Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem w trakcie rozmów telefonicznych


animaes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem szczęśliwym posiadaczem RN4, które służy mi już kilka tygodni bez większych zarzutów... poza jednym.

Zweryfikowałem, iż mój rozmówca telefoniczny przestaje mnie słyszeć kiedy zmieniam pozycję stojącą na leżącą. Innymi słowy - coś dzieje się niedobrego z mikrofonem, gdy kładę się na łóżku z telefonem. Zazwyczaj są to sporadyczne spadki jakości mojego głosu (rozmówca nic nie rozumie), które trwają kilka sekund. Częstotliwość występowania raz na 5-10min.

Testowałem analogiczną sytuację i sposób trzymania telefonu z innymi urządzeniami i problem nie występował. Testowałem również z RN4 rozmowy "na leżąco" z kilkoma rozmówcami i każdy potwierdzał pojawiające się zakłócenia.

Czy ktokolwiek spotkał się z podobnym problem i wie jak można go rozwiązać?

Edytowane przez animaes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem to, po prostu w tym fonie musi być słaby mikrofon.

Ja jak daję na głośnomówiący i jestem ok 50-100cm od telefonu to druga osoba ledwo mnie słyszy.

A jak rozmawiam normalnie to muszę mówić do mikrofonu, bo jak przesunę głowę w inną stronę i będę mówił to druga osoba mnie nie rozumie, bo głos jakby zanika.

Musi być bardzo słaby mikrofon, albo to kwestia ustawień i da się to gdzieś ustawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to kwestia drugiego mikrofonu. Wycisza otoczenie i nas jak za daleko mikrofon do rozmów od ust mamy. ;) Podobny problem rozwiązywałem w Huawei G630 mojej mamy. Tam wystarczyło wyłączyć Noise Cancellation i problem zniknął. Nie tłumiło już rozmówcy. 

Niestety w MIUI jest problem, bo takiej opcji w ogóle nie widzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, posiadam Redmi Note 4 Na snapdragonie 3/32

Od zakupu czyli.. jakieś 2 tygodnie temu mam problem z mikrofonem, chodzi o to, że osoby z którymi rozmawiam baaardzo słabo mnie słyszą.

Wydaje mi się, że nie zawsze tak jest, ale mimo wszystko bardzo często.

Nie jest to też problem osoby z którą rozmawiam, bo ostatnio zamawiałem do samochodu kilka rzeczy i praktycznie każdy sprzedawca mówił, że słychać mnie bardzo słabo.

Jak nagrywam dyktafonem, to wszystko słychać bardzo dobrze.

Próbowałem też dzwonić z mojego telefonu na mój telefon stacjonarny i odwrotnie, wydaje mi się, że było ok.

Ale mimo wszystko nie mówiła mi tego, że praktycznie w ogóle mnie nie słychać jedna osoba tylko było ich wiele.

Co robić w takiej sytuacji ?

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...