Skocz do zawartości

Zbrickowany telefon


Ady.

Rekomendowane odpowiedzi

@raben,

He,he. Przechodziłem to samo - link do dev global nie działa. Ale działa link do chińskiego dev i tam można wybrać język angielski. Wczoraj jeszcze wystąpiłem  o odblokowanie bootloadera i po kilku godzinach przyszła zgoda no i do dzieła. Dziś już ponownie mam xiaomi.eu 6.01.27. U mnie na chińskim ROMie dev w tryb download nie mogłem przejść z menu serwisowego. Na romie xiaomi.eu to już działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, konec napisał:

U mnie na chińskim ROMie dev w tryb download nie mogłem przejść z menu serwisowego. Na romie xiaomi.eu to już działa.

Tylko na romie xiaomi.eu nie bardzo jest po co przechodzi do download, wszystkie romy recovery (chyba że ktoś do globala chce wrócić). Coś w tym modelu Chińczycy pokopali z przechodzeniem do download i aktualizacjami z plików w swoich ostatnich romach (niestety).

 

2 minuty temu, reben napisał:

ja pobrałem sobie rom global dev ale wersję tydzien starsza czyli 6.10.20 i bede probował to ogarnąć. Tez wczoraj wyslalem prosbe o odblokowanie to po paru minutach juz dostalem pozwolenie

Jak pobrałeś z przed tygodnia to do najnowszej samo przez ota powinno przejść. Jak chcesz odblokować bl to też na tej odblokujesz, bo chyba właśnie na tej (na pewno na global dev) bez problemu odblokowałem bl. A link rzeczywiście nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalo mi sie wszystko, tylko teraz pytanie, z tego co zrozumialem z informacji na forum wersje romow dev i beta nie aktualizuja sie przez ota a wlasnie moja wersja to global beta i zaktualizowal sie przez ota. I czy jak wgram xiaomi.eu/miuipolska dev czy beda aktualizacje ota? Bo juz sie troche pogubilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalo mi sie wszystko, tylko teraz pytanie, z tego co zrozumialem z informacji na forum wersje romow dev i beta nie aktualizuja sie przez ota a wlasnie moja wersja to global beta i zaktualizowal sie przez ota. I czy jak wgram xiaomi.eu/miuipolska dev czy beda aktualizacje ota? Bo juz sie troche pogubilem

Fabryczne romy dev (beta) i stable mają ota, eu nie ma.

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, reben napisał:

I czy jak wgram xiaomi.eu/miuipolska dev czy beda aktualizacje ota?

Nie nie będzie, trzeba samemu. U mnie przez ota nie było problemu na global dev. Problem był przy próbie aktualizacji z pliku dev na dev. Wyskakiwał komunikat że to rom beta i żeby sprawdzić uprawnienia konta do instalacji takiego romu. Po raz pierwszy taki komunikat widziałem, a po kilku godzinach samo przez ota pobrało i się zainstalowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global dev mam od ponad miesiąca i wszystko pięknie działa. Jedynie apek od Googla nie można wyłączyć, co może trochę irytować niektórych

No i jeszcze nie trafiłem na braki w tłumaczeniu.

 

Edytowane przez kamcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP sorry, że zaczepiam. Kolega przyniósł mi redmi 3s z wgranym cm od zwykłego redmi, telefon jest zdechnięty na amen. Czy na to też pomoże kabel deep flash?

Wiem, że dałeś schemat jednak ja jestem elektrycznym imbecylem, którego prąd w każdej postaci nie lubi, więc dopytam. Wystarczy skręcić kabel zielony z czarnym(mam kabel zgodny ze schematem) i ot cała magia wykonania kabla deep flash bez przełącznika?

Pozdrawiam

Edytowane przez Blom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja niestety ciagle mam problem, mianowicie zrobilem kabelek i udalo sie przejsc do trybu edl, bo teraz telefon jest wykrywany w miflashu jednak nie udaje sie wgrac romu, probuje wgrac rom global dev, i wystepuje ponizszy komunikat, pomoze ktos jak z tego wyjsc? 

 

xiao1.png

Edytowane przez blackops
up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2016 o 12:04, blackops napisał:

witam, a ja niestety ciagle mam problem, mianowicie zrobilem kabelek i udalo sie przejsc do trybu edl, bo teraz telefon jest wykrywany w miflashu jednak nie udaje sie wgrac romu.

A rozpakowałeś ten rom prawidłowo? Może to problem programu którym rozpakowujesz, czym to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.11.2016 o 13:36, Redmi2 napisał:

Przewaznie brak umiejtnosci czytania przez uzytkownikow poradnikow jak wgrywać miflashem w trybie edl/fastboot albo kombinowanie.

No i kazde flashowanie czy wgrywanie aktualizacji niesie za soba pewne ryzyko nie powodzenia.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

u mnie była prosta aktualizacja przez OTA (bez kompa programów i twrp), spowodowała zavlokowanie bootloader`a i brick :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Redmi2 said:


Wiec Ty sam wiesz ze moze byc roznie :-) a kolega wyzej chyba nie bardzo czai baze.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Może nie czaję, a może jeszcze nigdy poprawnie ściągnięta i przetestowana przez innych aktualizacja ZIP instalowana przez recovery nie spowodowała u mnie problemów, a robiłem to mnóstwo razy. Od 2010 roku od czasu mojego pierwszego telefonu z Androidem - Samsunga Galaxy Spica. Tak jak pisałem - teraz jest to mój telefon służbowy i nie mogę sobie pozwolić na przerwy w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 31.10.2016 o 17:48, FromWP napisał:

Każdy robi to na własne ryzyko i w razie niepowodzeń, nie przyjmuję żadnych reklamacji, bo w skrajnych przypadkach może to się skończyć uszkodzeniem portów USB w komputerze lub samego telefonu!!!

Schemat kabelka, dwie wersje, z przełącznikiem i bez, bo taka też wystarczy.

deepkabelek.jpgdeepkabelek2.jpg

Generalnie kabelek podłącza się do wyłączonego telefonu i komputera z załączonym przełącznikiem i telefon zamiast w tryb ładowania przechodzi w tryb EDL (ciemny ekran). Trwa to chwilę (kilka sekund) i jak nastąpi przejście do EDL usłyszymy w komputerze dźwięk znalezionego urządzenia. Wtedy możemy rozłączyć wyłącznik i kabelek działa jak normalny nie przerobiony i instalujemy rom w Miflashu. W opcji bez przełącznika, po podłączeniu i przejściu telefonu do trybu EDL, odłączamy kabelek i zastępujemy go zwykłym nie przerobionym kablem usb (telefon zostaje w trybie EDL) i instalujemy rom.

Jak telefon nie wyłącza się a jest w trybie fastboot to też podłączamy go kablem ze zwartym wyłącznikiem i długo przytrzymujemy power, aż się zrestartuje i po restarcie powinien pojawić się ciemny ekran trybu EDL (przynajmniej u mnie testowane na trzech telefonach w tym Redmi 3s to działa). Zwalniamy przełącznik (lub wymieniamy kabelek na normalny) i instalujemy rom Miflashem.

 

Dzięki za schemat. Metoda zadziałała, ale niestety połowicznie - urządzenie jest wykrywane przez system, ale nie jest rozpoznane. Sterowniki mam poinstalowane. A wymuszenie zainstalowania na nieznanym urządzeniu sterowników od mi5 niestety nie działa.

Edytowane przez schabu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przeinstalowałem,, zresetowałem kompa - dalej to samo. Sprawdzę jeszcze na innym kablu, na szczęście mam jakieś świeżo kupione na ali. Jak nie zadziała to muszę odesłać telefon do serwisu, tylko nie wiem gdzie jeszcze. Dzięki za pomoc @FromWP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, schabu napisał:

sterowniki mam - tydzień temu instalowałem cyana i nie było z tym problemów.

To nie takie oczywiste, a przy CM-ie i twrp raczej używałeś trybu fastboot nie download. Miałem podobny problem, poprawnie wszystko skonfigurowane, działało, a po jakimś czasie przestało i nijak nie można było wymusić instalacji poprawnego sterownika do EDL. W moim przypadku pomogło postawienie Windowsa od podstaw (co  dobrze zrobiło komputerowi). W sumie nie ma pewności że telefon przeszedł do download. Jakbyś miał inny telefon ze snapem mógłbyś sprawdzić czy to problem sterownika czy jednak braku trybu edl. Jeżeli masz taką możliwość to spróbuj na innym komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2016 o 17:48, FromWP napisał:

Każdy robi to na własne ryzyko i w razie niepowodzeń, nie przyjmuję żadnych reklamacji, bo w skrajnych przypadkach może to się skończyć uszkodzeniem portów USB w komputerze lub samego telefonu!!!

Schemat kabelka, dwie wersje, z przełącznikiem i bez, bo taka też wystarczy.

deepkabelek.jpgdeepkabelek2.jpg

Najłatwiej i chyba najpewniej, to przeciąć kabek usb np na środku. Odizolować przewody, są 4 i na zewnątrz ekran. W moim kabelku zgadzały się kolory (ale nie musi tak być dlatego wkleiłem zdjęcie dużej wtyczki USB ze stykami i widać które trzeba zewrzeć) i pomiędzy zielony i czarny trzeba wlutować przełącznik zwierający, lub w wersji uproszczonej (bez przełącznika) po prostu zewrzeć na stałe te dwie żyły. Oczywiście trzeba to potem zaizolować, żeby nie było nieprzewidzianego kontaktu, a najlepiej wcześniej zlutować (od biedy można po prostu tylko skręcić przewody).

Generalnie kabelek podłącza się do wyłączonego telefonu i komputera z załączonym przełącznikiem i telefon zamiast w tryb ładowania przechodzi w tryb EDL (ciemny ekran). Trwa to chwilę (kilka sekund) i jak nastąpi przejście do EDL usłyszymy w komputerze dźwięk znalezionego urządzenia. Wtedy możemy rozłączyć wyłącznik i kabelek działa jak normalny nie przerobiony i instalujemy rom w Miflashu. W opcji bez przełącznika, po podłączeniu i przejściu telefonu do trybu EDL, odłączamy kabelek i zastępujemy go zwykłym nie przerobionym kablem usb (telefon zostaje w trybie EDL) i instalujemy rom.

Jak telefon nie wyłącza się a jest w trybie fastboot to też podłączamy go kablem ze zwartym wyłącznikiem i długo przytrzymujemy power, aż się zrestartuje i po restarcie powinien pojawić się ciemny ekran trybu EDL (przynajmniej u mnie testowane na trzech telefonach w tym Redmi 3s to działa). Zwalniamy przełącznik (lub wymieniamy kabelek na normalny) i instalujemy rom Miflashem.

Cała filozofia.

W jakichś toturialach używają jeszcze zworki z drutu wetkniętej do wtyczki USB, ale to chyba bardziej niebezpieczne i łatwiej spowodować jakieś zwarcie.

A tak wygląda gotowy kabelek z przełącznikiem:

deepflash.jpg

 

Zrobiłem wg. Twojej instrukcji lecz niestety telefon dalej nie przechodzi do trybu EDL (nie ma charakterystycznego dźwięku na pc). Jedyna różnica w porównaniu do kabla bez zworki to taka, że po odłączeniu kabla muszę trochę dłużej przetrzymać włącznik aby telefon odpalił. Chyba, że to właśnie jest EDL a po prostu u mnie jest problem ze sterownikami. Ekran w trybie EDL powinien być całkiem czarny (tak jak wyłączony) czy czarny ale z podświetleniem?

Edytowane przez krss32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krss32 napisał:

Ekran w trybie EDL powinien być całkiem czarny (tak jak wyłączony) czy czarny ale z podświetleniem?

To zależy od modelu. Powinien być ciemny, a w 3s jest zupełnie czarny (przynajmniej w kilku które miałem). Raczej masz problem ze sterownikami, windowsem, lub portem usb. Dźwięk powinien się pojawić po podpięciu normalnym kablem telefonu w trybie edl. To jest po prostu dźwięk systemowy oznaczający wykrycie podłączonego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, FromWP napisał:

To zależy od modelu. Powinien być ciemny, a w 3s jest zupełnie czarny (przynajmniej w kilku które miałem). Raczej masz problem ze sterownikami, windowsem, lub portem usb. Dźwięk powinien się pojawić po podpięciu normalnym kablem telefonu w trybie edl. To jest po prostu dźwięk systemowy oznaczający wykrycie podłączonego urządzenia.

Z Twojej instrukcji zrozumiałem, że dźwięk powinien wystąpić jeszcze na kablu ze zworką. Dopiero po tym dźwięku piszesz aby zmienić kabel.

Gdy "potraktuję" telefon kablem ze zworką i po chwili przełączę na zwykły kabel to telefon jest wykrywany jako "Care Suite Emergency Connectivity".

Czyli telefon przechodzi do trybu EDL ale mam problem ze sterownikami - dobrze rozumiem?

 

EDIT:

Mój telefon to Redmi 3S

Edytowane przez krss32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dźwięk przy kablu ze zworką się nie pojawi. Czyli prawie na pewno masz edl, tylko źle wykrywa twój telefon system. Fakt, nieprecyzyjnie to napisałem w opisie. Poprawię, ale w cytatach z innych postów to się chyba nie zmieni.

Edytowane przez FromWP
Dodanie treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, FromWP napisał:

Tak, dźwięk przy kablu ze zworką się nie pojawi. Czyli prawie na pewno masz edl, tylko źle wykrywa twój telefon system. Fakt, nieprecyzyjnie to napisałem w opisie.

Dzięki kolego za sprostowanie :) Odinstalowałem sterownik z menadżera urządzeń i powtórzyłem proces jeszcze raz. Tym razem poszło gładko - właśnie się flashuje. 

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

 

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Haha na kablu jak ma nastapic dzwiek :-) ? Slyszysz co mowisz/piszesz? A to jakis buzzer zamontowales na kablu?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

No napisałem trochę skrótowo ale wydaje mi się, że jak najbardziej zrozumiale. Pozdrawiam również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...