzu na youtube testował zuka z2 i z2 pro, to sobie zobacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Nie padaj. Wiem wszystko co tu mi wytłuszczyłeś. Po prostu wyraziłem moje watpliwości co do gwarancji na ibg. Co, jeśli na przykład, zacznie się odklejać wyświetlacz w telefonie? Jak udowodnię im to, że uszkodzenie, które zgłaszam powstało samo? W praktyce jestem na łasce ibg, który jak będzie chciał to mi gwarancji nie uzna, a ja mu nic nie mogę zrobić i będę płakał. Nie to że watpię w uczciwość Twych partnerów, jestem po prostu obiektywnym realistą.

@grosjean ok dzięki u pirzu sobie obejrzę.

Edytowane przez XiaoRén
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid
Nie padaj. Wiem wszystko co tu mi wytłuszczyłeś. Po prostu wyraziłem moje watpliwości co do gwarancji na ibg. Co, jeśli na przykład, zacznie się odklejać wyświetlacz w telefonie? Jak udowodnię im to, że uszkodzenie, które zgłaszam powstało samo? W praktyce jestem na łasce ibg, który jak będzie chciał to mi gwarancji nie uzna, a ja mu nic nie mogę zrobić i będę płakał. Nie to że watpię w uczciwość Twych partnerów, jestem po prostu obiektywnym realistą.
@grosjean ok dzięki u pirzu sobie obejrzę.


Wyświetlacz jest przyklejony bardzo mocno. Może się zacząć powoli odklejac tylko w jednej sytuacji. Jak z ramy telefonu zrobisz banana. Wtedy to jest Twoja wina. Na pewno sam z siebie odklejac się nie zacznie od ramy. Nie wiem skąd twierdzenie że mi5 jest drogi. Biorąc pod uwagę parametry wykonanie i wsparcie powiedział bym że kosztuje grosze, ale nie wiem, może za długo kiedyś note'y kupowałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, osd napisał:

Wyświetlacz jest przyklejony bardzo mocno. Może się zacząć powoli odklejac tylko w jednej sytuacji. Jak z ramy telefonu zrobisz banana. Wtedy to jest Twoja wina. Na pewno sam z siebie odklejac się nie zacznie od ramy.

To były spekulacje. Przykład. Randomowo, naprędce wymyślony. Nie do bezpośredniego rozmyślania się nad jego sensem. Ale ok, dzięki za info - wiem, że nie odpadnie :-D.

 

3 godziny temu, osd napisał:

Nie wiem skąd twierdzenie że mi5 jest drogi.

 

9 godzin temu, XiaoRén napisał:

jego cena jest lekko za wysoka.

Czyli, że przekracza mój budżet, a nie, że jest jednoznacznie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że na tym forum styczność z ZUK jest mała, a właściciele mi5 są z nich zadowoleni skoro używają i tu są. Ja sobie cenię przede wszystkim soft. Długo miałem samsungi. Od omnii HD która była świetna i biła na głowę flagowe nokie. Jednak gdy kupujesz notea za ponad 3k i nie dość że dostajesz rzadko aktualizacje to jeszcze z nią pełno syfu którego bez roota nie usuniesz, przez co ryzykujesz gwarancja - coś we mnie pękło. Jeśli zaś chodzi i gwarancje - ciekawy przykład - samsung już ma 3 raz wymieniana płytę główną. Tylko za jakiś czas 2 lata gwarancji się skończą a usterka na pewno się powtórzy. Niby masz gwarancję tylko co z tego. Większość moich znajomych ma teraz xiaomi. Nie ma z nimi problemów. Do tej pory spotkałem się tylko raz z uszkodzonym mi3 który musiał faktycznie jechać na naprawę bo nie dało się go używać. Poza tym super. Więc nie tak łatwo trafić na wadliwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...