Skocz do zawartości

Lupa


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam poradnik dotyczący lupy w naszych Hongmi, ponieważ domyślny podgląd edycji jest po prostu śmieszny (błąd w tekście zasłaniamy sobie palcem, przez co nie możemy trafić z kursorem w odpowiednie miejsce do korekty) :lol:

Poradnik jest mojego autorstwa, a ogólnie wiedza o którą się oparłem jest zlepkiem informacji znalezionych w sieci, nawet wpisy Acida na zagranicznych forach były pomocne ;)

Do rzeczy, chcemy uzyskać taką oto modyfikację:

7nl4.jpg

Z marketu instalujemy "Root Browser" -> https://play.google.com/store/apps/deta ... rowserfree

Następnie kopiujemy zmodyfikowany przez mnie "framework-miui-res" na telefon (obojętnie gdzie, RB i tak go zobaczy) -> http://www62.zippyshare.com/v/58539771/file.html

Kolejną rzeczą jest skopiowanie "framework-miui-res" do folderu, w którym będzie można nadać mu atrybuty.

Aby tego dokonać odpalamy RB, szukamy naszego pliku (storage - > sdcard0 lub sdcard1) klikamy na niego z przytrzymaniem i wybieramy "Copy".

Klikamy teraz domek po lewej na dole i idziemy do: "system" a następnie klikamy "Paste".

Teraz naszemu plikowi nadamy atrybuty, a więc klikamy na niego i trzymamy, po czym wybieramy "Permissions", zaznaczmy jak na poniższym screenie i klikamy "OK".

o8bb.jpg

Teraz plik jest gotowy do podmiany i ponownie klikamy na niego z przytrzymaniem, następnie wybieramy "Move" (aby sobie z nami poszedł i nie został w innym miejscu bez celu).

Przechodzimy z "system" o jeden katalog dalej, a konkretnie do "framework" i klikamy "Paste", a następnie "Yes" w celu nadpisania starego pliku.

5hyw.jpg

Po tych czynnościach restartujemy nasz telefon i cieszymy się lupą :D

Zakaz kopiowania treści na inne fora, proszę o podawanie adresu do tego poradnika!

q8y7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest no ale nie jednocześnie... Ale musi się najpierw wysunąć klawiatura (obojętnie jaka).

Wtedy naciskasz na słowo i trzymasz. Lupa się pojawia. Można też nacisnąć i puścić wtedy pojawia się Lupa na krótko i na stałe dymek z Wybierz lub Zaznacz wszystko (co chyba zmienie na Wszystko bo za długi wyraz..). Jak dasz Wybierz to zaznaczy się wyraz i pojawią suwaczki, co sobie możesz przesuwać. Jak dłużej przytrzymasz to wyjdzie lupa (ale suwaczki znikną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, zamiast bawić się w smali (jak w poprzednim hacku) wystarczy tu podmienić frameworka?

Bo jeśli tak to mogę wyodrębnić różnice i dodać to do romu. Framework-miui-res nie ma smali więc poprawka leży gdzieś jako aktywator w bools.xml albo coś podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ci to właśnie proponować, abyś sam wprowadził tę modyfikację do ROMu (ale z drugiej strony jest tak banalnie prosta w instalacji, że można ją wrzucić już w kolejnym wydaniu pod Hongmi)

Tak, modyfikacja znajduje się właśnie w bools.xml ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu tam gdzie kursor, tam i lupa ;)

Jeśli przy kursorze uaktywnimy lupę, to możemy z nią śmigać po całym obszarze :D

Ototo mi chodzi kursor bez lupy masakra nie da się kciukami zaznaczyc. Jak bym miał Lupe obok wtedy wszystko elegancko zaznaczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu żadnego nie widzę.

Lupę mam od dziś, ale pojawia się automatycznie w momencie przytrzymania edytowanego tekstu i w momencie przesuwania "prawo <-> lewo" kursor się w niej centruje i można skorygować jego położenie ;)

Czasem działa tak jak piszesz a czasem lupa sobie a kursor zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem działa tak jak piszesz a czasem lupa sobie a kursor zostaje.

Od paru dni zauważyłem właśnie, że lupa nie do końca trybi tak jak powinna. Mam tak jak mówisz @grizzly, że lupą wędruje po całym tekście a kursor zostaje gdzieś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...