Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Nie ma dużo zmian. Zainstaluj 6.11.10 jeśli chcesz mieć praktycznie stable bo działa elegancko .

Cześć
Jak za pierwszym razem zmieniłem ROM przy pomocy miflash wg poradnika.
Mam teraz wersje 6.4.21.
Nie działa mipilot np.
Jak teraz przejść na 6.11.10?
Nie kopalem w żadnym twrp ani recovery dałem flash all i poszło.
Jestem zielony,można ściągać ROM na telefon czy na kompa?
Będę wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam



Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Minęło już trochę czasu od ostatnich wpisów, więc poruszę temat ponownie.

Mam dev 6.11.10, działa super, nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Jak uważacie, czy jest warto próbować czegoś nowszego (jeśli tak, to czego?) Czy polepszy się bateria / GPS fix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czy polecasz jakąś konkretną wersje? 7.6.10?

Czytałem że na 7 nie działa blokowanie reklam z pliku host z dodatków miuipolska. Da się to jakoś inaczej zrobić? (chodzi mi przede wszystkim o usuwanie reklam z aplikacji). Są jeszcze jakieś rzeczy które nie będą działać? Np. pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualnie mam V8.2.2.0.NAAMIEB (MIUI8). Na razie telefon używany jako drugi do zabawy, ale wkrótce chciałbym go używać jako podstawowy. Wydaje się, że wszystko działa.

Czy jest sens się przesiadać (co raz więcej ludzi zostaje na Globalu), a jeżeli tak to na jaki soft?

Global dev zamiast stable czy Xiaomi.eu? Jeżeli to drugie to w jakiej wersji? Zależy mi na stabilności, długim czasie pracy baterii, jak najmniejszej ilości błędów, działaniu QC, NFC, GPS itp. Gdyby się dało naprawić OIS to też.

P. S. Kupiłem Mi5, a nie coś nowszego, bo mam praktycznie od początku Mi Band' a 2. W porównaniu z pierwszymi wersjami softu zniknęły błędy i zdecydowanie poprawiła się funkcjonalność. Ja to nazywam okrzepnięciem. I właśnie takiego ROMu szukam pod Mi5.

Warto przechodzić z tego co mam na Xiaomi.eu 8.5, czyli najnowsze stable? Czy lepiej coś innego? Aktualizacja na kolejne stable będzie bezproblemowa?

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hackmaniak napisał:

Aktualnie mam V8.2.2.0.NAAMIEB (MIUI8) Wydaje się, że wszystko działa.

Czy jest sens się przesiadać (co raz więcej ludzi zostaje na Globalu), a jeżeli tak to na jaki soft?

Global dev zamiast stable czy Xiaomi.eu? Jeżeli to drugie to w jakiej wersji? Zależy mi na stabilności, długim czasie pracy baterii, jak najmniejszej ilości błędów, działaniu QC, NFC, GPS itp. Gdyby się dało naprawić OIS to też.

 

Jeśli chcesz żeby wszystko działało to wróć do androida 6 i zainstaluj eu 6.10.11

Smutna prawda, ale dopiero na tym sofcie ten telefon jest używalny w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kubaMI5 napisał:

Jeśli chcesz żeby wszystko działało to wróć do androida 6 i zainstaluj eu 6.10.11

Smutna prawda, ale dopiero na tym sofcie ten telefon jest używalny w 100%

siema,

1. podeślij proszę linka do 6.10.11

2. Jak myślicie w MIUI9 coś poprawią, czy telefon stanie się już bezużyteczny całkowicie? Ja tez mam  V8.2.2.0.NAAMIEB (MIUI8) i to jest tragedia. GPS - dno i metr mułu.Ostatni stable na 6.0 był o wiele lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Obcy napisał:

Chyba nie było takiej wersji Xiaomi.eu jak 6.10.11.

Jest 6.10.13

 

1 godzinę temu, Adrianus1980 napisał:

siema,

1. podeślij proszę linka do 6.10.11

2. Jak myślicie w MIUI9 coś poprawią, czy telefon stanie się już bezużyteczny całkowicie? Ja tez mam  V8.2.2.0.NAAMIEB (MIUI8) i to jest tragedia. GPS - dno i metr mułu.Ostatni stable na 6.0 był o wiele lepszy.

Przepraszam mea culpa :)

https://xiaomi.eu/community/threads/6-11-10.36056/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma opinii o wersjach stable czy nie potrafię ich znaleźć? Mam najnowszego oficjalnego globala i zastanawiam się nad Xiaomi.eu najnowszą stable. Warto?

Czy między stable, a devem naprawdę jest istotna różnica czy to nie ma większego znaczenia?

Pytam o praktykę, a nie to co Chińczyk wymyślił.

Edytowane przez hackmaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galakty, kiedyś jak chciałem kupić Xiaomi to każdy mówił, żeby od razu zainstalować MIUI Polska, a dzisiaj widzę na forum, że dużo ludzi siedzi na Globalu. Czy wiesz co jest powodem? Chcę zainstalować coś co działa. Dlaczego nie stable? Kiedyś była propaganda, że ROMy China są lepsze, a on jest na nim robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Romu Global obojętnie dev lub stable na którym MI5 pracuje stabilnie. Nie wierzę że telefon ze Snapem 820 może tak mulić. Teraz siedzę na najnowszym Global Stable. Mogę się cofnąć nawet do Miui 7. Chcę zobaczyć potencjal tego telefonu bo na razie jestem załamany.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po kupnie przeszedłem z globala na eu 6.11.10.
Po kilku miesiącach zaktualizowałem andka i wskoczyłem 7.4.27. Ogolne wnioski:
+ zarządzanie ramem, czasem nawet potrafi wygospodarować 1.7 GB,
+ bateria - nieco, ale zauważalna większą żywotność baterii,
- GPS wolniej łapie fixa,
- czasem zamula, tzn. ładowanie pulpitu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze masz wole 1,7 nie rozumiem tej oszczednosci, obecnie mam poprzestawiane troche opcji ram i wole po ubiciu apek mam 1,3 i system bardzo dobrze chodzi, nawet jak pouruchamiam wiecej, wiec ilosc wolnego ramu jest troche z poopy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich. Ja mam MI 5 od 2 tygodni na Androidzie 6 i miui global stabile 8.1.2.0. Zgłosiłem chęć odblokowania bootloader i będzie na sobotę.

Problemy w moim telefonie to :

BRAK AKTUALIZACJI z poziomu softu - pokazuje mi że nie ma dla mnie aktualizacji.

Wybudzenie podwójnym kliknięciem nie działa jak powinno - właściwie to jak chce.  Czasem trzeba dość mocno naciąć i to nawet z 5x :)

Jakość rozmów jest jedynie poprawna

Nie mogę zmienić siatki ikon i moje ikony są zbyt duże co mnie wkurza.

GPS słabo startuje ale chwyci to jest OK

Nooo i ta stabilizacja przy nagrywaniu full HD..... hmmm on miał mieć optyczną? w recenzjach jakoś lepiej o niej mówili raczej bym powiedział że u mnie nie ma stabilizacji.....

 

Podobno mogę zaktualizować już dziś telefon "na siłę" przez zip. ale coś wyczytałem ze najnowszy global stable jest także kapryśny. Jak czytam forum to odnoszę wrażenie że nie ma dobrego oprogramowania do MI5 :( przez chwilę myślałem żeby dać szanse xiaomi.eu i wgrać najnowsze do 8.5\andek 7 ale znów podobno są problemy z baterią. Mój telefon trzyma dobrze lekką ręką 36 godzin na baterii bez oszczędzania i włączonym transferem danych.

Czy jest tu ktoś kompetentny i konkretny?? :D ludziska błagam doradźcie MI (5) coś!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze masz wole 1,7 nie rozumiem tej oszczednosci, obecnie mam poprzestawiane troche opcji ram i wole po ubiciu apek mam 1,3 i system bardzo dobrze chodzi, nawet jak pouruchamiam wiecej, wiec ilosc wolnego ramu jest troche z poopy

 

No i co z tego. Po co rozbijać g*wno na atomy, skoro porównałem jak sprzęt funkcjonuje na tych dwóch romach. Może się wyraziłem nie precyzyjnie. Zaś Tobie gratuluję, że jesteś zadowolony:)

Na tym, na którym obecnie siedzę zazwyczaj jest więcej wolnej pamięci, niż na poprzednim - za to płynność czasem pozostawia nieco do życzenia.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=37339]Cesaroq[/mention]
Na wszystkie twoje pytania są odpowiedzi no ale ty nie chciałeś sobie zadać trudu i założyłeś konto aby zadać pytania...

Tak, ale nie ma jednoznacznej. Dowiedziałem się tylko tyle że najnowszy rom miui polska jest dobry ale ois działa na pół gwizdka. A i że jest jakiś super rom 6.11.10 na którym telefon działa bajka ale nigdzie nie mogę go znaleźć. To jest jakiś global stabilny czy jak?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich. Ja mam MI 5 od 2 tygodni na Androidzie 6 i miui global stabile 8.1.2.0. Zgłosiłem chęć odblokowania bootloader i będzie na sobotę.
Problemy w moim telefonie to :
BRAK AKTUALIZACJI z poziomu softu - pokazuje mi że nie ma dla mnie aktualizacji.
Wybudzenie podwójnym kliknięciem nie działa jak powinno - właściwie to jak chce.  Czasem trzeba dość mocno naciąć i to nawet z 5x
Jakość rozmów jest jedynie poprawna
Nie mogę zmienić siatki ikon i moje ikony są zbyt duże co mnie wkurza.
GPS słabo startuje ale chwyci to jest OK
Nooo i ta stabilizacja przy nagrywaniu full HD..... hmmm on miał mieć optyczną? w recenzjach jakoś lepiej o niej mówili raczej bym powiedział że u mnie nie ma stabilizacji.....
 
Podobno mogę zaktualizować już dziś telefon "na siłę" przez zip. ale coś wyczytałem ze najnowszy global stable jest także kapryśny. Jak czytam forum to odnoszę wrażenie że nie ma dobrego oprogramowania do MI5 przez chwilę myślałem żeby dać szanse xiaomi.eu i wgrać najnowsze do 8.5\andek 7 ale znów podobno są problemy z baterią. Mój telefon trzyma dobrze lekką ręką 36 godzin na baterii bez oszczędzania i włączonym transferem danych.
Czy jest tu ktoś kompetentny i konkretny?? ludziska błagam doradźcie MI (5) coś!!

Przełącz sobie region na Indie i tyle. A najlepiej odblokuj i używaj miuipolska o ile bezpieczeństwo telefonu nie jest takie ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=1160]Acid[/mention]
Warto dodać że później trzeba odinstalować aplikacje kierowane dla użytkowników w Indiach więc jak się ktoś nie chce w to bawić to może zainstalować Global z .zip 

Działa, widzi aktualizuje. Dziękuję za radę! Po pracy jak będę pod WiFi to go zaktualizuje i zobaczę jak chodzi. Czy ten global najnowszy też ma problemy z ois?
Docelowo interesuje mnie najmniej problemowy Rom. Chciałem miui polska ale podobno są także problemy z ois a dodatkowo z baterią. Nic nie wiem o problemach z bezpieczeństwem ktoś by mógł mi przybliżyć temat? Korzystam z aplikacji bankowych i tokenów


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...