Skocz do zawartości

Zbrickowany telefon


Ady.

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Dnia 31.10.2016 o 07:21, chomik25 napisał:

"Qualcomm_QHUSB_BULK" Miałem podobnie jak ucegliłem LG G2 . Stało się to podczas wgrywania Romu przez narzędzie które jest odpowiednikiem MiFlash czyli programem do wgrywania oficjalnych romów . Podczas instalacji odłączyłem niechcący kabel od telefonu i telefon się uceglił. Pewnie masz w "moim komputerze" masę widocznych dysków na które się nie da wejść. U mnie poza wieloma dyskami widocznymi w Windows telefon nie reagował na nic, na recovery, na download mode, nawet nie pokazywało że telefon się ładuje. Wtedy to oznaczało że instalacja systemu została przerwana i rozjechało system plików w telefonie. W LG dało się to naprawić poprzez wskazanie ręczne gdzie znajduje się partycja recovery, system, data  itp itd. i telefon wtedy ożył, komputer wiedział gdzie ma wrzucać pliki na telefon podczas instalacji. Ja to robiłem pod Linuxem, można zrobić też pod windowsem. Masz  link to sobie obejrzyj jak to wyglądało w LG ale ja bym tego nie stosował w Xiaomi żeby nie pogorszyć sprawy . LG był bardziej popularnym telefonem i ktoś zrobił skrypty które odratowały telefon, ciekawe czy w Redmi ktoś tak miał żeby stworzyć rozwiązanie problemu. Trzeba szukać na zagranicznych forach.

 

  Odkryj ukrytą treść

 

 

 

Dzięki Chomik uratowałeś Mnie.Oddawałem telefon do serwisu i wyobraź sobie ,że nie udało im się zrobić a trzymali telefon dwa tygodnie.Szkoda ,że prędzej porad nie szukałem na forum.Masz wielkie piwo za to ,że w półgodziny wybudziłem telefon ,który w ogóle nie chciał działać.A teraz działa po wybudzeniu go a potem wgraniu oprogramowania:D

Masz wielkie piwo ode Mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Poszukuje pomocy w sprawie zbrickowanego redmi note 3 pro, telefon z tego co się doczytałem po różnych forach jest zbrickowany. Nie można go uruchomić do androida, bez problemu wchodzi w tryb fastboot i w recovery. Udało mi się wprowadzić go w tryb download edl. Mi flash w wersji 2016.08.30.0 rozpoznaje telefon jednak flashowanie kończy się niepowodzeniem. Próbowałem także na starszej wersji miflasha ale nie pomogło. wersja softu to: kenzo_global_images_7.5.19_20170519.0000.00_6.0_global.

Serdecznie proszę o pomoc

miflash1.jpg

miflash2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krsp63 napisał:

Mi flash w wersji 2016.08.30.0 rozpoznaje telefon

Udało ci się napisać post w dziale innego telefonu, to może też w innych punktach się pomyliłeś. Na pewno masz zbyt długą ścieżkę dostępu, powinieneś rozpakowany folder z romem umieścić bezpośrednio na dysku c:/, a ty masz katalog w katalogu. Nie wiem jaki masz system win, najlepiej flashować na win 64Bit, pomimo tego że niby ten MiFlash którego używasz potrafi na win 32Bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie przepraszam za tą wpadkę, nie zauważyłem że to inny telefon, problem był podobny. Swoją drogą udało mi się go rozwiązać. Odblokowałem bootloadera, proces zakończył się sukcesem i w tej chwili czekam na uruchomienie telefonu. Z tego co wiem to może to długo trwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, krsp63 napisał:

Odblokowałem bootloadera, proces zakończył się sukcesem i w tej chwili czekam na uruchomienie telefonu.

Trochę może potrwać, tylko odblokowanie bl nic nie powinno zmienić bo flashowałeś w trybie edl (download) i na zablokowanym powinno zadziałać. Ale jak się udało to problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja wciąż mam problem, telefon jest wykrywany, w menedżerze urządzeń cały czas:

Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E (COM10) 

i nie mogę w żaden sposób tego przejść, telefon jest uceglony i nie mam już pomysłu co mogę zrobić, kabel DEEP FLASH poprawnie zrobiony ze switchem do przełączania. Ktoś coś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, fredek napisał:

Dawno temu jak odblokowywałem swoje redmi 3s miałem taki status czyli 900E po poprawnym wgraniu w trybie EDL romu china dev potrzebnego do odblokowania. Z tego trybu wyszedłem przyciskając długo (ponad 2 min) przycisk power, spróbuj może zadziała...

Niestety przez cały czas resetuje się telefon. przez chwile dosłownie wyskakuje komunikat o instalowaniu jakiegoś nowego sprzętu, załączam niżej screena, po chwili to znika i instaluje się dalej Diagnostic :<

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę go rozebrać to żaden problem, które test pointy trzeba zewrzeć żeby to draństwo postawić na nogi?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ok. Chyba znalazłem...
http://en.miui.com/thread-387921-1-1.html
Z tego co się orientuje i robieniem to trzeba połączyć te punkty wskazane i powinien wejść w trym EDL... jeżeli coś źle zrozumiałem to poprawcie mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jopekgsm napisał:

Mogę go rozebrać to żaden problem, które test pointy trzeba zewrzeć żeby to draństwo postawić na nogi?

W tym temacie masz zdjęcia, tylko koleś nie wiem po co połączył te punkty lutując. Wystarczy zewrzeć np pensetą. http://en.miui.com/thread-387921-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jopekgsm napisał:

Dzien spędzony na forum i od razu postęp ;) jak wstanie tez napisze...ale juz jest dobrze... nie mogłem czekać do jutra :)

Wstał? Bo widzę że używasz średnio dobrej wersji MiFlasha i nie wiem dlaczego chiński rom (w sumie nie ma znaczenia dla wstania) wgrywasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jopekgsm napisał:

Użyłem jeszcze wersji 2016.04

Ten powinien zadziałać (ale jest nowszy 2017.4.25). Może coś mu fizycznie dolega. Jakieś błędy MiFlash wyświetla? Pasek zielony dochodzi do końca? Czasami nie sygnalizuje wyraźnie że skończyło i ne zawsze automatem tel się uruchamia, tylko trzeba ręcznie dłuugo przytrzymać power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...