Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, lukas1607 napisał:

czyli podczas tego miflasha, mogę sobie wgrać miui polska?

Kiedyś była dostępna jedna wersja MIUI PL pod MiFlash, ale teraz nie widzę jej.  Ale to była bardzo stara wersja.

Nie kombinuje, wgraj China Dev z opcją zablokowania BL, odblokuj go, a potem już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wczytałem się trochę w temat i rozumiem że wykonując MiFlash mogę wgrać dostępne wersje stąd 
http://en.miui.com/a-234.html

czyli dla Mi6:

★ Xiaomi Mi 6 Latest China Developer Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest China Stable Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest Global Stable Version Fastboot File Download

★ Xiaomi Mi 6 Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Który z nich wgrać?

Natomiast drugie pytanie, skoro mój telefon pochodzi z GearBest to ma prawdopodobnie odblokowany bootloader (jeszcze tego nie sprawdzałem), to chcąc wgrać MIUI Polska to powinienem postępować według np. tej instrukcji? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

I teraz pytanie czy warto wgrywać MIUI Polka, czy lepiej wykonać MiFlash i wgrać którąś z czterech powyższych wersji? Jeśli tak to którą?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz.... To jest wątek o MI5.

Podałeś Romy do MI6. Jaki masz telefon?

W romach China dev nie będziesz miał języka polskiego. W globalach już tak.

Jak chcesz wrzucić miuipolska to najprościej:

1.Odblokuj BL (może już masz odblokowany tak jak napisałeś)

2.Zainstaluj TWRP

3.Przez TWRP zainstaluj rom pobrany ze strony miuipolska.pl lub Xiaomi.eu( to te same Romy)

4. Wykonaj Wipe (dalvik, cache, data)

5. W TWRP wciskasz reboot i czekasz cierpliwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Na swoim MI5 mam MIUI8.1 6.10.13 by xiaomi.eu.

Żeby bez problemów przejść na 7.11.16 by xiaomi.eu wystarczy wgrać ROM przez TWRP lub "Aktualizację" z poziomu MIUI bez wipa? Czy Wipa musze robić?

Czy są jakieś problemy na 7.11.16 dla MI5?

Czy jest sens przechodzić z 6.10.13(na którym wszystko dobrze chodzi) na 7.11.16?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w górę, więc żaden wipe nie jest potrzebny. Jest przeskok wersji więc może być bezpiecznej przez TWRP choć w teorii to powinno być bez różnicy. Względem MIUI8 znalazłem tylko jedną regresję - są problemy z camera2api, więc jeśli korzystasz z HDR+ w google camera to niestety na razie nie działa. Tylko stare wersje tej aplikacji można odpalić, dopóki nie ogarną problemów z focusem przy włączonym camera2api.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat, bo dawno nikt nic tu nie smarował.

Przede wszystkim zależy mi na:    baterii w trybie uśpienia > baterii na ekranie > możliwie małej ilości bugów > braku odczuwalnego zamulenia > OIS > całej reszcie

Mój obecny rom 7.9.8 spełnia te założenia, jednak od jego premiery minęło już trochę czasu, a i sam telefon przydałoby się przeformatować. 

Możecie mi coś polecić?

Edit: Jakby to kogoś interesowało, to wybrałem xiaomi.eu 8.1.18. Nie znalazłem informacji czy faktycznie jest teraz najlepszy, ale u mnie sprawuje się całkiem nieźle, bugów na pierwszy rzut oka nie widzę, bateria bardzo na plus, jedyny problem miałem z instalacją adaway'a na magisku 15.3, a tak to mogę go polecić do codziennego użytkowania przez dłuższy okres czasu :)

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 16.01.2018 o 21:46, CryRek napisał:

Odświeżam temat, bo dawno nikt nic tu nie smarował.

Przede wszystkim zależy mi na:    baterii w trybie uśpienia > baterii na ekranie > możliwie małej ilości bugów > braku odczuwalnego zamulenia > OIS > całej reszcie

Mój obecny rom 7.9.8 spełnia te założenia, jednak od jego premiery minęło już trochę czasu, a i sam telefon przydałoby się przeformatować. 

Możecie mi coś polecić?

Edit: Jakby to kogoś interesowało, to wybrałem xiaomi.eu 8.1.18. Nie znalazłem informacji czy faktycznie jest teraz najlepszy, ale u mnie sprawuje się całkiem nieźle, bugów na pierwszy rzut oka nie widzę, bateria bardzo na plus, jedyny problem miałem z instalacją adaway'a na magisku 15.3, a tak to mogę go polecić do codziennego użytkowania przez dłuższy okres czasu :)

Zależy ci na miui czy zniesiesz alternatywny system z aparatem miui (przeportowany z Xiaomi A1 + wszystko działa nawet długie naświetlanie do 32 sekund)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam aktualnie mieszkam w uk i tam kupilem mi5 przedwczoraj wyłączylem fon do ładowania i nie chciał się włączyć ciągle tak jak by restart robił zatem najpierw go wipe all a potem reboot po podłączeniu do kompa zacząlł dzialać tylke że nie moge teraz ustawic regionu uk teraz mam aktualnie ROM 9.2.1.0 (MIUI Global 9.2 stable ) nie wiem co zrobić a wczesniej miałem region uk co za tym idzie nie moge kożystać z angielskiej karty prosze o jakąś porade dodam tylko ze totalnym laikiem jestem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.czy istnieje na mi5 miui v9 na której equalizer działa wszędzie?

Bo próbowałem kilka wersji miui v9 dev xiaomi eu,i to albo za cicho albo zet ka bez korektora,albo youtub bez korektora.powruciłem na te chwile do miui v8 bo dzwięk na wyjsciu słuchawkowym miui v9 to jakaś paranoja,tak zepsuć dzwiek w tak fajnym telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karls napisał:

Testowaliście już to oficjalne oreo dla mi5? Albo xiaomi.eu na jego bazie? Zastanawiam się jak wygląda stabilność tego romu.

Co Ci mam napisać po ~4h używania telefonu ;-; Zapytaj za tydzień....

 

50 minut temu, JacekBB napisał:

Muli jak h...j

Klik na aplikacje i białe tło i nagle jest.

Cóż... no nie muli, że się tak wyrażę "a u mnie działa!" :D. U mnie wszystko, tak jak było, a nawet mam wrażenie, że ciut lepiej, z tym wyjątkiem, że mi się aplikacja IKO zrestartowała i musiałem od nowa wszystko przypinać pod konto bankowe... Po aktualizacji żadnych wipe, jedynie uruchomiłem fon ponownie zaraz po aktu, bo wtedy rzeczywiście mulił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Karls napisał:

Nie na wszystkie, ale zmiana bazy systemu być wipe to proszenie się o kłopoty. A skoro tylko u niego muli to coś musi być na rzeczy.

No nie... To nie jest kwestia takich zmian jak była np między 4.4 a 5.0/5.1... Partycje się nie zmieniają, a apki się zaktualizują automatycznie. Wipe się robi w ostateczności, a na takie mulenie, jakie opisał wyżej, to często nawet zwykły restart urządzenia pomaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... To nie jest kwestia takich zmian jak była np między 4.4 a 5.0/5.1... Partycje się nie zmieniają, a apki się zaktualizują automatycznie. Wipe się robi w ostateczności, a na takie mulenie, jakie opisał wyżej, to często nawet zwykły restart urządzenia pomaga...
W AnTuTu 166tys a przy uruchamianiu chrome czy Tapatalka występuje przez 2 3 sekundy białe tło jakby fon musial pomyśleć. Nawet w dialer jak wchodzę to niekiedy 2 sekundy myślenia. Nie było tego wcześniej.

Wysłane z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JacekBB napisał:

W AnTuTu 166tys a przy uruchamianiu chrome czy Tapatalka występuje przez 2 3 sekundy białe tło jakby fon musial pomyśleć. Nawet w dialer jak wchodzę to niekiedy 2 sekundy myślenia. Nie było tego wcześniej.

1. Próbowałeś po prostu zrestartować?

2. Próbowałeś instalować soft ponownie?

3.Zaktualizowałeś apki, aby te działały z oreo?

4. Wpływ na to mogą mieć wszelkie modyfikacje, jak Magisk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Próbowałeś po prostu zrestartować?
2. Próbowałeś instalować soft ponownie?
3.Zaktualizowałeś apki, aby te działały z oreo?
4. Wpływ na to mogą mieć wszelkie modyfikacje, jak Magisk...
Zrobię ponownie 832 instalacje. Bez Magisk i Adaway.

Wysłane z Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ja aktualizowałem wszystko po koleji jak leci. Teraz jestem na 8.3.8 (android 8.0)  i jest katastrofa. Muli wszędzie (dialer, aplikacje, UI, ... etc)
Musze przejść na ostatniego Nugata bo to był ostatni Rom który bardzo dobry... po przejściu na Oreo było tylko gorzej.

Aby przejść na Android 7.0 musze przez Mi Flasha czy wystarczy przez TWRP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, flopt napisał:

Miałem dokładnie te same objawy. Przeinstalowałem na 8.2.1 (poprzez TWRP) czyli ostatni android 7.0, wyczyściłem wszystko i zainstalowałem z backupu. Teraz wszystko chodzi jak burza.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

8.3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...