Skocz do zawartości

Poszukiwany Fastboot Rom dla Redmi 2 2/16 2014813 wt86047


drabollo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak  temacie poszukuje romu fastboot pod ten konkretny model telefonu. Niestety w dziale Flashing Guides http://en.miui.com/a-234.html  jest tylko pod wersje 2014811 czyli wt88047. Chcialbym wgrac China Developer a potem nasz Rom poniewaz jeden z uzytkownikow stwierdzil ze po tej operacji udalo sie rozwiazac problem z przyciskami sluchawek. Dzieki z gory za pomoc. Ewentualnie ktos moglby mi powierdzic ze mozna wgrac China Developer przez aktualizacje a potem w TWRP nasz Rom? 

Na tej stronie sa odnosniki do romow  http://en.miui.com/download-261.html  tylko tu tez mam problem z odczytaniem ktora wersja jest dla wt86047 :(

Dzieki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce na en.miui "Redmi 2 flashing guide" to znajdziesz temat z linkami do romu fastboot dla 813. Ten model nazywa się tam Redmi 2 enhanced. Wkleił bym ci linka ale niestety w stockowej przeglądarce wklejanie nie do końca działa, a odpisuję z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem temat ale linki są do Miui 7 tylko a ja szukam na miui 8 i nie mogę nigdzie znaleźć :-(
@edit

Widze ze masz Redmi 3s w podpisie i sie nad nim zastanawiam. Czy oprocz wiekszej baterii i czytnika lini papilarnych  zdjecia tez sa duzo lepsze w porownaniu do Redmi 2?
Wysłane z Redmi 2 2GB 813

Edytowane przez drabollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Znalazłem temat ale linki są do Miui 7 tylko a ja szukam na miui 8 i nie mogę nigdzie znaleźć :-(
@edit
Widze ze masz Redmi 3s w podpisie i sie nad nim zastanawiam. Czy oprocz wiekszej baterii i czytnika lini papilarnych  zdjecia tez sa duzo lepsze w porownaniu do Redmi 2?
Wysłane z Redmi 2 2GB 813

Tu masz: http://www.miui.com/shuaji-393.html

Wysłane z MI5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, drabollo napisał:

Widze ze masz Redmi 3s w podpisie i sie nad nim zastanawiam. Czy oprocz wiekszej baterii i czytnika lini papilarnych  zdjecia tez sa duzo lepsze w porownaniu do Redmi 2?
Wysłane z Redmi 2 2GB 813

Wszystko jest zauważalnie lepsze, aparat i wyświetlacz też. Powiedział bym że to telefon o jedną klasę wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, drabollo napisał:

dzieki zielonyBB .  szkoda tylko ze nie jest opisane tez po angielsku

A który pobrałeś, bo fajnie google tłumaczy, ale to chyba to: "ryż czerwony telefon 2 Telecom/Unicom udoskonalona wersja najnowszej wersji rozwojowej wire brusz Fastboot pełny pakiet pobrania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwony ryż telefon 2 komórkowego udoskonalona wersja najnowszej wersji rozwojowej wire brush Fastboot pełnego pakietu Pobierz    z  tego linku pobralem i nazwa pliku jest taka : wt86047_pro_images_6.10.27_20161027.0000.00_5.1_cn_1e7b0c6b8e.tgz   wiec mysle ze jest ok . 

Rom miui.polska wgrywales przez aktualizacje czy przez TWRP? bo nie wiem czy mam szukac pliku TWRP pod fastboot? Ewentualnie daj znac z ktorego tutoriala korzystales.

Full wipe pod TWRP czy wystarczy z telefonu do ustawien fabrycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

Da się. Tak właśnie zrobiłem niedawno na 813 dziecka.

Tapnięte z Lenovo
 

A po wgraniu romu eu wgrało ci się twrp które jest zawarte w romie zastępując Mirecovery, tak? Bo w ostatnich romach na 4.4.4 jest w romie i się samo wgrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, zielonyBB napisał:

Tak właśnie się stało jak mówisz.

To niestety dobrze i źle np. dla właścicieli wersji 817 (działa tu rom od 811), bo po wgraniu twrp nie będą mogli aktualizować następnych romów eu z powodu wprowadzenia weryfikacji. Chyba że potrafią sobie zmodyfikować plik w romie odpowiadający za weryfikację, wykasować pierwszy wiersz. jkby zostało Mirecovery, nie było by problemu. Acid wspominał że w raz z romami wgrywa się recovery w Mi5, jak widać nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To niestety dobrze i źle np. dla właścicieli wersji 817 (działa tu rom od 811), bo po wgraniu twrp nie będą mogli aktualizować następnych romów eu z powodu wprowadzenia weryfikacji. Chyba że potrafią sobie zmodyfikować plik w romie odpowiadający za weryfikację, wykasować pierwszy wiersz. jkby zostało Mirecovery, nie było by problemu. Acid wspominał że w raz z romami wgrywa się recovery w Mi5, jak widać nie tylko.

Zgadza się, chociaż usunięcie notatnikiem tej pierwszej linijki to 5 sekund roboty :-)

Tapnięte z Lenovo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, zielonyBB napisał:

Zgadza się, chociaż usunięcie notatnikiem tej pierwszej linijki to 5 sekund roboty :-)

W notatniku to nawet trudno znaleźć co jest pierwszą linijką, przynajmniej taki notepad++ by się przydał, ale nie o to chodzi , bo ludzie którzy wiedzą o co chodzi to sobie poradzą, gorzej z resztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2016 o 21:35, zielonyBB napisał:


Zgadza się, chociaż usunięcie notatnikiem tej pierwszej linijki to 5 sekund roboty :-)


 

Jest jakiś poradnik jak to można zrobić?

Jak  zmodyfikować plik w romi'e odpowiadający za weryfikację, ROM

 

 

Edit:

Już wszystko jasne co i jak trzeba zrobić -Temat ogarnąłem dzięki koledze z forum:-)

potrzebny notepad++ oraz winrara lub 7zip

ROM zmodyfikowany;-)

 

Dzięki z Pomoc

Edytowane przez max35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...