Skocz do zawartości

Karta SD a Nośnik USB


Beafraid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem ponieważ posiadam karte SD i w "Pamięć" Karte SD pokazuje mi jako Nośnik USB przez co jak mniemam aplikacje nie instalują mi się na karcie lecz w pamięci wewnętrznej. Podobno trzeba karte sformatować aby miała 2 partycje tylko czy to o to chodzi a jeśli tak to jak?:>

W ogóle dziwna sprawa ze po wyciągnieciu karty SD dalej tak jakby widzi pliki w menedzerze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no fakt nie napisałem, chodzi o najnowszy stable 5. Karta działa tylko ze widzi ją jako Nośnik USB i nie wiem czy to normalne. Nawet po wyciągnięciu(i zresetowaniu) jej pokazuje ze ma 8GB mimo że jej tam nie ma. Powinno normalnie pokazywać ze to jest Karta SD chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy karta SD jest na szaro: Podłącz nosnik USB, Włóż USB do podłączenia... a karta jest wsadzona ;d Głównie to chodzi mi tylko o to ze aplikacje nie chcą mi sie instalować na karcie ponieważ MIUI nie widzi karty jako karty SD tylko jako ten Nosnik USB :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam dwa nośniki pamięci i u mnie gry instalują się normalnie. Karta sd u mnie widziana jest jako Nośnik USB i bardzo dobrze bo MIUI traktuje ją jak swoją własną a dzięki pamięci wbudowanej rozszerzyłem pamięć na apki a pozostałości wyłączyłem. Teraz MIUI zgłasza kartę SD jako swój nośnik USB i nie widzi tej wbudowanej pamięci i wszystko ładnie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak instalowałeś ROM, ale może wrzuć na nowo go bez wipów z włożoną kartą pamięci i wyjętymi kartami SIM ;)

Ja go nie instalowałem, zanim go dostałem sprzedawca wgrał najwnoszego miui :P

Ja również mam dwa nośniki pamięci i u mnie gry instalują się normalnie. Karta sd u mnie widziana jest jako Nośnik USB i bardzo dobrze bo MIUI traktuje ją jak swoją własną a dzięki pamięci wbudowanej rozszerzyłem pamięć na apki a pozostałości wyłączyłem. Teraz MIUI zgłasza kartę SD jako swój nośnik USB i nie widzi tej wbudowanej pamięci i wszystko ładnie działa :D

Normalnie czyli na karcie? Co masz na mysli pisząć ze " dzięki pamięci wbudowanej rozszerzyłem pamięć na apki a pozostałości wyłączyłem".

Mnie boli tylko to że wszystkie aplikacje i gry instalują się w pamięci wewnetrznej a ona jakos masakrycznie dużo miejsca nie ma bo zostało mi już 1GB :/

meteosem rozszerzyłeś Pamięć wewnętrzną ? ;)

yyy? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A popatrz, domyślnie jest tak:

Pamięć wewnętrzna (dysk na apki).

Karta SD (nasza karta pamięci).

Nośnik USB (800MB, które powinno być domyślnie Kartą SD).

Zewnętrzny nośnik USB (np. pendrive).

Gdybyśmy z tego miejsca przerzucili pamięć z Nośnika na Pamięć wewnętrzną, a następnie całkowicie wyłączyli go, to by było to samo ? :D

Bo po wyłączeniu Nośnika GTA SA działa, zaś z nim nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wewnętrzna dzieli się zasadniczo na 3 partycje (w sumie jest tego trochę więcej ale to nie ważne ;) ) pierwsza to system, druga to pamięć na apki a trzecia to wewnętrzna pamięć na pliki użytkownika. ja za pomocą małego programiku połączyłem dwie ostatnie partycje robiąc z nich jedną dużą na apki kosztem właśnie tej pamięci dla usera ale że programik jest uniwersalny a podziały partycji na różnych modelach telefonów nie są jednakowe to z tego podziału zostało mi 270 MB tej partycji na pliki użytkownika. Rozmiar który nie powala więc ją po prostu wyłączyłem by nie wprowadzać zamętu w telefonie i teraz za pamięć na pliki użytkownika robi mi karta SD którą MIUI traktuje jak swoją.

-- 5 lut 2014, o 18:39 --

A popatrz, domyślnie jest tak:

Pamięć wewnętrzna (dysk na apki).

Karta SD (nasza karta pamięci).

Nośnik USB (800MB, które powinno być domyślnie Kartą SD).

Zewnętrzny nośnik USB (np. pendrive).

Gdybyśmy z tego miejsca przerzucili pamięć z Nośnika na Pamięć wewnętrzną, a następnie całkowicie wyłączyli go, to by było to samo ? :D

Bo po wyłączeniu Nośnika GTA SA działa, zaś z nim nie chce.

A widzisz u mnie było tak samo ( w sumie to ta sama platforma) i właśnie dwa nośniki pamięci powodowały masę problemów. Różne gry mają różne instalatory i jedne instalowały dodatkowe pliki poprawnie i odpalały się normalnie a inne nie (nie wiem jak jest w GTA bo nie grałem ale tak miałem z Need For Speed Most Wanted). Jak jednej z pamięci pozbyłem się to problem rozwiązał się sam bo instalator nie ma wyboru i instaluje na nośniku USB którym jest w takim układzie fizyczna karta SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no ciekawe jak może widzieć 8GB, skoro karty nie ma :D

Nie wiem jak to zrobiłeś, ale zrób sobie 32GB ;)

Bug jaki czy ki uj... :D Foldery i pliki też mi widzi normalnie w menedżerze tylko ze nie da sie ich używać(np muzyki odtwarzać) no ale nie dziwne skoro nie ma co :D co tu sie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to chyba Acid modyfikował pamięć w RR więc trzeba by jego spytać co zmieniał. W każdym razie ja polecam apkę meteosa za pomocą której scalisz dwie partycje w telefonie w jedną dużą partycję na apki a potem wyłączenie pozostałości po połączeniu jeśli takie zostaną i problem się rozwiąże bo przy takim rozwiązaniu będziesz miał tylko Nośnik USB (udaje go karta SD) i nie będzie problemu z instalacją gier które potrzebują dodatkowych plików.

Tutaj masz opis jak to ogarnąć na RR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to narazie nie mam sił się z tym bawić, poddaje się, poczekam aż wyjdzie jakis update i sobie kupie 16 albo 32gb karte :P. Jestem strasznie po tyłach w tych romach, recovery(nawet nie wiem czy mam zainstalowane ani nie wiem jak w niego wejść na RR) itp. bo nie bawiłem się z tym dobre 2 lata(prawie 4 lata miałem xperie x8 XD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz napisać petycję do twórców gier że jest problem z instalacją :D A tak na poważnie to jak pisałem wcześniej różne gry, różne instalatory i jedne są napisane lepiej (przewidują możliwość wystąpienia dwóch nośników pamięci) inne gorzej a ty możesz tylko zmodyfikować pamięć aby tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam scaloną partycję do ~2,8GB, nie chce w ogóle używać pamięci wewnętrznej jako "pamieć masowa", ale edytowałem już plik vold.fstab na różne sposoby i mam jeden problem (występuję tylko na miui PL, testowałem rom Ultimate MIUI i tam ten problem jest rozwiązany poprzez wybór w ustawianiach pamięci). Otóż jeśli zostawię jak jest w oryginale mam drugą partycję 16MB i pliki gier automatycznie do niej się odwołują (np. Virtual Tenis, Rayman). Natomiast po przestawieniu jest wszystko ok, ale (np. File Explorer) woła o /sdcard, które ma 16MB.

Może wyjdzie jakiś patch, który montuję tylko i wyłącznie sdcard jako główną i jedyną pamięć, z całkowitym pominięciem tej partycji na telefonie.

Partycja 800mb, która jest domyślnie w MIUI PL, jest mocno nieużyteczna wolę ją przeznaczyć na apki, których mam całkiem sporo, więc myślę, że dużo ludzi zgodzi się ze mną aby domyślnie całkowicie pozbyć się pamięci, a do używania RR potrzebna bałby karta sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam scaloną partycję do ~2,8GB, nie chce w ogóle używać pamięci wewnętrznej jako "pamieć masowa", ale edytowałem już plik vold.fstab na różne sposoby i mam jeden problem (występuję tylko na miui PL, testowałem rom Ultimate MIUI i tam ten problem jest rozwiązany poprzez wybór w ustawianiach pamięci). Otóż jeśli zostawię jak jest w oryginale mam drugą partycję 16MB i pliki gier automatycznie do niej się odwołują (np. Virtual Tenis, Rayman). Natomiast po przestawieniu jest wszystko ok, ale (np. File Explorer) woła o /sdcard, które ma 16MB.

Może wyjdzie jakiś patch, który montuję tylko i wyłącznie sdcard jako główną i jedyną pamięć, z całkowitym pominięciem tej partycji na telefonie.

Partycja 800mb, która jest domyślnie w MIUI PL, jest mocno nieużyteczna wolę ją przeznaczyć na apki, których mam całkiem sporo, więc myślę, że dużo ludzi zgodzi się ze mną aby domyślnie całkowicie pozbyć się pamięci, a do używania RR potrzebna bałby karta sd.

Ogólnie wczoraj ustawiłem tak, ale obecnie telefon leży i walczę aby go uruchomić (ciągle coś grzebię i grzebię...) :D

1. Partycja apek.

2. Karta SD - niedostępna.

3. Nośnik USB - karta 32GB.

4. Zewnętrzny nośnik USB.

O takie coś Ci chodzi, czy jeszcze coś innego chcesz uzyskać ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś tego https://www.dropbox.com/s/peixdpz4zjmak ... nterna.zip u mnie działa i ta końcówka po rozszerzeniu nie jest montowana.

Tutaj jest zastosowana prosta edycja pliku vold.fstab. Niestety nie daje oczekiwanych rezultatów bo u mnie /sdcard jest linkowane do pamięci której nie ma.

@up

Takie coś nie jest trudne do wykonania tylko miui pl na takie ustawienia, że pliki obb zawsze wola z sdcard0, a punkt montowania /sdcard jest ustawiony na sdcard1 i plikiem vold.fstab nie idzie tego zmienić. Dlatego jest ustawie montowanie karty na sdcard0 gry ładnie działają, natomiast odwołanie do /sdcard nie działa, a jak zamontuje odwrotnie to działa ładnie odwołanie do sdcard natomiast gry nie działają.

Chodzi mi o to by w systemie był tylko jeden jedyny punkt montowania i do niego linkowane byłoby sdcard i do niego odwoływały by się gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nawet bez modyfikacji tego wpisu fizyczna karta SD jest montowana jako sdcard 0 i dzięki temu jest widziana w systemie jako nośnik usb a modyfikacja po prostu wyłącza sdcard1 i tym sposobem mam w Miui nośnik usb o wielkości 32gb który udaje karta SD i nie mam innej pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest zastosowana prosta edycja pliku vold.fstab. Niestety nie daje oczekiwanych rezultatów bo u mnie /sdcard jest linkowane do pamięci której nie ma.

@up

Takie coś nie jest trudne do wykonania tylko miui pl na takie ustawienia, że pliki obb zawsze wola z sdcard0, a punkt montowania /sdcard jest ustawiony na sdcard1 i plikiem vold.fstab nie idzie tego zmienić. Dlatego jest ustawie montowanie karty na sdcard0 gry ładnie działają, natomiast odwołanie do /sdcard nie działa, a jak zamontuje odwrotnie to działa ładnie odwołanie do sdcard natomiast gry nie działają.

Chodzi mi o to by w systemie był tylko jeden jedyny punkt montowania i do niego linkowane byłoby sdcard i do niego odwoływały by się gry.

To może inaczej ;)

Rozpisz co konkretnie chcesz uzyskać i na jakiej grze aplikacji mamy to testować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nawet bez modyfikacji tego wpisu fizyczna karta SD jest montowana jako sdcard 0 i dzięki temu jest widziana w systemie jako nośnik usb a modyfikacja po prostu wyłącza sdcard1 i tym sposobem mam w Miui nośnik usb o wielkości 32gb który udaje karta SD i nie mam innej pamięci.

Korzystasz z miui pl?

Spróbuj odpalić ES file explorera i odpalić np. jakiś plik ze serwera samby (bezpośrednio) zakładka NET, bo u mnie po takim zabiegu ES File Explorer, odwoływał się do ścieżki /sdcard, w której nic nie było. Może dlatego, że nie zrobiłem tego na zupełnie czystym systemie?

@UP

Może zacznę od początku bo pewnie chaotycznie się tego czyta :P

Oryginalna konfiguracja (nic nie zmieniane), świeża instalacja: partycja 800 i karta.

Przy tych ustawieniach gry np. Virtual Tenis, Rayman odwołują się do plików OBB do partycji nie do karty SD. ES File Explorer działa prawidłowo odwołuję się do karty SD.

Później zmieniłem modem na scalanie w jedną dużo partycję na appki ~2,7GB.

Wtedy partycja ma 16MB, więc trzymanie tam plików OBB jest całkowicie niemożliwe.

Zamieniłem punkty montowania partycji z kartą SD. Wtedy gry ładnie śmigają, natomiast lokalizacja /sdcard mimo tego odwołuję się do niezamontowanego miejsca dlatego też np. ES File Explorer nie działa.

Nie wiem dlaczego nawet po edycji pliku vold.fstab, zostają punkty montowania sdcard0 i sdcard1, chciałbym uzyskać taką konfigurację kiedy jest tylko sdcard0 i wszystko się do tego odwołuję.

Fajnie jest to rozwiązane w Ultimate Miui, gdzie można wybrać domyślne preferencje dotyczące pamięci:

http://abload.de/img/screenshot_2014-02-11mws63.png

Niestety Ultimate MIUI, ma takie zapotrzebowanie na RAM, że potrafi ubijać proces z dymkami od Facebook Messagera, albo swiftkeya przy korzystaniu z przeglądarki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało się jeszcze pobrać (zostało mi 6mb pakietu :) ) i ES file ex odwołuje się do SD card i normalnie pokazuje pliki na mojej karcie sd

A próbowałeś odpalić jakiś plik ze samby (bezpośrednio), bo mi przy takiej sytuacji ES szalał.

Jeśli u Ciebie działa to za chwilę wrzucam jeszcze raz MIUI PL i próbuję to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...