Skocz do zawartości

Zbrickowany telefon


Ady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam problem ze swoim Xiaomi Redmi 3S. Wczoraj wgrywałem xiaomi.eu według poradnika Instalacja MIUI POLSKA 2016. Wszystko szło dobrze, do momentu, aż wgrałem najnowszą aktualizację MIUI POLSKA. Po zainstalowaniu był wykonany reboot i od tego czasu xiaomi nie włącza się. Wydaje mi się, że popadł w fastloop, ponieważ możliwy jest do włączenia tylko fastboot, a logo miui znika w ułamek sekundy. Sterowniki zainstalowałem i telefon znajduje jako Qualcomm HS-USB Diagnostics 900E (COM20). Udało mi się doprowadzić już do stanu w którym na fastboocie (inaczej nie wykrywa w MiFlash) we flashu próbuję wgrać china dev rom. Niestety cała operacja z góry przerywana jest błędem "Critical partition flashing is not allowed". Ma ktoś pomysł jak można to rozwiązać? Dodam, że tryb recovery mode nie włącza się.

Xiaomi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ady. zacznij od bardzo długiego przytrzymania power

jeśli to nic nie da to zaznacz co ma flashować i uruchom tryb download/edl

https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/

I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH (działa też na zablokowanym bootloaderze)

5. Zaznaczamy też którąś z dolnych opcji - "Flash all" (wszystko - zalecane) "Flash all except storage" (nie flashuje pamięci/karty) "Flash all expect data and storage" (nie flashuje pamięci/karty i pamięci wewnętrznej - nie zalecane)

6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon nic nie wyświetla, czarny ekran):

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Podobnie jak koledzy wcześniej próbowałem wgarć nowy soft w Redmi 3S i coś poszło "nie tak" i w rezultacie sytuacja jak powyżej u kolegów: próba wystartowania telefonu czy wejścia w tryb serwisowy kończy się mignięciem "Mi" na ułamek sekundy i ekran robi się czarny. Można wejść jedynie w fastboot lub podłączyć do kompa telefon z czarnym ekranem.

Pod Windowsem (10, x64)gdy tel podłączam "z czarnym ekranem" (albo trzymająć Vol+ i Vol- i podłączając kabelek) w menadżerze widzę "Qualcomm_QHUSB_BULK" a po zainstalowaniu sterowników "Qualcomm HS_USC Diagnostics 900E (COM10)". Niestety MiFlash nie widzi telefonu.

W Windowsie gdy wchodzę w fastboot w menadżerze pojawia się pod "Kedacom USB Device" "Android Bootloader Interface" (sterownik datowany 2016-08-28). Ale fastboot nie widzi telefonu.

W linuxie flashtool widzi telefon.  Informacja o bootloaderze jest następująca:

mk]~>sudo fastboot oem device-info
...
(bootloader)    Device tampered: false
(bootloader)    Device unlocked: false
(bootloader)    Device critical unlocked: false
(bootloader)    Charger screen enabled: true
(bootloader)    Display panel:
OKAY [  0.005s]
finished. total time: 0.005s

Jeśli raport jest prawdziwy to pewnie zablokował się bootloader, który wcześniej był odblokowany.

No i wgrać twrp (ani nic innego) oczywiście nie da rady.

Co więcej:

[mk]~>sudo fastboot oem edl
...
FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)
finished. total time: 0.000s

Więc jestem nieco przerażony.

Jakieś pmysły?

Jak zrobię ten kabelek "Deep Flasz" to jak nim operować? Czy gdzieś jest jakaś instrukcja kiedy przełączać tym przełącznikiem? Czy podłącza się telefon w stanie fastboot czy "uceglony= z czarnym ekranem"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Qualcomm_QHUSB_BULK" Miałem podobnie jak ucegliłem LG G2 . Stało się to podczas wgrywania Romu przez narzędzie które jest odpowiednikiem MiFlash czyli programem do wgrywania oficjalnych romów . Podczas instalacji odłączyłem niechcący kabel od telefonu i telefon się uceglił. Pewnie masz w "moim komputerze" masę widocznych dysków na które się nie da wejść. U mnie poza wieloma dyskami widocznymi w Windows telefon nie reagował na nic, na recovery, na download mode, nawet nie pokazywało że telefon się ładuje. Wtedy to oznaczało że instalacja systemu została przerwana i rozjechało system plików w telefonie. W LG dało się to naprawić poprzez wskazanie ręczne gdzie znajduje się partycja recovery, system, data  itp itd. i telefon wtedy ożył, komputer wiedział gdzie ma wrzucać pliki na telefon podczas instalacji. Ja to robiłem pod Linuxem, można zrobić też pod windowsem. Masz  link to sobie obejrzyj jak to wyglądało w LG ale ja bym tego nie stosował w Xiaomi żeby nie pogorszyć sprawy . LG był bardziej popularnym telefonem i ktoś zrobił skrypty które odratowały telefon, ciekawe czy w Redmi ktoś tak miał żeby stworzyć rozwiązanie problemu. Trzeba szukać na zagranicznych forach.

Edytowane przez chomik25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, konec napisał:

Jak zrobię ten kabelek "Deep Flasz" to jak nim operować? Czy gdzieś jest jakaś instrukcja kiedy przełączać tym przełącznikiem? Czy podłącza się telefon w stanie fastboot czy "uceglony= z czarnym ekranem"?  

Jak operować przy uceglonym to nie wiem, bo uceglonego jeszcze nie trenowałem. Najlepiej podłączyć wyłączony telefon kablem ze zwartym przełącznikiem, czeka się kilka sekund, w sumie do dźwięku systemu oznajmiającego że urządzenie zostało wykryte, telefon ma czarny ekran i już jest w trybie edl. Żeby dalej instalować zwalnia się przełącznik i kabel działa jak normalny. Zasada działania tego kabla polega na tym, że zapobiega wejściu wyłączonego telefonu w tryb ładowania po podłączeniu do komputera (czy ładowarki) i telefon po wykryciu napięcia przechodzi w tryb edl. Przetestowałem i jak telefon jest w fastboot to też działa, trzeba podłączyć ze zwartym przełącznikiem i długo przytrzymać power, po restarcie wchodzi w edl.

Ale u ciebie to ewidentnie wina sterowników a w zasadzie ich działania, bo miałem podobnie że w fastboot nie był wykrywalny. Ale nie był wykrywany tylko 3s, jak podłączałem Redmi3 i Redmi2 to były widziane. Pomogło: w panelu sterowania "odinstaluj sterownik urządzenia", reboot i ponowne podłączenie w fastboot, sterownik się zainstalował ponownie i już działało fastboot device i po komendzie fastboot oem edl przechodził do edl. W którymś momencie jeszcze w panelu sterowania zrobiłem " przywróć poprzedni sterownik", ale bezpośrednio po tym nic się nie zmieniło z wykrywalnością, dopiero po odinstalowaniu, reboocie i ponownym zainstalowaniu zaczęło działać.

Dopóki reaguje na cokolwiek i wchodzi w fastboot to jeszcze nie uceglony, wyjdziesz z tego.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie spróbowałem ze sterownikami pod Windowsem. Zainstalowałem stary sterownik i zamiast "Kedacom USB Device" mam  "Android device", datowany 8/22/13 wersja 7.1.0.0. Teraz działa fasboot.exe. Niestety output jest jak poniżej:

c:\Flash\twrp-land-jarekm95>fastboot.exe devices
c35cc4697d33    fastboot

c:\Flash\twrp-land-jarekm95>fastboot.exe oem edl
...
FAILED (remote: device locked, oem edl is not allowed)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spróbuj zrobić kabelek, nie trzeba nawet przełącznika, wystarczy zewrzeć dwie żyły, albo zrobić zworkę we wtyczce usb. Jak wejdzie w tryb edl to podpinasz normalny kabel i instalujesz miflashem. Tylko użyj wersji 2016.04.01 bo sprawdzona. 

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ten sam problem co wy, wydaje mi sie ze to powszehny problem z redmi 3s :P tylko pytanie czy da sie go rozwiazac, probowalem na kilku kompach i tylko w trybie fastboot widzi miflash tel ale niestety nie da sie wgrac zadnego romu, poniewaz wyskakuje komunikat tak jakby bt byl zablokowany. Ma ktoś jakis pomysl jak wyjsc z tej ch*** sytuajci? Place jak za prezydenta! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jest jedyne wyjscie bo juz próbowałem kilku poradników czy to z forum xda czy eu.miui i nic, zabawy sterownikami itp a telefon nadal nie chce wskoczyc w downloadmode. zorientowałem sie też ze mam zablokowany bootloader a przy zakupie telefonu dodałem opcje w sklepie zeby bylo odblokowane wiec pewnie też jakiś wałek. No i jakbys mogł zrobic zdjecia jak ma wygladać ten kabel i wytlumaczyc bo z tego co znalazłem w necie nie jestem w stanie sie niczego dowiedziec bo jestem w tej kwestii zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2016 o 16:01, reben napisał:

jestem w tej kwestii zielony

Każdy robi to na własne ryzyko i w razie niepowodzeń, nie przyjmuję żadnych reklamacji, bo w skrajnych przypadkach może to się skończyć uszkodzeniem portów USB w komputerze lub samego telefonu!!!

Schemat kabelka, dwie wersje, z przełącznikiem i bez, bo taka też wystarczy.

deepkabelek.jpgdeepkabelek2.jpg

Najłatwiej i chyba najpewniej, to przeciąć kabek usb np na środku. Odizolować przewody, są 4 i na zewnątrz ekran. W moim kabelku zgadzały się kolory (ale nie musi tak być dlatego wkleiłem zdjęcie dużej wtyczki USB ze stykami i widać które trzeba zewrzeć) i pomiędzy zielony i czarny trzeba wlutować przełącznik zwierający, lub w wersji uproszczonej (bez przełącznika) po prostu zewrzeć na stałe te dwie żyły. Oczywiście trzeba to potem zaizolować, żeby nie było nieprzewidzianego kontaktu, a najlepiej wcześniej zlutować (od biedy można po prostu tylko skręcić przewody).

Generalnie kabelek podłącza się do wyłączonego telefonu i komputera z załączonym przełącznikiem i telefon zamiast w tryb ładowania przechodzi w tryb EDL (ciemny ekran). Trwa to chwilę (kilka sekund). Jak nastąpi przejście do EDL (mamy ciemny ekran bez ikony ładowania telefonu) to po zwolnieniu przełącznika (lub zmianie kabla na zwykły) usłyszymy w komputerze dźwięk znalezionego urządzenia. Z rozłączonym przełącznikiem kabelek działa jak normalny nie przerobiony i instalujemy rom w Miflashu. W opcji bez przełącznika, po podłączeniu i przejściu telefonu do trybu EDL, odłączamy kabelek i zastępujemy go zwykłym nie przerobionym kablem usb (telefon zostaje w trybie EDL) i instalujemy rom.

Jak telefon nie wyłącza się a jest w trybie fastboot to też podłączamy go kablem ze zwartym wyłącznikiem i długo przytrzymujemy power, aż się zrestartuje i po restarcie powinien pojawić się ciemny ekran trybu EDL (przynajmniej u mnie testowane na trzech telefonach w tym Redmi 3s to działa). Zwalniamy przełącznik (lub wymieniamy kabelek na normalny) i instalujemy rom Miflashem.

Cała filozofia.

W jakichś toturialach używają jeszcze zworki z drutu wetkniętej do wtyczki USB, ale to chyba bardziej niebezpieczne i łatwiej spowodować jakieś zwarcie.

A tak wygląda gotowy kabelek z przełącznikiem:

deepflash.jpg

TED.jpg A to obrazek kolegi z forum któremu też się udało pomimo braku wiary w umiejętności manualne, te odizolowane żyły trzeba skręcić razem, reszta pozostaje bez zmian. 

 

Edytowane przez FromWP
Dodałem zdjęcie kabla i poprawiłem treść
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, reben napisał:

ok będę próbował i dawał znać na bieżąco, telefon mam podlączac tym kablem w trybie fastboot czy wyłączony? Bo pisałes ze na redmi 3s Ci zadzialalo a ja wlasnie taki mam

 

Tak jak napisałem, jak daje się wyłączyć to wyłączony, jak nie to w fastboot i długo power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie nie chcial sie odpalic ale z trybu fastboot poszlo w edl i flashuje, zobacyzmy co z tego wyjdzie :) jak narazie wielkie dzięki za pomoc, oby się udalo :)

edit: flashowanie udane, teraz czekam az sie uruchomi, przeczytalem ze trwa to nawet do pół godziny, jest logo mi i android i migające kropki to chyba dobrze :D

 

Edytowane przez reben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, reben napisał:

normalnie nie chcial sie odpalic ale z trybu fastboot poszlo w edl i flashuje, zobacyzmy co z tego wyjdzie :) jak narazie wielkie dzięki za pomoc, oby się udalo :)

edit: flashowanie udane, teraz czekam az sie uruchomi, przeczytalem ze trwa to nawet do pół godziny, jest logo mi i android i migające kropki to chyba dobrze :D

 

Będzie dobrze, czekaj aż wstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konec zrobilem dokładnie to co opisał kolega  @FromWP w poście gdzie zalaczyl schemat połączenia dwóch kabelków. 

@FromWP czy ten system jest dobry i się nada? Czy są tu aktualizacje przez ota? Czy lepiej wgrać xiaomi.EU? ( wcześniej miałem ta wersje)

 

Screenshot_2016-10-31-18-52-58-980_com.android.settings[1].png

Screenshot_2016-10-31-18-54-35-562_com.android.settings[1].png

Edytowane przez reben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reben napisał:

@konec zrobilem dokładnie to co opisał kolega  @FromWP w poście gdzie zalaczyl schemat połączenia dwóch kabelków. 

@FromWP czy ten system jest dobry i się nada? Czy są tu aktualizacje przez ota? Czy lepiej wgrać xiaomi.EU? ( wcześniej miałem ta wersje)

 

Nie wiem co tam wgrałeś, napisz co to ocenię.

Tak będziesz miał ota ale nie za często. ja bym wgrał global dev ostatni czyli 6.10.27, bo moim zdaniem lepszy, aktualizacje ota co tydzień i można na nim odblokować bl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim, w szczególności FromWP.

Musiałem zrobić kabelek jeszcze raz i potem poszło jak u @raben, z fastboot'a, dokładnie tak jak radził @FromWP.

W pierwszej wersji połączyłem kabelek biały z czarnym i to nie działało i pokazywało unknown device. Dopiero łączenie czarny z zielonym poskutkowało tym, że telefon wlazł w tryb download i wtedy w menadżerze urządzeń pojawiało się pod com poprawnie (bez Diagnostics w nazwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również się udało. Musiałem kilka razy powtykać kabel aż odnalazło telefon w komputerze, ale ważne, że jest. Odradzam wersję z drucikiem w gnieździe USB. Można posłać swój zasilacz na tamten świat, tak jak mi się zdarzyło (wtykając kabel po raz enty). Na szczęście na zasilaczu się skończyło. Wersja ze skrętką bezpieczna - polecam! :)
Dziękuję osobom wypowiadającym się w tym temacie oraz @Zexon72 i @Redmi2 za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FromWP napisał:

Przecież namalowałem ładnie kolory, z pół godziny w PS-ie rzeźbiłem te rysunki. Ważne że się udało i działa. 

Kabelek zrobiłem wcześniej. Poza tym gdzieś w sieci polecane było też łączenie czarny-biały, w innym miejscu było, że wszystko jedno. Jak zobaczyłem rysunek to przelutowałem. Jeszcze raz dzięki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Chciałbym wgrać ten najnowszy global dev ale niestety link podany w temacie KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ nie działa. Skąd mogę go pobrać? I jeszcze jedno pytanie, gdy próbuję wejść w tryb download telefon włącza sie jakgdyby nigdy nic. Daję vol+ i power, wyskakuje menu, tam wybieram download a telefon sie po prostu włącza. Jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3s nie chce wchodzić w dowload z tego chińskiego menu, powód niaznany, po prostu tak ma.  Pozostają komendy, albo kabelek którym łatwiej w ten tryb wejść niezależnie czy uceglony czy działający. Na en.miui zawsze jest temat z najnowszymi wydaniami romów z linkami. Jak wpiszesz "rom global beta 6.10.27" to znajdziesz. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...