Skocz do zawartości

Najbardziej stabilny ROM do Mi5


TripleXXX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, --Mariusz-- napisał:

Na podstawie raczej pozytywnych opinii o Syberii w tym wątku, również zdecydowałem się ją zainstalować i raczej do MIUI już nie wrócę. Może i ma trochę mniej użytecznych funkcji niż w MIUI, ale szybkość działania i przede wszystkim bateria na ogromny plus. Potrafiłem się zbliżyć do 5 godzin działania ekranu (w ciągu jednego dnia), lub 3,5 godziny gdy telefon pokazywał ostatnie ładowanie 3 dni temu. Gdyby ktoś pytał to siedzę na wersji v2.2.

a że jeszcze zapytam? Kernel domyślny czy jakiś dogrywałeś? Ja głownie przez baterię zrezygnowałem z syberii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

Mając Syberię, jak zaimportować z chmury Xiaomi kontakty i SMS-y?

nie mam pojęcia, wszystkie kontakty mam synchronizowane z gmailem, a smsy mnie w sumie nie obchodzą

58 minut temu, patrikos23 napisał:

a że jeszcze zapytam? Kernel domyślny czy jakiś dogrywałeś? Ja głownie przez baterię zrezygnowałem z syberii

kernel domyślny, czytałem że ten drugi polecany na xda powoduje drain baterii

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, --Mariusz-- napisał:

nie mam pojęcia, wszystkie kontakty mam synchronizowane z gmailem, a smsy mnie w sumie nie obchodzą

kernel domyślny, czytałem że ten drugi polecany na xda powoduje drain baterii

a jakieś wersji gcam i moduł magisk używasz sprawdzony na sybeii? jeżeli wogóle używasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrikos23 napisał:

a jakieś wersji gcam i moduł magisk używasz sprawdzony na sybeii? jeżeli wogóle używasz

gcam Pixel2Mod-Arnova8G2-V8.3, magiska nie używam. Czytałem że podobno magisk jest wymagany do działania gcam, ale o dziwo udało się go zainstalować i działa bez tego

Edytowane przez --Mariusz--
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 9.2.28

Duże problemy ze stabilnością niektórych aplikacji (Opera Touch, MySword Bible, Yanosik). Początkowo wszystko chodziło szybko i płynnie (Antutu skoczył wyraźnie do góry), natomiast po kilku godzinach zaczęły się lekkie lagi, a np w Operze delikatnie niepłynne przewijanie. Bateria chyba lepiej trzyma, ale to może być jedynie subiektywne odczucie.

Edit: Lagi w Google Maps, aparacie.

Edytowane przez kpirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2019 o 19:46, K4r0lSz napisał:

W ciągu najbliższych 2 tygodni powinien pojawić się Global Stable 10.3, który też będzie dostępny po OTA dla urządzeń na 8.11.22

Ale jak to?
Czy wsparcie nie miało zakończyć się wraz z ostatnią aktualizacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, eNse napisał:

Ale jak to?
Czy wsparcie nie miało zakończyć się wraz z ostatnią aktualizacją?

No wiesz, ostatni oficjalny Global Stable ma bardzo poważne błędy, więc może dlatego. Wszak to wciąż bardzo popularny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2019 o 13:03, Orjon napisał:

Yyy, od żadnej? Na Mi 5 MIUI nie ma Androida Pie.. tylko custom ROMy... chodzi o to że wracasz na starszą wersję MIUI (10.3 na devie versus 10.0 na stable)

 

Screenshot_2019-03-14-21-08-35-695_org.telegram.messenger.png

Dnia 8.03.2019 o 11:36, kpirx napisał:

Pogubiłem się już w tych wersjach. Czy z 9.2.28 mogę bez problemu wrócić do polecanego tutaj 10.0.1.0?

 

Nie idź wstecz bo to strzał w kolano . Wersja 10.0.1.0 była dobra ale kilka miesięcy temu . Na dzień dzisiejszy instaluj miui 10.3  9.3.7. jest dobrze ! Pozdr

Edytowane przez Arkadiusz Kuszynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Syberia os, najnowsza wersja 2.3. testuje dopiero jeden dzień. Już na pierwszy rzut oka system działa znacznie szybciej i stabilniej niż miui. Bateria też znacznie lepiej trzyma. Jest sporo braków w tłumaczeniu, ale to mi jakoś nie przeszkadza. Bardziej drażni mnie fakt że nie mogę wyłączać dźwięków i wibracji dla poszczególnych aplikacji. Wie ktoś jak to ogarnąć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2019 o 14:14, Eragon napisał:

Oficjalny LOS 16 dla Mi5:

No to kto się bierze za testy? ^^ Czekam na opinie. 

Lada dzień przesiadam się na Mi8, więc mój Mi5 mi się zwolni do testów wszelakich. Chętnie przetestuję ten LOS. Najchętniej wg jakiejś Waszej listy rzeczy do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, latet napisał:

Lada dzień przesiadam się na Mi8, więc mój Mi5 mi się zwolni do testów wszelakich. Chętnie przetestuję ten LOS. Najchętniej wg jakiejś Waszej listy rzeczy do sprawdzenia.

ja mojemu wymienilem ekran (113zl na allegro+50zl wymiana) i zyje, choc dotyk jest zauwaznie gorysz

Chetnie dowiem sie jak cos przetestujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

@JacekBB

Skąd takie info?  Ostatnia aktualizacja jest z 27.04.2019, więc całkiem świeża.

U mnie pojawił się inny problem. Wie ktoś jak na Syberii przełączyć telefon na roaming międzynarodowy?

Wczoraj miałem wyjazd na lotnisko do berlina i jak przejechałem przez granicę nie miałem połączenia z jakąkolwiek siecią.

 

Sieć aero2. Roaming na pewno mam aktywny, bo wcześniej na MIUI jak jechałem za granicę, to przełączałem z tego co pamiętam w "narzędziach sim" i wszystko działało. Wczoraj całą drogę na lotnisko szukałem tych ustawień i nie znalazłem. Jak nie można tego normalnie ustawić, to całkowicie dyskwalifikuje to Syberię jako system :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JacekBB napisał:

Polecany przez Was Nohon

Ja jakiejś spektakularnej różnicy nie odczułem na Nohonie, gdy zmieniałem swoją wtedy 2 letnią oryginalną baterię. Może z 15 minut dłuższy SOT. Według accubattery zdrowie na poziomie 95% pojemności prostu z pudełka. Nie mam pojęcia jakim cudem ludzie z nowymi telefonami wyciągają 6h SOTu na tylko nieco bardziej pojemnych bateriach. Może optymalizacja Mi5 jest tak skopana ¯\_(ツ)_/¯

Edytowane przez CryRek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogółem, jest ten motyw że bateria na Mi5 jest jakaś taka nie do ogarnięcia. No cóż, pech. Tak wspaniały telefon (jak na swe czasy) to najwyraźniej musiał mieć jakąś wadę :D 

Przy czym przypominam, że bateria w Mi5 w porównaniu do S6, jest nieco lepsza. Hah 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś przyuważyłem że telefon nie leży płasko na stole kupiony w marcu 2017. 

Otworzyłem plecki okazuję się że bateria dołem trochę spuchła- czemu tak się dzieje?

Zastanawiam się czy kupować baterie czy juz podchodzić pod jakiś nowy telefon, bo tak jak kolega wyżej napisał że teraz telefony wytrzymują po 6h sotu a ja jakis czas temu nawet godziny nie dociągałem (teraz na aktualizacji 9.5.9 długo wytrzymuję..;o ).. po prostu strach włączać telefon żeby za szybko sie nie wyładował aplikacja accubattery oznajmia pojemność 1,9k 

Czy warto kupić tego Nohona za 42zł z Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...