Skocz do zawartości

Samoczynne restarty telefonu


Gość Paciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Parę dni temu udało mi się zakupić Redmi 3s 3/32 w wersji international w Media Expert. Smartfon miał na pokładzie MIUI 7, a po aktualizacji wskoczył na MIUI 8 Global stable 8.0.3.0.

Po dwóch dniach podczas przeglądania internetu przez mobilnego firefox'a, telefon wywalił czarny ekran i zrestartował się. Pomyślałem, że może to wina adblock'a, który wisiał w dodatkach, ale w przeciągu 20 minut problem powtórzył się jeszcze dwukrotnie (opera, chrome) z tą różnicą, że za trzecim razem ekran przez chwilę zaświecił się na różowo.

Przewertowałem fora i gdzieś wyczytałem, że wersja dev podobno rozwiązuje problem, dlatego pobrałem odpowiedni plik *zip i zaktualizowałem redmi do MIUI 8 Global 6.10.27 beta.

Po jednym dniu telefon się zrestartował, ale tym razem podczas przesyłania plików z PC do tel (przez kabel dostarczony przez producenta). Wcześniej telefon katowałem upload'owaniem plików, benchmarkami, grami i wieloma kartami w chrome i nawet nie było zająknięcia.

Dlatego zwracam się do Was szanowni forumowicze z zapytaniem, czy może to być problem typu software czy hardware? Teoretycznie mógłbym wymienić sprzęt. W telefonie zakochała się również narzeczona, ale póki co wstrzymujemy się z zakupem drugiego urządzenia, bo jednak te restarty odbierają trochę 'feelingu'.

P.S. Zdążyłem już wysłać prośbę do Xiaomi o unlock, bo chciałbym spróbować mimo wszystko wgrać twrp i użyć opcji pokroju wipe dalvik cache, tylko czy to faktycznie może pomóc?

unnamed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Paciek napisał:

Po jednym dniu telefon się zrestartował, ale tym razem podczas przesyłania plików z PC do tel (przez kabel dostarczony przez producenta). Wcześniej telefon katowałem upload'owaniem plików, benchmarkami, grami i wieloma kartami w chrome i nawet nie było zająknięcia.

Dlatego zwracam się do Was szanowni forumowicze z zapytaniem, czy może to być problem typu software czy hardware? Teoretycznie mógłbym wymienić sprzęt. W telefonie zakochała się również narzeczona, ale póki co wstrzymujemy się z zakupem drugiego urządzenia, bo jednak te restarty odbierają trochę 'feelingu'.

P.S. Zdążyłem już wysłać prośbę do Xiaomi o unlock, bo chciałbym spróbować mimo wszystko wgrać twrp i użyć opcji pokroju wipe dalvik cache, tylko czy to faktycznie może pomóc?

Na tym global stable to restarty mogły się pojawiać z powodu romu. Na 6.10.13 też w przeglądarce stockowej raz mi się zrestartował. Na 6.10.27 tego nie uświadczyłem. Jak to się zdarzyło tylko raz i w trakcie przesyłania plików z PC to bym się tym bardzo nie przejmował. Raczej problem softwarowy, trochę powoli im idzie dopracowanie romów, ale jest coraz lepiej. Wipe dalvik, nawet jakbyś miał możliwość wykonania raczej by tu nie pomógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zexon72 Mimo wszystko chciałem zostać na global stable ;) Dostałem smsa, podobno trzeba poczekać kilka dni zanim się odblokuje BL (próbowałem przed chwilą nawet z VPN), nie ruszyło, więc pewnie za jakiś czas będę mógł.

@Blom Czytałem na en.miui.com nt. wgrywania dev na stable, ilu użytkowników tyle problemów :P Zaraz sobie poczytam o opcji clean_all

@FromWP Żałuję, że jednak nie zostałem na MIUI 7, mielibyśmy porównanie. Zobaczę czy w kolejnych dniach nie będzie restartów.

Jestem świadomy tego, iż telefon jest 'młodziutki', a soft dopracowywany, dlatego póki co nie będę podejmować żadnych decyzji względem Redmi. Choć jest niepozorny to go polubiłem :P

EDIT: Zapomniałem zapytać o jedną sprawę - czy jest możliwość, aby karta microsd lub sim powodowała te restarty? Czy to raczej nierealne?

Edytowane przez Paciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paciek napisał:

Czytałem na en.miui.com nt. wgrywania dev na stable, ilu użytkowników tyle problemów :P Zaraz sobie poczytam o opcji clean_all

Ta opcja jest przy wgrywaniu Miflashem, a ty jak rozumiem wgrałeś przez aktualizację z pliku i tu nie masz na to wpływu, ale przy wgrywaniu dev na stable samo się chyba zresetowało do ustawień fabrycznych. Twój telefon nie jest z oficjalnej dystrybucji Xiaomi z ABC-Daty, Media Expert to sprowadza jakimś innym kanałem i trzeba by się ich zapytać jak wygląda gwarancja (bo tu oni są gwarantem) przed ewentualnym odblokowaniem bl i wgraniem custom romu. Do wgrania oficjalnego romu nawet dev przyczepić się nie mogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWP Tak, wgrywałem jako aktualizację z pliku *zip. Faktycznie wymazało wszystkie dane, ale nie wiem na ile i jak bardzo głębokie było to czyszczenie ;) Dzięki za uwagę z tą gwarancją, zaraz do nich napiszę zapytanie.

Ew. nie pozostanie mi nic innego jak czekać na kolejne aktualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Global 8.0.3 śmiga bez problemu (telefon z x-komu). Problemy u Was zaczęły się od razu po aktualizacji czy po pewnym czasie? :)

 

Edit: No i wykrakalem... 

Teraz 3 pytania i proszę nie bić:

1. Jak często wychodzą updaty Global Stable? 

2. Czy przy zablokowanym Bootloaderze mogę wgrać Global dev? (i czy nie stracę gw? Teoretycznie nic nie modyfikuje...) Czy lepiej co innego? (sorki kilka miesięcy nie miałem Xiaomi i zapomniałem) 

3. Jak często średnio występują restarty? 

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snuffmajster U mnie global 8.0.3.0 był naprawdę w porządku nie licząc tych restartów, które wystąpiły 2 dni po aktualizacji.

ad.1 Podobno co miesiąc (ale nie chcę wprowadzać w błąd, jestem dość nowy w temacie)

ad 2. Możesz wgrać, ja ściągnąłem dev ze strony http://en.miui.com/download-303.html ; wystarczy wrzucić na kartę pamięci i zainstalować z poziomu telefonu (wyczyści wszelkie dane). Jeśli chodzi o gwarancję z x-kom to możesz zapoznać się z tym https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

ad 3. Wg forum en.miui.com można znaleźć różne informacje. 1-2 razy na dwa dni, ale to nie jest reguła, bo u mnie to nastąpiło trzy razy w przeciągu kilkunastu minut.

Edytowane przez Paciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Paciek napisał:

@snuffmajster U mnie global 8.0.3.0 był naprawdę w porządku nie licząc tych restartów, które wystąpiły 2 dni po aktualizacji.

ad.1 Podobno co miesiąc (ale nie chcę wprowadzać w błąd, jestem dość nowy w temacie)

ad 2. Możesz wgrać, ja ściągnąłem dev ze strony http://en.miui.com/download-303.html ; wystarczy wrzucić na kartę pamięci i zainstalować z poziomu telefonu (wyczyści wszelkie dane). Jeśli chodzi o gwarancję z x-kom to możesz zapoznać się z tym https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

ad 3. Wg forum en.miui.com można znaleźć różne informacje. 1-2 razy na dwa dni, ale to nie jest reguła, bo u mnie to nastąpiło trzy razy w przeciągu kilkunastu minut.

Ja mam Xiaomi od czwartku (update od razu), zacząłem używać w piątek, dziś restart więc się nawet zgadza...  Dam mu 2-3 dni na ogarnięcie się - jak się powtórzy to skorzystam z Twojego sposobu :)

Po wgraniu dev spokój? 

 

Ps. Dev ma usługi Google? :)

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Paciek napisał:

@snuffmajster U mnie global 8.0.3.0 był naprawdę w porządku nie licząc tych restartów, które wystąpiły 2 dni po aktualizacji.

ad.1 Podobno co miesiąc (ale nie chcę wprowadzać w błąd, jestem dość nowy w temacie)

ad 2. Możesz wgrać, ja ściągnąłem dev ze strony http://en.miui.com/download-303.html ; wystarczy wrzucić na kartę pamięci i zainstalować z poziomu telefonu (wyczyści wszelkie dane). Jeśli chodzi o gwarancję z x-kom to możesz zapoznać się z tym https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/

ad 3. Wg forum en.miui.com można znaleźć różne informacje. 1-2 razy na dwa dni, ale to nie jest reguła, bo u mnie to nastąpiło trzy razy w przeciągu kilkunastu minut.

Wszystko cacy tylko z tym przechodzeniem na global dev nie musi być tak łatwo. Niekoniecznie da się przez aktualizacje, a ostatnio nawet z global dev na nowszego global dev z pliku nie chciało u mnie zadziałać. Co do restartów, to nie są jakoś często i na dev mniej, z czasem to wyeliminują, nie jest to problem sprzętowy. Zwykły Redmi 3 czy pro jest pod tym względem stabilniejszy, ale są inne rzeczy których nie ma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, snuffmajster napisał:

Ja mam Xiaomi od czwartku (update od razu), zacząłem używać w piątek, dziś restart więc się nawet zgadza...  Dam mu 2-3 dni na ogarnięcie się - jak się powtórzy to skorzystam z Twojego sposobu :)

Po wgraniu dev spokój? 

 

Ps. Dev ma usługi Google? :)

Na razie jest spokój, ale znając życie problem wystąpi ;) Nie ma też reguły kiedy to występuje - dzisiaj nawet włączyłem YT na 2h, nie wspominając o długiej sesji z przeglądarką ;) Tak, dev ma google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Wszystko cacy tylko z tym przechodzeniem na global dev nie musi być tak łatwo. Niekoniecznie da się przez aktualizacje, a ostatnio nawet z global dev na nowszego global dev z pliku nie chciało u mnie zadziałać. Co do restartów, to nie są jakoś często i na dev mniej, z czasem to wyeliminują, nie jest to problem sprzętowy. Zwykły Redmi 3 czy pro jest pod tym względem stabilniejszy, ale są inne rzeczy których nie ma

Rozumiem :) A Twoim zdaniem, zostawać przy stable czy przechodzić na dev? W razie co wiem jak obsłużyć Mi Flash (pamiętam jak uceglilem Note 3... Po odratowaniu czytnik linii już nigdy nie działał w 100% poprawnie ...) 

Co do  updatow stable - faktycznie co miesiąc? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Shaq napisał:

Koledzy mający restarty Redmi 3s, gdzie je zakupiliście? Od prawie miesiąca mam 3 sztuki zakupione w sklepie na X. Wszystkie "z automatu" zaktualizowane do MIUI 8.0.3.0 i dosłownie (ODPUKAĆ) żadnego restartu.

Kolega też ze sklepu na X, mój natomiast z media expert.

Edytowane przez Paciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, ew. trzeba wyciągnąć logi by czegoś się dowiedzieć.

W opcjach modułów panelu sterowania jest automatyczne czyszczenie co 3 dni. Wiem, że to brzmi jak spisek, ale restart właśnie pokrył się z datą i godziną postawienia systemu :P

Edytowane przez Paciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety stało się, po 5 minutach używania google chrome, telefon się zrestartował. Na szczęście ME zezwala na odblokowanie BL bez utraty gwarancji, więc wgram sobie MIUI Polska. A jak ktoś potrafi czytać logi (wygenerowałem bug_report) to mogę się podzielić, bo za cholerę nie mogę z tego nic zrozumieć. Znam jedynie dokładną godzinę incydentu :D

EDIT: Moi drodzy @FromWP @Zexon72  @snuffmajster, po wgraniu xiaomi.eu wszelkie problemy ustąpiły (był oczywiście problem z fastboot'em, ale lekiem na całe zło okazał się post, który zamieścił @Lippi)

Teraz to już nawet nie myślę o powrocie do globala ;) Dziękuję za wszystko :)

Edytowane przez Paciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wczoraj wieczorem w czasie korzystania z wifi smarton nagle się wyłączył po czym po ok. 5 sekundach włączył ponownie. Potem przez chwile na górze widniała ikonka przypominająca wysyłanie pliku lub synchronizację (takie kółeczko kręcące się). Boję się że to coś z phonem. Mam go od 3 miesięcy. Oprogramowanie jest oryginalne (global), niczego nie zmieniałem a jedynie powyłączałem lokalizację, synchronizację, gps bo to podobno zżera baterie. Nie jest też jakoś obciążony bo mam tam tylko firefox i spotify. 

Czym to mogło być spowodowane? 

Edytowane przez Telson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...