Skocz do zawartości

Problemy z bluetooth w samochodzie (ale nie tylko)


pawelll

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia używam 3S kupionego w x-kom z polskiej dystrybucji.

Zaktualizowałem MIUI do 8.

Generalnie jestem zadowolony ale pojawiły się drobne problemy ze współpracą z systemem w samochodzie (Octavia 3 MY17, radio Bolero).

Połączenie z zestawem samochodowym po BT:

1. Nie wyświetla mi zdjęć kontaktów na ekranie Bolero. Z tego co znalazłem w necie to są dwie poszlaki co do przyczyn: nie założyłem konta xiaomi (kontakty mam z google) gdzieś pisali też, że to Skoda ma problem ze współpracą z dualSIM.

2. Kilka razy pomimo istnienia połączenia BT rozmowy nie dało się prowadzić- dźwięk "nie leciał" po BT (w obu kierunkach). Po przełączeniu w telefonie z BT na słuchawkę rozmowa trwała normalnie. Zjawisko może się łączyć z użyciem połączenia z Android Auto (o czym w pkt3) ale chyba raz się zdarzyło bez połączenia SmartLink/AA.

3. Uruchomiłem na 3S AndroidAuto (oczywiście z .apk, oficjalnie w Plsce niedostępne). Działa ale momentami zdarzają się problemy (p. pkt 2) raz po rozmowie z uruchomionym AA telefon zawiesił się na twardo.

4. Mam też problem z uruchomieniem połączenia z głośnikiem BT. Połączenie nawiązuje ale dźwięku nie ma :(

5. Pomimo ustawienia odpowiednich opcji Yanosik nie uruchamia się automatycznie po połączeniu BT

 

Jakieś pomysły?

 

Edytowane przez pawelll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 minut temu, pawelll napisał:

Global 8.0.3.0 (MALMIDG)

Zmieńcie na global dev 6.11.3 albo za dwa dni na 6.11.10. Naprawdę wersje dev mają dużo błędów poprawionych. Na 6.11.3 nie mam żadnych problemów z bt, a często mam nawet kilka połączeń równocześnie. Coś nie mogą dojść do ładu z tymi wersjami stable dla 3s, już wypuścili trzy następne i ciągle to bety  (8.0. 4, 8.0.5 i 8.0.8). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, FromWP said:

Czyli prawie z przed dwóch miesięcy, co najmnie 6 aktualizacji już było i masa poprawek. 

Jakoś mnie nie ciągnie do aktualizacji, jak nic mi życia nie utrudnia. Z tego co czytałem obecna kompilacja jest w miarę o.k. (6.11.3) - czy można zrobić aktualizację tak, żeby nie stracić danych (najlepiej bez wipe) i nie ryzykować wpadnięcia w bootloop?

PS: Sorry za offtopic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, nie trzeba robić żadnego wipe i żadnych danych nie stracisz. Jedyna niezbyt udana była 6.9.29, wszystkie następne coś tam wnosiły, lub poprawiały. W ostatniej kolory diody powiadomień np WhatsAppa nie działają prawidłowo, ale to szczegół który w 6.11.10 powinni poprawić. BT działa ok, i nawet  z Mibandem2 nie ma drenażu baterii, który często występował we wcześniejszych romach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan na dzisiaj.

Ad. 1 - bez zmian, nie znalazłem rozwiązania na zdjęcia (w AndroidAuto wyświetla)

Ad. 2 - po zainstalowaniu najnowszej (dostępnej od 8 dni) wersji AndroidAuto wydaje się, że problem ustąpił. Więc moze tu była przyczyna.

Ad. 3 - j.w.

Ad. 4 - zaczęło działać (ale nie wiem czemu :))

Ad. 5 - b.z. ale to chyba problem pracy Yanosika na dualsim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 5 - b.z. ale to chyba problem pracy Yanosika na dualsim.

Ja używam tylko jednej karty SIM a mimo to yanosik nie chce poprawnie łączyć się z BT. Czasem próbuje to robić ale jakoś mu nie wychodzi, ścina komunikaty albo w ogóle nie czyta. Telefon za to sprawuje się dobrze z zestawem. Mam zestaw fabryczny w Fordzie Mondeo i na poprzednim telefonie Microsoft yanosik działał bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawelll napisał:

tak ale to jest chyba regulacja "globalna", jeśli ściszę przy połączeniu BT to potem chyba jest też ciszej np. na głośniku.

Nie globalna tylko BT, naciśnij sobie któryś klawisz głośności w trakcie odtwarzania np muzyki przez BT i zobaczysz. Jak chcesz mieć dostęp do innych głośności to naciskasz strzałeczkę (w dół) po prawej na pasku ustawienia głośności i się rozwijają pozostałe ustawienia głośności. Tak jest w wielu telefonach, Miui tu nie jest wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pawelll napisał:

No tak tyle że w innych telefonach po rozwinięciu był suwak BT a tu nie ma.

Chyba masz inny telefon, albo nie rozumiesz. Jest jak masz aktywne połączenie BT (nawet jest bez rozwijania na pierwszym miejscu). Tak jest łatwiej i prościej, po co regulacja głośności czegoś co nie działa. O ile pamiętam w innych systemach jest podobnie (może są jakieś wyjątki, ale nie widzę tu problemu).

glosnosc.jpgglosnosc2.jpg

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest właśnie coś dziwnego.

Przy połączeniu ze StartLinkiem (kabel ale BT także, samochód Octavia 3) i uruchomieniu AntroidAuto, po pierwsze nie pojawia się pasek BT a po drugie regulacja głośności paskiem z symbolem muzyki (np. przy Spotify) nie zmienia głośności.

Przed chwilą sprawdziłem, jesli połaczę się tylko po BT pojawia się pasek BT i jest regulacja głośności (zwykle łączę się od razu kablem więc tego nie widziałem).

Ale co ciekawe jeśli połączę się po kablu a potem rozłączę, to pasek BT się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Mój pierwszy post więc dzień dobry ;)

Głośnik BT JBL i Philips oraz systemy car audio Peugeot i Renault.

O ile w autach nie stanowi to problemu bo jest do tego "gałka" to w wypadku głośników jest to duża wada. Nabyłem teraz głośniczek Philips BT100 i podczas odtwarzania mediów (Audioteka, Spotify, YouTube) nie mogę zmienić siły głosu. Najzwyklej w świecie napie***a na maxa i nie można zmienić siły głosu. Suwak niby się przesuwa ale nie przynosi żadnych zmian. Testowałem również na głośniku JBL (nie pamiętam modelu - pożyczony dzisiaj na testy). W wypadku głośników JBL (zestaw stereo), które na obudowie mają klawisze regulacji głośności przy połączeniu z Xiaomi 3s regulacja ta nie działa (suwak się przesuwa ale głośnik tylko dudni jak oszalały). Swój głośniczek testowałem na: Samsung GT9505, LG K500n, Lenowo x201 i regulacja działa. JBL Regulacja działa zarówno na iPad2 jak i iPhone 5s jak i Galaxy S4.

Co do car audio byłem wcześniej pewien, że "francuz" to tak ma (it's not a bug it's a feature), ale po szybkim teście na duecie renault + LG okazało się, że podczas słuchania audiobooka i gmeraniu w klawiszach głośności na telefonie regulacja ta działa (w Xiaomi tylko się przesuwa suwak).

Co ciekawe na głośniku Philips podczas prowadzenia rozmowy (głośnik jako zestaw głośnomówiący) regulacja głośności działa a wraz z suwakiem biegającym w lewo i prawo, zgodnie z oczekiwaniami, siła głosu maleje lub rośnie.

Jakieś pomysły?

Redmi 3S; 6.0.1 MMB29M; MIUI Global 8.2 Stabilna 8.2.5.0(MALMIDL); Wersja jądra 3.18.20-gd701e7a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dostałem ostrzeżenie od moda (pozdrawiam mrosi) za spam i brak używania szukaj a mój post został przeniesiony do innego wątku (car audio) gdyż napomniałem o car audio (a problem dotyczy sterowaniem vol+/vol- głośniak BT)

Więc wracając do tematu głośnika BT (nie car audio). Po szybkim przejrzeniu internetów:

- Według producenta współpracuje on (głośnik) z urządzeniami BT 4.0 lub niższymi.

- Xiaomi 3S (jak wszyscy wiedzą ma BT 4.1).

Na Androidzie 6 występuje problem z urządzeniami BT i pojawił się po połączeniu regulacji głosu typu media (słuchawki, głośnik, BT) w jedną belkę, która się zmienia w zależności od używanego wyjścia audio (jak na zrzucie @FromWP - lewy obrazek dla BT). W sumie jest to dla mnie dziwne gdyż nie pamiętam aby to inaczej działało nawet na andku 2. Opisanych przez innych użytkowników problemów nie doświadczam (gubienie transmisji lub rozłączanie z zestawem, odczyt książki tel).

Ale zaciekawił mnie inny temat (tutaj Google Nexus się kłania), co prawda nie doktoryzowałem się z niego ale z tego co zrozumiałem (moja angielska nie jest idealna) wraz z pojawieniem się androida 6 do użytku weszły (zostały zaimplementowane) nowe komendy/instrukcje BT które w 4.0 i niższych są trochę inne niż 4.1. Niestety wraz z nowym systemem i wsparciem dla BT 4.1 nie została w pleni zachowana kompatybilność wsteczna ze starszymi wersjami BT. Tym sposobem w komunikacji pomiędzy urządzeniami BT wspierającymi sprzętowo BT 4.1 idą nowe komendy, których starsze urządzenia nie rozumieją (mimo iż specyfikacja 4.1 nie wyklucza starych). Między innymi jest to sterowanie takimi klawiszami jak volume, next, prev. To jest bug nie ficzerek. Jako pierwsi problem ten (brak regulacji siły głosu) zgłaszali użytkownicy urządzeń Nexus po aktualizacji do marshmallow.

Totalnie nie znam sprzętu ani systemu Xiaomi więc pytanie teraz odnośnie radia (jestem jednak samsungowy).

Czy w urządzeniach Xiaomi można podmienić sterowniki odpowiadające za łączność bezprzewodową. Jeśli tak gdzie mam szukać wskazówek. Jeśli nie to czy po downgradzie OS zmienia się również radio. Nie potrzebuje wodotrysków chce tylko aby działała mi regulacja głośności (aby głośnik nie grał na maxa) i aby urządzenia BT 4.0 działały tak jak mają działać.

PS. przy okazji odkryłem że w Renault gdy mam LG jak ktoś dzwoni to z głośników gra dzwonek, który jest w telefonie, a na Xiaomi "tyrka" standardowe "plumkanie" Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Wczoraj pojawiła mi się w telefonie aktualizacja do 8.5.3.0. Postanowiłem zainstalować skoro to wersja stabilna. Niestety, okazało się, że bluetooth średnio chce współpracować. W samochodzie mam radio z bluetooth, ponieważ dużo podróżuje to dla mnie rzecz niezbędna. Przed aktualizacją nigdy nie było problemów, teraz połączenie z telefonem zrywa się co kilka, kilkanaście sekund. Potem znowu jest i tak w koło Macieju. Gdy np. wysyłam pliki do komputera przez BT, nic nie zrywa. Napisałem do Mi Polska na fb i odpisali, że niestety jest bug w tej aktualizacji i żebym przywrócił telefon do ustawień fabrycznych? Czy jest to jedyna opcja?

Czy słusznym rozwiązaniem byłoby zainstalować wersję dev global ze strony miui? Czy można to zrobić bez odblokowanego bootloadera? Wystarczy pobrać, skopiować do folderu donloaded_rom i zainstalować? Czy trzeba zachować jakieś środki ostrożności?

Edytowane przez pawel291
poprawa błędów, dodanie zapytania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami można dev na stable wgrać, ale najlepiej odblokować bl i wgrać miflashem. W jednym i drugim wypadku dane nie zostaną zachowane, trzeba przywrócić z kopii, albo skonfigurować od nowa. W ostatnim global dev bt działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, FromWP napisał:

Czasami można dev na stable wgrać, ale najlepiej odblokować bl i wgrać miflashem. W jednym i drugim wypadku dane nie zostaną zachowane, trzeba przywrócić z kopii, albo skonfigurować od nowa. W ostatnim global dev bt działa poprawnie.

Czyli dam sobie na spokój i poczekam na następną aktualizację. Dla mnie te wszystkie wipy,bl,miflashe i inne to czarna magia, nie chcę brać się za coś o czym nie mam pojęcia. A co do aktualizacji to skoro wychodzą takie bugi to kiedy można spodziewać się wypuszczenia poprawionej aktualizacji? Skąd to się w ogóle bierze, że w wersjach stable są takie niedociągnięcia?

Edytowane przez pawel291
brak cytowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam

Telefon sparowany jako audio i zestaw HFP.

Wszystko działa, ale nie ma dzwonków.

Inne telefony sparowane po blue odtwarzają dzwonek po bluetooth,. xiomi milczy.

W logach widać tylko ze zrzuca połączenie audio (a2dp, akurat gra muzyka z niego), przychodzi połączenie, i jest cisza..

Czy da się włączyć,by dzwonek systemowy był odtwarzany w zestawie głośnomówiącym?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc zapytam tu.

Pytanie do autora tematu ale i do innych użytkowników Android Auto. Jak wygląda obecnie sytuacja jeśli chodzi o współpracę Redmi (u mnie co prawda Redmi 4A no ale to chyba bez różnicy który model Redmi) z systemem SmartLink+ w Skodach.

Czy obecnie na najnowszej wersji global MUIU oraz Android Auto wszystko hula bezproblemowo (navi, wybieranie głosowe, muzyka, kontakty ze zdjęciami ??)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...