Skocz do zawartości

Brak LTE/4G w miejscu gdzie być powinno oraz nieudana próba aktualizacji automatycznej.


Dry

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Drodzy użytkownicy,

Od wczoraj jestem posiadaczem Redmi 3S. Urządzenie zakupione od Goldwaya. Według zapewnień sprzedawcy telefon posiada ,,official global ROM with OTA updates''.

miui wersja.png

Zaraz po pierwszym uruchomieniu, ukazał się pulpit telefonu, zaś pierwszym powiadomieniem była informacja sygnalizująca brak możliwości połączenia z usługami mobilnymi bez roamingu. Zatem włączyłem opcję, która umożliwia przesył danych w roamingu. I internet już był, ale tylko H+. Co ciekawe pojechałem wczoraj do dużego miasta obok i tam 4G znalazło. Powiecie, że w moim mieście nie ma LTE. No właśnie jest i to nie tylko na tym paśmie b20.

Zastanawiał mnie fakt, że gdy byłem połączony z domowym wifi, to na pasku pokazywało 4G. Ale, tylko gdy zmieniłem na dane mobilne, to łączyło z 3G lub H+ (załączam screny)

4g.png

h+.jpg

Zacząłem dochodzić, dlaczego telefon nie łączy się z 4G, tylko wciąż z H+ - pomimo, że w miejscu gdzie mieszkam ludzie mają LTE, bez problemu. Mapa zasięgu pokazuje, że nie ma tam tylko pasma 800, więc powinno być okej. Przeczytałem kilka wątków i zrobiłem następujące kroki:
- ustawiłem preferowane LTE
- w menu *#*#4636#*#* ustawiłem typ sieci na GSM/WCDMA/LTE
- wymuszałem w ww. menu obsługę LTE - wtedy pokazywało ,,brak sieci''

Jedną z rad, z innego tematu (z podobnym problemem) było wgranie ROMU 8.0.3, gdyż tam podobno problem ustaje.
Pomyślałem, że szybciej będzie taka droga: skoro mam ,,(...)with OTA updates'' to spróbuję zrobić tą aktualizację. Tylko jest problem. Proces pobierania dobiega do 100%, potem trwa rozszyfrowanie i pojawia się komunikat:

błąd.png


Przestudiowałem trochę tematów, kompendium wiedzy itd, ale jeszcze nie jest dla mnie wszystko jasne.


MOJE PYTANIA:
1. Dlaczego nie działa LTE pomimo,  że pokazuje istnienie sieci 4G a mimo to łączy się z 3G - H+? Nie, że ubolewam ale wiem, że coś jest nie tak. 
2. Dlaczego nie mogę przeprowadzić poprawnie aktualizacji OTA? Czy mogę spróbować pobrać aktualizację i zainstalować ją z pliku ZIP, który będzie w pamięci telefonu? Czy jest szansa że rom w wersji dev rozwiąże mój problem?
3. Czy w moim przypadku, aby zainstalować ROM stable muszę odblokowywać bootloader?
4. Jakie kroki z Kompendium wiedzy REDMI 3S, MIUI Polska mnie interesują aby go wgrać? Czy to rozwiąże mój problem? Szczerze, jestem zadowolony z tego romu, oprócz tego braku LTE. 
5. Czy dobrze rozumiem, że stable mają oznaczenia 8.x.x a DEV mają 6.y.z (8 i 5 oznaczają MIUI wersji 8, a y i z w dev to data i miesiąc)
6. Dlaczego aby korzystać z danych moblinych muszę mieć Roaming? Jest to związane z tym, że PLAY korzysta z innych operatorów?


Pozdrawiam i liczę na wyrozumiałość

Edytowane przez Dry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję imiennie kolegom: Blom, Redmi2 za rozjaśnienie tematu. 
Już wiem, że wyświetlanie 4G to spuścizna tego co telefon zapamiętał ostatnio/bug. Wiem, że LTE nie zahula w mojej pipiduwie - przeżyłem to i mam się nieźle :P 

Ale co z pozostałymi kwestiami? Pytania 2-4: błąd aktualizacji, bootloader, kroki wgrania stabilnej wersji. 

Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź, Panowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Dry napisał:

2. Dlaczego nie mogę przeprowadzić poprawnie aktualizacji OTA? Czy mogę spróbować pobrać aktualizację i zainstalować ją z pliku ZIP, który będzie w pamięci telefonu? Czy jest szansa że rom w wersji dev rozwiąże mój problem?
3. Czy w moim przypadku, aby zainstalować ROM stable muszę odblokowywać bootloader?
4. Jakie kroki z Kompendium wiedzy REDMI 3S, MIUI Polska mnie interesują aby go wgrać? Czy to rozwiąże mój problem? Szczerze, jestem zadowolony z tego romu, oprócz tego braku LTE. 
5. Czy dobrze rozumiem, że stable mają oznaczenia 8.x.x a DEV mają 6.y.z (8 i 5 oznaczają MIUI wersji 8, a y i z w dev to data i miesiąc)
6. Dlaczego aby korzystać z danych moblinych muszę mieć Roaming? Jest to związane z tym, że PLAY korzysta z innych operatorów?

2. Soft może nie być taki "oficjalny" jak zapewnia goldway...

3.Odblokowanie BL nie zaszkodzi.

4. Jeżeli chcesz zainstalować dany soft, to najlepiej iść od 1 do ostatniego kroku, nic nie pomijać...

5. Stable mają oznaczenia X.X.X.X 1 cyfra to numer MIUI, każda kolejna, to wersja/aktualizacja, Dev posiada oznaczenie X.Y.Z = Rok.Miesiąc.Dzień np. 6(2016).10(Październik).22(dzień miesiąca).

6.Nie musisz mieć. Wtedy będzie Cię łączyć tylko i wyłącznie z antenami Play, ale po co? Jeżeli Play daje Ci możliwość korzystania z każdego operatora, to trzeba z tego korzystać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za czynną dyskusję. Zastanawia mnie jednak ten błąd wyskakujący przy aktualizacji.

Ostatnie pytanie które nasuwa mi się na myśl: czy mogę zainstalować ręcznie tą aktualizację?
Jeżeli tak to z jakiego linku? Dodam, że żadnych rootów nie robiłem, bootloadera nie dotykałem. 

Fastboot
1724M
http://bigota.d.miui.com/6.10.27/land_global_images_6.10.27_20161027.0000.00_6.0_global_97e8a35b86.tgz

Recovery
1380M
http://bigota.d.miui.com/6.10.27/miui_HM3SGlobal_6.10.27_ee2ac7e37a_6.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...