Skocz do zawartości

Redmi 3s - problem z wybudzaniem ekranu


DamianF

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem posiadaczem Redmi 3s od około półtora tygodnia. Jakieś cztery dni temu, bez konkretnego powodu, mój Xiaomi zaczął mieć problem z wybudzaniem ekranu. Kiedy telefon jest zablokowany, a ja chcę go odblokować (naciskając przycisk lub przykładając palec) ten reaguje z opóźnieniem. Raz jest to sekunda, raz 3 sekundy, czasami 5... Jak go odblokowuje non stop, klikając na przemian zablokuj/odblokuj to reaguje praktyczne normalnie, jeśli go odloze choćby na 5  sekund już ma problem z wybudzaniem. Widać to również podczas rozmowy, kiedy odloze tel od ucha budzi się po kilku sekundach. Próbowałem aktualizacji oprogramowania z MIUI 7 na 8 , ale nic to nie dało. Coś się da zrobić czy serwis? 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go w x-komie. Wersja android: 6.0.1 MMB29M. MIUI Global 8.0 | Stabilna 8.0.3.0 (MALMIDG)

Nic takiego nie instalowałem, jedyne co mi się kojarzy, co mogłoby wpłynąć na ten problem (chociaż nie wiem jak...) to czas kiedy zaczęło się to dziać. Byłem wtedy na evencie w podziemiach budynku, mój telefon co chwilę łapał i tracił zasięg, mam wrażenie, że wtedy zaczeło się to psuć. 

Teraz, po kolejnym dniu, mam wrażenie, że wybudza się co raz wolniej... nawet  5 czy 6s. Tak jakby problem się pogłębiał. 

Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć!

 

Mam taki sam problem, identyczne objawy. Około miesiąc od zakupu wybudzanie trwa wieki! Próbowałem już różnych romów: stable, dev, oficjalnych i nie i ciągle to samo... Mam telefon około 3 miesiące i przez taki, wydawałoby się drobiazg, mam go serdecznie dosyć. Jeżeli nie widzę kto dzwoni przez kilka sygnałów lub nie spojrzeć na powiadomienie tylko specjalnie muszę wybudzać telefon, to dla mnie to jest, delikatnie mówiąc, gruchot.

Obecnie wgrana wersja sytemu 6.0.1 MMB29M, MIUI 8 Global 7.1.12 | Beta. 

Tak bardzo, nie irytował mnie żaden sprzęt. 2-letnia Lumia 730 ze stłuczonym ekranem... taką alternatywę mam, ale ekran za to działa błyskawicznie! :) 

Ktokolwiek doświadczony pomoże? Może wgranie MIUI 7? Jak to zrobić? Da się przy tym zachować dane? 

 

Serdecznie proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, w622 napisał:

Cześć!

 

Mam taki sam problem, identyczne objawy. Około miesiąc od zakupu wybudzanie trwa wieki! Próbowałem już różnych romów: stable, dev, oficjalnych i nie i ciągle to samo... Mam telefon około 3 miesiące i przez taki, wydawałoby się drobiazg, mam go serdecznie dosyć. Jeżeli nie widzę kto dzwoni przez kilka sygnałów lub nie spojrzeć na powiadomienie tylko specjalnie muszę wybudzać telefon, to dla mnie to jest, delikatnie mówiąc, gruchot.

Obecnie wgrana wersja sytemu 6.0.1 MMB29M, MIUI 8 Global 7.1.12 | Beta. 

Tak bardzo, nie irytował mnie żaden sprzęt. 2-letnia Lumia 730 ze stłuczonym ekranem... taką alternatywę mam, ale ekran za to działa błyskawicznie! :) 

Ktokolwiek doświadczony pomoże? Może wgranie MIUI 7? Jak to zrobić? Da się przy tym zachować dane? 

 

Serdecznie proszę o pomoc!!

Mam Redmi 3S i na romie xiaomi.eu nie zdarzyło mnie się coś takiego(a jest mi to problem znany, bo LG L70 miał taką wadę na wszystkich romach do cm13). Tak więc może zamiast siedzieć na wkurzającym Global/China przestaw się na Xiaomi.eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kamilp2p napisał:

Mam Redmi 3S i na romie xiaomi.eu nie zdarzyło mnie się coś takiego(a jest mi to problem znany, bo LG L70 miał taką wadę na wszystkich romach do cm13). Tak więc może zamiast siedzieć na wkurzającym Global/China przestaw się na Xiaomi.eu.

Dwa tygodnie temu wgrałem xiaomi.eu i było to samo. Wróciłem do globala, ponieważ bardziej odpowiada mi to tłumaczenie (może kwestia przyzwyczajenia) i jest wygodniejszy jeżeli chodzi o aktualizacje - cały czas mam odrobinę nadziei, że któraś z kolejnych aktualizacji rozwiąże problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Ja także mam identyczny problem po 1-tygodniowym używaniu mojego 3S. Mam 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.1|Stabilna 8.1.1.0 (MALMIDI). Nie wiem czy coś jest jeszcze istotnego. Nie wiem tylko czy poszła jakaś aktualizacja, tego niestety nie zakodowałem. Boję się trochę ingerować w system - po pierwsze bo nie umiem (jestem typowym konsumentem..., po drugie bo nie wiem jak w razie niepowodzenia byłoby z gwarancją,a po trzecie tak jak koledzy pisali przede mną zmiana taka nic nie dała niestety). Wszystkie czujniki, w tym zbliżeniowy, działają wg mnie bez zarzutu w testach. Nie wiem czy problem wybudzania jest związany z tym czujnikiem, ale problemy zaczęły się po ok. 3-4 dniach raczej jednocześnie. Oczywiście robiłem reset telefonu (2 razy nawet), ale nic nie pomogło. Proszę o pomoc jeśli ktoś coś wie jak to zlikwidować bo jest to mocno irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podbije temat, może ktoś poznał rozwiązanie. Mam ten sam problem tylko objawił się u mnie po około 6 miesiącach użytkowania. Najpierw przez tydzień nie działał czytnik linii papilarnych a potem jak już się czytnik naprawił sam z siebie to pojawił się problem z wybudzaniem.

Wersja: 6.0.1 MMB29M, MIUI Global 8.1|Stabilna 8.1.1.0 (MALMIDI) . Reset oczywiście robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

problem mam ten sam.

telefon zakupiony 12.2016. problem pojawił się parę dni temu.

wybudzanie (nie zawsze) działa z opóźnieniem. czujnik zbliżeniowy działa z opóźnieniem, tylko gdy ma wybudzić telefon.

miui zaktualizowane do najnowszego 8.2 global, nie pomogło. szkło ściągnięte, bez efektów. w factory mode czujnik zbliżeniowy wydaje się ok.

Edytowane przez misior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to przez dlugi czas. Jakiegos tutka widzialem co posutawiac by 3S lepiej hulał i... wybudzanie zaczelo dzialac :)

Wylaczyc "optymalizacje MIUI", "optymalizacje pamieci" w Opcje programistyczne.

Wylacz "animacje systemowe" i "nie blokuj w tle" w Bateria i wydajnosc

Nie wiem ktore ale po zrobieniu tego wybudzanie zaczelo dzialac. Testuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądziłem, że problem będzie taki łatwy do rozwiązania.

nie przyszło mi do głowy proste rozwiązanie -> wyciągnięcie karty sd 

karta była zamontowana od miesiąca, a problemy zaczęły się później dlatego nie uważałem tego za problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czasem, (kilka razy w tyg.) przestaje działać dotyk ekranu i przyciski pod ekranem. Wystarczy wyłączyć ekran przyciskiem power, odblokować i znów jest ok.

Używałem global, pojawiło się to od wersji 8.2.5, później 8.5.3, próbowałem 3 ostatnich dev, aktualnie mam 7.7.6 i problem pojawia się w każdej wersji.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...