Skocz do zawartości

problem z przegrywaniem plików powyżej 4 gb


Rasalghul

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Rasalghul napisał:

Witam!

Nie mogę przegrać na kartę sd 128 gb plików większych niż 4 gb. Pisze ze nie osługuje formatu mkv ani avi?

Dziwne bo tą kartę miałem wcześniej w xperii z3 i działała.

Może trzeba tą kartę w Mi Max sformatować?

Jest ona jako FAT32 czy może coś innego co powinno obsługiwać pliki powyżej 4 GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rasalghul zapisu plików FAT32 pozwala zapisać tylko i wyłącznie pliki do 4GB więc siłą rzeczy kartę musisz mieć w formacie NTFS. Nie wiem w jakim formacie MiMax formatuje karty więc nie powiem Ci abyś ją tam formatował ale wyjmij kartę i umieść ją w komputerze, tam w Mój Komputer *czy tam Komputer w Win10 sprawdź format plików i w razie potrzeby zmień format z FAT32 na NTFS [-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, KLIFord napisał:

@Rasalghul zapisu plików FAT32 pozwala zapisać tylko i wyłącznie pliki do 4GB więc siłą rzeczy kartę musisz mieć w formacie NTFS. Nie wiem w jakim formacie MiMax formatuje karty więc nie powiem Ci abyś ją tam formatował ale wyjmij kartę i umieść ją w komputerze, tam w Mój Komputer *czy tam Komputer w Win10 sprawdź format plików i w razie potrzeby zmień format z FAT32 na NTFS [-:

Czy w Android,format który obsługuje pliki powyżej 4 GB to exFAT?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 nie rozumiem po co ta ironia kolego? Podpowiedziałem co wiedziałem, nie wiem w jakim formacie formatuje miui (android) karty - exfat nie miałem do czynienia wcześniej. ext kojarzy mi się tylko ze starym dobrym linuxem i nic więcej [-: jeżeli wiesz więcej i lepiej to podpowiedz koledze wyżej i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KLIFord napisał:

@majdan12 nie rozumiem po co ta ironia kolego? Podpowiedziałem co wiedziałem, nie wiem w jakim formacie formatuje miui (android) karty - exfat nie miałem do czynienia wcześniej. ext kojarzy mi się tylko ze starym dobrym linuxem i nic więcej [-: jeżeli wiesz więcej i lepiej to podpowiedz koledze wyżej i tyle.

Ja żadnej ironii nie miałem w zamyśle mojej wypowiedzi.

W sumie to ja sam nie wiem jaką partycje otrzymamy jak sformatujemy kartę pamięci narzędziem MIUI.

Aktualnie używam Resurrection Remix 5.7.4 (jest język Polski) na moim Mi Max.

Kartę pamięci to ja używałem dawno temu jak jeszcze niebyły popularne telefony z Android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12 to przepraszam i zwracam honor. Widzisz co ten internet robi z ludźmi, wszędzie widzę zUo ;-P

Sam też dawno nie używałem kart w słuchawkach, zawsze jak coś kopia w chmurze a sam sprzęt zabezpieczony przed odczytem osób trzecich.
Ciekawy ROM, załóż może temat  nim tu na forum bo akurat brakuje takich tematów. Ja sam kieruje się aby wrócić na globala - ale czasu i chęci ostatnio brak.
Trzyma mnie na razie łatwość w Recovery i Root bo bez tego nie umiem już używać MiMax'a (patrz zmienione DPI i siatka ikon)
OK już nie ciągnę bo odchodzimy od tematu :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...